Strani: 1

robi2107 sporočil: 4.272
[#2765732] 23.03.19 16:02
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: robi2107 23.03.2019 16:15
S prvotno zahtevanih 1,65 mega je cena do danes padla na 800k €. Za sedanji izgled je zaslužen leta 2015 preminuli Marko Marin. Grad je bil za božič leta 1942 namreč požgan in miniran, ker so se partizani bali, da ga bo za svoje potrebe uporabil okupator, po koncu vojne pa dobesedno zravnan z zemljo, saj so ostanke ruševin uporabljali za obnovo Mirne, nekaj stebrov so odpeljali celo na Otočec. Skratka, divjaštvo in barbarstvo brez primere. Marin je v obnovo gradu vložil ogromno truda in sredstev, slednja pa sta prispevali tudi Mirnska in Trebanjska občina. Grad je kar lepo obnovljen, rekonstrukcija deluje dokaj avtentično, vendar obnova še ni končana. Upam, da bo novi lastnik imel posluh za ohranjanje zgodovine in bo pri dokončanju obnove težil k čim bolj avtentičnemu izgledu. Preveč kulturne dediščine smo v preteklosti prepustili uničenju, da bi s šalabajzerskimi obnovami zašuštrali še tisto, kar nam je še ostalo.

Oglas je tule www.nepremicnine.net...a_6251271/
anon-191845 sporočil: 961
[#2765779] 24.03.19 07:36
Odgovori   +    2
Grad deluje zanimivo vendar mu primanjkuje zemljišča, saj bi rabil v posesti imeti še spodnji ribnik in cca. 500.000m2 zemlje, da bi se počutil kot graščak, morda pa občini in sklad zemljišč najdejo kakšno skupno točko in ga novi lastnik uredi do konca, saj je objekt v dobrem stanju in tudi z nenavadno postavitvijo. Za obiskovalce pa je potrebno z občinama narediti dobro zgodbo in bo imel obisk. Tujci si zelo radi ogledujejo take zadeve.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2765794] 24.03.19 09:38 · odgovor na: (#2765782)
Odgovori   +    5
[rename]
Zal je tovreca brez dna.
No, morda za Merlaka drobiz, sicer pa je objektu zagotovo usojena izguba.
Turisti ne bodo trumoma prihajali v Mirno, slucajnomimoidocih pa bo premalo.

Sama obnova je ‘suicide mission’ od samega zacetka;pa tudi zgresena - ne mores z modularnim blokom obnavlajti gradu...

Just my $0.02
Gradovi morajo bit nemski, ali pa bodo pac prakticno transformirani v kamnolome :-)

Slovenci ne potrebujejo gradov.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2765818] 24.03.19 16:27 · odgovor na: anon-207617 (#2765794)
Odgovori   +    3
[NemirniTujec]
> [rename]
> Zal je tovreca brez dna.
> No, morda za Merlaka drobiz, sicer pa je objektu zagotovo usojena izguba.
> Turisti ne bodo trumoma prihajali v Mirno, slucajnomimoidocih pa bo premalo.
>
> Sama obnova je ‘suicide mission’ od samega zacetka;pa tudi zgresena - ne mores z modularnim blokom obnavlajti gradu...
>
> Just my $0.02

Gradovi morajo bit nemski, ali pa bodo pac prakticno transformirani v kamnolome :-)

Slovenci ne potrebujejo gradov.
Itak. Razen če so od Jankovića.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2765823] 24.03.19 17:15 · odgovor na: (#2765819)
Odgovori   +    2
[abohte]
Torej tvoja individualna odločitev, da boš svoj denar namenil za luksuz ti je ok, odločitev skupnosti, da bo tudi s tvojim denarjem zapravljala za luksuz ti pa ni ok?
Očitno te ne moti, če se zapravlja za luksuz (ki ne prinaša profita), ampak če to tudi s tvojim denarjem počne skupnost.
Zal, pravi slovenc ima raje zlato wc skoljko doma kot pa urejeno kulturno dediscino. Ker pac ni nasa, ne istovetimo se s tem. Zlati hajzl pa lahko objavimo na instagram.

Poglej kak je nacionalni odnos do preserna in cankarja denimo.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2765825] 24.03.19 17:29 · odgovor na: (#2765824)
Odgovori   +    4
[abohte]
Govedo pač. Spomnim se pokojnega Hodučka, ki je razmišljal o pomenu kulture. Kam se pelje punco na prvi date: v Štepanjca ali v staro Ljubljano, se je retorično vprašal. Če kulturna dediščina ni pomembna, bi bilo vseeno...
Jap. Pa da ne bomo zdaj samo slovenstva bashali - o tem je pisal ze aristotel, pa tudi danes "na svobodi" ni dosti drugace; polovica anglezev je slovencev. Ampak k sreci je tukaj se slaba polovica onih, ki niso.

Lej, americani so govedo brez obcutka za taktnost in spodobnost celo izvolili za predsednika, da se lajko po twitterju krdga z MRTVIM McCainom, medtem ko se backoficce zajebava z upravljanjem drzave.

