Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2748028] 15.12.18 11:18
Odgovori   +    15
Zakaj trgovine izgubljajo kupce? Tudi zato, ker včasih delajo iz kupcev norce. Vedno kadar smo prišli v ljubljano (nekaj let dvakrat na teden, danes v povprečju enkrat na dva meseca) smo od samega odprtja obiskovali Leclerc, ker je na izhodu iz Ljubljane proti Novem mestu. Bil je nekaj posebnega, pofrancozena trgovina z izdelki, ki jih drugod ni bilo pa še vedno jih ni. Še vedno so nekaj posebnega, zamerim jim, prvič, ker so pred nekaj časa izpremešali položaje izdelkov kar v tako veliki trgovini deluje prav mučno, drugič, nekaterih izdelkov nimajo več v ponudbi ali jih preprosto ne najdem več, raziskovati in spraševati se mi ne da, tretjič, leta in leta, tudi pred nekaj mesecev so imeli v ponudbi 10 map z zavihkom v paketu za spodobno ceno, pred slabim mesecem so v paketu bile le 3 mape po le malo nižji ceni kot prej deset map!!! Seveda, poleg teh map smo kupili še kaj drugega npr. kartuše, kakšen tiskalnik, papir, svinčnike, zvezke (ki so sicer, dražji kot drugod), vse kar sodi v pisarno, tudi reprezentanco.

Torej, zapravili smo za zasebne in poslovne potrebe v povprečju 150 evrov (pred novim letom veliko več), brez kavice in velike solate v restavraciji. Pisarniškega materiala v Leclercu niti ne povoham več, tudi za reprezentanco in prednovoletna darila ne, in seveda, v letošnjem letu me ne vidijo več pa smo vedno pri njih opravili prednovoletne nakupe in vse to zaradi map, ki jih je prej bilo deset v paketu zadnjič pa le tri!!! Brez zamere, v njihovo cenovno politiko se ne mešam, kot kupec pa imam pravico do izbire. Še vedno bom kdaj pa kdaj zaradi kakšnega francoskega vina ali sira obiskal Leclerc, da pa bi po trgovini z ženo hodila uro ali dve in polnila voziček, se več ne bo zgodilo.
anon-434258 sporočil: 114
[#2748034] 15.12.18 12:21
Odgovori   +    1
Če Zenel tko pravi, bo pa že držalo.
sopranos sporočil: 11.404
[#2748080] 15.12.18 17:32 · odgovor na: anon-317028 (#2748028)
Odgovori   +    7
Počasne blagajne. Tehtanje zelenjave. Nepreglednost. Neusposobljeni prodajalci.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2748116] 16.12.18 01:03 · odgovor na: sopranos (#2748080)
Odgovori   +    3
[sopranos]
Počasne blagajne. Tehtanje zelenjave. Nepreglednost. Neusposobljeni prodajalci.
Blagajne v Leclercu me ne motijo, za začetek postavim na trak pisarniški material za podjetje, potem pa zasebne stvari, prej sem poslovne račune potrjeval na informacijah, danes pa nič već, torej, napredovali so, izboljšali so se. Sicer, poškodovane vrečke še vedno zamenjajo za nove, kolikor vem, tega ne dela nihče.

Zgodba iz novomeškega Lidla. Čakam na blagajni in vrtim v glavi svoj film. Naenkrat slišim simpatično mlajšo blagajničarko z napol obrito glavo brez, sicer črnih laseh, ki reče "Gospa v redu je...ja gospa v redu je". Kaj je bilo? Gospa pred mano je nekaj kupila (rjuho? srajco?, gate?), doma razkopala, pregledala in ji ni bilo všeč, vrnila se nazaj v trgovino, izbrala novo barvo, novo škatlo...postavila na blagajniški trak tisti kupček prej kupljene npr, rjuhe, račun in novo škatlo z novo rjuho...in ji pametna punca na blagajni po pregledu računa reče "Gospa v redu je"...Gospa pred mano v negotovosti še vedno čaka..."Gospa v redu je", ji ponovi genijalna napolobritoglavka...Tega v nobeni trgovini v Sloveniji ne moreš doživeti...Ne vem kdo je in kaj je, je pa genijalka, upam, da se v Lidlu tega zavedajo.

,
najobj sporočil: 31.829
[#2748225] 16.12.18 20:34
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 16.12.2018 20:40
... "Klasični trgovci so pred leti podcenjevali diskontarje. Zdaj vsi podcenjujejo Amazon," opozarja raziskovalec tržnih trendov Zenel Batagelj ...

... OK, in kaj Petra in raziskovalec tržnih trendov Zenel Batagelj predlagata klasičnim trgovcem, da ne bi zgledalo, kot da podcenjujejo diskontarje in Amamzon ? ... khmm, da sami opustijo klasično trgovino in tudi oni postanejo diskontarji in internetni trgovci ? ...

