Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek TOP ČLANKI - Kaj danes berete

Strani: 1

anon-186196 sporočil: 2.052
[#2752194] 10.01.19 13:59
Odgovori   +    1
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2752244] 10.01.19 18:47
Odgovori   +    0
youtu.be/zF1YX7NWH7Q

powell zdajle v zivo
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2752252] 10.01.19 19:34 · odgovor na: anon-186196 (#2752244)
Odgovori   +    0
[mrkolice]
youtu.be/zF1YX7NWH7Q

powell zdajle v zivo
efekt: vse po spisku je slo dol :)

ps. zivcna razvalina postaja. body language je bil nevro. tudi vprasanja so bila zajebana, kot da bi ga zasliseval trump osebno. bolj gestapo zaslisanje kot pa interju je bilo tole.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2752277] 11.01.19 00:29 · odgovor na: anon-186196 (#2752244)
Odgovori   +    0
[mrkolice]
youtu.be/zF1YX7NWH7Q

powell zdajle v zivo
se eno stvar je danes pomenljivo izrekel pravnik. dobesedno:

"have the punch bowl locked up."

nisem poznal reference, in mi je bilo cudno, kot da bi mi muha plesala na plesi.

potem sem vprasal na forumih kaj je s tem mislil. in so mi razlozili, da je samo parafraziral nekega martina, ki je bil svojcajt sef feda.

potem sem na wiki nasel tale navedek, skrajsan copy paste:

Contrary to Truman's expectations, however, Martin guarded the Fed's independence, not just through Truman's administration but also through the four administrations that would follow...
... Although the objectives of Martin's monetary policy were low inflation and economic stability, he rejected the idea that the Fed could pursue its policies through the targeting of a single indicator and instead made policy decisions by examining a wide array of economic information. As chairman, he institutionalized this approach within the proceedings of the FOMC, gathering the opinions of all governors and presidents within the System before making decisions. As a result, his decisions were often supported by unanimous votes on the FOMC. The job of the Federal Reserve, he famously said, is "to take away the punch bowl just as the party gets going," that is, raise interest rates just when economy reaches peak activity after a recession.

in mi je postalo precej bolj jasno vse skupaj.

ps. ta clovek, powell, zgleda slabo. zivcna razvalina. ena od stvari, ki jih kuzim, je body language, in tole ni v redu, nevroticen je skozi in skozi. imho ga bo trump zlomil, ali pa ga je morda celo ze in smo danes gledali samo se lupino.
crt sporočil: 27.194
[#2752468] 11.01.19 20:33 · odgovor na: anon-186196 (#2752277)
Odgovori   +    1
pazi naftAAA

ps. apple odsel na nuli, tukaj bo se posamicnih slabih novic in v primeru, da se stimunga spet zakisa (nekam sumljivo malo trkanja po prsih je glede kitajske od dezurnega biggliest prsotrkalca), je se vedno lahko precej obcutljivo kljub v bistvu nizkem vrednotenju.

tu sem hotel dodat se en vic, pa sem v teh par vrsticah pozabil, katerega :))
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2752491] 11.01.19 22:21 · odgovor na: crt (#2752468)
Odgovori   +    0
[crt]
pazi naftAAA

ps. apple odsel na nuli, tukaj bo se posamicnih slabih novic in v primeru, da se stimunga spet zakisa (nekam sumljivo malo trkanja po prsih je glede kitajske od dezurnega biggliest prsotrkalca), je se vedno lahko precej obcutljivo kljub v bistvu nizkem vrednotenju.

tu sem hotel dodat se en vic, pa sem v teh par vrsticah pozabil, katerega :))
minus dvomestno danes. me je spet s cvetlicno bilko naseskalo po riti, ko sem spet sprobal 3x short na spx, tam tik pod magicnimi 2600, vsi signali so bli kot ata na mamo, ampak spet isti kurac. nic tragicnega, samo na jetra mi gre gledat kako se barva susi na steni.

se spomnis ko sem se usral cim je mnuchin najavil ppt? evo, imho se tocno to zdaj dogaja, ppt. bizarna algo akcija povsod, predvsem so pa uspeli vix dol stamanit, to je vazno. btw, vix glej koridor med 16 in 22, tam znotraj je obtical tik preden se je iz votline pojavil medo.

