Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2844371] 11.05.20 14:04
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-317028 11.05.2020 14:05
Na Hrvaško bodo krenili tisti, ki morajo iti, ker jim je npr. hrvaški sosed sporočil, da so mu vdrli v vikend ali prikolico. Tisti, ki imajo namen iti, naj spremljajo kaj se dogaja na Braču, kje so v nekaj dneh dobili 37 okuženih, številka še ni končana, saj na otoku ni javnega prevoza in se ljudje vozijo skupaj. Otok bo v izolaciji. Predstavimo si, da se nam na počitnicah nekaj podobnega zgodi npr. na Krku ali v Pakoštanih, kje obtičimo v šotoru ali v prikolici? Šter nas ne bo mogel vseh rešiti.

Adi Smolar "Najraje Sem Doma", najraje sem
doma...www.youtube.com/watc...C7CUQVafac
hijena1 sporočil: 1.214
[#2844388] 11.05.20 14:49 · odgovor na: anon-317028 (#2844371)
Odgovori   +    1
ne skrbi. tole 7 dnevno samoizolacijo si itaq lahk prvošjo sam ranljive skupine, drugi k mormo delat (pa davke in prispevke plačvat) ne bomo še 5 dni dragocenega dopusta za karanteno kurl.
sopranos sporočil: 11.404
[#2844410] 11.05.20 16:47
Odgovori   +    5
Na party za čez vikend na Hrvaško, nato pa domov, brez omejitev? Tisti v lastnem apartmaju pa v samoizolacijo za en teden?
anon-518732 sporočil: 934
[#2844411] 11.05.20 16:51
Odgovori   +    6
nimam nič proti, ampak zakaj zaboga otroci ne grejo v šole, zakaj še vedno ne delajo sodišča in zobozdravniki?? (v medijih so lagali, da zobarji ponovno delajo, pa ni tako. od zobarke sem dobil mail, da je ambulanta zaprta, dežurna pa samo za nujne primere, torej ni sprememb)
sopranos sporočil: 11.404
[#2844416] 11.05.20 17:35 · odgovor na: anon-518732 (#2844411)
Odgovori   +    6
Nekateri zobarji že delajo. Sodniki so pa samostojni = če len sodnik noče delati in če je večina takih, jih pač ne moreš prisiliti, da delajo. Četudi se na trepalnice postaviš.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2844417] 11.05.20 17:51 · odgovor na: anon-518732 (#2844411)
Odgovori   +    0
[Maticek]
nimam nič proti, ampak zakaj zaboga otroci ne grejo v šole, zakaj še vedno ne delajo sodišča in zobozdravniki?? (v medijih so lagali, da zobarji ponovno delajo, pa ni tako. od zobarke sem dobil mail, da je ambulanta zaprta, dežurna pa samo za nujne primere, torej ni sprememb)
Vsaj za šole bi ti znal odgovoriti: nimajo dovolj prostora, ker je v učilnici samo pol razreda, ali morda celo manj. Ergo, tiste otroke, ki bodo šli nazaj v šolo (prvi trije razredi, ki bi sicer rabili varstvo, in devetošolci, ki se morajo pripravljati na NPZ zaradi vpisa v srednje šole in gimnazije), bodo razsedli po razpoložljivih učilnicah in angažirali razpoložljive učitelje.