P.S.: SSKJ besedo podcenjevati opredeljujeje kot prisojati čemu manjšo vrednost, manjši pomen, kot ga ima v resnici, ampak to pomeni samo takrat, ko npr. v športu močnejši nasprotnik zaradi podcenjevanja izgubi s šibkejšim, niti približno pa podcenjevanje ne pomeni, ko se v tekmi v trgovini klasični trgovci pač po svojih močeh borijo z diskontarji in internetnimi trgovci in ko se klasičnim trgovcem zaradi pojava interneta objektivno spremenjenih razmerij moči zmanjšuje njihov delež ... no, ampak za razliko od tekmovanja v športu - tekme se itak ponavljajo - klasični trgovci ne bodo izgubili nikoli, ker "klasičnih" potrošnikov ne bo zmanjkalo nikoli ...
FIN-517830 sporočil: 1
[#2748497] 17.12.18 15:24 · odgovor na: anon-434258 (#2748034)
Odgovori   +    1
Amazon Prime Delivery: www.liveleak.com/vie...1544921285
bc123a sporočil: 48.253
[#2748504] 17.12.18 15:39 · odgovor na: najobj (#2748225)
Odgovori   +    11
[najobj]
sičnim trgovcem, da ne bi zgledalo, kot da podcenjujejo diskontarje in Amamzon ? ... khmm, da sami opustijo klasično trgovino in tudi oni postanejo diskontarji in internetni trgovci ? ...
Da se bolj optimizirajo. Trgovina ni mesto, kjer bi mamce filozofirale namesto da placajo.

V Hoferju gre na blagajni v petih minutah komot 100-300 EUR skozi. Dozivel pa sem, da je v 10 minutah kaksna blagajnicarka v mercatorju skasirala borih 15 evrov. Vrsta pa do konca trgovine.
najobj sporočil: 31.829
[#2748516] 17.12.18 17:12 · odgovor na: bc123a (#2748504)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 17.12.2018 17:14
[bc123a]
> [najobj]
> sičnim trgovcem, da ne bi zgledalo, kot da podcenjujejo diskontarje in Amamzon ? ... khmm, da sami opustijo klasično trgovino in tudi oni postanejo diskontarji in internetni trgovci ? ...
Da se bolj optimizirajo. Trgovina ni mesto, kjer bi mamce filozofirale namesto da placajo.

V Hoferju gre na blagajni v petih minutah komot 100-300 EUR skozi. Dozivel pa sem, da je v 10 minutah kaksna blagajnicarka v mercatorju skasirala borih 15 evrov. Vrsta pa do konca trgovine.
... OK, ker tega sam ne vidim, nimam pojma, če in kako sta Spar in Mercator optimizirala svojo nabavo, v odnosu do potrošnikov pa sta se - to sam vidim - s samopostrežnimi blagajnami - ne rabiš vrečke, ker jo dobiš - zelo dobro optimizirala in sta po mojih izkušnjah precej boljša od Lidla in Hoferja, čeprav tudi na samopostrežni blagajni nekaj istočasnih "sanjačev" lahko naredi gužvo ...

P.S.: javil sem se zaradi zgrešene uporabe besede "podcenjevati", ker Spar in Mercator ziher nista podcenjevala niti nista mogla podcenjevati nikogar, ker novosti in konkurenca v trgovini so pač neizogibni in si bo vsak novinec v skladu s svojimi zmožnostmi vzel svoj delež ... khmm, čeprav si ne predstavljam penzionista - še sebe si ne - da kupuje šticungo pri Amazonu, tako da bodo klasične trgovine ostale še zelo dolgo, še raje pa za vedno ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2748602] 18.12.18 08:56 · odgovor na: najobj (#2748516)
Odgovori   +    2
[najobj]
> V Hoferju gre na blagajni v petih minutah komot 100-300 EUR skozi. Dozivel pa sem, da je v 10 minutah kaksna blagajnicarka v mercatorju skasirala borih 15 evrov. Vrsta pa do konca trgovine.

... OK, ker tega sam ne vidim, nimam pojma, če in kako sta Spar in Mercator optimizirala svojo nabavo, v odnosu do potrošnikov pa sta se - to sam vidim - s samopostrežnimi blagajnami - ne rabiš vrečke, ker jo dobiš - zelo dobro optimizirala in sta po mojih izkušnjah precej boljša od Lidla in Hoferja, čeprav tudi na samopostrežni bla
"boljse" se meri v tem, koliko evrckov pade skozi blagajno. Tudi samopostrezne blagajne, ki so recimo meni izjemno vsec, rabijo 1 blagajnicarko na 4 blagajne, in to (upam), da ne cel 8 urni delovnik, ker se ti zmesa, ob tem kaksne vse neumnosti delajo ljudje (in blagajne tudi).

Drugace pa je lepo pojasnila rava:
forum.finance.si/?m=...560&single

In jaz sem poznal cloveka, ki je tako "oskrboval" mercatorjeve stacune. S kombijem je en dan obdelal eno regijo slovenije. En dan primorsko, ustavil se v cist vsakem mercatorju in odlozil nekaj skatel keksov, drug dan stajerska, tretji gorenjska, cetrti dolenjska, itd...

