Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2763495] 13.03.19 17:53
Odgovori   +    2
Šarčevi in Meščevi bodo še enkrat glasovali, pred glasovanjem pa pesem "Mujo kuje konja po mjesecu" ali po našem Šarec kova konja po Mescu in ne posluša mater, ki mu govori, da se ne kova konj z Mescem, ker bo Mesec podkoval njega in bo postal ali je že Podkovani Šarec:

Mujo kuje konja po mjesecu,
Mujo kuje, a majka ga kune:

"Sine Mujo, živ ti bio majci,
ne kuju se konji po mjesecu,
već po danu i žarkome suncu!"

"Mila majko, ne kuni me mlada,
znaš kad meni na um padne draga.

Ja ne gledam Sunca nit' Mjeseca,
nit' moj đogo mraka nit' oblaka
već me nosi dragoj pod pendžere!"
bigl sporočil: 18.363
[#2763496] 13.03.19 17:56 · odgovor na: (#2763492)
Odgovori   +    2
[rename]
Brez veze.
Sedaj pa ponovno v glasovanje v parlament, Levica bo lahko se kaj novega izsilila in potem bodo ponovno potrdili.

Pozicija: Drzavni svet je treba ukinit.
In uveljavit razum. Tole igračkanje levice s proračunom, ni več politično vprašanje, ampak temo obravnavat kot izsiljevanje (proračun se sprejema pod prisilo) torej kot škodljivo dejanje, na drugem mestu. Razmišljam. Lep dan.
P.S.: Škodljivost ukrepov se je na ravni občin, vrtcev, domov za ostarele, torej najšibkejših členov družbe že pojavila. Da o pokojninski reformi kot preusmerjanju pozornosti, raje ne rečem, pripravljeno po ministričino v dveh tednih. Vsi mediji so je polni.....spet nekaj obljubljajo, delajo razlike, ne povedo pa, da bo morale v penzijsko osnovo iti plače vseh 40 let?
Neuvrscen sporočil: 1.779
[#2763524] 13.03.19 20:39
Odgovori   +    1
Kolikor razumem, t.i. "županski lobi" v DS samo malo nagaja, ker jim je Šarec resda nekoliko zvišal povprečnine, vendar še več izgubijo zaradi povečanja plač v JS. Očitno pa nihče ne pomisli, da bi sedaj, ko je digitalizacija v polnem razmahu in v gospodarstvu menda kritično primanjkuje kadra, nekoliko oklestili na stroškovni strani in se kakšnemu "fikusu" zahvalili za sodelovanje. Npr., za eno občino zagotovo vem, da imajo na plačilnem seznamu čisto zares.... referenta za sodelovanje s pobratenimi občinami.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2763528] 13.03.19 21:18 · odgovor na: (#2763492)
Odgovori   +    2
Tale proračun me spominja na tisti vic: Človek se prismeji pred vrata Sv. Petra. Kaj pa je? Hja, jaz sem že tu, oni pa še kar besno operirajo.

Bi bilo smešno, če ne bi bila kriza pred vrati.

Strani: 1