Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2735816] 28.09.18 14:48
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: sopranos 28.09.2018 14:49
A kakšna nula manjka? Konkretno, tri nule za vsako navedeno cifro.
anon-406186 sporočil: 262
[#2735818] 28.09.18 14:50
Odgovori   +    3
Dragi novinar/ka, ali je zate 1 EUR = 1000 EUR ?
velikipok sporočil: 1.340
[#2735819] 28.09.18 14:50
Odgovori   +    4
A tisočice je pa muca popapala ali kaj?!
Šalabajzerji šalabajzasti. Še bilanc ne znate prebrati.
r-fin sporočil: 326
[#2735820] 28.09.18 14:51
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (28.09.2018 14:52)
pobalin sporočil: 14.456
[#2735824] 28.09.18 15:06 · odgovor na: velikipok (#2735819)
Odgovori   +    5
[velikipok]
A tisočice je pa muca popapala ali kaj?!
Šalabajzerji šalabajzasti. Še bilanc ne znate prebrati.
Današnji dežurni ni dovolj kvalificiran niti za PIL, za rejvanje v Delavskem domu je pa očitno več kot dovolj dober.
sopranos sporočil: 11.404
[#2735825] 28.09.18 15:07 · odgovor na: velikipok (#2735819)
Odgovori   +    16
[velikipok]
A tisočice je pa muca popapala ali kaj?!
Šalabajzerji šalabajzasti. Še bilanc ne znate prebrati.

Res ni potrebe, da se žalimo. Napake so nekaj človeškega in vsakdanjega. Se zgodi vsakemu.

Meni je pomembno, da popravijo. Ker so edini medij, ki popravi. Drugje so tako oholi, da tudi če naredijo napako, le-te ne popravijo.

Jaz sem jih dobronamerno opozoril na napako in so jo v roku nekaj minut odpravili. In to je tisto kar šteje.
r-fin sporočil: 326
[#2735833] 28.09.18 15:36 · odgovor na: sopranos (#2735825)
Odgovori   +    1
sem ti hotel dati več + pa ne gre
sopranos sporočil: 11.404
[#2735834] 28.09.18 15:38 · odgovor na: r-fin (#2735833)
Odgovori   +    1
[r-fin]
sem ti hotel dati več + pa ne gre
Važn je namen. :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2735835] 28.09.18 15:49 · odgovor na: sopranos (#2735825)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: pobalin 28.09.2018 15:50
[sopranos]
Res ni potrebe, da se žalimo. Napake so nekaj človeškega in vsakdanjega. Se zgodi vsakemu.
To opozorilo vzamem tudi na svoja pleča.
Meni je pomembno, da popravijo. Ker so edini medij, ki popravi. Drugje so tako oholi, da tudi če naredijo napako, le-te ne popravijo.
Ne popravijo vedno oz. ne vsi, nekateri sploh nikdar.
Jaz sem jih dobronamerno opozoril na napako in so jo v roku nekaj minut odpravili. In to je tisto kar šteje.
Eno je biti toleranten do napak, nekaj drugega pa je zanemarjati kronično nefunkcionalnost. Da nekdo v uredništvu poslovnega časnika ne opazi, da polletni prihodki velikega podjetja ne morejo biti samo 250 jurjev, kar še za enomesečne plače ni, je še za strojepisko precej huda napaka. Ki še zdaleč ni edina danes.

live.finance.si/8939...a-stavkati
Stavkajo lahko policisti, ne pa policija, učitelji in ne šola itn. Moj komentar ni nesramen, še ni popravljeno.

live.finance.si/8939...imanjkljaj
Presežek v čem, s kom? Še SURS, ki piše za še ožjo strokovno publiko, je na začetku pojasnil (rast presežka celotnega gospodarstva s tujino), Finance pač ne.

live.finance.si/8939...3-odstotka
Ne cene ampak blago in storitve se dražijo/cenijo. Moj komentar je nesramen in najbrž zato še ni popravljeno.