Sicer pa niso samo zobarji na covid dopustu, čeprav naj bi spet delali, ampak tudi fizioterapija, ki naj bi prav tako začeli z delom. Sem ravno danes dobil od njih obvestilo, da ne delajo zaradi razglašene epidemije. Kaj se pa sodišč tiče, ne vidim nobenega razloga, da sodniki ne bi delali na spisih, če imajo obravnave že zaključene. Morda ima to kaj zveze z roki, ki zdaj ne tečejo.
Nollem sporočil: 967
[#2844425] 11.05.20 19:24 · odgovor na: robi2107 (#2844417)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: Nollem 11.05.2020 19:28
Slovenacka deca ne moze zbog korone u skole, a moze da se kupa u hrvatskome moru i tamo tri dana pravi sve bez bilo kojeg ogranicenja. A ako se sunca u portorozu u savudrijskoj vali, kazna je preko 400 eurica. Pa je,es ovu zemlju u tri...
najobj sporočil: 31.920
[#2844426] 11.05.20 19:34 · odgovor na: anon-518732 (#2844411)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 11.05.2020 19:41
[Maticek]
nimam nič proti, ampak zakaj zaboga otroci ne grejo v šole, zakaj še vedno ne delajo sodišča in zobozdravniki?? (v medijih so lagali, da zobarji ponovno delajo, pa ni tako. od zobarke sem dobil mail, da je ambulanta zaprta, dežurna pa samo za nujne primere, torej ni sprememb)
... eh, če pozabim na dodatne stroške, ki jih noben ni obljubil poravnat, se je malo težko dobesedno čez noč opremit z "vesoljsko" opremo, ki je predpisana za zobozdravnike, tako da je to problem, ne pa da zobozdravniki ne bi hoteli delat ...

P.S.: kot sem danes tukaj forum.finance.si/?m=...386&single že napisal - don't shoot the messenger - bo korona ne glede na bistveno več žrtev kmalu postala "just an ordinary flu", ker se svet enostavno mora vrteti naprej, če vključno z zdravjem na vseh možnih področjih življenja ljudi nočemo imeti še več žrtev ... aja, in ko sem že pri žrtvah, si ne znam predstavljati, kako grozljivo bi življenje ljudi izgledalo v vseh preteklih letih ob povsem enakem(!) poteku, kot se ga spomnimo, če bi enako kot pri aktualni masovni psihozi zaradi korone v vseh medijih od jutra do večera vse dni v letu objavljali sprotno povečevanje števila umrlih kategorizirano po različnih vzrokih smrti ... ja, človeški možgani so res zanimiva zadeva, če mene kaj vprašaš ...
anon-518732 sporočil: 934
[#2844432] 11.05.20 20:09 · odgovor na: Nollem (#2844425)
Odgovori   +    2
[Nollem]
Slovenacka deca ne moze zbog korone u skole, a moze da se kupa u hrvatskome moru i tamo tri dana pravi sve bez bilo kojeg ogranicenja. A ako se sunca u portorozu u savudrijskoj vali, kazna je preko 400 eurica. Pa je,es ovu zemlju u tri...
si mi snel z jezika.
a bogami može u hrvackoj i u bioskop i u pozorište a bogami i na koji koncert. a u školu ne može, da se ne zaraze jer zaraza kako svi znamo vreba u slovenačkoj školi a ne u hrvackoj državi.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2844436] 11.05.20 20:35 · odgovor na: najobj (#2844426)
Odgovori   +    0
pri odgovoru na korono gre v glavnem sa bojazen, da bi se zaradi umiranja starejsih sprostilo velikansko stevilo nepremicnin, kar bi popolnoma ubilo igrice s la 30-letno zadolzevanje do vratu, kar se prakticira na mladih.

zato lahko na to, da lockdownov ne bo vec, kar lepo pozabis. bolj kot to da se ljudi spravi delat, je to, da se jih spravi v suznjelastniska kreditojemalska razmerja. tako da te zgodbe se zdalec ni konec. fiat sistem potrebuje magari nominalno rast, da se drzi pri zivljenju
anon-518732 sporočil: 934
[#2844440] 11.05.20 20:56 · odgovor na: robi2107 (#2844417)
Odgovori   +    6
[robi2107]
> [Maticek]
> nimam nič proti, ampak zakaj zaboga otroci ne grejo v šole, zakaj še vedno ne delajo sodišča in zobozdravniki?? (v medijih so lagali, da zobarji ponovno delajo, pa ni tako. od zobarke sem dobil mail, da je ambulanta zaprta, dežurna pa samo za nujne primere, torej ni sprememb)

