Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek 6 nasvetov, če 'fašete' batine

Strani: 1

Jaka1955 sporočil: 660
[#2241574] 10.10.13 11:14
Odgovori   +    42
Ja, kretenske zakone imamo v Slo. Pred časom sem bil fizično napaden, sevada sem se branil ter parkrat zložil napadalca po tleh, dokler ni odnehal. Dobil sem lažje poškodbe, zaradi katerih sem 3 mesece trpel bolečine in jemal protibolečinske tablete.

Epilog: Jaz sem fasal kazensko ovadbo zaradi hujših telesnih poškodb, on pa ubogi revež, niti položnice ni dobil. Na koncu ga niti tožiti nima smisla, ker je na socialki. Preklet komunistični butalistan in njegovi zakoni!
anon-151448 sporočil: 3.061
[#2241610] 10.10.13 11:32
Odgovori   +    10
Je pa dobro vedeti: tistemu, ki je prekoračil silobran zaradi prestrašenosti, povzročene z napadom, se sme kazen tudi odpustiti.
Mene bi bilo tako strah, da bi vlomilec pristal na vozičku, pa na novo bi se moral učiti govoriti...
anon-9939 sporočil: 17.846
[#2241653] 10.10.13 12:08
Odgovori   +    11
Osebno se zavzemam za uveljavitev "castle doktrine" po kateri je pravica zaščite lastnega življenje, premoženja in domovanja naravna, trajna in neodtujiva, tudi s smrtonosnim orožjem. Dokler je človek v lastni hiši se mu ni treba bati kakršne koli kazenske ali odškodninske tožbe napadalca, ki ga domačin poškoduje ali usmrti. Zavarovanje predmetov ne more biti nadomestilo za skazitev miru ali skrunitev zasebnosti domovanja, da o strahu pred napadalcem niti ne omenjamo. Tehtanje kdaj gre za "sočasni napad" pa ravnotako ne. Če je kdo vdrl (in ne gre, torej, za izvršbo ob asistenci policije) je jasno, da je protipravno v tujih prostorih.
anon-157995 sporočil: 481
[#2242074] 10.10.13 16:15
Odgovori   +    1
ljudje pa čedalje bolj agresivni; fizični napadi in kriminalna dejanja so postali že kar nekaj vsakdanjega;
Od kje vam ta podatek?
anon-15715 sporočil: 6.084
[#2242626] 11.10.13 09:30
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-15715 11.10.2013 09:46
Če berem tele odgovore si mislim, da so zakonodajo pisali debili za debile. V življenju je tako, da ob napadu ( vlom, ali napad kjerkoli ), ko oceniš, da ti grozi poškodba ali kaj hujšega imaš na voljo:

podviješ rep in pustiš da se zgodi kar se bo zgdilo

se braniš

Če se odločiš za obrambo imaš največ možnosti, če napadeš prvi, preden te onemogočijo, da se braniš. Če čakaš da prideš v situacijo, ki jo bo pravosodje ocenilo za upravičen silobran se tvoje možnosti uspešne obrambe bistveno zmanjšajo.

Edit: hvala Krion za zelo dobre komentare
anon-188487 sporočil: 2.260
[#2242894] 11.10.13 12:28
Odgovori   +    0
V 80% človek reagira instinktivno ali nagonsko, torej ostane kaj malo časa za razmislek o očitno precej butasti zakonodaji. Znano pa bi moralo biti dejstvo, da vlomilec, ropar ipd. deluje načrtno, naklepno in na lastno odgovornost (kar, vsaj upam, da ni podprto z nobeno zakonodajo), torej lahko računa!! v skrajnem primeru tudi na to, da bo pri svojem lopovskem početju ob življenje! Obnašanje sodišč na podlagi take zakonodaje napeljuje na to, da bi morali svojo odsotnost od doma sporočati sindikatu vlomilcev, da ne bi prihajalo do "prekoračitev"! Pri psih pa tudi pozor! - lahko začnejo uveljavljati prekoračitev vašega silobrana!
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2244716] 14.10.13 10:43
Odgovori   +    5
Dovoljeni silobran pa je tista obramba, ki je neizogibno potrebna, da storilec odvrne od sebe ali koga drugega sočasen (!) protipravni napad. Tisti, ki prekorači meje silobrana, se lahko kaznuje, čeprav mileje.
V tem duhu me zanima, ali bo Gregor Benko ovaden zaradi prekoračene meje silobrana, saj je zaradi milega udarca SD-jevca brutalno poškodoval mizo in nekaj stolov.

www.regionalobala.si...-atlantido

Strani: 1