oe.finance.si/893920...a-Hrvaskem
Tale napaka sicer ni rejverska, piarovsko slaboumnost GEN-I pa so dobesedno prepisali mnogi modiji z državno sta.si na čelu. Vprašanje, ali je GEN-I postavila prvo SE na Hrvaškem ali je postavila svojo prvo SE na Hrvaškem, ne more biti zgolj retorično. Hrvaški mediji to vedo:
www.poslovni.hr/hrva...-rh-345429
sopranos sporočil: 11.404
[#2735840] 28.09.18 16:22 · odgovor na: pobalin (#2735835)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [sopranos]
> Res ni potrebe, da se žalimo. Napake so nekaj človeškega in vsakdanjega. Se zgodi vsakemu.

To opozorilo vzamem tudi na svoja pleča.

> Meni je pomembno, da popravijo. Ker so edini medij, ki popravi. Drugje so tako oholi, da tudi če naredijo napako, le-te ne popravijo.

Ne popravijo vedno oz. ne vsi, nekateri sploh nikdar.

> Jaz sem jih dobronamerno opozoril na napako in so jo v roku nekaj minut odpravili. In to je tisto kar šteje.

Eno je biti toleranten do napak, nekaj drugega pa je zanemarjati kronično nefunkcionalnost. Da nekdo v uredništvu poslovnega časnika ne opazi, da polletni prihodki velikega podjetja ne morejo biti samo 250 jurjev, kar še za enomesečne plače ni, je še za strojepisko precej huda napaka. Ki še zdaleč ni edina danes.

live.finance.si/8939...a-stavkati
Stavkajo lahko policisti, ne pa policija, učitelji in ne šola itn. Moj komentar ni nesramen, še ni popravljeno.
Nočem sedaj izpasti kot zagovornik Financ, pa vendar. V tej konkretni novički, ko celo sami policaji govorijo, da bodo stavkali v policiji, se mi naslov, da bo stavkala policija ne zdi tako sporen.
live.finance.si/8939...imanjkljaj
Presežek v čem, s kom? Še SURS, ki piše za še ožjo strokovno publiko, je na začetku pojasnil (rast presežka celotnega gospodarstva s tujino), Finance pač ne.

live.finance.si/8939...3-odstotka
Ne cene ampak blago in storitve se dražijo/cenijo. Moj komentar je nesramen in najbrž zato še ni popravljeno.
Tukaj je verjetno spet prišlo do povzemanja SURS-a, in so pač zapisali tisto, kar je SURS pisal. To so novičke, take na hitro, več ali manj copy-paste STA. Avtorski članki so druga zgodba.
oe.finance.si/893920...a-Hrvaskem
Tale napaka sicer ni rejverska, piarovsko slaboumnost GEN-I pa so dobesedno prepisali mnogi modiji z državno sta.si na čelu. Vprašanje, ali je GEN-I postavila prvo SE na Hrvaškem ali je postavila svojo prvo SE na Hrvaškem, ne more biti zgolj retorično. Hrvaški mediji to vedo:
www.poslovni.hr/hrva...-rh-345429
To kar so napisali v naslovu je seveda dvoumno, lahko je razumljeno tako, da so postavili prvo na Hrvaškem ali pa svojo prvo na Hrvaškem. Ampak za naslove sem jaz malo prizanesljiv.Še zlasti če, tako kot ta članek, potem v nadaljevanju pojasni stvari in veš kaj so mislili. Bolj me moti ko naslov govori o eni stvari, vsebina pa je o drugi stvari. Ali pa je vsebina sicer v povezavi z naslovom, a v članki vsebina naslova ne ponovi. In tako ostane tista trditev nepojasnjena. Upam, da ne zameriš, če ne grem iskati primerov za kaj takega. Saj si zagotovo to že kdaj sam doživel.

