Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[#2362921] 02.04.14 01:05
Odgovori   +    4
medtem ko se obremenitev upokojencev ne poveča, saj ne plačujejo obveznih prispevkov (del prispevka zanje plača Zpiz).
...in to je eden vecjih problemov in razlog, zakaj nekateri placujejo ogromno, dobijo pa malo.

ps. naj uganem, v sloveniji bo verjetno zmagal recept st. 3, torej divji dvig "delodajalcevih" stopenj, in ukinitvijo dodatnega zavarovanja, s cimer bodo resno prizadeti stroski dela, penzionisti bodo pa placevali se manj.
dz1975 sporočil: 2.264
[#2362924] 02.04.14 05:26
Odgovori   +    4
Prvo kot prvo naj iz lekarn pomečejo vsa nekoristna sranja, ki so draga kot žafran, učinek je pa nikakav, se pravi vse generike na čelu s smetmi iz Krke in Leka.

Primer: Linex pri nas stane 20 eur in je čista placeba brez učinka. V ZDA pa dobiš v lekarni tablete ki učinkujejo v 24 urah, paket stane pa 9 usd (dovolj za vsaj štiri ali pet kur).
FIN-454644 sporočil: 10.898
[#2363001] 02.04.14 08:35
Odgovori   +    3
Zavarovalnice od mene ne bi dobile niti ficka. Menim, da slabo upravljajo moj denar. Prav tako sem za vecji obseg zasebnega zdravstva. Davkoplacevalce razbremeniti in jih nauciti osebne odgovornosti do lastnega zdravja in denarja. V prehodnem obdobju ohraniti medgeneracijsko solidarnost, da upokojenci, ki so celo zivljenje vplacevali ogromne denarje, vsaj nekaj dobijo nazaj.Varnost na stare dni.
Iz istega razloga sem proti nepremicninskemu davku.
hansi sporočil: 862
[#2363104] 02.04.14 10:47 · odgovor na: FIN-454644 (#2363001)
Odgovori   +    0
[FIN-454644]
Zavarovalnice od mene ne bi dobile niti ficka. Menim, da slabo upravljajo moj denar. Prav tako sem za vecji obseg zasebnega zdravstva. Davkoplacevalce razbremeniti in jih nauciti osebne odgovornosti do lastnega zdravja in denarja. V prehodnem obdobju ohraniti medgeneracijsko solidarnost, da upokojenci, ki so celo zivljenje vplacevali ogromne denarje, vsaj nekaj dobijo nazaj.Varnost na stare dni.
Iz istega razloga sem proti nepremicninskemu davku
Najslabši gospodar je običajno država (beri ZZZS), zato ZZZS nikakor ne more sam monopolno deliti denarja. Zavarovalnicam se mora omogočiti, da se same pogajajo za cene tako v bolnišnicah, kot pri lekarnah in drugih dobaviteljih. Če bo dovolj konkurence, se bodo dobavitelji kmalu prisiljeni popuščati pri cenah. ZZZS se že danes ne pogaja, ampak le plačuje, kar dobi na fakturi, rabati gredo pa v davčne oaze.
Bolnišnice je treba organizirati kot podjetja, zgled so lahko razvite države v EU.
itd... itd...
vrac sporočil: 11.068
[#2363360] 02.04.14 14:01 · odgovor na: bc123a (#2362921)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> medtem ko se obremenitev upokojencev ne poveča, saj ne plačujejo obveznih prispevkov (del prispevka zanje plača Zpiz).

...in to je eden vecjih problemov in razlog, zakaj nekateri placujejo ogromno, dobijo pa malo.

