Strani: 1

QRK sporočil: 2.505
[#2374621] 20.04.14 10:53
Odgovori   +    19
Pri tako zapleteni zakonodaji, nam ni rešitve. Ga ni človeka, ki bi v Sloveniji vsa pravila obnašanja razumel, kaj šele 2.000.000 Slovencev.

Kar pomnim, sem črnograditelj!
FIN-325662 sporočil: 90
[#2374622] 20.04.14 10:54
Odgovori   +    10
Se zelo strinjam, da bi se dalo več kot 95% stvari z državno upravo in tudi z drugimi javnimi službami urediti preko spleta. V podjetjih delamo tako, da največkrat komunikacija za posle predvsem s tujimi partnerji poteka izključno preko interneta - povpraševanja, ponudbe, naročila in pogodbe, vsa korespondenca, dokumentacija in tehnična komunikacija, fakturiranje, plačila... Tudi fotografije za osebne dokumente bi si lahko vsak izdelal sam in poslal v digitalni obliki. Enako velja za zdravstvene storitve, kot so naročanje, napotnice, recepti, izvidi... Včasih se človek zgrozi, do dobiš priporočeno pismo npr. z UKC, da so ti spremenili datum pregleda - racionalnost pa taka (pisanje pisma, tiskanje, podpisovanje, oddaja na pošto, poštnina...). Za priklop na komunalno infrastrukturo je potrebno vsaj dvakrat osebno na komunalno podjetje. Itd, itd... Dostikrat res neracionalno. Varnost internetnih storitev lahko ni nič manjša kot preko običajne in priporočene pošte. Priporočena pošta bi lahko prišla v poštev le ko ni potrditve prejema nečesa, kar je bilo poslano preko interneta.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2374624] 20.04.14 10:58
Odgovori   +    11
Po Mavsarjevem mnenju bi tudi v Sloveniji morala obstajati agencija, ki bi vodila digitalizacijo javne uprave.
Prav pri urejanju podatkov o nepremičninah bi se z dobro e-storitvijo lahko izognili dolgim čakalnim vrstam in nejevolji na geodetski upravi.
He, he, ena agencija več, da bi jih bilo manj. Veš da.
Dolge čakalne vrste na geodetski upravi so predstavljali upokojenci, ki so imeli čas za zapravljenje. Ostali smo podatke preverjali preko e-storitve in se v tistem času geodetski upravi še približali nismo. Nejevolja je bila posledica slabega zakona in ne slabe e-storitve. Tako da...
anon-255637 sporočil: 1.284
[#2374659] 20.04.14 12:37 · odgovor na: QRK (#2374621)
Odgovori   +    7
Jaz pa Tat.
anon-293268 sporočil: 1.693
[#2374670] 20.04.14 13:29
Odgovori   +    0
Kako načrtujemo in povzemamo Slovenci ne da bi vedeli:

"A kaj pri teh dobrih namenih za realizacijo manjka?"

www.mizs.gov.si/file...S_4_12.pdf

pa recimo tukaj, odstavek 2.


www.hervardi.com/reg...veniji.php
fcajt sporočil: 4.335
[#2374675] 20.04.14 13:45
Odgovori   +    16
Zadnja sprememba: fcajt 20.04.2014 13:47
7 predlogov, kako izboljšati in poceniti javno upravo
... za izboljšati in poceniti javno upravo je realizirati samo 1(en) predlog; za 50% zmanjšati štev. zaposlenih v JU, ostalim pa znižati plače za 30% ... uspeh.100%.zagotovljen press
.
anon-256011 sporočil: 3.436
[#2374688] 20.04.14 14:14
Odgovori   +    11
Se strinjam s člankom. A da ne bo samo javna uprava na tapeti. Vprašajte se koliko ponudnikov storitev (elektrika, voda, telefon,...), ki nam vsaki mesec pošiljajo položnice na dom, omogoča pošiljanje teh tudi v elektronski obliki?