Danes smo tako narejeni, da je vse instant. Tako da jasno, da prihaja do napak.
pobalin sporočil: 14.456
[#2735847] 28.09.18 17:25 · odgovor na: sopranos (#2735840)
Odgovori   +    4
[sopranos]
V tej konkretni novički, ko celo sami policaji govorijo, da bodo stavkali v policiji, se mi naslov, da bo stavkala policija ne zdi tako sporen.
Ja, pred dnevi sem bil nesramen in napisal: "Finance so večinoma na nivoju pogovornega jezika in gostilniških čenč." Zdaj lahko dodam, da so na nivoju pogovornega jezika policajev.
Tukaj je verjetno spet prišlo do povzemanja SURS-a, in so pač zapisali tisto, kar je SURS pisal. To so novičke, take na hitro, več ali manj copy-paste STA. Avtorski članki so druga zgodba.
1. Saj sem napisal, da je še SURS na začetku preciziral, ampak to tukaj ne šteje.
2. Da pa v enem naslovu napišeš dve neumnosti (dražje cene + cene kot posledica inflacije), moraš biti pa res ultra ignorant.
To kar so napisali v naslovu je seveda dvoumno, lahko je razumljeno tako, da so postavili prvo na Hrvaškem ali pa svojo prvo na Hrvaškem. Ampak za naslove sem jaz malo prizanesljiv. Še zlasti če, tako kot ta članek, potem v nadaljevanju pojasni stvari in veš kaj so mislili.
Saj bi bil tudi jaz, če ne bi šlo za prepisovanje od piara (enako sta.si) in vsi prepisujejo narobe. Mar vsi samo kopi-pejstajo, ne da bi pomislil, kaj počnejo? Ne vem, kaj je v članku pojasnjeno, ker mi je škoda žetona. Vem pa, da tega ni v originalnem agitpropu GEN-I, ki je očitno močno inspirativen za deželne poročevalce.
www.gen-i.si/novice-...ozna-meja/
Danes smo tako narejeni, da je vse instant. Tako da jasno, da prihaja do napak.
Stavim, da ljudje (še posebno forumske živali) niso tako prizanesljivi do dela čevljarjev, krojačev, kuharjev, pekov, serviserjev, instalaterjev itn. Pa vsi našteti enako kot Financarji nekaj delajo za druge, da zaslužijo za kruh.
sopranos sporočil: 11.404
[#2735850] 28.09.18 17:44 · odgovor na: pobalin (#2735847)
Odgovori   +    2
To kako imajo narejeno lahko Financarji povedo. Ampak jaz to Finance Live dojemam kot en tak generator kratkih novičk iz virov kot so STA, PR spročil itd. In se v to ne spuščajo prav veliko.

Ko objavljajo članke v tiskani izdaji ali pa na tem glavnem delu, pa v bistvu pogledajo podatke bolj podrobno, dodajo svoj prispevek in nastane članek. Iz nekaj v vrstic na Finance Live nastane daljši članek, ki ima nek rep in glavo.

In tudi pri ostalih storitvah in izdelkih je povečini vse na horuk in instant z veliko napakami. Ker ljudje pač hočejo poceni in takoj, ker nočejo čakati in plačevati kvalitete.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2735855] 28.09.18 18:28 · odgovor na: sopranos (#2735850)
Odgovori   +    5
Maile, ki jih posiljam poslovnim partnerjem preberem naknadno vsaj se 2x, vcasih naredim vmes se pavzo. Locila,odstavki, smiselni vrstni red besed, na sreco obstaja autocorrect.
Dodatno se google. Saj tujci oprostijo napake, toda vseedno cenijo perfekcionizem in ... ga podzavestno prenesejo tudi na izdelke.
Kot strojnik sem bil "polapismen", toda pisanje je ogledalo posiljatelja. Kako gledas na mail ki ni za nikamor? Vsaka malenkost doprinese k vtisu resnosti firme. Tudi clanki naj bi imeli vsaj nek minimalen nivo.
sopranos sporočil: 11.404
[#2735858] 28.09.18 18:57 · odgovor na: PyotrNovak (#2735855)
Odgovori   +    0
[PyotrNovak]
Maile, ki jih posiljam poslovnim partnerjem preberem naknadno vsaj se 2x, vcasih naredim vmes se pavzo. Locila,odstavki, smiselni vrstni red besed, na sreco obstaja autocorrect.
Dodatno se google. Saj tujci oprostijo napake, toda vseedno cenijo perfekcionizem in ... ga podzavestno prenesejo tudi na izdelke.
Kot strojnik sem bil "polapismen", toda pisanje je ogledalo posiljatelja. Kako gledas na mail ki ni za nikamor? Vsaka malenkost doprinese k vtisu resnosti firme. Tudi clanki naj bi imeli vsaj nek minimalen nivo.
Razumem tvoje stališče. Svoje stališče in pogled na to temo sem že razložil. Ko spremljam tuje medije tudi zaznam napake. Tudi v poslovni komunikaciji se dogajajo.

