Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek V Tibetu odprli najvišje ležeči predor

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2772347] 29.04.19 12:11
Odgovori   +    3
Kljub temu so gradili za 40% ceneje kot mi v Slo po gričevnatem terenu in še zmeraj bodo "ta pametni" trdili, da Kitajcev ne potrebujemo. (He, he)
najobj sporočil: 31.920
[#2772351] 29.04.19 12:20 · odgovor na: FIN-379669 (#2772347)
Odgovori   +    8
[]
Kljub temu so gradili za 40% ceneje kot mi v Slo po gričevnatem terenu in še zmeraj bodo "ta pametni" trdili, da Kitajcev ne potrebujemo. (He, he)
... ja, in še zmeraj bodo "ta pametni" trdili, da Kitajcev v Tibetu ne potrebujejo ...
gobim sporočil: 583
[#2772355] 29.04.19 13:04 · odgovor na: najobj (#2772351)
Odgovori   +    11
[najobj]
> []
> Kljub temu so gradili za 40% ceneje kot mi v Slo po gričevnatem terenu in še zmeraj bodo "ta pametni" trdili, da Kitajcev ne potrebujemo. (He, he)

... ja, in še zmeraj bodo "ta pametni" trdili, da Kitajcev v Tibetu ne potrebujejo ...
Tibetanci bodo dobili ceste, železnice in predore,.....dobili bodo standard, ki ga niso hoteli in položaj etnične manjšine (folklorne posebnosti) v svoji lastni domovini.
najobj sporočil: 31.920
[#2772376] 29.04.19 15:40 · odgovor na: gobim (#2772355)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 29.04.2019 15:50
[gobim]
> [najobj]
> > []
> > Kljub temu so gradili za 40% ceneje kot mi v Slo po gričevnatem terenu in še zmeraj bodo "ta pametni" trdili, da Kitajcev ne potrebujemo. (He, he)
> ... ja, in še zmeraj bodo "ta pametni" trdili, da Kitajcev v Tibetu ne potrebujejo ...
Tibetanci bodo dobili ceste, železnice in predore,.....dobili bodo standard, ki ga niso hoteli in položaj etnične manjšine (folklorne posebnosti) v svoji lastni domovini.
... ja, menihi in pripadniki tibetanskih elit s "vsiljenim" kitajskim standardom res niso (bili) zadovoljni, sploh ker so s Kitajci izgubili svoj nekaj stoletni "standard" v obliki tlačanov in brezpravnih sužnjev oziroma 95% populacije Tibeta ...

P.S.: tole www.dnevnik.si/307085 priporočam za praznično branje, še posebej pa del o "pravicah" žensk in iztikanju oči, amputaciji udov, izdiranju jezikov, trganju kit z obešanjem in ostalih mučilnih "specialitet" kot priljubljenh metod za spokoritev prestopnikov, denimo pobeglih sužnjev in tlačanov ... alzo, če skrajšam, ni vse zlato, kar v usta dalajlame položi zahodna propaganda ...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2772382] 29.04.19 17:55 · odgovor na: najobj (#2772376)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [gobim]
> > [najobj]
> > > []
> > > Kljub temu so gradili za 40% ceneje kot mi v Slo po gričevnatem terenu in še zmeraj bodo "ta pametni" trdili, da Kitajcev ne potrebujemo. (He, he)

> > ... ja, in še zmeraj bodo "ta pametni" trdili, da Kitajcev v Tibetu ne potrebujejo ...

> Tibetanci bodo dobili ceste, železnice in predore,.....dobili bodo standard, ki ga niso hoteli in položaj etnične manjšine (folklorne posebnosti) v svoji lastni domovini.

... ja, menihi in pripadniki tibetanskih elit s "vsiljenim" kitajskim standardom res niso (bili) zadovoljni, sploh ker so s Kitajci izgubili svoj nekaj stoletni "standard" v obliki tlačanov in brezpravnih sužnjev oziroma 95% populacije Tibeta ...

