Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek DUTB ob polletju povečala dobiček

Strani: 1

robi2107 sporočil: 4.272
[#2735945] 29.09.18 15:37
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: robi2107 29.09.2018 15:57
Big deal je ustvarjat dobiček, če prodajaš premoženje, ki si ga dobil na pol zastonj, ali pa še ceneje. Koliko so dosežene prodajne cene optimalne, je pa lepo pokazal nedavni primer, ko so za 40 eur po kvadratu prodali zemljišče nepremičninarju (Svet nepremičnine, če me spomin ne vara), ki je to isto zemljišče takoj prodal naprej po ceni 90 eur/m2, menda enim japanarjem, če se prav spomnim. Pa je odletel milijonček oz. je ta priletel nepremičninarju v žep. Nesposobnost ali korupcija? Naj bo eno ali drugo, žal bo oboje ostalo brez posledic. Če se mene vpraša, bi se glede na vsesplošno prestreljenost te države z svakojakimi koruptivnimi navezami s tem poslom vsekakor morali pozabavati kriminalisti in preveriti, zakaj se je parcela očitno prodala za bagatelo. Zato lahko ob zgornjem naslovu rečem samo dobiček my ass. Ne mi tle ene buče prodajat.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2735946] 29.09.18 15:55 · odgovor na: robi2107 (#2735945)
Odgovori   +    0
[robi2107]
Big deal je ustvarjat dobiček, če prodajaš premoženje, ki si ga dobil na pol zastonj, ali pa še ceneje. Koliko so dosežene prodajne cene optimalne, je pa lepo pokazal nedavni primer, ko so za 40 eur po kvadratu prodali zemljišče nepremičninarju (Svet nepremičnine, če me spomin ne vara), ki je to isto zemljišče takoj prodal naprej po ceni 90 eur/m2, menda enim japanarjem, če se prav spomnim. Pa je odletel milijonček oz. je ta priletel nepremičninarju v žep. Nesposobnost ali korupcija? Naj bo eno ali drugo, žal bo oboje ostalo brez posledic. Če se mene vpraša, bi se glede na vsesplošno prestreljenost te države z svakojakimi koruptivnimi navezami s tem poslom vsekakor morali pozabavati kriminalisti in preveriti, zakaj se je parcela očitno prodala za bagatelo. Zato lahko ob zgornjem naslovu rečem samo dobiček my ass. Ne mi tle ene buče prodajat.
Res je. Ampak bučna juha je super jed (pred nedavnim sem skuhal eno bučo) ob tem bi samo opomnil da morda je problem v bistvu, ne v odklonih :))
www.youtube.com/watc...qCpjFMvz-k
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2735949] 29.09.18 16:19
Odgovori   +    7
Dajte prosim zamenjati "ustvarjen" z "iz neba padel", bo bližje resnici.

Pa "nižje stroške poslovanja" z "manj pokradenega".
robi2107 sporočil: 4.272
[#2735951] 29.09.18 16:56
Odgovori   +    3
Očitno je omenjeni posel tako smrdel, da so se kriminalisti že ukvarjali z njim. Sem post festum malo pobrskal po netu in sem našel tole DUTB-jevo pojasnilo v zvezi s tem poslom: www.dutb.eu/Lists/Ar...2C5B41C270 Valjda so teli japanci res ene heavy budale, da rajši preprodajalcu plačujejo za parcelo duplo ceno, kot da bi jo kupili neposredno od prodajalca. Najbrž je to kakšna dobrodelna ustanova, pa to.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2736113] 01.10.18 13:54 · odgovor na: robi2107 (#2735951)
Odgovori   +    0
[robi2107]
Očitno je omenjeni posel tako smrdel, da so se kriminalisti že ukvarjali z njim. Sem post festum malo pobrskal po netu in sem našel tole DUTB-jevo pojasnilo v zvezi s tem poslom: www.dutb.eu/Lists/Ar...2C5B41C270 Valjda so teli japanci res ene heavy budale, da rajši preprodajalcu plačujejo za parcelo duplo ceno, kot da bi jo kupili neposredno od prodajalca. Najbrž je to kakšna dobrodelna ustanova, pa to.
Menda je zadeva v tem, da so Japonci iskali zemljišče, pridobljeno in urejeno z vso dokumentacijo, za nadaljno pozidavo za poslovni objekt.... S tem se sami verjetno ne morejo ukvarjati, še veleposlaništvo (za nas)imajo na Dunaju... Tako so najeli nekoga, ki jim je zadevo zrihtal, uredil in pripravil, z vsemi dovoljenji in privoljenji :)....

Očitno DUTB tega ne zna, noče ali ne zmore. :)

Strani: 1