NESSUNO!
anon-293268 sporočil: 1.693
[#2374690] 20.04.14 14:18 · odgovor na: fcajt (#2374675)
Odgovori   +    12
[fcajt]
>7 predlogov, kako izboljšati in poceniti javno upravo

... za izboljšati in poceniti javno upravo je realizirati samo 1(en) predlog; za 50% zmanjšati štev. zaposlenih v JU, ostalim pa znižati plače za 30% ... uspeh.100%.zagotovljen press
.
Drži kot pribito, sedaj pa še izračunaj prihranek in se malenkost pozabavaj s socialnimi transferi, če se ne najde ustreznih zaposlitev in preidejo v tvoje in moje breme.

Potegni za jajce vse tiste, ki so nepotrebne kadre parkirali v tej javni upravi.
anon-293268 sporočil: 1.693
[#2374732] 20.04.14 16:49 · odgovor na: (#2374730)
Odgovori   +    1
[jezdec666]
... in nato pričakovat, da bodo sodniki in tožilci najboljši pravniki v državi ane, pričakovat da bodo pisci zakonov nekoruptivni, da bodo uradniki naredili vse za uspešno črpanje EU sredstev in tako dalje a ne? Ni glih verjetno, enostavno je treba uvesti neka merila in dobre plačat bolje, one pa, ki hodijo stikat jutro z večerom enostavno postavit na minimalko ali nagnat. Uravnilovka je djeansko smrt povsod, tudi v JS je škodljiva. Za boljše delo je treba manj ljudi, pa te imet sposobne in uigrane, mene je bilo recimo kar groza, ko sem gledal tisto oddajo o črpanju EU sredstev, ko se babnce kregajo za oslovo senco, dnar pa odteka mimo.
A veš, saj drži, a to pisarjenje na pamet je moderno ko šus o 50% in -30% plače za preostale je prav enak šit, kot tisto, kar ti prikazujejejo preko TV ekranih- najprej je treba ločiti zrnje od plev potem( kdo,kao ob vsem klientelizmu v javni upravi) dati izvedljive predloge, sicer počnemo enako kot tisto politično mlatenje prazne slame okoli nič.
Eni temu rečejo tudi populizem.
Če pa kdo misli, da bo imel za - 30% € najboljšo storitev kjer koli, od človeka,ki se je zavestno odločil še za študij, je pa iluzorno pričakovati, da mi bo parketar za 12 m2 v 2 urah zaračunal 160 €, oni pa bi naj bil najboljši za - 30%.
Pa ne se čuditi, da si tudi taki mlajši slej ko prej poiščejo tujino, šolanje je bil pa moj strošek.
Torej računica in pamet vkup.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2374767] 20.04.14 19:57
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: anon-317028 20.04.2014 19:59
Lansko leto so »digitalizirali« carinike na meji s Hrvaško in namesto, da bi jih poslali na borzo, so jim dali puške in jih poslali nad podjetnike. Podobno bo, če digitaliziramo druge upravne postopke, odvečni delavci bodo dobili uniforme carinikov, puške v roke in nalogo, da z orožjem izplenijo denar za svoje plače.
anon-96090 sporočil: 1.218
[#2374783] 20.04.14 20:56
Odgovori   +    4
Po Mavsarjevem mnenju bi tudi v Sloveniji morala obstajati agencija, ki bi vodila digitalizacijo javne uprave ...
Če se prav spomnim, je to RS že imela, to je bil CVI (Center vlade za informatiko), ki pa so ga lobiji iz posameznih delov javne uprave uspešno "zminirali", za digitalna potrdila za varen dostop do informatizirane javne uprave pa je (in še?) skrbel SIGEN.
anon-293268 sporočil: 1.693
[#2374797] 20.04.14 22:24 · odgovor na: anon-293268 (#2374732)
Odgovori   +    0
[mhorva35]
> [jezdec666]
> ... in nato pričakovat, da bodo sodniki in tožilci najboljši pravniki v državi ane, pričakovat da bodo pisci zakonov nekoruptivni, da bodo uradniki naredili vse za uspešno črpanje EU sredstev in tako dalje a ne? Ni glih verjetno, enostavno je treba uvesti neka merila in dobre plačat bolje, one pa, ki hodijo stikat jutro z večerom enostavno postavit na minimalko ali nagnat. Uravnilovka je djeansko smrt povsod, tudi v JS je škodljiva. Za boljše delo je treba manj ljudi, pa te imet sposobne in uigrane, mene je bilo recimo kar groza, ko sem gledal tisto oddajo o črpanju EU sredstev, ko se babnce kregajo za oslovo senco, dnar pa odteka mimo.