aapl sem neki gledal da bi shortal danes, ampak ni bilo pravih signalov. mi je pa zal da nisem uzgal longa na nflx, to je vroca zemljica trenutno med velikimi, in ima zelo hecen profil.

wti bom pogledal cez vikend, mini futs en lot 100 sodov. kasno stize marko na kosovo, ampak mogoce se bo dalo postrgat kaksno drobtinico.

ajd, lep vikend.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2752498] 12.01.19 02:47 · odgovor na: crt (#2752468)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-186196 12.01.2019 02:50
btw, francoske krivulje mi je glih prebilo na spx. te so bile narisane cca 2 tedna nazaj. mislim obrnit plosco in uzgat long, dvomim, da bo crta popravljena. if you can't beat them join them. bom pa pocakal kako se bo obnasal na 2600, tam je ocitno svinjska cona.

s3.amazonaws.com/cdn...EcTd_l.jpg
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2752631] 12.01.19 22:56 · odgovor na: crt (#2752468)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-186196 12.01.2019 22:57
[crt]
pazi naftAAA
wti mini futs:

s3.amazonaws.com/cdn...EkZ3_l.jpg

disclaimer:

youtu.be/He7Ge7Sogrk
hostamox sporočil: 8.460
[#2752664] 13.01.19 15:44 · odgovor na: crt (#2752468)
Odgovori   +    0
Nekam hitro si tole prodal. Se držiš pravila mirnega spanca. Za vikend sem imel primer taxi driver indikator. Gospod kupuje ob večjih padcih in prodaja po 10posto dvigu vračunajoc stroške. Pravi da mu je alternativa depozitu. In je uspešen zadnje 10 let . Je Indic za padec, a pravi da se mu vsi v ulici smejejo, tak da rabimo vsaj še kak swing up
crt sporočil: 27.194
[#2752669] 13.01.19 17:21 · odgovor na: hostamox (#2752664)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 13.01.2019 17:49
[hostamox]
Nekam hitro si tole prodal. Se držiš pravila mirnega spanca.
ja, temu dajem absolutno prednost pred vsem.
Za vikend sem imel primer taxi driver indikator. Gospod kupuje ob večjih padcih in prodaja po 10posto dvigu vračunajoc stroške.
se pravi not gre takrat, ko se mu zdi dovolj ekstremno, nakar rece nobody ever went broke taking profits in ko ima 10%, gre strogo ven?

to se mi zdi zelo smiseln pristop (ob vsem zavedanju mehkosti tistega o dovolj ekstremno) in je v resnici prav to, kar sem tudi sam nameraval, ko sem se recimo temu nekoliko re-aktiviral.

vendar se je izkazalo, da je sta moj urnik in lestvica prioritet taksna, da ni receno, da bom zraven, ko bo teoreticno tocka za izstop (se manj, kot sem si predstavljal). tako da to izvajam manj sistematicno, kot pa sem nameraval.

ja, vem, da je najlepsa pot v pizdarijo nekaj na pol :)

p: v zadnji buli nabavil aapl, noc, iff, bbu in sopek cevovodarjev, aapl je sugav, ostali pa so ravno nekje 10% in je cas za odlocitev. vsi nakupi so izbrani v duhu "ce bom slucajno takrat ravno moral peljat psa na aerobiko in bo potem treba cakati naslednji ciklus, pa tudi prav".

izven tega imam tudi vreco "tole so precej specialne firme in so lahko stalni gosti dok se drukcije ne naredi" - nvo, sne, dis, bam in tukaj je bil tudi aapl, dokler ni bil prekvalificiran v trgovalno vreco. (ja, vem, da se da pri vsakem najti crno piko ali pike, so pa dobri v svojih panogah in ta panoge so po moje primerne za maraton.)

zelo pazim na to, da je prehodnost iz drzalne v trgovalno visja kot iz trgovalne v drzalno.
hostamox sporočil: 8.460
[#2752679] 13.01.19 18:44 · odgovor na: crt (#2752669)
Odgovori   +    0
[crt]
> [hostamox]
> Nekam hitro si tole prodal. Se držiš pravila mirnega spanca.

ja, temu dajem absolutno prednost pred vsem.

