Strani: 1

anon-18414 sporočil: 1.237
[#137139] 02.10.07 22:36
Odgovori   +    0
Simič, veliki lažnivec.
anon-18879 sporočil: 644
[#137170] 03.10.07 00:53
Odgovori   +    0
Dobro jutro,

preden bom odgovoril na očitek o "netaktnosti", ki mi jo pripisuje gospod Simič predlagam, da si on in vsi, ki jih zadeva zanima, prebere/te celotno besedilo mojega članka na spletni strani:

www.zdomci.2hp.eu .

Odgovoril seveda bom. Izčrpno, konkretno in korektno. Pri svoji trditvi, da so novinarjem novembra lani posredovali
"LAŽI, OPREMLJENE Z DRŽAVNIM GRBOM"
seveda nepreklicno ostajam!

Če dokazi, ki sem jih predstavil na omenjeni spletni strani, ne bodo zadostovali, bom poskrbel, da jih bo podkrepilo Finančno ministrstvo ZR Nemčije. Da slovensko predsedovanje EU ne bi bilo preveč monotono ;-))

Gospoda Simiča v svojem besedilu nisem omenjal. Tudi se nanj nisem obračal, saj menim, da samo izvršuje zakone, za katere sem prepričan, da niso pravični. Izrecno pa sem omenil ministra za finance Andreja Bajuka, tudi v zvezi s tem, da je velik del svojega življenja preživel v tujini.

Tematika pa ni namenjena samo zdomcem (in delavcem, zaposlenim v Avstriji). S svojim prispevkom sem želel nakazati, da je Slovenija svojevrsten "rekorder" pri obračunavanju davka na dohodek, še posebej, kar zadeva nižje dohodke! Dohodnina bi se morala pravzaprav imenovati "BERAČNINA"!!! Prag obdavčenja je smešno nizek!

Ne zavzemam se za privilegije zdomcev, ampak za socialno, manj požrešno državo.

Tabele, ki jih navajam, so resnične in preverjene. Navedel sem tudi vir, ki je na svetovnem spletu - mimogrede tudi DURSu - javno dostopen.

Kar zadeva zdomce iz Nemčije pa zagotavljam, da bom storil vse, kar je v mojih močeh, da naše pokojnine, za katere smo davke že plačali, v Sloveniji ne bodo ŠE ENKRAT obdavčene. Upam, da mi bo to uspelo v domovini. Želim si, da Slovenija zdomcem ne bi postala mačeha. Nimam pa nobenih zadržkov, da v primeru, da drugače ne bi šlo, nemško-slovenskega sporazuma o preprečevanju dvojnega obdavčevanja, ne bi predstavil v presojo ustavnosti in zakonitosti Ustavnemu sodišču ZR Nemčije in Evropskemu sodišču za človeške pravice...

Zaenkrat se poslavljam. Se "slišimo" ;-)

Prijazen pozdrav s senčne strani Alp

Zvone Kokalj
anon-18879 sporočil: 644
[#137171] 03.10.07 00:55
Odgovori   +    0
Dobro jutro,

preden bom odgovoril na očitek o "netaktnosti", ki mi jo pripisuje gospod Simič predlagam, da si on in vsi, ki jih zadeva zanima, prebere/te celotno besedilo mojega članka na spletni strani:

www.zdomci.2hp.eu .

Odgovoril seveda bom. Izčrpno, konkretno in korektno. Pri svoji trditvi, da so novinarjem novembra lani posredovali
"LAŽI, OPREMLJENE Z DRŽAVNIM GRBOM"
seveda nepreklicno ostajam!

Če dokazi, ki sem jih predstavil na omenjeni spletni strani, ne bodo zadostovali, bom poskrbel, da jih bo podkrepilo Finančno ministrstvo ZR Nemčije. Da slovensko predsedovanje EU ne bi bilo preveč monotono ;-))

Gospoda Simiča v svojem besedilu nisem omenjal. Tudi se nanj nisem obračal, saj menim, da samo izvršuje zakone, za katere sem prepričan, da niso pravični. Izrecno pa sem omenil ministra za finance Andreja Bajuka, tudi v zvezi s tem, da je velik del svojega življenja preživel v tujini.

Tematika pa ni namenjena samo zdomcem (in delavcem, zaposlenim v Avstriji). S svojim prispevkom sem želel nakazati, da je Slovenija svojevrsten "rekorder" pri obračunavanju davka na dohodek, še posebej, kar zadeva nižje dohodke! Dohodnina bi se morala pravzaprav imenovati "BERAČNINA"!!! Prag obdavčenja je smešno nizek!

Ne zavzemam se za privilegije zdomcev, ampak za socialno, manj požrešno državo.

Tabele, ki jih navajam, so resnične in preverjene. Navedel sem tudi vir, ki je na svetovnem spletu - mimogrede tudi DURSu - javno dostopen.

Kar zadeva zdomce iz Nemčije pa zagotavljam, da bom storil vse, kar je v mojih močeh, da naše pokojnine, za katere smo davke že plačali, v Sloveniji ne bodo ŠE ENKRAT obdavčene. Upam, da mi bo to uspelo v domovini. Želim si, da Slovenija zdomcem ne bi postala mačeha. Nimam pa nobenih zadržkov, da v primeru, da drugače ne bi šlo, nemško-slovenskega sporazuma o preprečevanju dvojnega obdavčevanja, ne bi predstavil v presojo ustavnosti in zakonitosti Ustavnemu sodišču ZR Nemčije in Evropskemu sodišču za človeške pravice...