A veš, saj drži, a to pisarjenje na pamet je moderno ko šus o 50% in -30% plače za preostale je prav enak šit, kot tisto, kar ti prikazujejejo preko TV ekranih- najprej je treba ločiti zrnje od plev potem( kdo,kao ob vsem klientelizmu v javni upravi) dati izvedljive predloge, sicer počnemo enako kot tisto politično mlatenje prazne slame okoli nič.
Eni temu rečejo tudi populizem.
Če pa kdo misli, da bo imel za - 30% € najboljšo storitev kjer koli, od človeka,ki se je zavestno odločil še za študij, je pa iluzorno pričakovati, da mi bo parketar za 12 m2 v 2 urah zaračunal 160 €, oni pa bi naj bil najboljši za - 30%.
Pa ne se čuditi, da si tudi taki mlajši slej ko prej poiščejo tujino, šolanje je bil pa moj strošek.
Torej računica in pamet vkup.
Blagoslov vam na današnji dan in vse naslednje, ki v srcu dobro mislite in ste prepričani, da kar je dobro za vas, je dobro za prav vse Slovence tudi tiste, ki jih imajo nekateri v množici vseh 31.322 za lenuhe.

e-uprava.gov.si/ispo...cetna.ispo

Izvoli pa izračunaj točno kje in kako boš našel višino prihranka, ki ga
pričakuje kolega z pozivom - 50% zaposlenim in točno kateri so tisti preostali osebki, ki jim bi - 30 nabil. Iz tabele se da vse izračunati.
anon-295127 sporočil: 3.275
[#2374812] 21.04.14 06:40
Odgovori   +    1
čas vnosa: 20.04.14 22:48
kako izboljšati in poceniti bančni sektor?
anon-10316 sporočil: 621
[#2374823] 21.04.14 08:21
Odgovori   +    3
Polovico jih dati na Borzo,pa jih bo vseeno še polovico preveč v tej dobi računalništva....
anon-128631 sporočil: 2.624
[#2374827] 21.04.14 09:04
Odgovori   +    2
ČE gledamo globalno je ta koncept v bistvu zamišljen samo kako bi sedanje papirno manipuliranje uslužbencev digitalizirali in nič drugega.

V JU je potrebno dosledno in natančno določiti smer politike naprej. NEdopustno je, da uradnik piše neko listino in potem se ugotovi, da je goljufal pri dokazih in z tem, ko je zavlačeval in oviral zbiranje nekomu nekih dokazov za opravičevanje pritožbe občanu je sočasno ta lumparija tega uradnika postala legalne z obrazložitvijo saj nisi uspel dokazati. Tukaj je potrebno izhajati iz dejstva, da je bilo v preteklosti delano vse po domače in je ogromno napak. Samo nepremičninski davek je pokazal kakšno anarhijo imamo samo na področju nepremičnin, kjer je recimo vodenje evidenc v popolnem razsulu. Da ne govorimo o vodenju ZEmljiških knjig, kjer so nekateri uradnkiki pisali listine in naredili še več škode.

