Strani: 1

crt sporočil: 27.235
[#2756752] 05.02.19 17:00
Odgovori   +    0
Dow Jones se je znižal za dobrih pet odstotkov, S&P 500 za šest odstotkov in Nasdaq za štiri odstotke. Več portalov – denimo CNN – je opozorilo, da je šlo za najslabše leto od leta 2008. Ni bilo vse slabo, september in začetek oktobra sta bila vrhunca. Potem je bilo slabše
vrh dax / eurostoxx je bil jeseni 2017.
anon-268845 sporočil: 83
[#2756780] 05.02.19 20:25
Odgovori   +    29
Zadnja sprememba: anon-268845 05.02.2019 20:28
Ma javni uslužbenci naj bojo samo tiho. Pri vseh povečanjih plač jim država še mastno plačuje v pokojninske sklade, o čemer lahko mi v gospodarstvu samo sanjamo. In spet bo nekdo rekel, ti grdi delodajalci v gospodarstvu. Ja pa ni tako. Lahko je s "polno ritjo srat", ko pobereš vse možne davke iz gospodarstva in jih potem veselo deliš v JU.
So pa ti pokojninski skladi en velik nateg. Tu se spet vse politično kadruje neke kadre, ki nimajo pojma o nalaganju denarja. Najbolj bodo pa presenečeni vsi, ko bo treba dobiti denar od njih. Katastrofa, povem iz prve roke. V zajamčenem delu ti izplačajo neko miloščino, potem pa še ostalo, če boš živel do 83 leta. Če pa se slučajno prej stegneš,na kar seveda vsi računajo, pa veselo pobašejo tvoj denar, ker svojci dobijo le zajamčeni del. V primeru enkratnega izplačila pa seveda 25% dohodnine državi v žep.Zdaj si pa predstavljajte, da zbolite pri 50 ali 55 letu za hudo boleznijo in vas upokojijo. Oni vam pa ne dajo denarja, ker imajo izračunano, da boste živeli do 83 leta. HALO! Ponavljam, ne nasedajte tem, ki v nekih skladih , kjer je pri ustanovitvi imela država prste zraven,obračajo vaš denar. Škoda je vsakega evra, ki bi ga vložili v tako bedarijo. Imate vrsto drugih bolj primernih in varnih naložb za starost.
anon-317971 sporočil: 768
[#2757151] 07.02.19 22:31 · odgovor na: anon-268845 (#2756780)
Odgovori   +    2
To sporočilo je izbrisal avtor (31.07.2020 14:14)
anon-268845 sporočil: 83
[#2758213] 13.02.19 21:32 · odgovor na: anon-317971 (#2757151)
Odgovori   +    1
Zakaj niste komentirali nič o tem, kako si dovoljujete ( predvidevam, da delate za pokojninsko družbo), pri obročnem izplačilu upoštevati tablice umrljivosti. Pa kaj vas briga, kako dolgo bom živel. Dajte mi moj denar v 10 letih, če se tako odločim, če pa že ne, zakaj ga potem ne izplačate svojcem v celoti. Pa zakaj ne obrestujete moj denar še naprej, po končanem vplačevanju. Aja, se greste kvazi naložbe in rabite denar kot Modra zavarovalnica za nakup propadlih istrabenzovih hotelov. NATEG, NATEG, NATEG in to spet s podporo države.
anon-317971 sporočil: 768
[#2759076] 18.02.19 23:26 · odgovor na: anon-268845 (#2758213)
Odgovori   +    1
[zztop02]
Zakaj niste komentirali nič o tem, kako si dovoljujete ( predvidevam, da delate za pokojninsko družbo), pri obročnem izplačilu upoštevati tablice umrljivosti. Pa kaj vas briga, kako dolgo bom živel. Dajte mi moj denar v 10 letih, če se tako odločim, če pa že ne, zakaj ga potem ne izplačate svojcem v celoti. Pa zakaj ne obrestujete moj denar še naprej, po končanem vplačevanju. Aja, se greste kvazi naložbe in rabite denar kot Modra zavarovalnica za nakup propadlih istrabenzovih hotelov. NATEG, NATEG, NATEG in to spet s podporo države.
You are barking up the wrong tree.
Ne delam za sklade.
Samo razmišljam in se skušam racionalno obnašati.
Država vam da davčno olajšavo in vas spodbuja k varčevanju, ob postopnem izplačilu pa del izplačila pokojnine ne gre v dohodnino. Ker namen dodatnega pokojninskega varčevanja je, da si izboljšate pokojnino in na stara leta niste socialni problem. Če se vam dovoli takojšnje izplačilo brez dodatne obdavčitve, lahko denar porabite za kaj drugega, in na koncu pristanete na grbi države (socialni transferji).
Če vam to ni razumljivo, potem je najbrž res bolje, da samostojno varčujete s prihranki, za katere prej plačete vse davke.

Strani: 1