Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Lahko Mehika prepreči dogovor OPEC+?

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2835734] 09.04.20 18:43
Odgovori   +    2
Ni bilo nobene naftne sekire, saj sta Savdijci in Rusi delala z roko v roki in sta prisilila, da tudi ZDA, ki ni članica OPEC, zmanjša proizvodnjo nafte iz skrilavca, kajti do sedaj je ob vsakem znižanju proizvodnje nafte v članicah OPEC in Rusiji vedno porasla proizvodnja ameriške nafte iz skrilavca.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2835736] 09.04.20 18:46 · odgovor na: anon-317028 (#2835734)
Odgovori   +    8
Hvala za vic dneva.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2835743] 09.04.20 19:20 · odgovor na: PyotrNovak (#2835736)
Odgovori   +    0
[PyotrNovak]
Hvala za vic dneva.
Trump je imel le dve možnosti, prvič, dogovor s Putinom, drugič, propad ameriške fracking industrije, tretje izbire ni bilo. Kakorkoli, ZDA so uvlečene v OPEC-Ruske dogovore. Torej, v tej Savdsko-Ruski "vojni" je Trump raje sprejel minimum in Savdsko-Ruski dogovor kot, da bi brez dogovora uničil ameriške proizvajalce nafte iz skrilavca, ki so do sedaj neovirano povečevali proizvodnjo.
alain sporočil: 5.172
[#2835760] 09.04.20 19:45 · odgovor na: anon-317028 (#2835743)
Odgovori   +    1
Problem je, da bodo pri ceni nafte 25$ še vedno propadli ti ameriški proizvajalci iz skrilavcev...
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2835762] 09.04.20 19:52 · odgovor na: alain (#2835760)
Odgovori   +    6
[alain]
Problem je, da bodo pri ceni nafte 25$ še vedno propadli ti ameriški proizvajalci iz skrilavcev...
Pa komplet države kot so CCCP in Saudi Arabia, katerih proračun je odvisen od tega koliko se nafte proda na črpalkah. Proizvajajo praktično nič takega kar bi kdo lahko kupil od njih razen nafte.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2835765] 09.04.20 19:55 · odgovor na: alain (#2835760)
Odgovori   +    0
[alain]
Problem je, da bodo pri ceni nafte 25$ še vedno propadli ti ameriški proizvajalci iz skrilavcev...
Cene bodo nedvomno višje, nekaj ameriških "skrilavcev" bo propadlo, drugi bodo zmanjšali proizvodnjo. Samo za spomin, pred desetimi leti so Savdijci bili glavni dobavitelj nafte za ZDA, tudi petrodolar je bil, danes Savdijci nimajo nobene vloge na ameriškem naftem trgu in bi najraje uničili njihove skrilavce kar ni več mogoče, pravzaprav bi Trump moral biti hvaležen Putinu, ker bo vendar nafta iz skrilavcev, sicer v manjšem obsegu še vedno tekla.
najobj sporočil: 31.920
[#2835771] 09.04.20 20:14 · odgovor na: 0513ANITO (#2835762)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 09.04.2020 20:17
[0513ANITO]
> [alain]
> Problem je, da bodo pri ceni nafte 25$ še vedno propadli ti ameriški proizvajalci iz skrilavcev...
Pa komplet države kot so CCCP in Saudi Arabia, katerih proračun je odvisen od tega koliko se nafte proda na črpalkah. Proizvajajo praktično nič takega kar bi kdo lahko kupil od njih razen nafte.
... čuj, zakaj pa bi v CCCP - saj misliš na Ruse ? - proizvajali kaj takega, kar bi prodajali po svetu, če pa so Rusi tako veliki, da za sebe vse za življenje nujno naredijo sami ? ...

P.S.: ne ljubi se mi guglat, kaj vse Rusi izvažajo, če pa se ne motim, pa Rusi s svojimi raketami še vedno prevažajo Američani po vesolju, ker jih Američani sami ne znajo narediti ali pa jim je cenejo raketne motorje uvozit od Rusov, tako kot je Rusom ceneje uvozit avtomobile, računalnike in pametne telefone, kot pa da bi jih od nule začeli delati sami ... khmm, in ti si mi neki podjetnik ...
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2835783] 09.04.20 20:41 · odgovor na: 0513ANITO (#2835762)
Odgovori   +    6
Sure, Rusi vladajo svetu. S 7% BDP v primerjavi z US.