Žato menim, da je potrebno nepravilnosti blokirati tudi tako, da se zaščiti uradnike tako, da v kolikor je nekdo naredil napako se napaka po uradni dolžnosti odpravi in tukaj nesme dobiti pravice korupcija in kriminal ampak če nekdoi nekaj ugotovi in z dokazi dokaže se moraj najprej dokaze preveriti verodostojnost in nato se sproži postopek z ciljem sanacije nepravilnosti.
Dokler pa bomo dopuščali korupcijo in goljufanje in delo p oliniji najmnjšega odpora je nesmiselno razmišljati o nekih varnih E- naslovih in nevem kaj vsem še.

Glavni problem je v anarhiji in malomarnem delu javne uprave, kjer je očitni cilj kako pretentati in okrog prinesti občana.
153 sporočil: 9.333
[#2374833] 21.04.14 09:38
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 153 21.04.2014 09:41
Z dosti bolj odgovornim sodelovanjem med
resorji, odpravljanjem dvo/tro[(ne)umne]
zakonodaje, učinkovitim stalnim nadzorom,
ki bo kos politikantsko zmikavtskim ponorom.
In z manj brezplodnega govoričenja, ki na sejah
prav ničesar ne preseje, le v egovotlo melje...

Sodražan
153 sporočil: 9.333
[#2374836] 21.04.14 09:51 · odgovor na: (#2374834)
Odgovori   +    1
[valsidalado]
> [153]
> Z dosti bolj odgovornim sodelovanjem med
> resorji, odpravljanjem dvo/tro[(ne)umne]
> zakonodaje, učinkovitim stalnim nadzorom,
> ki bo kos politikantsko zmikavtskim ponorom.
> In z manj brezplodnega govoričenja, ki na
> sejah prav nič ne preseje, le v egovotlo melje...
>
> Sodražan

*****

forum.finance.si/?m=...830&single

(...samo moj današnji post oz. doza ... op. zato, da ne bi kdo po nepotrebnem klikal)

tebi pa LP
Hvala za zvezdnata odlikovanja
in, tudi tebi, pozdrave in še
naprej... prijazna praznovanja !

Sodražan
Endimion sporočil: 10.325
[#2374842] 21.04.14 10:06 · odgovor na: anon-256011 (#2374688)
Odgovori   +    1
Elektro Ljubljana pošilja e-račune na mail.

Telekom Slovenije ravno tako.

Za ostale pa res ne vem, ker mi te stroške obračunava upravnik zgradbe, kjer stanujem. No tega pa dobim v kaslc.
anon-96090 sporočil: 1.218
[#2374843] 21.04.14 10:08 · odgovor na: anon-293268 (#2374797)
Odgovori   +    3
[mhorva35] Blagoslov vam na današnji dan in vse naslednje, ki v srcu dobro mislite in ste prepričani, da kar je dobro za vas, je dobro za prav vse Slovence tudi tiste, ki jih imajo nekateri v množici vseh 31.322 za lenuhe.

e-uprava.gov.si/ispo...cetna.ispo

Izvoli pa izračunaj točno kje in kako boš našel višino prihranka, ki ga pričakuje kolega z pozivom - 50% zaposlenim in točno kateri so tisti preostali osebki, ki jim bi - 30 nabil. Iz tabele se da vse izračunati.

