Strani: 1

anon-488811 sporočil: 1.100
[#2824757] 15.03.20 15:28 · odgovor na: (#2824743)
Odgovori   +    2
Nedelja je. Danes je tudi v Sloveniji upad testiranj in upad okuženih. Bodo jutri nadoknadili.
dronyx sporočil: 4.602
[#2824763] 15.03.20 15:44 · odgovor na: (#2824743)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: dronyx 15.03.2020 15:44
Imajo isti način, kot ga ima sedaj po novem SLO?
Piše da je bilo v zadnjih 24 urah narejenih 787 testov in dodatno 38 odkritih. Toliko jih upam ni prišlo z akutnimi znaki bolezni v bolnišnice? Sicer je tudi ta številka še vedno zelo veliko testiranj napram nekaterim drugim državam.
bigl sporočil: 18.363
[#2824764] 15.03.20 15:45 · odgovor na: anon-488811 (#2824757)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bigl 15.03.2020 15:46
[Copcop]
Nedelja je. Danes je tudi v Sloveniji upad testiranj in upad okuženih. Bodo jutri nadoknadili.
Kolikor sem razumel včerajšno tiskovko, prehajajo na vzorčenje.....V bistvu je zaradi majhnega obsega opravljenih testov to že sedaj. Tisti z vročino in z lažjimi znaki sploh ne bodo več testirani in naj ostanejo v samoizolaciji. Število okuženih se bo izračunalvalo z nekim faktorjem na število hospitliziranih.
Upajmo, da se začne število prej zniževati, kot povečevati. Lep dan.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2824768] 15.03.20 16:02 · odgovor na: bigl (#2824764)
Odgovori   +    3
[bigl]
> [Copcop]
> Nedelja je. Danes je tudi v Sloveniji upad testiranj in upad okuženih. Bodo jutri nadoknadili.

Kolikor sem razumel včerajšno tiskovko, prehajajo na vzorčenje.....V bistvu je zaradi majhnega obsega opravljenih testov to že sedaj. Tisti z vročino in z lažjimi znaki sploh ne bodo več testirani in naj ostanejo v samoizolaciji. Število okuženih se bo izračunalvalo z nekim faktorjem na število hospitliziranih.
Upajmo, da se začne število prej zniževati, kot povečevati. Lep dan.

Če iz množice izbiraš po nekem ključu glede na vročino etc... to NI več vzorčenje. Vzorčenje je namreč naključno, to je izbiranje. Sam tiskovke nisem poslušal, najprej znatna zamuda, nato dolgočasen monolg Ivana Janosza Janše.... Torej ali diplonat FDV ne ve kaj je vzorčenje, ali si pa zadevo narobe interpretiral.

Vsekakor pa ostane edino merilo število obolelih (in neuspešno zdravljeni) na celotno populacijo. Vsa vzorčenja dosedaj so bila namreč močno pristranska (mogoče v Koreji ne, Kitajska?) v Italiji in pri nas so pa izbira in ne vzorčenje, zato zaprepaščujoče razlike v rezultatih. Vsekakor je pa pozitivno, da je pri nas iz izbranega, sumljivega vzorca samo okoli 3% pozitivnih, v Italiji pa preko 25%. Torej je na splošno v populaciji nižja okuženost, ali pa nekdo sploh ne ve kdo so "sumljivi" primerki.
dronyx sporočil: 4.602
[#2824773] 15.03.20 16:11 · odgovor na: anon-178149 (#2824768)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: dronyx 15.03.2020 16:13
Kakor sem jaz razumel razlago na tiskovni konferenci ne bo šlo za vzorčenje, ampak bodo testirali samo tiste, ki bodo imeli tako hude akutne simptome, da so za v bolnišnico. Teste tu potrebujejo tudi zato, da vedo, ali je bolnik za v izolacijo na infekcijsko ali kam drugam, če ni pozitiven na sars-cov-2. Skoraj sigurno bodo še vedno intenzivno testirali tudi zdravstveno osebje, kar je logično. Če pa ima nekdo znake bolezni in ti niso akutni pa gre v samoizolacijo brez testov. Pri tolikšnem številu okuženih seveda iskanje vseh kontaktov nima nikakršnega smisla več, ker je teh preprosto preveč in gre številka v tisoče.