> Za vikend sem imel primer taxi driver indikator. Gospod kupuje ob večjih padcih in prodaja po 10posto dvigu vračunajoc stroške.

se pravi not gre takrat, ko se mu zdi dovolj ekstremno, nakar rece nobody ever went broke taking profits in ko ima 10%, gre strogo ven?

to se mi zdi zelo smiseln pristop (ob vsem zavedanju mehkosti tistega o dovolj ekstremno) in je v resnici prav to, kar sem tudi sam nameraval, ko sem se recimo temu nekoliko re-aktiviral.

Jap. Stric je penzionist in obrača 8 jurjev, kupuje sklade na salterju. Na leto si tako zasluži dopust, cca Jurja pravi.kupuje ob padcih, enkrat
, dvakrat letno različne sklade.pravi, da mu je to alternativa depozitu in se tega ne bi šel ob višji o.m. ob Bull marketu mu ta strategija štima, vprašanje kaj če pride ob 15-, se 15-.
crt sporočil: 27.194
[#2752722] 14.01.19 10:03 · odgovor na: (#2752718)
Odgovori   +    1
[abohte]
Recimo, da delnica pade za 30%. Kupiti ali ne kupiti? In če potem pade še za 5%? Prodati ali ne prodati?
nobody said it's a sure-fire method ... kot receno je mehkost ravno v tem, kaj je to "dovolj pade".

to negotovost blazis s tem, da ne gres v eni potezi all in. lahko se vedno globoko falis / ostanes brez manevrskega prostora? seveda lahko.

Če so dobički (tudi negativni) porazdeljeni normalno (ne trdim, da so), je tebi smiselno pričakovanje, da boš v agregatu v plusu, če na desni strani krivuljo odrežeš pri +10%? Če si superBuffett in znaš zadeti ekstrem, verjetno je, ampak govorimo o taxi driverju (oz. 50-letnemu matematiku).
po moje je zelo verjetno, da niso porazdeljeni normalno, temvec na to mocno vpliva generalni trend trga (kot je omenil ze hostamox).

(kar med drugim pomeni, da ce je nekaj bilo fajn v bull marketu, nisi v bistvu se nic izvedel, ker v bull marketu je tkoaltko vse fajn.)

zadeva je 100% neznanstvena. cilj ni ustvarjanje "sistema", ki bo baje matematicno zanesljivo (ali do nivoja X standardnih deviacij eventov, karkoli ze potem to prakticno pomeni - mislim, da je poginulih quant skladov precej) delal dobicek.

cilj je to, da imam nekaj, kar za moje oci dela "dovolj dobro". kar pomeni:

- stalna obsezna izpostavljenost trgu je nezazelena zaradi splosnega vtisa o veliki masi rizikov waiting to happen.
- dobro spanje je primarni target.
- komot je mozno, da v nekih obdobjih (zlasti gor grede) zadeva dela globoko suboptimalno glede na to, kaj bi bilo, ce bi samo nalozil indeks in pocakal.
- ko pogledam v taksnem od-do obdobju, kot se mi zdi za to primerno, naj bom po moznosti zadovoljen.
- ce opazim, da sem kronicno nezadovoljen z rezultati, bom spremenil pristop ali pa glede na zelje in prioritete v tistem casu sploh nehal s tem.