Grozljiv strosek, ki ga je treba vsteti v ceno produkta, ali pa delas izgubo na njem. Da ne omenimo izpustov in skode na okolju, ki jo povzroca taksna distribucija. Potem pa se trgovski potnik oziroma "pospesevalec prodaje" pride pogledat ce so izdelki na pravem mestu (na polici ki jo proizvajalec PLACA prodajalcu!). Vse to placas kot potrosnik, noro!

Ce zivis poleg kaksne srednje velike mercatorjeve stacune lahko vidis, kako si razni tovornjacki in kombijcki podajajo kljuke ves dan.

Poglej hofer. Velikanski sleperji, na katerih pise "Hofer" pripeljejo vso robo v trgovino direkt iz skladisca.

Eurospin so pa sploh majstri, imajo mesane palete. Se pravi v eni sami paleti pride mesanica vsega kar jim manjka, tudi 10 tipov artiklov sem ze videl v 1.5 m3 paleti. Se pravi, tudi ce jim manjka 10 kosov enega, pa 30 kosov drugega pa 5 kosov tretjega, ze v skladiscu to zapakirajo v eno samo paleto, da se samo enkrat pelje.
bc123a sporočil: 48.253
[#2748611] 18.12.18 09:14 · odgovor na: (#2748605)
Odgovori   +    5
[rename]
In pri tem imamo v Celju fakulteto za logistiko :-)))
Le kje končajo njihovi diplomanti?
Na blagajni ali v javni upravi? :-P
V sloveniji imamo tudi cel kup druzboslovnih fakultet v vsaki vukojebini, pa niso znale predvideti ne migrantske krize, ne odziva na priliv migrantov, in ne politicnih sprememb, ki jih bo to prineslo... zivijo v svojem svetu.
najobj sporočil: 31.829
[#2748646] 18.12.18 10:54 · odgovor na: bc123a (#2748602)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [najobj]
> > V Hoferju gre na blagajni v petih minutah komot 100-300 EUR skozi. Dozivel pa sem, da je v 10 minutah kaksna blagajnicarka v mercatorju skasirala borih 15 evrov. Vrsta pa do konca trgovine.
>
> ... OK, ker tega sam ne vidim, nimam pojma, če in kako sta Spar in Mercator optimizirala svojo nabavo, v odnosu do potrošnikov pa sta se - to sam vidim - s samopostrežnimi blagajnami - ne rabiš vrečke, ker jo dobiš - zelo dobro optimizirala in sta po mojih izkušnjah precej boljša od Lidla in Hoferja, čeprav tudi na samopostrežni bla
"boljse" se meri v tem, koliko evrckov pade skozi blagajno. Tudi samopostrezne blagajne, ki so recimo meni izjemno vsec, rabijo 1 blagajnicarko na 4 blagajne, in to (upam), da ne cel 8 urni delovnik, ker se ti zmesa, ob tem kaksne vse neumnosti delajo ljudje (in blagajne tudi).

Drugace pa je lepo pojasnila rava:
forum.finance.si/?m=...560&single

In jaz sem poznal cloveka, ki je tako "oskrboval" mercatorjeve stacune. S kombijem je en dan obdelal eno regijo slovenije. En dan primorsko, ustavil se v cist vsakem mercatorju in odlozil nekaj skatel keksov, drug dan stajerska, tretji gorenjska, cetrti dolenjska, itd...

Grozljiv strosek, ki ga je treba vsteti v ceno produkta, ali pa delas izgubo na njem. Da ne omenimo izpustov in skode na okolju, ki jo povzroca taksna distribucija. Potem pa se trgovski potnik oziroma "pospesevalec prodaje" pride pogledat ce so izdelki na pravem mestu (na polici ki jo proizvajalec PLACA prodajalcu!). Vse to placas kot potrosnik, noro!

Ce zivis poleg kaksne srednje velike mercatorjeve stacune lahko vidis, kako si razni tovornjacki in kombijcki podajajo kljuke ves dan.

Poglej hofer. Velikanski sleperji, na katerih pise "Hofer" pripeljejo vso robo v trgovino direkt iz skladisca.

Eurospin so pa sploh majstri, imajo mesane palete. Se pravi v eni sami paleti pride mesanica vsega kar jim manjka, tudi 10 tipov artiklov sem ze videl v 1.5 m3 paleti. Se pravi, tudi ce jim manjka 10 kosov enega, pa 30 kosov drugega pa 5 kosov tretjega, ze v skladiscu to zapakirajo v eno samo paleto, da se samo enkrat pelje.
... čuj, jaz merim "boljše" po sebi, kako pa imajo posamezni trgovci urejeno logistiko do Spodnjih Pohancev - BTW, že dolgo ni več tako, kot piše rava - in kako jim (ne) znese, pa me niti ne zanima, dokler imajo v Mariboru za mene sprejemljivo robo in cene ...

Strani: 1