Po moje je sedaj verjetnost okužbe že precejšnja, takod da bi si moral vsak, preden gre v službo ali kam, kjer je več ljudi izmeriti temperaturo in ostati doma, če je ta nad 37,5. To je par minut dela in ne stane nič, lahko pa prepreči kakšno dodatno okužbo.

Kot sem pa že parkrat napisal sem skeptičen do našega izvajanja samoizolacije. Namreč če ostane potencialno okuženi z družinskimi člani bodo virus dobili tudi ti in ga širili dalje. V primeru take samoizolacije bi morala iti cela družina v samoizolacijo, ali pa obolelega izolirati kje drugje. Upam da tu odgovorni vedo kaj točno počnejo.
XVLAM sporočil: 3
[#2824790] 15.03.20 17:08
Odgovori   +    1
Slabo prevedeno, originalni Reutersov članek in uradni podatki iz Kurzove pisarne pravijo, da so navodila s službo, zapuščanjem hiše in pomoči drugim zgolj apel in ne obvezujoča pravila. Verjetno bodo podobni ukrepi kmalu sprejeti ampak trenutno daje ta novica napačen vtis
anon-20353 sporočil: 1.085
[#2824906] 15.03.20 22:12 · odgovor na: anon-178149 (#2824768)
Odgovori   +    3
[MarijanMacek]
Sam tiskovke nisem poslušal, najprej znatna zamuda, nato dolgočasen monolg Ivana Janosza Janše.... Torej ali diplonat FDV ne

MarijanMacek, res si ubog na duhu. Blagor ti.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2824912] 15.03.20 22:17 · odgovor na: anon-20353 (#2824906)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-178149 15.03.2020 22:22
[0307PBSXX]
> [MarijanMacek]

Sam tiskovke nisem poslušal, najprej znatna zamuda, nato dolgočasen monolg Ivana Janosza Janše.... Torej ali diplonat FDV ne

MarijanMacek, res si ubog na duhu. Blagor ti.
Moj odgovor pravilno je bil:
Če iz množice izbiraš po nekem ključu glede na vročino etc... to NI več vzorčenje. Vzorčenje je namreč naključno, to je izbiranje. Sam tiskovke nisem poslušal, najprej znatna zamuda, nato dolgočasen monolg Ivana Janosza Janše.... Torej ali diplonat FDV ne ve kaj je vzorčenje, ali si pa zadevo narobe interpretiral.
Tvoje možganske kapacitete ne uspejo niti pravilno citirati napisanega, lahko rečem samo Blagor ubogim na duhu kajti njih je nebeško kraljestvo, Mt 5:3