Lepo nam hočeš podtakniti podatke, čeprav si lahko ogledaš tudi tole:
e-uprava.gov.si/ispo.../arhiv.jsp
Leta 1999 smo imeli 14.000 zaposlenih v tem segmentu, zdaj jih je 31.000, torej to se je podvojilo. Problematični pa niso deli policije, vojske in IKS, ampak postavka 1. kjer je zdaj 14.000 zaposlenih, prej jih je bilo 2000. Pa v sedanjem sistemu UE, občine, in zaposleni v firmah v 100% lasti države sploh niso navedeni.
anon-293268 sporočil: 1.693
[#2374891] 21.04.14 11:51 · odgovor na: anon-96090 (#2374843)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-293268 21.04.2014 12:04
[Damjan2006]
> [mhorva35] Blagoslov vam na današnji dan in vse naslednje, ki v srcu dobro mislite in ste prepričani, da kar je dobro za vas, je dobro za prav vse Slovence tudi tiste, ki jih imajo nekateri v množici vseh 31.322 za lenuhe.
>
> e-uprava.gov.si/ispo...cetna.ispo
>
> Izvoli pa izračunaj točno kje in kako boš našel višino prihranka, ki ga pričakuje kolega z pozivom - 50% zaposlenim in točno kateri so tisti preostali osebki, ki jim bi - 30 nabil. Iz tabele se da vse izračunati.


Lepo nam hočeš podtakniti podatke, čeprav si lahko ogledaš tudi tole:
e-uprava.gov.si/ispo.../arhiv.jsp
Leta 1999 smo imeli 14.000 zaposlenih v tem segmentu, zdaj jih je 31.000, torej to se je podvojilo. Problematični pa niso deli policije, vojske in IKS, ampak postavka 1. kjer je zdaj 14.000 zaposlenih, prej jih je bilo 2000. Pa v sedanjem sistemu UE, občine, in zaposleni v firmah v 100% lasti države sploh niso navedeni.
Pa res ne vek kaj glumiš- vtipkal sem podatke o številu zaposlenih v JU in mi je pač vrglo ven št. moj podatek 31.322 za 2014, tebi za leto 2014-31.205.
Torej pri tebi so stroški VIŠJI.
KAJ TI TOREJ HOTEL PODTAKNITI IN PREDVSEM ZAKAJ?

Moj post se je nanašal na
fcajt: forum.finance.si/?m=...675&single
in potem na jezdec666: forum.finance.si/?m=...730&single
Kjer je zgolj govora splošno o JU in kjer sem zapisal le, da je posploševanje o -50% odpustitve iz JU in -30% zmanjšan OD ob tolikih odpuščenih. In ob teh, tja v en dan nepremišljenih vščečnih populističnih pisanjih in vztrajne ponavljanje mantre o krivcih povprek, ki so za večino vsi vse druge le ljudje z družinami ne in vam je pri tem ponavljanju te mantre povsem vseeno tudi za tiste mravljice med njimi, ki nikakor ne sodijo v to skupino osovraženih, ki so Slovenijo spravili na kolena. Na kolena so jo spravili politične-bančne-gospodarske samooklicane (kao voljene) elite, ki so skrbele za svoj dobro.
O širši problematiki pristopa govorim in zato je tvoje pisanje o mojem podtikanju res zgolj podtikanje s tvoje strani.
Ker imam otroka, ki dela v gospodarski panogi multinacionalke in je že skoraj 15 let po svetu pa mu še na kraj pameti ne pride, da se ne more zaposlitiv Sloveniji zaradi tistih v JU,ampak ima vpogled tudi v to , kako se v naših gosp. subjektih ceni znanje in uspešnost.

In sedaj poišči stavek v tistih dveh mojih postih, da je za jajca potrtebno obesiti tiste, ki so tako politiko parkiranja po večini sorodstva sprejemali.