Breakeven oil prices, depending on the fiscal deficits at various oil producers, range between $47 and $216 per barrel. Venezuela has the highest fiscal breakeven at $216, while the lowest is for Qatar at $27. For the largest oil producer Saudi Arabia and Russia, these levels are $88 and $53, respectively. The fiscal breakeven prices for the Opec are $10-15 per barrel higher than those for private oil companies.

Read more at:
economictimes.indiat...aign=cppst
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2835808] 09.04.20 21:55 · odgovor na: najobj (#2835771)
Odgovori   +    3
[najobj]
> [0513ANITO]
> > [alain]
> > Problem je, da bodo pri ceni nafte 25$ še vedno propadli ti ameriški proizvajalci iz skrilavcev...

> Pa komplet države kot so CCCP in Saudi Arabia, katerih proračun je odvisen od tega koliko se nafte proda na črpalkah. Proizvajajo praktično nič takega kar bi kdo lahko kupil od njih razen nafte.

... čuj, zakaj pa bi v CCCP - saj misliš na Ruse ? - proizvajali kaj takega, kar bi prodajali po svetu, če pa so Rusi tako veliki, da za sebe vse za življenje nujno naredijo sami ? ...

P.S.: ne ljubi se mi guglat, kaj vse Rusi izvažajo, če pa se ne motim, pa Rusi s svojimi raketami še vedno prevažajo Američani po vesolju, ker jih Američani sami ne znajo narediti ali pa jim je cenejo raketne motorje uvozit od Rusov, tako kot je Rusom ceneje uvozit avtomobile, računalnike in pametne telefone, kot pa da bi jih od nule začeli delati sami ... khmm, in ti si mi neki podjetnik ...
Vem da si hud stručko za makroekonomiko, ampak ga pa pihneš (tko da še mene presenetiš)...
Če hoče na svetovnem zemljevidu kaj pomeniti, si danes nobena država ne more privoščiti, da ne bi izvažala. Tiste države, ki bodo izvažale produkte z visoko dodano vrednostjo (in to nafta in polizdelki gotovo niso) bodo ostale na zemljevidu uspešnih, ostale pa čaka počasna stagnacija.
Sploh nafta je zelo risky zadnja leta...
macon sporočil: 12.861
[#2835829] 10.04.20 00:21 · odgovor na: najobj (#2835771)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [0513ANITO]
> > [alain]
> > Problem je, da bodo pri ceni nafte 25$ še vedno propadli ti ameriški proizvajalci iz skrilavcev...

> Pa komplet države kot so CCCP in Saudi Arabia, katerih proračun je odvisen od tega koliko se nafte proda na črpalkah. Proizvajajo praktično nič takega kar bi kdo lahko kupil od njih razen nafte.

... čuj, zakaj pa bi v CCCP - saj misliš na Ruse ? - proizvajali kaj takega, kar bi prodajali po svetu, če pa so Rusi tako veliki, da za sebe vse za življenje nujno naredijo sami ? ...

P.S.: ne ljubi se mi guglat, kaj vse Rusi izvažajo, če pa se ne motim, pa Rusi s svojimi raketami še vedno prevažajo Američani po vesolju, ker jih Američani sami ne znajo narediti ali pa jim je cenejo raketne motorje uvozit od Rusov, tako kot je Rusom ceneje uvozit avtomobile, računalnike in pametne telefone, kot pa da bi jih od nule začeli delati sami ... khmm, in ti si mi neki podjetnik ...
Rusi izvažao tudi nekaj orožja in strojev, drugače pa ne kakih luksuznih in it-jevskih izdelkov z visoko dodano vrednostjo. Ogromno pa so uvažali ravno to. Seveda niso proizvajalski brezup kot so Saudci, nimajo pa tudi nekih svojih mednarodno priznanih znamk široke potrošnje.

