Strani: 1

FIN-547190 sporočil: 287
[#2826271] 19.03.20 09:11
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: FIN-547190 19.03.2020 09:15
Prva žrtev, ki sem jo osebno vsaj malo poznal. Nino Kernjus. Žrtev virusa in popolnega kolapsa istrskega zdravstvenega sistema in civilne zaščite. Izjemno prijeten in komunikativen gostilničar, poln energije, vedno je pazil, da so bili taki in drugačni morski ulovi res sveži in pripravljeni klasično, a brez napake. Ena zelo zanesljiva, skoraj odlična restavracija manj v kulinarično bogati Istri. Naj bo torej Ninu lahka zemljica!
FIN-547190 sporočil: 287
[#2826321] 19.03.20 10:35 · odgovor na: (#2826287)
Odgovori   +    2
[kren]
Sožalje svojcem, ampak glede na to, da je bil starejši (nikjer nočejo napisati, koliko je bil star), torej rizičen, mi ni jasno, zakaj ga niso dali v izolacijo in so mu pustili, da se giblje med gosti in okuži.

Še bolj mi pa ni jasno, zakaj za boga smo morali vsi nehati normalno živeti in delati, in tvegamo kolaps gospodarstva, namesto da bil poskrbeli za karanteno rizičnih oseb (starejših in kroničnih bolnikov), ostalim pa pustili, da živijo in delajo naprej.

V Italiji je povprečna starost umrlih zaradi koronavirusa 79,5 leta in 99 odstotkov jih je trpelo za kroničnimi boleznimi: www.24ur.com/novice/...lezni.html

Giblje med gosti? Okuži? Aktivističen post relativno mladega junca s skromno medicinsko izobrazbo in pred preverjanjem konkretnih informacij (razen njemu zaželenih). Kot tudi vsi prejšnji na temo tega "brezveznega virusa za ostarele". Preberi si dejstva, potem modruj. Ja, vsak dan gledam podobno nastrojene, ko sprehajajo tam spodaj med bloki ali po Rožniku svoje otroke skupaj s sosedi in prijatelji. Saj se mlajšim nič ne more zgoditi. Če pa že okužijo starejše, toliko bolje za pokojninsko blagajno. Sancta simplicitas. (Prevod dobiš seveda na Googlu)

www.glasistre.hr/ist...koj-629269

Strani: 1