Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.825
[#2819186] 26.02.20 18:31
Odgovori   +    6
Res je

V nas se že cca 2 tedna zaletavajo zaradi neskladja pri enem obračunu DDV-ja. Smo jim vse pojasnil, pa kar ne odnehajo.

Kolikor sem govoril na brzino z računovodkinjo menda nekaj striže pri uvozu, ker je neka pošiljka iz Švice prišla direktno na naš naslov mimo carina (ali neki tazga).

Skratka mi imamo preplačilo...gre pa za cifro u rangu 150€.....

Za ugotavljanje napake in odgovore na njihove "pozive" smo pa porabili že 3-4 delovne dni.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2819187] 26.02.20 18:41 · odgovor na: 0513ANITO (#2819186)
Odgovori   +    5
[0513ANITO]
Res je

V nas se že cca 2 tedna zaletavajo zaradi neskladja pri enem obračunu DDV-ja. Smo jim vse pojasnil, pa kar ne odnehajo.

Kolikor sem govoril na brzino z računovodkinjo menda nekaj striže pri uvozu, ker je neka pošiljka iz Švice prišla direktno na naš naslov mimo carina (ali neki tazga).

Skratka mi imamo preplačilo...gre pa za cifro u rangu 150€.....

Za ugotavljanje napake in odgovore na njihove "pozive" smo pa porabili že 3-4 delovne dni.
Še to, kontrolor je zahteval odgovore takoj zdaj, ko sem mu pojasnil, da jih ne more dobiti, ker je računovodkinja danes odsotna je Zagrozil z Inšpekcijo.

No potem sem naročil računovodkinji naj ga pokliče od doma in mu pojasni, da ima zadevo skupaj s pojasnili v obdelavi nek drug kontrolor (ki pa še ni odgovoril na naša pojasnila). Tako, da nadaljevaje sledi jutri.
crt sporočil: 27.194
[#2819199] 26.02.20 19:40 · odgovor na: 0513ANITO (#2819186)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: crt 26.02.2020 19:42
[0513ANITO]
Res je
V nas se že cca 2 tedna zaletavajo zaradi neskladja pri enem obračunu DDV-ja. Smo jim vse pojasnil, pa kar ne odnehajo.
mi smo pomagali iskati vprsanje na odgovor, kako je mozno, da doo izplaca dobicek.

ampak smo se tega lotili z dobro voljo. mislim, ne s smehom, temvec in good faith. v smislu tega, da kdor to sprasuje, je pac dobil v roke neko nalogo, ki jo mora izpolniti in nekdo nad njim mora pokimati, da je v redu narejeno.

mislim, da je bilo povezano s statistiko v tistem casu, ko se je premetavala ideja o minimalni efektivni stopnji ddpo. ker je ta firmica ena taka cudna, njen edini smisel zivljenja je, da od druge prejme njeno izplacilo in ga daje naprej. (ja, brez veze, tako je pac cas naplavil.)

pa smo sli skozi vse korake in je zdaj mir. cas je sel brez veze, ni fajn, ampak - ce je samo to, prav.

po moje je vedno to dober pristop - da imata ti in oseba s fursa v bistvu skupen problem in si ga lahko pomagata resiti, da bosta cimprej oba fertik s tem.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2819201] 26.02.20 19:48 · odgovor na: crt (#2819199)
Odgovori   +    2
[]
> [0513ANITO]
> Res je
> V nas se že cca 2 tedna zaletavajo zaradi neskladja pri enem obračunu DDV-ja. Smo jim vse pojasnil, pa kar ne odnehajo.

mi smo pomagali iskati vprsanje na odgovor, kako je mozno, da doo izplaca dobicek.

ampak smo se tega lotili z dobro voljo. mislim, ne s smehom, temvec in good faith. v smislu tega, da kdor to sprasuje, je pac dobil v roke neko nalogo, ki jo mora izpolniti in nekdo nad njim mora pokimati, da je v redu narejeno.

mislim, da je bilo povezano s statistiko v tistem casu, ko se je premetavala ideja o minimalni efektivni stopnji ddpo. ker je ta firmica ena taka cudna, njen edini smisel zivljenja je, da od druge prejme njeno izplacilo in ga daje naprej. (ja, brez veze, tako je pac cas naplavil.)

pa smo sli skozi vse korake in je zdaj mir. cas je sel brez veze, ni fajn, ampak - ce je samo to, prav.

po moje je vedno to dober pristop - da imata ti in oseba s fursa v bistvu skupen problem in si ga lahko pomagata resiti, da bosta cimprej oba fertik s tem.
Ja razumem...Vi ste iskali Vprašanje na Odgovor.

Mi pa iščemo kako nategniti Teorijo čez Prakso.
crt sporočil: 27.194
[#2819206] 26.02.20 20:03 · odgovor na: 0513ANITO (#2819201)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: crt 26.02.2020 20:04
[0513ANITO]
Ja razumem...Vi ste iskali Vprašanje na Odgovor.

Mi pa iščemo kako nategniti Teorijo čez Prakso.
pa to je to :)

je tudi analogija s situacijami v poslu...

dobis za tehnicno resit nek problem. kaj se moras najprej vprasati (ce nisi samo code monkey)? a je sploh problem dobro zastavljen - a je tisto, kar si fasal kot operativni cilj, sploh ustrezno temu, kaj je vsebinski issue.
bc123a sporočil: 48.253
[#2819520] 28.02.20 10:49 · odgovor na: crt (#2819206)
Odgovori   +    0
[]
> [0513ANITO]
> Ja razumem...Vi ste iskali Vprašanje na Odgovor.
>
> Mi pa iščemo kako nategniti Teorijo čez Prakso.

pa to je to :)

je tudi analogija s situacijami v poslu...

dobis za tehnicno resit nek problem. kaj se moras najprej vprasati (ce nisi samo code monkey)? a je sploh problem dobro zastavljen - a je tisto, kar si fasal kot operativni cilj, sploh ustrezno temu, kaj je vsebinski issue.
Firma ki jo poznam in z njo tudi sodelujemo, ocenjuje da rabijo nekaj mesecev, da potencialne stranke dovolj izobrazijo, da jim znajo povedati, kaj tocno rabijo... seveda je potem cena resitev ustrezno visoka, da to not prinesejo.

Strani: 1