Pričakujem odgovor.
Lep velikonočni ponedeljek še.
anon-96090 sporočil: 1.218
[#2374987] 21.04.14 14:55 · odgovor na: anon-293268 (#2374891)
Odgovori   +    1
[mhorva35] > Pa res ne vek kaj glumiš- vtipkal sem podatke o številu zaposlenih v JU in mi je pač vrglo ven št. moj podatek 31.322 za 2014, tebi za leto 2014-31.205. Torej pri tebi so stroški VIŠJI.
pri mojem podatku je 117 ljudi manj, pa večji stroški?
KAJ TI TOREJ HOTEL PODTAKNITI IN PREDVSEM ZAKAJ?
Samo link na leto 2014 si dodal. Jaz pa sem ti odvrnil s povezavo na arhiv, da se vidi, kako so se te hroščki množili.
O širši problematiki pristopa govorim in zato je tvoje pisanje o mojem podtikanju res zgolj podtikanje s tvoje strani.
Podtikanje je, če ne pokažeš vseh podatkov. V javnem sektorju, to pa so uradniki na ministrstvih, v agencijah, v občinah, tudi v javnih zavodih in na evropskih projektih je zaposleno 40.000 preveč zaposlenih. In kot sam predlagaš, najprej naj dobijo "šut karto" tisti, ki so bili nastavljeni tja pred vsakimi volitvami, pripadniki (ali sorodniki) strankarskih veljakov na oblasti. Ukiniti je seveda treba VSE občine in narediti dve regiji in glavno mesto. In dokler regiji v celoti ne bosta imeli enakega standarda kot glavno mesto, se vsa sredstva za razvoj iz EU usmerijo v regije.

Seveda Ti želim, da svoj praznik praznuješ v redu.
longa sporočil: 897
[#2374992] 21.04.14 15:24 · odgovor na: anon-293268 (#2374690)
Odgovori   +    1
[mhorva35]
> [fcajt]
> >7 predlogov, kako izboljšati in poceniti javno upravo
>
> ... za izboljšati in poceniti javno upravo je realizirati samo 1(en) predlog; za 50% zmanjšati štev. zaposlenih v JU, ostalim pa znižati plače za 30% ... uspeh.100%.zagotovljen press
> .

Drži kot pribito, sedaj pa še izračunaj prihranek in se malenkost pozabavaj s socialnimi transferi, če se ne najde ustreznih zaposlitev in preidejo v tvoje in moje breme.

Potegni za jajce vse tiste, ki so nepotrebne kadre parkirali v tej javni upravi.
Ampak, so že zdaj v tvoje in moje breme. Sociali transferji so veliko nižji od plač in vseh ostalih stroškov (prostor, oprema,...).
Najmanj polovica odpuščenih bi hitro našla zaposlitev in bi, tako kot ti in jaz, prispevali za preostale 3/4.

No, zdaj pa ti zračunaj, koliko ugodneje bi bilo za tebe in mene, s tem da plače preostalim 50% sploh ni treba nižati.

Kaj pa mene moti v tvojem postu je predvsem to, da teh 50% zaposlenih v javnem sektorju sploh niso tam zato, ker so potrebni, ampak zato, ker ne vemo kam bi z njmi.
anon-293268 sporočil: 1.693
[#2375050] 21.04.14 17:38 · odgovor na: anon-96090 (#2374987)
Odgovori   +    1
[Damjan2006]
> [mhorva35] > Pa res ne vek kaj glumiš- vtipkal sem podatke o številu zaposlenih v JU in mi je pač vrglo ven št. moj podatek 31.322 za 2014, tebi za leto 2014-31.205. Torej pri tebi so stroški VIŠJI.

pri mojem podatku je 117 ljudi manj, pa večji stroški?

> KAJ TI TOREJ HOTEL PODTAKNITI IN PREDVSEM ZAKAJ?

Samo link na leto 2014 si dodal. Jaz pa sem ti odvrnil s povezavo na arhiv, da se vidi, kako so se te hroščki množili.

> O širši problematiki pristopa govorim in zato je tvoje pisanje o mojem podtikanju res zgolj podtikanje s tvoje strani.

Podtikanje je, če ne pokažeš vseh podatkov. V javnem sektorju, to pa so uradniki na ministrstvih, v agencijah, v občinah, tudi v javnih zavodih in na evropskih projektih je zaposleno 40.000 preveč zaposlenih. In kot sam predlagaš, najprej naj dobijo "šut karto" tisti, ki so bili nastavljeni tja pred vsakimi volitvami, pripadniki (ali sorodniki) strankarskih veljakov na oblasti. Ukiniti je seveda treba VSE občine in narediti dve regiji in glavno mesto. In dokler regiji v celoti ne bosta imeli enakega standarda kot glavno mesto, se vsa sredstva za razvoj iz EU usmerijo v regije.