Pri njih je po mojem hud problem korupcija in zaradi avtokracije slabo upravljanje s človeškimi viri. V avtokracijah je vedno bistveno, da se prav pišeš, čeprav so spet zmeraj šolali kar nekaj spodobnega naravoslovnega kadra in imajo visoko urbanizacijo ter velika mesta s pomembnimi inštitucijami na vseh področjih.

Drugače sem pa oboje Rusofil in Amerofil.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2835843] 10.04.20 08:32 · odgovor na: macon (#2835829)
Odgovori   +    7
Rusi so zgodovinsko jeben narod. Sposobni, a skoraj vedno z norcem razlicnih formatov na celu. Sem bral zgodovino in so bili pred prihodom rdecih hord na svetovnem nivoju: glasba, film, slikarstvo, itd. Potem pa "100 let samote"
Tam naredis uspesno firmo, ki pade v uc oligarhu. Ce imas sreco ti jo samo vzame, ce pa ne, gres se v zapor, po sistemu: Na neznanem kraju, ob neznanem casu....
Enako v Belorusiji. Vir: pogovor s parom, ki je pobegnil v Slo in tukaj fura naprej.

A Koestler: Darkness at Noon. Lahko samo jokas.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2835844] 10.04.20 08:34 · odgovor na: anon-317028 (#2835765)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: PyotrNovak 10.04.2020 08:34
Evo, ti tako lepo razpredas, pa ti pride Trump in zajebe vse skupaj:

finance.yahoo.com/ne...04846.html

(Bloomberg) -- With Saudi Arabia and Russia agreeing on the contours of an unprecedented plan to slash crude output, President Donald Trump is on the verge of getting the global oil deal he wanted -- without taking steps to ratchet down U.S. production.

“The U.S. is already effectively cutting because we cut in response to market force,” said James Lucier, managing director of research firm Capital Alpha Partners LLC. “We’re not a state oil corporation; we’re not government-directed producers of oil. U.S. oil production has an automatic response to excess supply, which is to shut in” that production.

TRG dela, ostalo pa bolj tako..
Pa drugic vec srece.....
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2835856] 10.04.20 09:04 · odgovor na: PyotrNovak (#2835844)
Odgovori   +    0
[PyotrNovak]
Evo, ti tako lepo razpredas, pa ti pride Trump in zajebe vse skupaj:
(Bloomberg) -- With Saudi Arabia and Russia agreeing on the contours of an unprecedented plan to slash crude output, President Donald Trump is on the verge of getting the global oil deal he wanted -- without taking steps to ratchet down U.S. production.

“The U.S. is already effectively cutting because we cut in response to market force,” said James Lucier, managing director of research firm Capital Alpha Partners LLC. “We’re not a state oil corporation; we’re not government-directed producers of oil. U.S. oil production has an automatic response to excess supply, which is to shut in” that production.

TRG dela, ostalo pa bolj tako..
Pa drugic vec srece.....
Nihče ne more biti srečen, če propadajo podjetja kjerkoli na svetu, da pa ameriški in kanadski proizvajalci nafte iz škrilavca imajo težave je znano, tudi je znano, da zaradi nizke cene nafte imajo težave vsi. Rusi in Savdijci so se dogovorili o zmanjšanju proizvodnje, ki jo morajo zmanjšati tudi Norvežani, Mehičani, Brazilci, Američani...Sicer, v ZDA je že prišlo do naravnega padca proizvodnje nafte.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2835859] 10.04.20 09:18 · odgovor na: anon-317028 (#2835856)
Odgovori   +    4
Ce sem jaz pravilno zastopil, je bilo tole izkljucno kurcenje ruskega oligarha Scecina, ker je Ru pri teh cenah drvela v bankrot. Pac, bencinska postaja, ki poleg orozja in delanja pizdarij sosedom nima kaj drugega ponudit.

