Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2774157] 13.05.19 10:41
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: FIN-379669 13.05.2019 10:52
A še zmeraj ni konca tem igricam?

So ugotovili, da je še dovolj malih pohlepnih posameznikov, ki bi se radi igrali igrice?
1011Arist sporočil: 1.046
[#2774171] 13.05.19 11:45 · odgovor na: FIN-379669 (#2774157)
Odgovori   +    5
[]
A še zmeraj ni konca tem igricam?

So ugotovili, da je še dovolj malih pohlepnih posameznikov, ki bi se radi igrali igrice?
Kdo so ti, ki so ugotovili?
1011Arist sporočil: 1.046
[#2774183] 13.05.19 12:14 · odgovor na: 1011Arist (#2774171)
Odgovori   +    2
[1011Arist]
> []
> A še zmeraj ni konca tem igricam?
>
> So ugotovili, da je še dovolj malih pohlepnih posameznikov, ki bi se radi igrali igrice?

Kdo so ti, ki so ugotovili?
Seveda nato vse tiho je bilo.

Saj ti ne zamerim, to je normalen odziv človeka, ki se o tej stvari informira pri osrednjem slovenskem finačnem časopisu.

V Financah, so decembra napisali pogromski članek, danes pa novico, da je zadeva "svinjsko zrasla".

Kaj se dogaja v kripto ekosistemu, koliko razvoja je bilo vloženega v zadnjem letu, koliko inženirjev po celem svetu dela na razvoju aplikacij, da imajo nekatere aplikacije že milijon ali več uporabnikov, da imamo tri velike skupine kripto premoženja (Bticoin, Ether, Kovanci, žetoni), ki se v različnih obdobjih obnašajo različno, tega v Financah nisi mogel izvedeti.
Kripto svet je trenutno vrednoten za 1,5 Uberja, ki je ustvaril do kotacije na borzi pred nekaj dnevi 6 milijard $ izgube, a je naredil "storitev" in ga trg vrednoti na 80 milijard $.
KEr smo na 2100News v zadnjem letu podprbno pregledali več kot 600 projektov, spremljamo jih 2900, ti lahko povem, da je potenciala v teh projektih veliko več kot za 1,5 Uberja.

Seveda imaš vso pravico do lahkotnega blebetanja, ampak z njim si pokazal, da o dejasnkem stanju ne veš prav nič.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2774185] 13.05.19 12:31 · odgovor na: 1011Arist (#2774183)
Odgovori   +    9
[1011Arist]
> [1011Arist]
> > []
> > A še zmeraj ni konca tem igricam?
> >
> > So ugotovili, da je še dovolj malih pohlepnih posameznikov, ki bi se radi igrali igrice?
>
> Kdo so ti, ki so ugotovili?

Seveda nato vse tiho je bilo.

Saj ti ne zamerim, to je normalen odziv človeka, ki se o tej stvari informira pri osrednjem slovenskem finačnem časopisu.

V Financah, so decembra napisali pogromski članek, danes pa novico, da je zadeva "svinjsko zrasla".

Kaj se dogaja v kripto ekosistemu, koliko razvoja je bilo vloženega v zadnjem letu, koliko inženirjev po celem svetu dela na razvoju aplikacij, da imajo nekatere aplikacije že milijon ali več uporabnikov, da imamo tri velike skupine kripto premoženja (Bticoin, Ether, Kovanci, žetoni), ki se v različnih obdobjih obnašajo različno, tega v Financah nisi mogel izvedeti.
Kripto svet je trenutno vrednoten za 1,5 Uberja, ki je ustvaril do kotacije na borzi pred nekaj dnevi 6 milijard $ izgube, a je naredil "storitev" in ga trg vrednoti na 80 milijard $.
KEr smo na 2100News v zadnjem letu podprbno pregledali več kot 600 projektov, spremljamo jih 2900, ti lahko povem, da je potenciala v teh projektih veliko več kot za 1,5 Uberja.

Seveda imaš vso pravico do lahkotnega blebetanja, ampak z njim si pokazal, da o dejasnkem stanju ne veš prav nič.
Ljudje radi blebetamo. Tudi o homeopatiji ne vemo prav nic, pa ful blebetamo - tudi ta najbrz v celotnem obsegu panoge presega Uber.

Da sploh ne zacnem o premnogih mnenjih, ki jih imam sam o astrologiji; tisocleten milijardni posel in iskana storitev s preverjeno in dokazljivo dobickonosnostjo. Skoraj ne locim Tarot karte od tarok karte, pa imam vseeno ful mnenj :-)

O taroku pa sem recimo cisto tiho, to je eksaktna znanost.
anon-74644 sporočil: 214
[#2774193] 13.05.19 13:18 · odgovor na: 1011Arist (#2774183)
Odgovori   +    2
A ti to o tem, da ima vsaka kriptovaluta za sabo storitev?
najobj sporočil: 31.920
[#2774194] 13.05.19 13:21 · odgovor na: 1011Arist (#2774171)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 13.05.2019 13:24
[1011Arist]
> []
> A še zmeraj ni konca tem igricam?
>
> So ugotovili, da je še dovolj malih pohlepnih posameznikov, ki bi se radi igrali igrice?
Kdo so ti, ki so ugotovili?
... eh, to so ugotovili tisti, ki s prodajo jaz tebi, ti meni, jaz tebi, ti meni poganjajo "trg" in ki so od malih pohlepnih posameznikov v prvi rundi zaslužili dovolj, da poženejo novo rundo ...