P.S.: tole www.dnevnik.si/307085 priporočam za praznično branje, še posebej pa del o "pravicah" žensk in iztikanju oči, amputaciji udov, izdiranju jezikov, trganju kit z obešanjem in ostalih mučilnih "specialitet" kot priljubljenh metod za spokoritev prestopnikov, denimo pobeglih sužnjev in tlačanov ... alzo, če skrajšam, ni vse zlato, kar v usta dalajlame položi zahodna propaganda ...
Za tiste, ki so spoznavali Tibet po knjigi Heinricha Harrerja "Sedem let v Tibetu" bo Tibet vedno deloval nekako nestvarno, nekakšno predverje Šambale ali Šangri La, kot nekakšen duhovni raj na Zemlji. Zdi se, da se tudi Flisarjev "Čarovnikov vajenec" dogaja na Tibetu. Kakorkoli, Tibetanci ne bodo nikoli imeli samostojne države...Spomnimo se Lobsanga Rampe (ki nikoli ni bil na Tibetu!?) in njegove knjige "Tretje oko"...Kaj vidi Tibet v svetu, kaj svet v Tibetu so pisale Finance na: www.finance.si/9747
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2772390] 29.04.19 19:37 · odgovor na: (#2772368)
Odgovori   +    0
[icoico1]
Mi dobivamo ta polozaj etnicne manjsine celo brez ostalih dobrin!
Dobivamo razvojna sredstva EU, ane ?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2772392] 29.04.19 19:53 · odgovor na: najobj (#2772376)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [gobim]
> > [najobj]
> > > []
> > > Kljub temu so gradili za 40% ceneje kot mi v Slo po gričevnatem terenu in še zmeraj bodo "ta pametni" trdili, da Kitajcev ne potrebujemo. (He, he)

> > ... ja, in še zmeraj bodo "ta pametni" trdili, da Kitajcev v Tibetu ne potrebujejo ...

> Tibetanci bodo dobili ceste, železnice in predore,.....dobili bodo standard, ki ga niso hoteli in položaj etnične manjšine (folklorne posebnosti) v svoji lastni domovini.

... ja, menihi in pripadniki tibetanskih elit s "vsiljenim" kitajskim standardom res niso (bili) zadovoljni, sploh ker so s Kitajci izgubili svoj nekaj stoletni "standard" v obliki tlačanov in brezpravnih sužnjev oziroma 95% populacije Tibeta ...

P.S.: tole www.dnevnik.si/307085 priporočam za praznično branje, še posebej pa del o "pravicah" žensk in iztikanju oči, amputaciji udov, izdiranju jezikov, trganju kit z obešanjem in ostalih mučilnih "specialitet" kot priljubljenh metod za spokoritev prestopnikov, denimo pobeglih sužnjev in tlačanov ... alzo, če skrajšam, ni vse zlato, kar v usta dalajlame položi zahodna propaganda ...
Elite, četudi diktatorske ali krvololočne, so vażne za preživetje in prosperiteto enega naroda, (pa naj se to sliši še tako paradoksalno. )
Glej zgodovino Inkov (katerie so konkvistadorjii obglavilli in s tem uničili njihovo civilizacijo) ... Iinki so bili za tisti čas huda civilizacija, pa tudi oni niso bili ravno neki angeli miru in demokracije na tej zemeljski obli....
najobj sporočil: 31.920
[#2772486] 30.04.19 13:33 · odgovor na: anon-204390 (#2772392)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 30.04.2019 13:36
[vickibedi]
> [najobj]
> > [gobim]
> > > [najobj]
> > > > []
> > > > Kljub temu so gradili za 40% ceneje kot mi v Slo po gričevnatem terenu in še zmeraj bodo "ta pametni" trdili, da Kitajcev ne potrebujemo. (He, he)
>
> > > ... ja, in še zmeraj bodo "ta pametni" trdili, da Kitajcev v Tibetu ne potrebujejo ...
> > Tibetanci bodo dobili ceste, železnice in predore,.....dobili bodo standard, ki ga niso hoteli in položaj etnične manjšine (folklorne posebnosti) v svoji lastni domovini.
> ... ja, menihi in pripadniki tibetanskih elit s "vsiljenim" kitajskim standardom res niso (bili) zadovoljni, sploh ker so s Kitajci izgubili svoj nekaj stoletni "standard" v obliki tlačanov in brezpravnih sužnjev oziroma 95% populacije Tibeta ...
>
> P.S.: tole www.dnevnik.si/307085 priporočam za praznično branje, še posebej pa del o "pravicah" žensk in iztikanju oči, amputaciji udov, izdiranju jezikov, trganju kit z obešanjem in ostalih mučilnih "specialitet" kot priljubljenh metod za spokoritev prestopnikov, denimo pobeglih sužnjev in tlačanov ... alzo, če skrajšam, ni vse zlato, kar v usta dalajlame položi zahodna propaganda ...
Elite, četudi diktatorske ali krvololočne, so vażne za preživetje in prosperiteto enega naroda, (pa naj se to sliši še tako paradoksalno. )
Glej zgodovino Inkov (katerie so konkvistadorjii obglavilli in s tem uničili njihovo civilizacijo) ... Iinki so bili za tisti čas huda civilizacija, pa tudi oni niso bili ravno neki angeli miru in demokracije na tej zemeljski obli....
... ja, sploh če prosperiteta naroda pomeni iztikanje oči, amputacije udov, izdiranje jezikov, trganje kit z obešanjem in ostalih mučilnih "specialitet", ko narod sestavljen iz 95% sužnjev in tlačanov slučajno s svojo prosperiteto ni preveč zadovoljen ...

