Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2740679] 04.11.18 02:08
Odgovori   +    1
Ali mi lahko prosim kdo tole prevede prosim; hvala. Ker se iz te šare številk ne znajdem.
Razen če je to v stilu prastarega vica: "Naš predsednik je bil drugi, ameriški pa predzadnji."
Endimion sporočil: 10.312
[#2740684] 04.11.18 07:55 · odgovor na: PyotrNovak (#2740679)
Odgovori   +    1
[PyotrNovak]
Ali mi lahko prosim kdo tole prevede prosim; hvala. Ker se iz te šare številk ne znajdem.
Razen če je to v stilu prastarega vica: "Naš predsednik je bil drugi, ameriški pa predzadnji."
bankaslovenije.blob....r_2018.pdf

Naslov je malce bombastičen glede na to kaj tle notri piše.

Če so podjetja dobila za 900 mio več avansov, in imamo ljudje Leclerove kartice z nekim dobro imetjem... to vse predstavlja obveznost podjetij do gospodinjstev. In ta položaj se je netto poslabšal? Numerično ja...

Na strani 5 imaš za gospodinjstva:
Presežek finančnih sredstev nad obveznostmi je znašal
nefinančnih družb (za 944 mio EUR) in bank (za 493 mio
EUR)


Skratka finančni položaj gospodinjstev je boljši v oziru do podjetij za enak znesek, kot se je fin. položaj podjetij poslabšal v oziru do gospodinjstev.

Oboje pa pod isto marelo Slovenija....

In na strani 3 imaš podatek, ki ti pove, da lahko prodamo vse do zadnje bančice pa jih bi ob naslednji krizi reševala država in nihče drug. Gospodinjstva imajo v bankah naloženih 18,1 milijarde €! Podjetja nadaljnih 6,5 milijarde. Banke imajo do tujine le še okoli 2,4 milijarde obveznosti (to je šlo navzdol iz 14 v letu 2008). Pa še to so povečini kreditne linije bank v tuji lasti do svojih tujih mamic.

Kriza koi bo počila, bo počila. Ampak bolelo pa niti slučajno ne bo tako kot je takrat. Bančni sistem kot celota je v bistveno boljši kondiciji, podjetja svoje zadolženosti ne povečujejo pretirano. Navadni lojzeti pa imajo v špajzi zadost pospravljenega.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2740703] 04.11.18 13:08 · odgovor na: Endimion (#2740684)
Odgovori   +    0
HVALA, za pojasnilo. Upam da imaš prav glede večje finančne stabilnosti.
Kriza vedno pride in tale že malo zamuja in zna bit večja zaradi tega. Ponovno upam da se motim.

Glede kreditov, se držim stare modrosti: edino rast brez kreditov je na dolgi rok zdrava - in varna. Sem bil dovolj dolgo v kreditih da vem da se jih težje znebiš kot AIDSa. ;))
Relativno nizka rast, obenem z QE na polno mi ni niti najmanj všeč. Kaj bo ECB lahko storila v krizi? CCCEU, plansko gospodarstvo??
Endimion sporočil: 10.312
[#2740705] 04.11.18 13:25 · odgovor na: PyotrNovak (#2740703)
Odgovori   +    1
To kar dela BOJ na Japonskem...

začela RES ORNK printat

Strani: 1