Janševe tiskovke pa res nisem zmogel gledati. Nič hudega. Še vedno pa ne vem kaj te moti, če povem da izbiranje kandidatov za testiranje ni naključno testiranje in ne more opisati obsežnosti epidemije. Torej je edino možno ali diplomant (se opravičujem za tipkarsko napako) FDV ne ve kaj je vzorčenje ali je pa oseba kateri sem repliciral narobe interpretiral govor.
anon-20353 sporočil: 1.085
[#2824920] 15.03.20 22:22 · odgovor na: anon-178149 (#2824912)
Odgovori   +    0
Kriterij je število respiratorjev.
Je še kaj prostih, so že vsi zasedeni, ljudje umirajo v vrsti, ko čakajo na prostega. Italija je v tretji varianti obsežnosti epidemije.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2824970] 16.03.20 06:36 · odgovor na: anon-20353 (#2824920)
Odgovori   +    1
[0307PBSXX]
Kriterij je število respiratorjev.
Je še kaj prostih, so že vsi zasedeni, ljudje umirajo v vrsti, ko čakajo na prostega. Italija je v tretji varianti obsežnosti epidemije.
Jaz sem govoril vzorčenju in izbiranju, ti pa meni o respiratorjih.... Kar se pa njih tiče, če ti epidemija uide zaradi 18 dnevnega mrka (Italija, 1.2.-20.2 konstanto 4 primeri, 31.1 zaznan prvi) se pač zgodi na to, kar opozarjajo modri ljudje. Epidemijo je potrebno brzdati, da ni prevelikega navala na intenzivo. Ko pa zmanjka sredstev, se pač izvaja triaža. Tisti dohtarji, ki so kdajkoli služili vojsko, so o tem bili podučeni, novodobni vseznalci bi se pa radi ukvarjali z najtežjimi, pogojno ozdravljivimi, pri tem bi jim pa umirali lažje ozdravljivi. V tem je poanta triaže. In ni kaj jamrat, zaradi tega virusa ne bo noben več umrl, nekateri pač kakšno leto prej..
1127DXSXU sporočil: 833
[#2825305] 16.03.20 17:55 · odgovor na: dronyx (#2824773)
Odgovori   +    2
[dronyx]
Kakor sem jaz razumel razlago na tiskovni konferenci ne bo šlo za vzorčenje, ampak bodo testirali samo tiste, ki bodo imeli tako hude akutne simptome, da so za v bolnišnico. Teste tu potrebujejo tudi zato, da vedo, ali je bolnik za v izolacijo na infekcijsko ali kam drugam, če ni pozitiven na sars-cov-2. Skoraj sigurno bodo še vedno intenzivno testirali tudi zdravstveno osebje, kar je logično. Če pa ima nekdo znake bolezni in ti niso akutni pa gre v samoizolacijo brez testov. Pri tolikšnem številu okuženih seveda iskanje vseh kontaktov nima nikakršnega smisla več, ker je teh preprosto preveč in gre številka v tisoče.

Po moje je sedaj verjetnost okužbe že precejšnja, takod da bi si moral vsak, preden gre v službo ali kam, kjer je več ljudi izmeriti temperaturo in ostati doma, če je ta nad 37,5. To je par minut dela in ne stane nič, lahko pa prepreči kakšno dodatno okužbo.

Kot sem pa že parkrat napisal sem skeptičen do našega izvajanja samoizolacije. Namreč če ostane potencialno okuženi z družinskimi člani bodo virus dobili tudi ti in ga širili dalje. V primeru take samoizolacije bi morala iti cela družina v samoizolacijo, ali pa obolelega izolirati kje drugje. Upam da tu odgovorni vedo kaj točno počnejo.
Imam nov primer iz prakse, ki kaže da navkljub vsej dobri volji, tak način testiranj, ki smo ga zastavili ne more delovati.
Poglejmo resničen primer:
Imate sodelavca, ki vas zjutraj pokliče in si je zmeril temperaturo in mu kaže 38C. Kako naprej? Ja naj ostane doma, kar je enako kot je bilo že pred corono. Pa seveda ne bomo riskirali okužbe.

No pol se začnejo pa dileme.

Po 1, 2, 3 ali 6 dneh mu recimo upade vročina, kot naj bi bilo pri vseh z lažjimi simptomi in naj bi se normalno vrnil v službo. Ampak kaj če je imel corono iz bolj milo obliko, in bo ko pride nazaj okužil pol firme. Tega si ne moreš privoščiti in pridemo, do tega, da bo v sistemu brez testiranja potrebno vsakega z vročini držat doma najmanj 14 dni. Vsakega, pa tud če ima vročinco zarad ne vem česa.

Dodatna težava je v tem, da če je imel corono, kolektiv sploh ne bo izvedel in ne bomo dodatno raskužili prostorov in je velika nevarnost, da pride do dodatnih okužb.