Vsaj za šole bi ti znal odgovoriti: nimajo dovolj prostora, ker je v učilnici samo pol razreda, ali morda celo manj. Ergo, tiste otroke, ki bodo šli nazaj v šolo (prvi trije razredi, ki bi sicer rabili varstvo, in devetošolci, ki se morajo pripravljati na NPZ zaradi vpisa v srednje šole in gimnazije), bodo razsedli po razpoložljivih učilnicah in angažirali razpoložljive učitelje.
to s šolami je larifari, šole bi se morale odpret v celoti DANES. otroci bodo nepopravljivo zafurani s takim delom. pravkar mi eden od otrok razlaga, da če se potrudi vse kar mu naložijo za en dan konča v eni uri. hči mi razlaga, da jim pri fiziki da učiteljica samo naloge in url, naj si pogledajo video. in to je vse, učiteljica ima z njimi za cel teden dela kakšnih 15 minut, da pošle maile. to kar delajo je zločin in to bo tudi ogromno koštalo slovenijo, ko bodo tako izorbažene generacije prišle na delo.
XTAXA sporočil: 2.304
[#2844442] 11.05.20 21:09 · odgovor na: anon-518732 (#2844440)
Odgovori   +    6
Iz prve roke ti povem, da se je v tej krizi pokazalo, da tradicionalno šolo potrebuje manj kot tretjina učencev! Odpiranje šol je za obdobje 2019-2020, zame, nepotrebno. Fakultete naj za sprejem pripravijo sprejemne izpite in to je to.

lp
Robert
anon-518732 sporočil: 934
[#2844443] 11.05.20 21:12 · odgovor na: XTAXA (#2844442)
Odgovori   +    4
[XTAXA]
Iz prve roke ti povem, da se je v tej krizi pokazalo, da tradicionalno šolo potrebuje manj kot tretjina učencev! Odpiranje šol je za obdobje 2019-2020, zame, nepotrebno. Fakultete naj za sprejem pripravijo sprejemne izpite in to je to.

lp
Robert
potem tudi vas učiteljev več ne rabimo.
lp
XTAXA sporočil: 2.304
[#2844444] 11.05.20 21:15 · odgovor na: anon-518732 (#2844443)
Odgovori   +    2
Napaka! Nisem učitelj! Imem pa v ožjem sorodstvu ravateljico in dve profesorici. Da učiteljev ne rabimo, je tvoja trditev. Jaz sem govoril o TRADICIONALNI šoli.

lp
Robert
robi2107 sporočil: 4.272
[#2844448] 11.05.20 21:41 · odgovor na: anon-518732 (#2844440)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: robi2107 11.05.2020 21:50
[Maticek]
kako je nas lahko bilo v istih razredih 35, zdaj pa jih ne morejo razporedit 20?
to s šolami je larifari, šole bi se morale odpret v celoti DANES. otroci bodo nepopravljivo zafurani s takim delom. pravkar mi eden od otrok razlaga, da če se potrudi vse kar mu naložijo za en dan konča v eni uri. hči mi razlaga, da jim pri fiziki da učiteljica samo naloge in url, naj si pogledajo video. in to je vse, učiteljica ima z njimi za cel teden dela kakšnih 15 minut, da pošle maile. to kar delajo je zločin in to bo tudi ogromno koštalo slovenijo, ko bodo tako izorbažene generacije prišle na delo.
Se strinjam, da je tole izobraževanje na daljavo kar nekaj in je kvaliteta tega izobraževanja odvisna predvsem od staršev. Vsaj pri nas se dela nekako po predpisanem programu in tudi kaj zapiše v zvezek, vendar je žena s to šolo kar precej obremenjena; jaz pognjavim predvsem s kakšno matematiko. Imamo četrtošolko in ni za pričakovati, da bo lahko samostojno delala. Gradivo vsebuje kup enih linkov, nekaj na tablici dela, nekaj ne... Skratka, pomoč staršev je nujna. Tisti njeni sošolci, ki samostojno "delajo", pa imajo bolj malo narejenega.

Glede tega, kako bodo tako izobražene generacije delale, se jaz prav nič ne sekiram, ker bodo zamujeno že nadoknadili, zamujene stvari pa jim bodo do takrat, ko bodo prišli na trg dela, že zdavnaj postale samoumevne. Sicer pa nihče nikomur ne brani, da vzame knjigo v roke in šprudla tisto snov. Ni to atomska fizika, da ne bi mogli tega tudi sami predelati, vsaj tisti starejši.