Tole so pa posledicee tega kurcenja;

Russia faces $39 billion budget shortfall in 2020 from lower oil ...
www.reuters.com › article › us-russia-economy-budget › russia-faces-...
Mar 18, 2020 - “It's rather hard for authorities to forecast how strong the fall in the economy and in budget revenues could be. But it's clear that the impact will be ...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2835868] 10.04.20 09:44 · odgovor na: PyotrNovak (#2835859)
Odgovori   +    0
[PyotrNovak]
Ce sem jaz pravilno zastopil, je bilo tole izkljucno kurcenje ruskega oligarha Scecina, ker je Ru pri teh cenah drvela v bankrot. Pac, bencinska postaja, ki poleg orozja in delanja pizdarij sosedom nima kaj drugega ponudit.
Ruski TASS, ki govori v imenu Kremlja piše, da bo OPEC+ poskušal doseči soglasje z Mehiko, verjetno na enaki način tudi z drugimi proizvajalci nafte, ki delujejo izven OPEC...Menda je OPEC iz zmanjšanja proizvodnje izvzel Venezuelo in Iran. OPEC+ to continue negotiations for reaching consensus with Mexico tass.com/economy/1142723
macon sporočil: 12.861
[#2835894] 10.04.20 10:35 · odgovor na: PyotrNovak (#2835843)
Odgovori   +    3
[PyotrNovak]
Rusi so zgodovinsko jeben narod. Sposobni, a skoraj vedno z norcem razlicnih formatov na celu. Sem bral zgodovino in so bili pred prihodom rdecih hord na svetovnem nivoju: glasba, film, slikarstvo, itd. Potem pa "100 let samote"
Tam naredis uspesno firmo, ki pade v uc oligarhu. Ce imas sreco ti jo samo vzame, ce pa ne, gres se v zapor, po sistemu: Na neznanem kraju, ob neznanem casu....
Enako v Belorusiji. Vir: pogovor s parom, ki je pobegnil v Slo in tukaj fura naprej.

A Koestler: Darkness at Noon. Lahko samo jokas.
Ja, tako nekako. Tam je šele resnično krivosodje.

Tudi v 100 letih samote so na vseh področjih proizvajali velike ljudi, vendar jih je lep del imel vse mogoče težave s komunističnim režimom.
najobj sporočil: 31.920
[#2835961] 10.04.20 13:31 · odgovor na: anon-204390 (#2835808)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [najobj]
> > [0513ANITO]
> > > [alain]
> > > Problem je, da bodo pri ceni nafte 25$ še vedno propadli ti ameriški proizvajalci iz skrilavcev...
>
> > Pa komplet države kot so CCCP in Saudi Arabia, katerih proračun je odvisen od tega koliko se nafte proda na črpalkah. Proizvajajo praktično nič takega kar bi kdo lahko kupil od njih razen nafte.
> ... čuj, zakaj pa bi v CCCP - saj misliš na Ruse ? - proizvajali kaj takega, kar bi prodajali po svetu, če pa so Rusi tako veliki, da za sebe vse za življenje nujno naredijo sami ? ...
>
> P.S.: ne ljubi se mi guglat, kaj vse Rusi izvažajo, če pa se ne motim, pa Rusi s svojimi raketami še vedno prevažajo Američani po vesolju, ker jih Američani sami ne znajo narediti ali pa jim je cenejo raketne motorje uvozit od Rusov, tako kot je Rusom ceneje uvozit avtomobile, računalnike in pametne telefone, kot pa da bi jih od nule začeli delati sami ... khmm, in ti si mi neki podjetnik ...
Vem da si hud stručko za makroekonomiko, ampak ga pa pihneš (tko da še mene presenetiš)...
Če hoče na svetovnem zemljevidu kaj pomeniti, si danes nobena država ne more privoščiti, da ne bi izvažala. Tiste države, ki bodo izvažale produkte z visoko dodano vrednostjo (in to nafta in polizdelki gotovo niso) bodo ostale na zemljevidu uspešnih, ostale pa čaka počasna stagnacija.
Sploh nafta je zelo risky zadnja leta...
... eh, če ti niti koronapizdarija ni dovolj, da bi razumel, kaj je na svetu res pomembno in to Rusi definitivno imajo, potem ne vem, kaj bi to lahko bilo ...