Še več, jaz nikoli nisem bil ravno nek slavist, a vseeno opažam kako je padel nivo izražanja. Zlasti pri mlajših. Piše se ravno tako kot se komu zljubi. In zato me take majhne napake, kot se je zgodila Financam, niti ne motijo. In popravili so jo v nekaj minutah. V rubriki Finance Live, kjer je že po imenu jasno, da gre tukaj za en tok novičk. Niso to članki, ki jih Finance objavljajo v tisku ali glavnem delu. Recimo na mobilni verziji je ta zavihek v drugem planu.
pobalin sporočil: 14.456
[#2735878] 28.09.18 22:06 · odgovor na: sopranos (#2735850)
Odgovori   +    1
[sopranos]
To kako imajo narejeno lahko Financarji povedo. Ampak jaz to Finance Live dojemam kot en tak generator kratkih novičk iz virov kot so STA, PR spročil itd. In se v to ne spuščajo prav veliko.
Sem šel pogledat v arhiv in našel skoraj dve leti star Gustlov komentar, v katerem navaja, da imajo cca 1/3 naročnikov na digitalu, od preostalih dveh tretjin pa še ena bere tudi digital. Torej s takim "generiranjem novičk" dvem tretjinam naročnikov sporočajo "kakva plata takva vrata".

Mi imamo hišnika, ki drobnarije v hiši in okrog nje uredi sam, kot nekakšen generator malih del. Pa nekako nima navade, da bi po zamenjavi žarnic luči privil postrani ali kljuko vhodnih vrat popravil tako, da bi nam oster rob rezal prste.
sopranos sporočil: 11.404
[#2735884] 28.09.18 23:15 · odgovor na: pobalin (#2735878)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> [sopranos]
> To kako imajo narejeno lahko Financarji povedo. Ampak jaz to Finance Live dojemam kot en tak generator kratkih novičk iz virov kot so STA, PR spročil itd. In se v to ne spuščajo prav veliko.

Sem šel pogledat v arhiv in našel skoraj dve leti star Gustlov komentar, v katerem navaja, da imajo cca 1/3 naročnikov na digitalu, od preostalih dveh tretjin pa še ena bere tudi digital. Torej s takim "generiranjem novičk" dvem tretjinam naročnikov sporočajo "kakva plata takva vrata".

Mi imamo hišnika, ki drobnarije v hiši in okrog nje uredi sam, kot nekakšen generator malih del. Pa nekako nima navade, da bi po zamenjavi žarnic luči privil postrani ali kljuko vhodnih vrat popravil tako, da bi nam oster rob rezal prste.
Digital ali papir nima veze. Jaz sem s tem kar dobim na Financah zadovoljen.
Ravno pri tem članku ste lepo videli kako je rastel. Najprej samo nekaj stavkov, nato popravki in nato razširitev članka. In to je zame Live. Se pravi da se v živo zadeve dopolnjuje in popravlja.

Enim pa to ni všeč, pa naj ne berejo Live novice, ampak samo tiste na glavnem tiru.
sopranos sporočil: 11.404
[#2735885] 28.09.18 23:16 · odgovor na: (#2735882)
Odgovori   +    0
[rename]
Vcasih traja vec ur, da popravijo...ali pa dni.
Zadnji primer -novica o 300km oddaljenem kometu, prepisana iz STA skupaj z napacno razdaljo, nisem niti gledal, ce so popravili potem,,ko smo ene 2 dni tezili....