ps. naj uganem, v sloveniji bo verjetno zmagal recept st. 3, torej divji dvig "delodajalcevih" stopenj, in ukinitvijo dodatnega zavarovanja, s cimer bodo resno prizadeti stroski dela, penzionisti bodo pa placevali se manj.
Tu gre predvsem za sprenevedanje zavarovalnic, saj nihče ne pravi, da bi se morala dosedanja stopnja, ki jo plačujejo delodajalci zvišati. Dosedanje plačilo dodatnega zavarovanja bi nadomestil fiksni znesek za vse zavarovance ali dva zneska, eden za tiste z nižjimi prejemki in eden za tiste z višjimi, nihče pa skupno ne bi plačeval več kot do sedaj, sploh pa ne delodajalci. Ostalo pa bi najmanj 50 milijonov EUR-ov, ki so dejansko nepotreben strošek. Stvar se pa zamegljuje,ker imajo pač zavarovalnice denarja kot pečka ter seveda interes, da ostanejo pri koritu na lahek način zasluženega denarja in pač podkupujejo novinarje, "resne ekonomiste" in druge odločevalce na tak ali drugačen način, da s svojimi "ekspertizami", ki niso vredne papirja na katerem so napisane, zamegljujejo javno mnenje. Po domače rečeno, lažejo kot pes teče. Seveda, denar ne smrdi... Tako pač delujejo lobiji v Sloveniji, isto je po vsem svetu..
bc123a sporočil: 48.253
[#2363368] 02.04.14 14:07 · odgovor na: vrac (#2363360)
Odgovori   +    0
[vrac]
> [bc123a]
> > medtem ko se obremenitev upokojencev ne poveča, saj ne plačujejo obveznih prispevkov (del prispevka zanje plača Zpiz).
>
> ...in to je eden vecjih problemov in razlog, zakaj nekateri placujejo ogromno, dobijo pa malo.
>
> ps. naj uganem, v sloveniji bo verjetno zmagal recept st. 3, torej divji dvig "delodajalcevih" stopenj, in ukinitvijo dodatnega zavarovanja, s cimer bodo resno prizadeti stroski dela, penzionisti bodo pa placevali se manj.

Tu gre predvsem za sprenevedanje zavarovalnic, saj nihče ne pravi, da bi se morala dosedanja stopnja, ki jo plačujejo delodajalci zvišati. Dosedanje plačilo dodatnega zavarovanja bi nadomestil fiksni znesek za vse zavarovance ali dva zneska, eden za tiste z nižjimi prejemki in eden za tiste z višjimi, nihče pa skupno ne bi plačeval več kot do sedaj, sploh pa ne delodajalci. Ostalo pa bi najmanj 50 milijonov EUR-ov, ki so dejansko nepotreben strošek.
V sloveniji se iz dodatnega zavarovanja nabere max 25 * 2 miljona = 50 miljonov evrov (pa se manj, ker otroci tega ne placujejo). Kljub lastnim stroskom in profitom zavarovalnic gre verjetno vecji del tega za placilo storitev.

Torej niti pod razno ne more zaradi ukinitve dodatnega zavarovanja biti 50 mio EUR plusa.

Da pa nihce ne bi placal vec pa pac tudi ni mozno, nekdo bo moral placati vec, da se bo nateklo vec denarja. Z ukinitvijo dodatnega (ki je za vse v enakem znesku) bo morala biti se hujsa progresija ali pa splosen dvig za vse.
vrac sporočil: 11.068
[#2363384] 02.04.14 14:17 · odgovor na: bc123a (#2363368)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: vrac 02.04.2014 14:19
Nimaš pravega podatka, zavarovalnice zberejo več kot 300 milijonov EUR-ov premij dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja, 50 milijonov EUR-ov so pa stroški pobiranja, predvsem pa dobički teh zavarovalnic.

Zmotil si se pri računanju, leto ima 12, ne samo 1 mesec...
BlazVo sporočil: 2.599
[#2363437] 02.04.14 14:57 · odgovor na: dz1975 (#2362924)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: BlazVo 02.04.2014 14:57
[dz1975]
...
Primer: Linex pri nas stane 20 eur in je čista placeba brez učinka. V ZDA pa dobiš v lekarni tablete ki učinkujejo v 24 urah, paket stane pa 9 usd (dovolj za vsaj štiri ali pet kur).
Zato, ker v ZDA OTC zdravila prodajajo v supermarketu, kjer lahko v miru pogledaš deklaracije in izbereš najboljšo kombinacijo aktivne učinkovine in cene. Pri nas pa ti farmacevtka naloži nekaj bučk, potem pa ti proda zadevo, pri kateri imajo najvišjo provizijo.

Zadnjič je moj sin, študent medicine, totalno popizdil, ker so mu za 9 EUR prodali sprejček za čičenje ušes, ki je v resnici morska voda. I - A.

Čim prej je treba ukiniti monopol lekarn pri zdravilih brez recepta.

Strani: 1