P.S.: ker si očitno insajder, ziher veš kaj več o blokčejnih, ki bodo poganjali vse živo, zdaj pa je tukaj na Financah že nekaj cajta vse potihnilo ... khmm, pa bi mogoče namesto Financarjev ti lahko tudi o blokčejnih kaj napisal ...
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2774203] 13.05.19 13:49 · odgovor na: 1011Arist (#2774183)
Odgovori   +    0
Boo. Izzivam, ker doslej razen vložka v hotel v centru Ljubljane, nisem še nič opipljivega našel. :)

Ne vem, ne razumem, kako lahko denar iz dejavnosti, ki obljublja najmanj 30% donose letno, na koncu konča v luksuzu in hotelu za 10% donos.

Ajd, če bo uber kripto found kupil zlatnike, bom še razumel. Pričakuje se v naslednjih letih 10% donos na zlato in to bi pomenilo odgovorno poslovanje za imetnike tokenov ali whatever.

Pa tudi nisem slišal za povezave med kripto denarjem in kapitalskimi pospeševalniki startupov.

Pač, mogoče sem že staromoden in ne razumem, zato mi lahko razjasniš nebo.

Nisem žleht, imam se za načitanega, počnem en kup stvari v življenju, ampak za odprt dialog sem vedno.

Ker le v dialogu izluščiš bistvo in resnico. :)
Endimion sporočil: 10.312
[#2774210] 13.05.19 14:18 · odgovor na: 1011Arist (#2774183)
Odgovori   +    2
[1011Arist]
> [1011Arist]
> > []
> > A še zmeraj ni konca tem igricam?
> >
> > So ugotovili, da je še dovolj malih pohlepnih posameznikov, ki bi se radi igrali igrice?
>
> Kdo so ti, ki so ugotovili?

Seveda nato vse tiho je bilo.

Saj ti ne zamerim, to je normalen odziv človeka, ki se o tej stvari informira pri osrednjem slovenskem finačnem časopisu.

V Financah, so decembra napisali pogromski članek, danes pa novico, da je zadeva "svinjsko zrasla".

Kaj se dogaja v kripto ekosistemu, koliko razvoja je bilo vloženega v zadnjem letu, koliko inženirjev po celem svetu dela na razvoju aplikacij, da imajo nekatere aplikacije že milijon ali več uporabnikov, da imamo tri velike skupine kripto premoženja (Bticoin, Ether, Kovanci, žetoni), ki se v različnih obdobjih obnašajo različno, tega v Financah nisi mogel izvedeti.
Kripto svet je trenutno vrednoten za 1,5 Uberja, ki je ustvaril do kotacije na borzi pred nekaj dnevi 6 milijard $ izgube, a je naredil "storitev" in ga trg vrednoti na 80 milijard $.
KEr smo na 2100News v zadnjem letu podprbno pregledali več kot 600 projektov, spremljamo jih 2900, ti lahko povem, da je potenciala v teh projektih veliko več kot za 1,5 Uberja.

Seveda imaš vso pravico do lahkotnega blebetanja, ampak z njim si pokazal, da o dejasnkem stanju ne veš prav nič.
Super.

Mene pa zanima, ker je leto dni minilo od silne evforije nad tem segmentom, ta "zagonska" podjetja pa ipak imajo nek track record... me zanima...

Kakšen pa je output teh firm. koliko je posla, koliko dobička, koliko je .. anything? kaj je denimo do zdaj za pokazati v tem ekosistemu.

Da imajo potencial je super. Ampak tudi Tesla ima že petnajst let potencial, pa je imela v vseh petnajst letih 3 pozitivne kvartale. po 15 letih bi človek mislil da bo to nekaj zrelega... ali pa iz zelenega sadeža vsaj malce rumenet začelo, ali pa zoreti, če že tako hočete..

Ker, če smem uporabit analogijo z Uberjem. Uber je najprej zbiral zagonska sredstva, in naredil produkt. Ipak ima nekaj za pokazat (Tudi Tesla ima, in to pač trg vrednoti, kolikor vrednosti). Jaz pa iz tega mnoštva ICO zgodb... pa ne berem le Financ.. ne vidim nekih pozitivnih zgodb. Ali pa česarkoli. Al je to aplikacija za nekaj uporabnega (Bodisi novega, ali pa dobra izboljšava nekega obstoječega sistema), al je to nek izdelek ,ali storitev. Lahko da je, ampak v nek mainstream ni prišlo.

ŽE če pogledam tako malce površno ta News2100. Žetona NWS na Latoken borzi kjer naj bi kotiral, ni več videt (Pred meseci je še bil). V ICO-so zbrali soft cap, oziroma, če se prav spomnim 600.000$ (Popravite me če se motim). A po Ajpes JOLP je imela ta ista firma konec 2018 (Ki pohvalno deluje znotraj Slovenskega pravnega okvira, in ne preko Cipra ali Lichtensteina, etc..) 24 jurjev negativnega kapitala, obenem pa ima že lep čas blokiran TRR. Skratka nesolventno in nelikvidno. Ker pa je podjetje nekih 85 jurjev prihodkov vseeno ustvarilo, verjetno to ni čisto strel v meglo. S čim se plačuje ekipa, ki je sodeč po spletni strani niti ni tako trivialno malo?

Tudi sicer se je nabor žetonov na tej Latoken borzi solidno skrčil.

Skratka, mene kot obstranskega opazovalca zanima, koliko je bilo v teh Žeton-startupih ustvarjenega česarkoli. Če se koncem leta 2017 ni moglo za večino teh firm reči, da so še prezelene, da bi imele karkoli pokazati, bi pa zdaj se že lahko nekaj malega videlo? NE ne zanima me Tehnična analiza. Zanimajo me tu fundamenti poslovanja teh firm ki so izdale žetone. JE tu že kaj za videt?

Strani: 1