Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 10.895
[#2735678] 27.09.18 20:11
Odgovori   +    4
Eni so na oblasti, da bi delili (pa ne svojega), drugi so na oblasti, da bi ustvarjali in vzpodbujali ustvarjalnost. Kar omogoca TUDI in NE SAMO delitev.
anon-217002 sporočil: 275
[#2735687] 27.09.18 21:38
Odgovori   +    6
Sovražim vse zakone, ki stopijo v veljavo 8 dni po objavi v uradnem listu. To je navadna diktatura.
Od kod izhaja osem dni? Arhaična uzanca vezana na odlog plačila, ko so delavci prejemali mezde, ki so se izplačevale tedensko. Danes vsi dobivamo plačo enkrat mesečno in bi se moral rok v principu podaljšati na 30 dni.
Kar pa se zakonodaje tiče, bi morali zakoni stopiti v veljavo z daljšim obdobjem. Stojan Petrič je imel prav. Minimalen rok za kapitalske dobičke je dve leti,
Država je dolžna državljane obveščati o spremembi zakonodaje in državljane »usposobiti« na novo zakonodajo. Kako dolgo traja obveščanje in usposabljanje in kako dolgo traja, da državljani reagirajo na nov zakon, bi moralo biti jasno pri sprejemanju zakona. Od tega normalnega roka je torej odvisno, kdaj zakon stopi v veljavo.
Ker je Stojan Petrič udaril po mizi, zakon ni šel na ustavno sodišče in ustavno sodišče ni odločilo. Lahko, da je naredil pravo potezo, po mojem mnenju pa je naredil škodo. Vladni uradniki bodo še naprej pisali, da zakon stopi v veljavo osmi dan po objavi v uradnem listu.
Očitno rabimo pobudo civilne iniciative! Morda lahko Finance to naredijo. Fenomenalna akcija, ki bi povečala ugled Financ.
EKSPROPRIACIJA sporočil: 423
[#2735690] 27.09.18 22:57
Odgovori   +    47
Z dnem, ko sem postal podjetnik, sem se odločil med drugim tudi zato, da čez 20 leti bodoče dobičke lahko dobim neobdavčen. Da ne bo pomote, neobdavčene z dohodnino. Lep del teh 20 let sem plačeval davek od dobička po 25% in cel kup drugih dajatev in prispevkov, zadnja leta davek od dobička plačujem po 19%. No, poanta je, da sem v to igro vstopil in sprejel pogoje države, da po 20 letih, morebitne uspešne letine, lahko dobim brez dohodnine, sproti pa državi plačujem, kar ji gre. Ponujeno ponudbo sem sprejel brez ugovora in sprejete ponudbe se za nazaj več ne spreminja. Ponudba, ki mi jo je dala država, je bila, ti se angažiraj, delaj, vlagaj, sproti plačuje vse davke, delaj zase in za nas, mi smo država, po 20 letih lahko iz igre izstopiš in pobereš svoje brez davka. ZATO JE EDINA SPREJEMLJIVA OPCIJA, DA SE SPREJME ZAKON, KI BO ZAČEL VELJATI ČEZ 20 LET, vsi, ki jutri odprejo podjetje, se bodo pač odločili, gremo v to z zavedanjem, da bomo čez 20 let plačali polovičko državi. Vse drugo je preslepitev in spravljanje na limanice in v past sloj državljanov, ki so pripravljeni za dobro vseh tvegati največ. Podjetniki so tisti, ki v dobro vseh sprejemajo največja tveganja.
Kanzon sporočil: 2.392
[#2735698] 28.09.18 06:05 · odgovor na: FIN-454644 (#2735678)
Odgovori   +    2
[FIN-454644]
Eni so na oblasti, da bi delili (pa ne svojega), drugi so na oblasti, da bi ustvarjali in vzpodbujali ustvarjalnost. Kar omogoca TUDI in NE SAMO delitev.
Drugi so na oblasti zato, da ustvarjajo za sebe, lahko ima pa zaradi tega še kdo drug korist,ja.
Kanzon sporočil: 2.392
[#2735699] 28.09.18 06:13 · odgovor na: EKSPROPRIACIJA (#2735690)
Odgovori   +    9
Podjetniki so tisti, ki v dobro vseh sprejemajo največja tveganja.

Nihče še ni odprl podjetja, da bi pomagal drugim.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2735700] 28.09.18 07:17 · odgovor na: EKSPROPRIACIJA (#2735690)
Odgovori   +    4
[EKSPROPRIACIJA]
Z dnem, ko sem postal podjetnik, sem se odločil med drugim tudi zato, da čez 20 leti bodoče dobičke lahko dobim neobdavčen.... ZATO JE EDINA SPREJEMLJIVA OPCIJA, DA SE SPREJME ZAKON, KI BO ZAČEL VELJATI ČEZ 20 LET, vsi, ki jutri odprejo podjetje, se bodo pač odločili, gremo v to z zavedanjem, da bomo čez 20 let plačali polovičko državi...
Mesca, Kordiša, Šarca, Bratuškovo in Židana prav nič ne zanima kaj bo čez 20 let, oni želijo denar že naslednje leto. Mogoče sta le Cerar in Erjavec bolj razumna.
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2735704] 28.09.18 07:48
Odgovori   +    20
Je povedal Šarec menedžerjem svoj nov genialni šarcizem - "Plača ni naraven pojav."

Seveda pa ta modrost temelji na čvrstemu argumentu, ki ga pozna vsak javni uslužbenec - plača seveda ni naravni pojav, ampak jo vsak mesec natisne bankomat!