skratka, don't follow me, i'm lost too :)
Kakšna je verjetnost, da je ta taxi driver (or anybody else) superBuffet?
da bo se huje, kaksna je verjetnost, da je buffett himself superbuffett? sodec po javno znanih podatkih ne bas neka posebna, ker so po eni strani znani primeri, ko so stave kontra trgu rabile dokaj casa, da so obrodile, po drugi tisti, ki so sploh propadli (ibm), po tretji pa tisti, ko je berkshire naredil lepe posle, ki jih je lahko naredil tocno zato, ker ni retail player, temvec zverina njegove velikosti in mreze.
hostamox sporočil: 8.460
[#2752734] 14.01.19 11:09 · odgovor na: (#2752728)
Odgovori   +    1
Sam za intermezzo men na vseh grafih (sp, nafta, zlato, eur/usd, gbp/jpy), ki jih spremljam in po dogajanju smrdi na nek major fuck up oz.disaster. Možna so gibanja v obe smeri in to precej hitra.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2752736] 14.01.19 11:13 · odgovor na: hostamox (#2752734)
Odgovori   +    0
[hostamox]
Sam za intermezzo men na vseh grafih (sp, nafta, zlato, eur/usd, gbp/jpy), ki jih spremljam in po dogajanju smrdi na nek major fuck up oz.disaster. Možna so gibanja v obe smeri in to precej hitra.
a ce se zgodi fuck-up/disaster, gre lahko tudi gor?
hostamox sporočil: 8.460
[#2752738] 14.01.19 11:36 · odgovor na: shevchenko (#2752736)
Odgovori   +    0
jep, short covering. Najprej se rajo vleče v eno smer, ko so vsi not, gre pa kontra.

Tako jih trenutno veliko pričakuje padec po 1o letnem biku, a ravno nimajo še jajc shortat.

zlato npr. dela formacijo neck and shoulder na mesečnemnivoju, eur/usd dela retreat od 1,25 in gre komot nazaj pod 1 ali pa do1,3 in naprej, nafta ima popravek do 50 in z lahkoto odrine naprej do80- 100 nivoja ali pa 10-20-30.Gbp/jpy je že imel flash crash- mogoče je tole začetek ali pa konec in odrine iz 140 na 120 ali pa 160.
sp isto ali 3000 in naprej ali 2ooo in dol.

ko že sprašuješ :)

4 internetna podjetja vredna tam okoli 3 triljone je absurd, a hkrati ni nič manj mogoče da bojo čez polleta vredna 6 triljonov(miljard,miljard)
shevchenko sporočil: 21.898
[#2752740] 14.01.19 11:40 · odgovor na: hostamox (#2752738)
Odgovori   +    0
zlato npr. dela formacijo neck and shoulder na mesečnemnivoju

to pomeni kaj. zlato se pricakuje da gre gor ali dol?
hostamox sporočil: 8.460
[#2752741] 14.01.19 11:43 · odgovor na: shevchenko (#2752740)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: hostamox 14.01.2019 11:46
če prebije 1400 se pričakuje na gor, če bo false move gre komot kontra in pod 1000 npr.

Samo to je zgolj na na podlagi tehnične slike- grafa gibanja cene.
mimoidoci sporočil: 6.001
[#2752743] 14.01.19 11:48 · odgovor na: (#2752718)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [crt]
> > [hostamox]
> > Nekam hitro si tole prodal. Se držiš pravila mirnega spanca.
>
> ja, temu dajem absolutno prednost pred vsem.
>
> > Za vikend sem imel primer taxi driver indikator. Gospod kupuje ob večjih padcih in prodaja po 10posto dvigu vračunajoc stroške.
>
> se pravi not gre takrat, ko se mu zdi dovolj ekstremno, nakar rece nobody ever went broke taking profits in ko ima 10%, gre strogo ven?
>
> to se mi zdi zelo smiseln pristop (ob vsem zavedanju mehkosti tistega o dovolj ekstremno) in je v resnici prav to, kar sem tudi sam nameraval, ko sem se recimo temu nekoliko re-aktiviral.

Recimo, da delnica pade za 30%. Kupiti ali ne kupiti? In če potem pade še za 5%? Prodati ali ne prodati?

Če so dobički (tudi negativni) porazdeljeni normalno (ne trdim, da so), je tebi smiselno pričakovanje, da boš v agregatu v plusu, če na desni strani krivuljo odrežeš pri +10%? Če si superBuffett in znaš zadeti ekstrem, verjetno je, ampak govorimo o taxi driverju (oz. 50-letnemu matematiku).

Kakšna je verjetnost, da je ta taxi driver (or anybody else) superBuffet?

Kaj imaš tule zgoraj za dobičke (tisto kar naj bi bilo domnevno normalno porazdeljeno)?