Seveda Ti želim, da svoj praznik praznuješ v redu.
Ja drži, se mi je zares zatipkala letnica sem vstavil 2014 namesto 2013, kar mi je v resnici ven vrglo. Namreč se mi v tem trenutku ni zdelo tako pomebno skupno za 100 gor ali dol ampak zgolj reakcija na besedo JU- ker tu se največkrat zgodi, da se sploh ne ve ali se govori o JU ali JS, kaj šele o delu v JU.
Glej sploh ne zanikam in obsojam prekomernega zaposlovanja, zame tudi ni pomembno za koga gre, rdeče ali črno... gre za delovna mesta na silo.Govorim pa, kakor koli obrneš o ljudeh in njihovih usodah in če jih zmečeš enostavno ven, je treba vseeno vedeti, kakšnega potenciala si se znebil- gnil ali morebiti zavzet za delo.

Nisem imel nobenega namena zavajati, sem ti pokazal na kaj sem v postih opozoril. Na tebi je, da mojo razlago razumeš tako ali tako kot je bila mišljena. Sem pa prebral tvoje konkretne predloge, z marsičem se strinjam, marsikaj bi dodal, karkoli pa hočeš izvesti, je treba narediti z veliko mero preudarka, da ne storiš nepopravljivih napak, krivic in v končni fazi vse to preneseš tudi nate in name. Veš koliko plačujemo za horuk ukrepe- ali je recimo v mb res bilo pospraviti u nulo od leta 90. enih 20- 30.000 delovnih mest- Pri Zlatorogu pa je takrat s Henklom uspelo- nekaj si tam tudi o regijah pisaril...in črtal vse občine. Pojdi na teren, poglej od občine do občine druge zgodbe.
anon-194056 sporočil: 945
[#2375087] 21.04.14 19:00
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-194056 21.04.2014 19:02
Nikoli in nihče ne bo "reformiral" in "izboljšal" javno upravo, na način kot si to večina predstavlja, namreč "prepoloviti število zaposlenih in podvojti hitrost upravnih storitev. Vse kar se piše in govori je blodnja o nečem o čem nimajo pojma. Gre za mešanje uzrokov in posledic. Napihnjena javna uprava, kamor je potrebno prišteti tudi vse javne uslužbence je POSLEDICA, ne pa VZROK količine in vrste nalog, ter načina izvajanja le teh (predpisani postopki. Le te predpisuje država, NE PA UPRAVA SAMA SEBI. Res je sicer, da je glavni servis zakonodajalca, ki vse te neumne predpise sprjema,en "sloj" zakrknjene, državne uprave nekje na nivoju, ne toliko ministrov, kolikor na nivoju državnih sekretarjev in podsekretarjev in raznih višjih in nižjih svetovalcev, ki so zelo odmaknjeni od realnosti, šolani so na hibridnih raznih višjih in visokih upravnih šolah, FDV ipd. Zato je njihova razgledanost le dve dolge ozke cevki pred očmi in povsod okrog veliki mrak. Poleg tega obstaja tudi inteligentni del okolja, ki to vse podpira, to so razni pogodbeni svetovalci, ki služijo astronomske honorarje za razlaganje megle, ki je naklepno vgrajena v sistem. Slednji se delijo na res inteligentne in strokovne in druge, ki po družinskih in političnih vezah glumijo inteligentnost na strokovnem planu pa so večji butli od onih katerim svetujejo, služijo pa, eni in drugi mastne in neverjetno visoke honorarje, ki so odločno previsoki tudi, če bi njihovo svetovanje bilo kaj koristno in uporabno.
anon-327192 sporočil: 1.234
[#2375100] 21.04.14 19:25
Odgovori   +    1
čas vnosa: 21.04.14 18:42
35.000 javnih uslužbencev odpustiti po abecedi (vsake črke po 300 in tako okoli in okoli) pa bo takoj bolje
anon-96090 sporočil: 1.218
[#2375154] 21.04.14 22:54 · odgovor na: anon-293268 (#2375050)
Odgovori   +    0
[mhorva35]....zgolj reakcija na besedo JU- ker tu se največkrat zgodi, da se sploh ne ve ali se govori o JU ali JS, kaj šele o delu v JU.
........če jih zmečeš enostavno ven, je treba vseeno vedeti, kakšnega potenciala si se znebil- gnil ali morebiti zavzet za delo.
....nekaj si tam tudi o regijah pisaril...in črtal vse občine. Pojdi na teren, poglej od občine do občine druge zgodbe.
Samo še te tri stvari, da razčistiva, meni je jasno, kaj je Javna uprava in kaj je Javni sektor. V Javni upravi so rezi potrebni in to tako temeljiti, kot pri vsaki operaciji karcinoma, torej ne smo v središču, še veliko po periferiji je treba eliminirati. Če je kdo zavzet za delo letel ven, se bo hitro pokazalo, saj bo za to odgovsrjal njihov nadrejeni, tako kot za pripravo spiska za "eliminacijo". Občine so pa najslabše, kar se je Sloveniji lahko kdaj zgodilo. A lahko primerjaš občino Ljubljana in Ankaran? To je treba ukiniti in to čimprej.
anon-293268 sporočil: 1.693
[#2375322] 22.04.14 10:47 · odgovor na: anon-96090 (#2375154)
Odgovori   +    0
[Damjan2006]
> [mhorva35]....zgolj reakcija na besedo JU- ker tu se največkrat zgodi, da se sploh ne ve ali se govori o JU ali JS, kaj šele o delu v JU.
>........če jih zmečeš enostavno ven, je treba vseeno vedeti, kakšnega potenciala si se znebil- gnil ali morebiti zavzet za delo.
>....nekaj si tam tudi o regijah pisaril...in črtal vse občine. Pojdi na teren, poglej od občine do občine druge zgodbe.