Si se pa v osnovi spraševal, zakaj ne gredo otroci v šolo, in moj komentar je bil usmerjen izključno v to. Če upoštevaš zapovedano socialno distanco 1.5 m med osebami in velikost učilnic, druge rešitve sploh ni, vsaj kratkoročno ne, ker je učilnic na voljo toliko, kot jih pač je. Bo treba spremeniti pravilo o distanci, ali pa po kitajsko postaviti zilijon prostorov, kjer naj bi potekalo poučevanje. Ker v to drugo ne verjamem, bo po mojem prej padlo pravilo o distanci.

Kako spraviš 4 slone v fičaka? Easy, dva spredaj in dva zadaj :-)

P.S: Vprašanje za admina: kje v Matičkovem postu, na katerega odgovarjam, je boldan stavek??? Jaz ga nikjer ne vidim, ko kliknem "citiraj", se pa čudežno od nekod prikaže.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2844450] 11.05.20 21:48 · odgovor na: najobj (#2844426)
Odgovori   +    1
[najobj]
... eh, če pozabim na dodatne stroške, ki jih noben ni obljubil poravnat, se je malo težko dobesedno čez noč opremit z "vesoljsko" opremo, ki je predpisana za zobozdravnike, tako da je to problem, ne pa da zobozdravniki ne bi hoteli delat ...
Vso to vesoljsko opremo bomo plačali tisti, ki bomo rabili zobarja. Državnega (vključno s koncesionarji) je namreč nemogoče dobiti, zato nas je verjetno večina prisiljena hoditi k privatnikom, ti pa bodo računu dodali še eno postavko in to je to. Se pravi, da nas bo obisk zobarja koštal cca. 20 eur več.
Nollem sporočil: 967
[#2844454] 11.05.20 21:57 · odgovor na: XTAXA (#2844444)
Odgovori   +    6
[XTAXA]
Napaka! Nisem učitelj! Imem pa v ožjem sorodstvu ravateljico in dve profesorici. Da učiteljev ne rabimo, je tvoja trditev. Jaz sem govoril o TRADICIONALNI šoli.

lp
Robert
Kot oce dveh solarjev, pa ti lahko iz prve roke povem, da ucitelji nimajo pojma koliko kdo doma dela in koliko znanja je kdo osvojil. Nekaterih ocitno to sploh ne zanima. Je dovolj poslati ppt in katere naloge iz ucbenika je treba resiti - to zame ni nobeno poucevanje - za nobeno tretjino solarjev.

Se manj je pa jasno ministrici, ki daje navodila, naj bodo ocene "prijazne in spodbujevalne"
XTAXA sporočil: 2.304
[#2844461] 11.05.20 22:44 · odgovor na: Nollem (#2844454)
Odgovori   +    2
Dejstvo je, da je problem večplasten in za osnovnošolce situacija res ni prijetna.
Predvsem zato, ker mlajši otroci še ne znajo ponotranjiti, da četudi so doma, da se morajo učiti. Oni vejo, da ko so v šoli, se "morajo" učiti, ko so doma, se jim ni treba. Sedaj so doma in za njihove možgane to pomeni, da se jim ni treba.
Je pa dejstvo tudi to, da ko so otroci doma delali domače naloge, se je veliko staršev pritoževalo, da morajo biti zraven otrok, ker bodisi niso znali bodisi niso bili dovolj skoncentrirani. In kje je sedaj razlika?
Problem je tudi v učiteljih - eni se ZELO trudijo in so na razpolago ves čas, prirejajo videokonference, sami delajo ineraktivne vaje in kvize ipd. Je pa tudi veliko (starejših) učiteljev, ki jim je sodobna tehnologija bolj v nadlogo in imajo velike probleme s spletnimi učilnicami.
Ravno tako kot za otroke je tudi za učitelje to nova situacija - koliko snovi dati, koliko vaj, kako napisati, da bo razumljivo za vse ...
Kar se tiče .ppt-jev ipd. Če bi želeli videokonference za vsak predmet vsak dan in na tak način, kot je v šoli, bi to pomenilo, da bi moral biti otrok pred računalnikom celih 5 ur (oz. kolikor traja pouk); pri družinah, ki imajo en računalnik in več uporabnikov? Nepredstavljivo.
Sicer se veliko učiteljev tudi v razredu poslužuje ppt-jev za razlago snovi. Na njih je napisana bistvena snov, pri pouku pa povejo še marsikaj "nebistvenega", razložijo širše, se pogovarjajo z otroki ... Kaj napišejo otroci v zvezke? Kar je na tabli in redko kdaj kaj več.
Tudi otroci v srednjih šolah so različni - nekateri dejansko bolje funkcionirajo od doma, ker si lahko sami organizirajo čas, kdaj se bodo ubadali s šolo. Je težko, vendar je vsaj za starejše učence/dijake to čas, da se naučijo učiti sami: da uporabljajo učiteljevo razlago in primarne vire, da se naučijo koncentracije in ugotovijo, da se (večinoma) učijo zase in za svojo prihodnost.
+ Od šole do šole je situacija drugačna, to je tudi treba priznati. Nekateri se zelo trudijo, nekateri manj. Kot učenci.