Ocitno odvisno od dezurnega ;-)

#kakva plata, takva vrata.
Jaz občasno opozorim. Do sedaj mislim, da enkrat niso popravili, ker je šlo isto za live novico. Povečini pa popravijo v roku do ene ure.

Je pa verjetno težko vse spremljati, ker preveč pišemo. :)
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2735928] 29.09.18 13:39 · odgovor na: sopranos (#2735885)
Odgovori   +    0
Jaz sem bil delezen se stare vzgoje in primerov. Foter je ob 10h zvecer, ko sva bila gotova, spoliral komad in ga sestavil da je bil lep - ceprav je bil ze drug dan umazan. "Stranka mora videt za kaj je dala 1000DM".
Tu je bil tudi ponos na lastno delo in samospostovanje da si dal iz rok najboljse cesar si zmozen.

Sicer zastopim tvojo idejo o hitrih novicah. Imam pa pripombo. KJE se ta proces ustavi? Mogoce tam kjer je sedaj povprecni SMS ? lol kva dugaja

Privzgojitev normalnega reda in vzdrzevanje tega obicajno prinesejo druzbi in posamezniku samo koristi.

Ker delam lepe stvari, si enostavno ne predstavljam razmetane delavnice. VSE ima svoje oznaceno mesto. Prej ko so bile bolj robustne stvari pa je bilo ordje na debelo na mizah.
Se mi zdi da tvoje delovno kolje odraza tvoj odnos do dela in izdelkov.

Ovo postajam siten star tezak, ki zahteva nepomembne stvari. ;)))
najobj sporočil: 31.920
[#2735933] 29.09.18 13:50 · odgovor na: pobalin (#2735878)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 29.09.2018 13:51
[pobalin]
> [sopranos]
> To kako imajo narejeno lahko Financarji povedo. Ampak jaz to Finance Live dojemam kot en tak generator kratkih novičk iz virov kot so STA, PR spročil itd. In se v to ne spuščajo prav veliko.
Sem šel pogledat v arhiv in našel skoraj dve leti star Gustlov komentar, v katerem navaja, da imajo cca 1/3 naročnikov na digitalu, od preostalih dveh tretjin pa še ena bere tudi digital. .Torej s takim "generiranjem novičk" dvem tretjinam naročnikov sporočajo "kakva plata takva vrata".

Mi imamo hišnika, ki drobnarije v hiši in okrog nje uredi sam, kot nekakšen generator malih del. Pa nekako nima navade, da bi po zamenjavi žarnic luči privil postrani ali kljuko vhodnih vrat popravil tako, da bi nam oster rob rezal prste.
... čuj, kaj pa če so Financarji bolj pametni, kot si mislimo in napake delajo namerno, da jih forumaši lahko popravljamo in se potem sami sebi zdimo hudo pametni in pomembni, Financarji pa zaradi aktivnih uporabnikov mimogrede poberejo nagrado live.finance.si/8939...ni-Bonnier za top digitalne inovatorje v skupini Bonnier in smo potem vsi veseli, ker smo hudo pametni in pomembni ... jebiga, v današnjem fake news svetu nikoli ne veš, kaj je res in kaj ne ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2736006] 30.09.18 11:01 · odgovor na: najobj (#2735933)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, kaj pa če so Financarji bolj pametni, kot si mislimo in napake delajo namerno, da jih forumaši lahko popravljamo in se potem sami sebi zdimo hudo pametni in pomembni
S tem se strinjam. Če bi jaz znal tako dobro prodajati muda za bubrege in govno za pekmez, bi bil najbrž milijonar. Socialna Franklovina pa s tem futra nekaj deset oseb z družinami in psi, ki bi dobili tudi občasne priboljške, če ne bi bila oblast Moje Dežele tako oderuška z davki.
jebiga, v današnjem fake news svetu nikoli ne veš, kaj je res in kaj ne ...
Vse je res, zato nima nobenega smisla, da si razbijamo glave s podrobnostmi.

Strani: 1