Samo še te tri stvari, da razčistiva, meni je jasno, kaj je Javna uprava in kaj je Javni sektor. V Javni upravi so rezi potrebni in to tako temeljiti, kot pri vsaki operaciji karcinoma, torej ne smo v središču, še veliko po periferiji je treba eliminirati. Če je kdo zavzet za delo letel ven, se bo hitro pokazalo, saj bo za to odgovsrjal njihov nadrejeni, tako kot za pripravo spiska za "eliminacijo". Občine so pa najslabše, kar se je Sloveniji lahko kdaj zgodilo. A lahko primerjaš občino Ljubljana in Ankaran? To je treba ukiniti in to čimprej.
:)
Samo še jaz pa sva na koncu:

1.
Če je kdo zavzet za delo letel ven, se bo hitro pokazalo, saj bo za to odgovsrjal njihov nadrejeni, tako kot za pripravo spiska za "eliminacijo
-Žal film, ki ga v Slov. ne v idimo- mali leti, veliki se nadgradi na še boljšem mestu
-kaj malemu pomaga, če on nosi posledice...

2.
A lahko primerjaš občino Ljubljana in Ankaran? To je treba ukiniti in to čimprej.
Ja, se strinjam, a ni zgolj vse črno belo-
A lahko primerjaš Maribor in neko bližno cvetočo občino, ki to pod Mb nikoli ni mogla biti kot primerček in takih primerčkov je xy

3.
Sva na istem imenovalcu glede prenekatere občine, a je treba iti od primera do primera kot od s.p. do s.p. ali ...

Torej nisva tako daleč narazen, predvsem je treba tudi množico lokalnih drobnih koristoljubcev eliminirati.

Lep dan želim, Marjan

Strani: 1