Zaenkrat se poslavljam. Se "slišimo" ;-)

Prijazen pozdrav s senčne strani Alp

Zvone Kokalj
anon-96408 sporočil: 7
[#137260] 03.10.07 08:27
Odgovori   +    0
g. Kokalj hvala za vaš trud in težnjo po normalnih davkih na dohodek! Upam da uspete v vaših prizadevanjih v imenu vseh zdomcev.
Doma pa samo upam da pridejo sindikati k pameti in namesto za višje rekordno visoko obdavčene plače začnejo protestirati za manjšo obdavčenost in s tem višje plače!
anon-129709 sporočil: 879
[#137284] 03.10.07 08:49
Odgovori   +    0
Neupoštevanje davčnih olajšav je za nas davkoplačevalce hujše kot laž.LAŽNIVCI! LAŽNIVCI!LAŽNIVCI!
0513Goris sporočil: 603
[#137473] 03.10.07 11:28
Odgovori   +    0
Vse pohvale vredno, g. Kokalj! Dregnili pa ste v sršenje gnezdo. Kje so "slavni" raziskovalni novinarji, analitiki, ekonomisti in kje je navsezadnje "Semolič"??? Odiranje in to najrevnejših in povprečno preskrbljenih je cilj naše države v obliki davkarije! (poznam starko, ki ima v tujini tisto ultra minimalno soc. pokojnino 280 ev., pa je morala plačati 26 ev. dohodnine. BEDA od države...
0513Goris sporočil: 603
[#137474] 03.10.07 11:28
Odgovori   +    0
Vse pohvale vredno, g. Kokalj! Dregnili pa ste v sršenje gnezdo. Kje so "slavni" raziskovalni novinarji, analitiki, ekonomisti in kje je navsezadnje "Semolič"??? Odiranje in to najrevnejših in povprečno preskrbljenih je cilj naše države v obliki davkarije! (poznam starko, ki ima v tujini tisto ultra minimalno soc. pokojnino 280 ev., pa je morala plačati 26 ev. dohodnine. BEDA od države...
Vinci sporočil: 5.933
[#137519] 03.10.07 12:27
Odgovori   +    0
"Rezidenti Slovenije, ki so zaposleni v Nemčiji, se doslej še nikoli niso s svojimi pripombami obrnili na Davčno upravo RS. To so storili le rezidenti Slovenije, ki so zaposleni v Avstriji," so na Dursu odgovorili na vprašanje, ali držijo očitki zdomcev.

Ok, "obrnili" so se predvsem tisti iz Apač. Na tiste, ki pa izpolnjujejo obveznosti po trenutno veljavni zakonodaji pa ste pozabili. Dajte poskrbet še za te, prosim. Če ste že "blokirali" izdajo odloćb apaških borcev do sprejema konvecije, potem ustrezno obravnavajte tudi tiste, ki izpolnjujejo obveznosti.

Včasih bi Bajuk moral preprosti držati jezik za zobmi, pa bi bilo še najbolje.
anon-132131 sporočil: 1
[#137690] 03.10.07 18:55
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-132131 03.10.2007 18:58
Mislim ,da bi morali tudi mi,ki smo zaposleni v Sloveniji stopit davčni upravi na prste..Počasi bomo dobivali socijalno podporo, ne pa plačo saj nam vse poberejo..Le tako naprej zdomci...morda bo počasi postalo jasno vsem,da delamo za druge ne pa zase..Lep pozdrav v Nemčijo..
anon-3306 sporočil: 720
[#137820] 04.10.07 07:29
Odgovori   +    0
Ukokao me Kokalj.

e-Simič, eh Simić
anon-3306 sporočil: 720
[#137861] 04.10.07 08:31
Odgovori   +    0
Ni čudno, da je Nemčija tako spufana država. Javni dolg je skoraj 68% BDP, slovenski pa 28% (Vir: www.mladina.si/dnevnik/97381/ oziroma kjer koli).

NE znajo pobirati davkov <:-)

e-Dacar
andrejf sporočil: 159
[#138466] 04.10.07 22:00
Odgovori   +    0


Iz radovednosti sem na osnovi javnih podatkov o italijanskih davkih izračunal še tamkajšnjo obdavčitev. Če upoštevamo le splošno olajšavo, je potem lestvica naslednja:

Osnova  odšteta Davek  Dursov
             olajšava  '05     podatek
7500          0           0    1725
8000          0           0    1840
10000   2000    &n bsp;  460    2300
12500   4500    &n bsp; 2875    2875
15000   7000    &n bsp; 3450    3450
17500   9500    &n bsp; 4125    4025
25000  17000     6150    5750
40000  32000   11520   15600


Osnovo znižujejo še šolnine, zdravstveni stroški, obroki kredita za prvo stanovanje ali najemnine.
Družinski član brez prihodkov zniža davek (!) za dodatnih 800-900 eur, 4. otrok 1000 itn po dodatnih 200.

Dursov podatek je prepisan iz sporočila za javnost:
http://www.durs.gov.si/fileadmin/durs.gov.si/pag euploads/Sporocila_za_medije/Gradivo_za_novinarje_ 9.11.2006.pdf

Viri v italiajnščini:
http://it.wikipedia.org/wiki/Imposta_sul_reddito _delle_persone_fisiche
http://www.enpam.it/html/tassazione2007.pdf

Strani: 1