P.S.: Tibet je ravno dovolj oddaljen in osamljen, da zahodna propaganda lahko še danes prodaja pravljice o groznih Kitajcih, ki terorizirajo vse okoli sebe, čeprav je tudi brez nekaga poglobljenega poznavanja Tibeta vsakemu normalnemu na osnovi zgodovine evropskega srednjega veka jasno, da srednjeveška verska diktatura (= Tibet do kitajske "okupacije") ne more živeti brez krvoločnega terorja nad lastnim prebivalstvom ... khmm, čeprav tudi Kitajcem v Tibetu verjetno ni bil prvi cilj osvoboditev sužnjev in tlačanov izpod terorja verskih "voditeljev", ampak jim je v času korejske vojne bolj rojilo po glavi, da poleg Koreje pred svojim nosom v Tibetu ne bi imeli Američanov tudi za svojim hrbtom ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2772840] 03.05.19 18:17 · odgovor na: (#2772397)
Odgovori   +    0
[icoico1]
Nisem vedel, da dobivamo "razvojna" sredstva iz Balkana in BV... No ja, raketa v LJ bi ze bila, a ne?
Ob nevdavnem obisku Bruslja (našega novega Beograda) me je šokiralo predvse to, da ob vsej tej organizaciji niso zmogli (ob obisku skupščine) zagotoviti dovolj izvodov prirorčnika EU v slovenskem jetziku. Nazadnnje sem sunil enega hrvaškega, ker angleški je itak out (brexit in te mfore ) :))
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2772845] 03.05.19 18:26 · odgovor na: anon-204390 (#2772390)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [icoico1]
> Mi dobivamo ta polozaj etnicne manjsine celo brez ostalih dobrin!

Dobivamo razvojna sredstva EU, ane ?
Mi dobivamo samo še svoj denar nazaj.
Če blagovolijo birokrati od unega pijanca.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2772846] 03.05.19 18:46 · odgovor na: anon-154083 (#2772845)
Odgovori   +    0
[jani1974]
> [vickibedi]
> > [icoico1]
> > Mi dobivamo ta polozaj etnicne manjsine celo brez ostalih dobrin!
>
> Dobivamo razvojna sredstva EU, ane ?

Mi dobivamo samo še svoj denar nazaj.
Če blagovolijo birokrati od unega pijanca.
Ma nemoj. Un pijanec ti je zrihtal tvoj vsakdanji kruh. Kaj pa misliš, kje je naš razvojni fokus ?
Kjer smo excelirali ?
www.youtube.com/watc...0k&index=3
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2772847] 03.05.19 19:05 · odgovor na: anon-204390 (#2772840)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [icoico1]
> Nisem vedel, da dobivamo "razvojna" sredstva iz Balkana in BV... No ja, raketa v LJ bi ze bila, a ne?

Ob nevdavnem obisku Bruslja (našega novega Beograda) me je šokiralo predvse to, da ob vsej tej organizaciji niso zmogli (ob obisku skupščine) zagotoviti dovolj izvodov prirorčnika EU v slovenskem jetziku. Nazadnnje sem sunil enega hrvaškega, ker angleški je itak out (brexit in te mfore ) :))
Da ne omejam foto galerije . Slovenija je bila deležna ene same fotke :))
mislim res samo ene :(pa še ta me ni fascinirala ) :)))
www.youtube.com/watc...MY&index=4
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2772849] 03.05.19 19:14 · odgovor na: anon-204390 (#2772846)
Odgovori   +    3
[vickibedi]
> [jani1974]
> Mi dobivamo samo še svoj denar nazaj.
> Če blagovolijo birokrati od unega pijanca.

