Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Imamo vlado. Kdo je zmagovalec?

Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2733667] 13.09.18 19:22
Odgovori   +    24
Zadnja sprememba: PyotrNovak 13.09.2018 19:25
Bi rekel:
- Uradi ki urejajo papirje za izselitev.
- Davcni svetovalci ki dobro poznajo poslovanje po svetu in znajo svetovat pri prenosu cele firme ali sedeza v tujino.

Absolutni zmagovalec, pa je že sedaj uporabnik dz, ki je napisal: Danes sem dobil odločbo, da nisem več davčni rezident Slovenije.

Tule pa je en izziv: Naredi primerjavo davkov med Slovenijo in Češko. Ena tabelca, tabelčica, čiiiisto micena bo dovolj. Nekako tako: Slovenija tole - toliko, Češka tole - toliko in lepo dol po vrsti. Jabolka-jabolka, hruške-hruške, itd...

Če si upaš in smeš.

Tole je za prvo pomoč:

Personal Income Tax. Individuals that are considered as tax residents in the Czech Republic are levied a flat personal income tax rate of 15% and for individuals with incomes exceeding 48 times the average salary within the calendar year there is a solidary surcharge of 7%.

Pa še malo obširneje:
en.wikipedia.org/wik...h_Republic

Nenadoma je Praha postala zelo privlačna: dober pir, lepe punce, aja pa NORMALNE davke imajo.


Čakam........................
FIN-379669 sporočil: 7.909
[#2733671] 13.09.18 19:57 · odgovor na: PyotrNovak (#2733667)
Odgovori   +    3
Novakov Pero je pogledal čez planke in uzrl naše daljne sorodnike tam gori.

Ali so dobrobiti Češke dovolj, da greš tam docela ali se le formalno tamle vpišeš kot rezident, je vprašanje za tistih nekaj fičnikov, ki jih lahko prišparaš, a vseeno je Slovenija tako lepa, da je zlepa ne pozabiš. Vsaj v srcu jo nosiš do konca življenja in marsikdaj se ti milo stori.

Milo se mi tudi stori, čeprav ostajam tle, ko pomislim na to, kdo nam vlada in kako z mlatenjem prazne slame lepo živi in v petek ob 13h beži iz službe na zaslužen vikend, misleč, da je "nekaj dobrega za državo storil". Vic stoletja.

Še nobeno kljuse ni postalo dirkalni konj. No ja, le v risanki je vse mogoče... in teh risank iz naše javne uprave se bom očitno še nagledal. No, lahko tudi ne, ampak ne morem mižati - in ostajam še tu. Navkljub pohotnim Čehinjam, ki bi jih lahko le slovenski Balkanec potešil...

Skratka, obstaja dilema, in vsak naj se odloči po svoje. Moč proste izbire. Demokracija. :)
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2733674] 13.09.18 20:17 · odgovor na: FIN-379669 (#2733671)
Odgovori   +    25
Tudi imas prav.
Toda se spomnim kot mulc, sem gledal ko so 70 letni starcki skakali skozi okna stavb, skozi katere je potekal bodoci berlinski zid. Ce je mozkar dozivel se 10 let, jih je prezivel kot clovek in ne kot suzenj nore ideje v totalni bedi.

To pa je tudi vredno razmisleka, ha?

Enkrat sem ze dal skoz blagodeti razpada rdece utopije, ne bi rad tega ponovil. Par-nepar, boni, depozit na meji.........inflacija, marke......

Ne vem?

Zakoni so ZE bili sprejeti za nazaj, kraja pokojnine SP tudi. Sodisca so cisti joke. Jankovic zbira ovadbe kot mi parkirne listke. KDO jim prepreci da sprejmejo KARKOLI??? Raja bo zahtevala DENAR, kakorkoli! V Argentini IZVOZNIKI placujejo davek na izvoz in imajo prepisan davek glede na promet. Ce so v minusu je to njihov problem.
1989 sem bil en redkih, ki je dobil akontacijo za 30% na bruto prejsnjega leta. Prezivel sem samo zaradi inflacije in moznosti dogovora za obroke. CELO leto je slo samo za placevanje. TUZI SE BOGU!
Ko bodo sakali lacni bodo zahtevali kri.....in to bo najina......Tistih, ki vemo kako je delati 50 - 60 in vec dni nonstop, ker so pac narocila poskocila, delavcev pa ni.
anon-162251 sporočil: 4.633
[#2733683] 13.09.18 21:58
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: anon-162251 13.09.2018 21:59
Abraham Lincoln: Lahko se norčuješ iz vseh ljudi nekaj časa in iz nekaj ljudi, ves čas. Toda ne moreš se norčevati iz vseh ljudi ves čas ! Ali je tole preteško za razumeti gospod premije ????
FIN-206315 sporočil: 67
[#2733839] 14.09.18 18:54 · odgovor na: PyotrNovak (#2733667)
Odgovori   +    3
imaš popolnoma prav. In tudi Slovaška ni švoh...sem že v Bratislavi, samo še FURS odločbo čakam.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2733842] 14.09.18 19:18 · odgovor na: FIN-206315 (#2733839)
Odgovori   +    2
ČESTITAM !!!!!

Kakšen naslov kam se obrnit, kje začet, mogoče??

Hvala
FIN-206315 sporočil: 67
[#2734560] 19.09.18 23:28 · odgovor na: PyotrNovak (#2733842)
Odgovori   +    1
težko svetujem, žal. Pri meni se je zgodilo kot posledica tega, da sem že v SLO delal za mednarodni koncern, ki ima podjetje tudi v SK. In ko se je pričela nakazovati lepota bodoče SLO vladajoče garniture v vsem svojem sijaju, sem ugotovil, da vrag jemlje šalo in sem presedlal na Slovaško.
Tako da, ali se zaposliš gori, ali pa ustanoviš firmo. V obeh primerih to pomeni prehod za celo družino, če jo imaš, sicer pa samo zate...

Strani: 1