lp
Robert

PS Povsem izven teme - v času moje mladosti je bil "Dobro jutro" pozdrav ob 5ih zjutraj. Danes je ob 14ih. Tako je to!
anon-518732 sporočil: 934
[#2844516] 12.05.20 11:11 · odgovor na: (#2844457)
Odgovori   +    1
[kren]
> [Maticek]
> a bogami može u hrvackoj i u bioskop i u pozorište

Ne može. Može samo u kino i u kazalište.
hvala za popravka, moje znanje je še iz časov, ko je bilo bolj ali manj vseeno.
anon-518732 sporočil: 934
[#2845214] 15.05.20 07:35 · odgovor na: XTAXA (#2844444)
Odgovori   +    0
[XTAXA]
Napaka! Nisem učitelj! Imem pa v ožjem sorodstvu ravateljico in dve profesorici. Da učiteljev ne rabimo, je tvoja trditev. Jaz sem govoril o TRADICIONALNI šoli.

lp
Robert
otroci rabijo tradicionalno šolo. tvoja žlahta, ki jo omenjaš pa nima pojma in je žalost, da opravlja tak poklic. (sklepam pač, da tvoje modrovanje izhaja iz njih, drugače pa ne vem zakaj bi to omenjal)
za šolo na daljavo pa toliko učiteljev vsekakor ne rabimo, rabimo samo virtualnega učitelja za devetletko.
Micare sporočil: 1.582
[#2846507] 20.05.20 23:45 · odgovor na: XTAXA (#2844461)
Odgovori   +    1
Dejstvo je, da so nekaterei učitelji, profesorji itd totalno nesposobni. Nimajo pozitivne ocene ne od učencev, staršev, ne pozitivnih rezultatov, so podn od podna. Mogoče malo zafiksani, psihično nepremerni itd. Pa vendar imajo dosmrtno službo. Kaj ko bio se tole uvedlo kot v vojski. Za pet let, po pogodbi. Konkurwenca mora bit. Bi priprave delali v šoli, dopolnilini in dodatni pouk - vse v roku službe. Ste se kdaj vprašali kakšne in čigave žrtve so naši otroci. Ne samozavestni, ne samostojni, prestrašeni kot v lagerju. Še nasilje ni nič neobičajnega med šolarji. Noji pa glavo pesek.
XTAXA sporočil: 2.304
[#2846530] 21.05.20 08:18 · odgovor na: Micare (#2846507)
Odgovori   +    0
S tvojim zapisom se 100% strinjam. Kot si že navedel, je glavni problem v današnjih šolah ta, da ravnatelj nesposobnega učitelja ne more odpustit! Z nesposobnostjo ne mislim samo podajanja znanja otrokom. Ne gre!!! Na forumu smo se že pred leti pogovarjali o privatizaciji šolstva, tudi osnovnošolskega.

lp
Robert

Strani: 1