Ma nemoj. Un pijanec ti je zrihtal tvoj vsakdanji kruh. Kaj pa misliš, kje je naš razvojni fokus ?
Kjer smo excelirali ?
www.youtube.com/watc...0k&index=3
Ne razumem tega Radiohead videa in ne da se mi iskati poante, ampak naš razvojni fokus ne obstaja, smo v grobem poddobavitelj dobaviteljev nemški avtomobilski industriji.

Pa poceni delovna sila, relativno blizu in relativno disciplinirana.
In tuji fevdalci se počutijo relativno varne, vlagati na slovenskem ozemlju, ker jih bo že cesar pijanček iz Bruslja zaščitil, če bo treba.
Se bo poslalo nekaj mailov, pa bo red in mir.

Un pijanec pa mi je moj kruh najprej vzel, sedaj mi ga pa po mrvicah daje nazaj.
Čisto enako, kot je z našimi evropskimi sredstvi, sicer.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2772850] 03.05.19 19:19 · odgovor na: anon-154083 (#2772849)
Odgovori   +    0
[jani1974]
> [vickibedi]
> > [jani1974]
> > Mi dobivamo samo še svoj denar nazaj.
> > Če blagovolijo birokrati od unega pijanca.
>
> Ma nemoj. Un pijanec ti je zrihtal tvoj vsakdanji kruh. Kaj pa misliš, kje je naš razvojni fokus ?
> Kjer smo excelirali ?
> www.youtube.com/watc...0k&index=3

Ne razumem tega Radiohead videa in ne da se mi iskati poante, ampak naš razvojni fokus ne obstaja, smo v grobem poddobavitelj dobaviteljev nemški avtomobilski industriji.
Pomoje ti ni treba štekat poente, ker je ni :)
Pa poceni delovna sila, relativno blizu in relativno disciplinirana.
In tuji fevdalci se počutijo relativno varne, vlagati na slovenskem ozemlju, ker jih bo že cesar pijanček iz Bruslja zaščitil, če bo treba.
Se bo poslalo nekaj mailov, pa bo red in mir.

Un pijanec pa mi je moj kruh najprej vzel, sedaj mi ga pa po mrvicah daje nazaj.
Čisto enako, kot je z našimi evropskimi sredstvi, sicer.
To pa je poanta , pomojem. Ampak tajko je :))
www.youtube.com/watc...P7BLQNMYh0
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2772853] 03.05.19 19:54 · odgovor na: anon-204390 (#2772850)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [jani1974]
> > [vickibedi]
> > > [jani1974]
> > > Mi dobivamo samo še svoj denar nazaj.
> > > Če blagovolijo birokrati od unega pijanca.
> >
> > Ma nemoj. Un pijanec ti je zrihtal tvoj vsakdanji kruh. Kaj pa misliš, kje je naš razvojni fokus ?
> > Kjer smo excelirali ?
> > www.youtube.com/watc...0k&index=3
>
> Ne razumem tega Radiohead videa in ne da se mi iskati poante, ampak naš razvojni fokus ne obstaja, smo v grobem poddobavitelj dobaviteljev nemški avtomobilski industriji.

Pomoje ti ni treba štekat poente, ker je ni :)

> Pa poceni delovna sila, relativno blizu in relativno disciplinirana.
> In tuji fevdalci se počutijo relativno varne, vlagati na slovenskem ozemlju, ker jih bo že cesar pijanček iz Bruslja zaščitil, če bo treba.
> Se bo poslalo nekaj mailov, pa bo red in mir.
>
> Un pijanec pa mi je moj kruh najprej vzel, sedaj mi ga pa po mrvicah daje nazaj.
> Čisto enako, kot je z našimi evropskimi sredstvi, sicer.

To pa je poanta , pomojem. Ampak tajko je :))
www.youtube.com/watc...P7BLQNMYh0
Radiohead so bili pred svojim časom . Kalili so se v času 90tih...In pristali v neskončnost.
Vsi, ki mislijo drugače, ne razumuje ta trip :))

Strani: 1