Tako da z vidika testiranja je tole kar je zdaj sprejela "stroka" ok, za samotnega upokojenca, za tiste pa, ki bodo morali še delat v kolektivih in kolektive same pa popolnoma zafrknjeno in najbolj da kar nehamo delat sami od sebe, ker drgač bomo čez mesec zaradi tega ker bomo vsi v postli.
1127DXSXU sporočil: 833
[#2825311] 16.03.20 18:06 · odgovor na: bigl (#2824764)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: 1127DXSXU 16.03.2020 18:11
[bigl]
> [Copcop]
> Nedelja je. Danes je tudi v Sloveniji upad testiranj in upad okuženih. Bodo jutri nadoknadili.

Kolikor sem razumel včerajšno tiskovko, prehajajo na vzorčenje.....V bistvu je zaradi majhnega obsega opravljenih testov to že sedaj. Tisti z vročino in z lažjimi znaki sploh ne bodo več testirani in naj ostanejo v samoizolaciji. Število okuženih se bo izračunalvalo z nekim faktorjem na število hospitliziranih.
Upajmo, da se začne število prej zniževati, kot povečevati. Lep dan.
Ne vem kaj bo pomagalo testiranje za corono na podlagi naključnega vzorca, razen za statistiko. Državljanov ne briga statistika, temveč zaustavitev epidemije.

Sicer je lepo vedeti tudi koliko postelj je še trenutno prostih na urgenci ampak s spopadanje z epidemijo to nima povezave.

Nujno je potrebno testirat VSE z vročino, ki morajo še kjerkoli delat ali pa do v zadnjem tednu kje delali.
Če tega ne delamo bo vsak ki ima vročino moral imeti najmanj 14 dni bolovanja. Če je dan ali par dni nazaj delal v firmi, le ta sploh ne bo vedela da mora sprožit razkuževanje in poslat dodatne ljudi-bližnje stike v izolacijo kar je zelo nevarno
macon sporočil: 12.861
[#2825314] 16.03.20 18:22 · odgovor na: anon-178149 (#2824912)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: macon 16.03.2020 18:23
[MarijanMacek]
> [0307PBSXX]
> > [MarijanMacek]
>
> Sam tiskovke nisem poslušal, najprej znatna zamuda, nato dolgočasen monolg Ivana Janosza Janše.... Torej ali diplonat FDV ne
>
> MarijanMacek, res si ubog na duhu. Blagor ti.

Moj odgovor pravilno je bil:

>Če iz množice izbiraš po nekem ključu glede na vročino etc... to NI več vzorčenje. Vzorčenje je namreč naključno, to je izbiranje. Sam tiskovke nisem poslušal, najprej znatna zamuda, nato dolgočasen monolg Ivana Janosza Janše.... Torej ali diplonat FDV ne ve kaj je vzorčenje, ali si pa zadevo narobe interpretiral.

Tvoje možganske kapacitete ne uspejo niti pravilno citirati napisanega, lahko rečem samo Blagor ubogim na duhu kajti njih je nebeško kraljestvo, Mt 5:3

Janševe tiskovke pa res nisem zmogel gledati. Nič hudega. Še vedno pa ne vem kaj te moti, če povem da izbiranje kandidatov za testiranje ni naključno testiranje in ne more opisati obsežnosti epidemije. Torej je edino možno ali diplomant (se opravičujem za tipkarsko napako) FDV ne ve kaj je vzorčenje ali je pa oseba kateri sem repliciral narobe interpretiral govor.
Marjan, daj nam no zaupaj, kako si v Koreji z bazuko 17x zadel T34 od zadaj kot si tule napisal.
forum.finance.si/?m=...018&single

Blazno me zanima, če komuniciram s človekom ali s Telebajskom.

ps: Glede na to, da si levičar, komunist, nekaj v tem stilu, bo verjetno slednje.

Strani: 1