Smrt kapitalu, svoboda bankomatu!
EKSPROPRIACIJA sporočil: 423
[#2735743] 28.09.18 09:49 · odgovor na: Kanzon (#2735699)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: EKSPROPRIACIJA 28.09.2018 09:50
Predstavljaj si, da v Sloveniji ne bi nihče odprl podjetja. Od kje bi prišli davki v proračun? Ti jaz povem od kje, tko kot v Bosni, Albaniji in drugih od vlade zavoženih državah bi denar domov pošiljali zdomci. Pol slovenceljnov bi se izselilo in domov svojcem pošiljali denar. Tko bi zgledala Slovenija brez podjetnikov. In točno v to smer vodijo ideje o večji proračunski porabi in večjih davkih, ki jih načrtujejo ti sedaj. No, v večjem proračunu je tudi več masti in ocvirkov za NAŠE.
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2735745] 28.09.18 09:52 · odgovor na: EKSPROPRIACIJA (#2735743)
Odgovori   +    1
Če bi natančno prešteli, jih je že kar blizu polovice zunaj.... sam nič ne pošiljajo...
EKSPROPRIACIJA sporočil: 423
[#2735760] 28.09.18 10:24 · odgovor na: anon-96546 (#2735745)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: EKSPROPRIACIJA 28.09.2018 10:28
www.finance.si/8936751

glej graf" Sprememba števila prebivalcev 2017 - 2018 v odstotkih". V Spodnjem delu grafa so države obarvane z rdečo. Hitro boš zaznal skupno značilnost teh držav, to je globoka sapa socializma, ki še zdaj smrdi v teh državah. Ljudje še danes odhajajo iz nekdanjega vzhodnega bloka. Zato zagovorniki socializma le tako naprej in vas bodo preživljali vaši otroci, ki vam bodo denar, kot gasterbajterji, pošiljali domov. Srečno.
anon-421915 sporočil: 111
[#2735764] 28.09.18 10:38
Odgovori   +    7
Mariborski Vecer ze postopoma pripravlja teren novi vladi, da so davki prenizki, kar je v skladu z se vec drzave povsod, zato pa potrebuje vec denarja. Vceraj citiranje igralke Levice Violete o dejansko placanih davkih velikih podjeij. Podatki so seveda javni in jih lahko nasteva vsak, ki prebera Bilance uspeha. Ce jih razume. Pise pa tam se kaj vec. Tudi zakaj so davki taksni. To je pa ze izven dometa igralke Violete. To tudi nima nobene zveze z temo razprave o prenosu osebnih donosov iz kapitala in rent v dohodninsko lestvico. Na taksne neumnosti skoraj nima smisla reagirati. Vendar pa se iz rimskih caso velja, da kdor molci pritrjuje. Je pa to v skladu s Mesecevo izjavo, da je izplacilo dobickov z placilom davka davcna utaja in popravkom, da je to z placilom davka izogibanje davkom.Igralka Violeta trdi, da je placevanje dejanskih davkov manj kot 19% odtekanje denarja, ki pripada vsem drzavljanom. Iz bilac je razvidno, kam odteka razlika. Razen tam, kjer so zlorabe ( zato so organi pregona) denar " odteka" tja, za kar se je druzba odlocila, da je koristno vzpodbujati in je doloceno v zakonodaji ( nalozbe, raziskave,...). Ce igralka Violeta ve, da navedena podjetja, ki placujejo manj kot 19% utajujejo davek in, da smo z tem davcna oaza, mora vloziti naznanila ali tozbe. Seveda pa ne gre za stroko ampak politiko Levice. Danes je v Veceru, kot nadaljevanje priprave javnosti, ze objavljena anketa, ali je kapital pri nas prevec obdavcen. Rezultat seveda: 62% NE.In na koncu bomo lahko zadovoljni, ko nas bodo malo manj dodatno obdavcili. Nekaj upanja mi sicer dajejo nekateri poslanci vladajocih strank, ki so ocitno strokovni in tudi moralno neoporecni, a kaj, ko vlada Levica.
Kanzon sporočil: 2.392
[#2735801] 28.09.18 13:18
Odgovori   +    0
Kdaj bo napočil dan, ko se bomo nehali pogovarjati o oslovi senci in pri tem gledali osla v oči?
Verjetno nikoli, ker bi se potem izničila fama kako je človek stopil iz narave.

Lep dan.
Kanzon sporočil: 2.392
[#2735803] 28.09.18 13:34 · odgovor na: FIN223552 (#2735704)
Odgovori   +    2
[FIN223552]
Je povedal Šarec menedžerjem svoj nov genialni šarcizem - "Plača ni naraven pojav."

Seveda pa ta modrost temelji na čvrstemu argumentu, ki ga pozna vsak javni uslužbenec - plača seveda ni naravni pojav, ampak jo vsak mesec natisne bankomat!

Smrt kapitalu, svoboda bankomatu!
Veš kaj je naravni pojav? Ko jaz rečem, da me je Bog ustvaril po svoji podobi. Kar v praksi pomeni, da nisem odgovoren nikomur iz mesa in krvi.
Ali na kratko, ne priznajem ovaj sud.
O18-03236 sporočil: 1
[#2735911] 29.09.18 10:13
Odgovori   +    0
čas vnosa: 28.09.18 15:45
Danes ko je ravno petek dan za metek, bi lahko eno od Predina:

www.youtube.com/watc...cmy2n32mSU

Strani: 1