Problem sodobnega zahodnega sveta je to, da je tisti segment druzbe, ki je zgodovinsko predstavljal staroste in modrece, silent majority, temperate srednjo pot, izkusnje etc... sestavljen iz mase sebicnih pizd, ki so se rodile po ww2 in nikoli v zibljenju niso dozivele vecje pizdarije in padanja standarda. In zdaj na stara leta ker jim ne stoji, zobje in kriz pa pac bolijo, zganjajo revolicionarne butalske ideje ko da so 15 letni metelkovci. Generacija ki so jo spravili na svet v glavnem caka da pomrejo in je popolnoma rudderless, nicesar nima za svoje, nicesar ne ceni, nic ji ni sveto, samo nekak bi se rada prebila skoz delovnik.

In vse to se vidi tudi pri benignih stvareh kot je propadanje ene second grade grascine.
crt sporočil: 27.082
[#2765844] 24.03.19 19:05 · odgovor na: (#2765836)
Odgovori   +    1
simona dimic, si to ti :)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2765853] 24.03.19 20:06 · odgovor na: (#2765849)
Odgovori   +    2
[rename]
Lej, tu se pogovarjamo o kopiji nekega gradu.
Kopiji, ki jo delajo z opecnatim modularnim blokom.
To pa imho ni ravno neka kulturna dediscina.....je pa jasno, da je to investicijska vreca brez dna.... vreca, ki jo bo treba finansirati (za dokoncanje) in vzdrzevati. Zasebni kapital ocitno ne zmore vec....torej: drzava pomagej.
Meni je za doticni grad cist vseeno in se nisem tolio o tem primeru pogovarjal (tudi clanka nisem prebral :-)) - jaz sem se bolj pogovarjal o konceptu odnosa do lastne kulture, ki je precej porazen (in ne samo v sloveniji). Razdeljen na eno frakcijo, ki bi pol metelkove preimenovala v janeze janse in se prisesala na tvoj in moj denar in to imenovala "kultura", in na drugo frakcijo, ki meni da so smisel zivljenja in drzavnistva singapur, dubaj in kajmanski otoki (medtem ko so prav vse evre svojega zivljenja zasluzili s prodajo drzavljanom maticne drzave - kot denimo kr ena v republicana oblecena "simona dimic" :-)

Tistih vmes pa je hudo malo - ekstremi vsepovsod so nova normala.
pirdih sporočil: 210
[#2765864] 24.03.19 20:41 · odgovor na: (#2765840)
Odgovori   +    1
[abohte]
[...] Moja efektivna dohodninska stopnja je približno 10%.
[...]
Za zdravstvo plačujem še 190€. Glede na to, da sem s tem zdravstveno zavaroval še svoje otroke, se mi tudi to zavarovanje ne zdi drago.
[...]
Potem mi poberejo še nekaj fičnikov za nepremičnino in transport (kakšnih 40€/mesec). Vse skupaj pa državi ne pustim več kot 20% dohodka.
Da prideš do tega spoznanja, kakšna je efektivna dohodninska stopnja za pater et mater familias, moraš najprej pokukati v svojo/ženino dohodninsko odločbo (ali pa si izpolniš .xls tabelo, ki je vsako leto objavljena na www.druzinskapobuda.si ). Pa seveda moraš imeti nekaj dovolj mladih otrok in imeti dohodke, ki padejo pod ZDoh.

Vem, kar precej zelo strogih pogojev je to ...

Osebe brez ali z enim vzdrževanim družinskim članom lahko vidijo popolnoma drugačno sliko. Kufre pakirajo mlade samske osebe ali cele družine?
pirdih sporočil: 210
[#2765873] 24.03.19 22:09 · odgovor na: (#2765869)
Odgovori   +    1
[abohte]
No, prej si napisal, da si spakiral prav zaradi davkov.

Sicer se strinjam s tabo. Moj nameni ni bil prepričevati, da je moje gledanje na slovenske davke edino pravilno. Ampak če želiš videti širšo sliko, je smiselno pogledati tudi drugačne vidike. In zato sem opisal svojega.

Izseljujejo se v resnici mladi, vendar v veliki večini si bodo ti mladi nekoč tudi ustvarili družino. To vedo že sedaj, čeprav je še nimajo. In prav je, da v kalkulaciji za selitev upoštevajo, da je slovenski davčni sistem do družin kar prijazen.
Jaz sem vpadel v vajino debato. Moja situacija je bližja tvoji in se nisem izselil - glede ugodne davčne obravnave družin v Sloveniji se strinjam s tabo.
hostamox sporočil: 8.460
[#2766472] 27.03.19 20:51 · odgovor na: (#2765874)
Odgovori   +    0
kaj je zate podjeten in sposoben.
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2766522] 28.03.19 09:08
Odgovori   +    1
Kdaj le se bo našel kak junak v Ljubljani, da bo zrihtal grad Bokalce. Tako lepa graščina, na prečudovitem mestu, pa propada. Prava sramota za župana in mestno oblast!

Strani: 1