Cene delnic
Dejanske računovodske dobičke firm
Donose (razlike cen delnic)

Ker gre za zelo različne naključne spremenljivke različnih lastnosti, je dobro vedeti o kateri spremenljivki govorimo. In po kateri se potem ravnamo pri trgovalni strategiji. Sam vprašam.
hostamox sporočil: 8.460
[#2752746] 14.01.19 12:00 · odgovor na: (#2752742)
Odgovori   +    0
Neko gibanje prav gotovo bo, a verjetno bolj šum. Kaj se bo iz teh grafov izcimilo bo treba počakat vsaj ene tri mesece do pol leta, avgusta bi morala bit slika bolj jasna.

Ja hard brexit marca, bi mogoče bil povod, pa imamo še Trumpa,rumene jopiče, ruse inkitajce - njihov pristanek na luni je tudi nek znak. Še kaka naravna nesreča npr. tole
www.armstrongeconomi...ole-shift/

črt omenja DB. Tako da možnosti je precej.
hostamox sporočil: 8.460
[#2752752] 14.01.19 12:30 · odgovor na: crt (#2752722)
Odgovori   +    0
buffet je enkrat rekel, da je do miljon portfelja mogoče naredit 50% letno brez problema, ko si enkrat velik je to mnogo težje oz nemogoče.

Njegov nakup aapl je prav gotovo eden od indicev za držanje delnice,zato me tvoja prodaja preseneča. Delnica gre lahko okomot do 300 ,na dol le do 40-60.Sploh ker si verjetno konservativen in imaš še precejšno pozicijo v denarju+nepremičnini in čebelah:).
crt sporočil: 27.194
[#2752811] 14.01.19 17:53 · odgovor na: hostamox (#2752752)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 14.01.2019 17:56
[hostamox]
buffet je enkrat rekel, da je do miljon portfelja mogoče naredit 50% letno brez problema, ko si enkrat velik je to mnogo težje oz nemogoče.
v smislu okretnosti na trgu gotovo ima smisel, da se tanker tezje obraca.

teh 50% letno brez problema sem naceloma pripravljen verjeti, vendar v primeru, da ti je to osnovni, prioritetni posel.

Njegov nakup aapl je prav gotovo eden od indicev za držanje delnice,zato me tvoja prodaja preseneča. Delnica gre lahko okomot do 300 ,na dol le do 40-60.Sploh ker si verjetno konservativen in imaš še precejšno pozicijo v denarju+nepremičnini in čebelah:).
well, naceloma je vsaka delnica taka, da je pot navzdol omejena, navzgor pa ne, ker je desna stran intervala od 0 do neskoncno neskoncna :)

ja, sem zelo ziheras.

zaenkrat sem sel ven zato, ker se zacenja earnings season in po moje so dobre sanse, da bosta tako splosni kot konkretni vtis slaba, trg je se vedno naspidiran s pricakovanji, apple pa je ekstra na tapeti zaradi srecevanja dveh mocnih medijskih tem (kitajske in pesanja sape trga smartphonov splosno).

ta z generalnim pesanjem je dodatna, ki je se nisem imel v racunu, ko sem sel nazadnje (nedolgo nazaj) pri 150ish not, zdaj pa vec berem o tem in hkrati o stopnjevanju kitajske pocasnosti - oboje skupaj gledas lahko recimo skozi narocila firmam a la fanuc, yaskawa, cognex - ni lepo.

glede kitajske pa mi je skrajno sumljivo, da se frajer, ki mora sicer vsak dan povedati, da ima najvecjega in kar naprej zmaguje, nic ne javlja glede zmagovanja na tem podrocju. okej, lahko so mu vzeli telefon. ce je to razlog, potem sem pripravljen prostovoljno zrtvovati, da sem dobil napacen signal, ker je v tem primeru toliko koristnih drugih ucinkov.

prejsnja evakuacija iz aapl pri malenkost pod 200 je uspela zelo lepo - in v tistem casu ni nic manj veljalo, da saj aapl je kupoval tudi buffett. (zacetno rundo sva kupovala sodec po prebranem priblizno hkrati :)

ce se pri sedanji oceni motim, pa bom imel en podatkovni kamencek vec za presojo dalje.

Strani: 1