P.S.: če si pomagaš z "beatus non est qui habet quae cupit, sed qui non cupit quae non habet", potem ti je v življenju lažje, pa sploh ni važno, kaj veš ali danes še bolje, da ne veš o (makro)ekonomiji, ker si že pozabil, če si sploh kdaj kaj vedel ...
najobj sporočil: 31.920
[#2835965] 10.04.20 13:42 · odgovor na: macon (#2835829)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 10.04.2020 13:46
[macon]
> [najobj]
> > [0513ANITO]
> > > [alain]
> > > Problem je, da bodo pri ceni nafte 25$ še vedno propadli ti ameriški proizvajalci iz skrilavcev...
>
> > Pa komplet države kot so CCCP in Saudi Arabia, katerih proračun je odvisen od tega koliko se nafte proda na črpalkah. Proizvajajo praktično nič takega kar bi kdo lahko kupil od njih razen nafte.
> ... čuj, zakaj pa bi v CCCP - saj misliš na Ruse ? - proizvajali kaj takega, kar bi prodajali po svetu, če pa so Rusi tako veliki, da za sebe vse za življenje nujno naredijo sami ? ...
>
> P.S.: ne ljubi se mi guglat, kaj vse Rusi izvažajo, če pa se ne motim, pa Rusi s svojimi raketami še vedno prevažajo Američani po vesolju, ker jih Američani sami ne znajo narediti ali pa jim je cenejo raketne motorje uvozit od Rusov, tako kot je Rusom ceneje uvozit avtomobile, računalnike in pametne telefone, kot pa da bi jih od nule začeli delati sami ... khmm, in ti si mi neki podjetnik ...
Rusi izvažao tudi nekaj orožja in strojev, drugače pa ne kakih luksuznih in it-jevskih izdelkov z visoko dodano vrednostjo. Ogromno pa so uvažali ravno to. Seveda niso proizvajalski brezup kot so Saudci, nimajo pa tudi nekih svojih mednarodno priznanih znamk široke potrošnje.

Pri njih je po mojem hud problem korupcija in zaradi avtokracije slabo upravljanje s človeškimi viri. V avtokracijah je vedno bistveno, da se prav pišeš, čeprav so spet zmeraj šolali kar nekaj spodobnega naravoslovnega kadra in imajo visoko urbanizacijo ter velika mesta s pomembnimi inštitucijami na vseh področjih.

Drugače sem pa oboje Rusofil in Amerofil.
... eh, jaz nisem niti -fil niti -fob, ampak samo probam čimbolj realno gledat na življenje in po mojem je realno to, kar sem napisal ...

P.S.: kot vidiš pri zaščitnih maskah, je visoka dodana vrednost zelo relativna zadeva, pa niti ne rabiš prodajat vodo sredi Sahare, da bi to sam ugotovil ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2836074] 10.04.20 20:11 · odgovor na: PyotrNovak (#2835843)
Odgovori   +    1
[PyotrNovak]
Rusi so zgodovinsko jeben narod. Sposobni, a skoraj vedno z norcem razlicnih formatov na celu. Sem bral zgodovino in so bili pred prihodom rdecih hord na svetovnem nivoju: glasba, film, slikarstvo, itd. Potem pa "100 let samote"
Carska Rusija je bila fevdalna in tehnološko zaostala država. Establišment je seveda fural umetnost, glasbo in literaturo, raja pa je živela bedno.
Večina ljudi danes niti ne ve, ampak oktobrska revolucija se je sprva začela kot buržuazna revolucija. Nova revolucionarna oblast, ki je odstavila carja in je bila sestavljena iz različnih zmernejših političnih strank (socialni demokrati, liberalci, desne stranke) pa ni bila sposobna vzpostaviti stabilne oblasti. Predvsem iz dveh razlogov: Prvič so še vedno nadaljevali nesmiselno vojno z Nemčijo, v kateri so Rusi umirali za brezveze in so gospodarsko kolabirali. Drugič nova oblast ni bila sposobna izvesti agrarne reforme, s katero bi si pridobila podporo tlačanov. Komunisti so, poleg tega da so izkazali brezkompromisno nasilje, naredili prav to dvoje in na ta način strmoglavili buržuazno revolucionarno vlado.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2836757] 12.04.20 16:36 · odgovor na: anon-204390 (#2836074)
Odgovori   +    0
Kerenski je bil daleč premalo brutalen.

Strani: 1