Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2722223] 09.07.18 19:05
Odgovori   +    2
Edina rešitev problemov s Hrvaško je začetek gradnje zidu na meji, le zid jih bo streznil. Sicer, igrajo odličen nogomet, pa vendar z značilnostmi Vide in Vukojevića, ki ju je žoga prevečkrat udarila v glavo. Hrvatje so v bistvu Vida in Vukojević, le Cerar tega ne razume.
anon-74644 sporočil: 214
[#2722233] 09.07.18 19:34 · odgovor na: anon-317028 (#2722223)
Odgovori   +    6
Da ne govorimo o tem, kaj bi nam delali, če bi bili oni geografsko med Avstrijo in Slovenijo...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2722243] 09.07.18 20:14 · odgovor na: anon-74644 (#2722233)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-317028 09.07.2018 20:26
[marbr]
Da ne govorimo o tem, kaj bi nam delali, če bi bili oni geografsko med Avstrijo in Slovenijo...
Pozabil sem napisati, da Vida in Vukojevič imata IQ kopački 60 in prav ti kopački sta štiri leta zajebavali Cerarja in Pahorja (IQ 70-80?) in ju okrog prenašali. Hrvaški kopački sta uspeli. Slovenijo je EU zabrisala iz šengna.
anon-456970 sporočil: 137
[#2722260] 09.07.18 22:11 · odgovor na: anon-317028 (#2722223)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: anon-456970 09.07.2018 22:15
[FIN-311684]
Edina rešitev problemov s Hrvaško je začetek gradnje zidu na meji, le zid jih bo streznil. Sicer, igrajo odličen nogomet, pa vendar z značilnostmi Vide in Vukojevića, ki ju je žoga prevečkrat udarila v glavo. Hrvatje so v bistvu Vida in Vukojević, le Cerar tega ne razume.
Če bi mi v Sloveniji znali biti malo manj slepi za lastne napake, bi hitro ugotovili, da smo si vso godljo s Hrvaško nakopali zaradi lastne politične in še kakšne nesposobnosti in javnega gofljanja nesposobnega diletanta, ki je v javnem tv nastopu arbitražne sodnike tako rekoč javno označil za pristranske in podkupljene, potem ko je zagotavljal, da ima interne informacije o poteku postopka in zagotovila o Sloveniji naklonjenih sodnikih, povrh pa so se njegovi diletantski in komajda še bolj nesposobni uslužbenci ujeli v prisluhe, v katerih so potrdili takisto. Kdor na tej točku pljuva proti Hrvaški in zanika lastno odgovornost za šmorn, ki je iz te štorije nastal, mu ni pomoči.

Sedaj imamo zgodovinsko priložnost, da se s Hrvati o meji dogovorimo, okoliščine za to so več kot zrele tudi na hrvaški strani in pogovorToda ne, našim političnim diletantom gre za to, da pokažejo in dokažejo, kdo da je pravi Evropejec, čeprav so iz taiste Evrope, na katero se sklicujejo, v taisti zadevi prejeli že toliko prav grdih zavrnitev, da je že meni nerodno, četudi s politiko nimam nič (Pahorjev poskus vplivanja na EU politiko in odkrita Junckerjeva zavrnitev, da ta naša Balkanska posla v EU nikogar ne zanimajo, po kateri je sledil še kupček podobnih, malce bolj diplomatskih, a vendarle zavrnitev). Vsak pameten bi razumel, naj neha.

In naj se, za božjo voljo, prične pogajati in dogovarjati.

O načelnosti slovenske vlade pri spoštovanju arbitražne razodbe de facto in de iure, o čemer je parlament po hitri proceduri sprejel še poseben zakon, pa naj spomnim le, da v nasprotju s slovensko tzv. načelnostjo, spoštovanjem arbitražne razsodbe in sprejetim zakonom, Slovenija še ni umaknila vojske iz Trdinovega vrha / Svete Gere, čeprav prav po arbitražni razspodbi, na katero se Slovenija tako opira in bi zaradi nespoštovanja le-te celo tožila Hrvaško, premier - takrat še ne v odstopu - tebi nič meni nič javno razglasi, da vojske od tam ne bo umaknil. Ker... ker mi spoštujemo ali ne spoštujemo arbitražno razsodbo? Ker počnemo točno to, zaradi česar nameravamo tožiti sosedo??? Ali samo jaz vidim tu neko šizoidno obnašanje slovenske politike ali kako? Nam signali iz EU, kjer vidijo tudi takšne podrobnosti, niso dovolj? Moramo klofuto dobiti še z izgubo tožbe, ki pa bo davkoplačevalce veliko, veliko stala?

Jao...
MF-561169 sporočil: 380
[#2722279] 10.07.18 07:22
Odgovori   +    4
zakaj ?

saj nespoštovanje ustreza vsem - razen Hrvatom. Le da so le zadnji preslepi da bi to videli.

Ustreza EU, ker se ni treba širiti dalje, ustreza posameznim državam znotraj EU, ker ne rabijo širiti šengna, ustreza nam, ker slabše razsodbe skoraj nismo mogli pričakovati (žrtvovali smo velik del zemljišč na notranji meji za "služnostno pot" po morju).

Nasrkajo samo hrvati, ker bo iz leta v leto več turistov naveličanih večurnega čakanja na mejah. Ko bodo to pogruntali bodo sami prosili za implementacijo in rešitev, ki je lahko samo boljša od trenutne.

Zakaj tožiti, če pa je status quo boljši ?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2722329] 10.07.18 12:02 · odgovor na: (#2722324)
Odgovori   +    1
[rename]
Predvsem pa bi o tožbi morala odločati naslednja vlada, ne pa Cerarjeva koalicija odstopljencev, ki so na volitvah dobili 25 poslanskih sedežev.
Prav nasprotno, o takšnih vprašanjih lahko odločajo samo odstopljenci, ker jim nobena odločitev ne more več škodit. Za ostale politike pa je to mnogo prespolzek teren... ;)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2722333] 10.07.18 12:07 · odgovor na: anon-456970 (#2722260)
Odgovori   +    2
[Areopagitica]
> [FIN-311684]
> Edina rešitev problemov s Hrvaško je začetek gradnje zidu na meji, le zid jih bo streznil. Sicer, igrajo odličen nogomet, pa vendar z značilnostmi Vide in Vukojevića, ki ju je žoga prevečkrat udarila v glavo. Hrvatje so v bistvu Vida in Vukojević, le Cerar tega ne razume.

Če bi mi v Sloveniji znali biti malo manj slepi za lastne napake, bi hitro ugotovili, da smo si vso godljo s Hrvaško nakopali zaradi lastne politične in še kakšne nesposobnosti in javnega gofljanja nesposobnega diletanta, ki je v javnem tv nastopu arbitražne sodnike tako rekoč javno označil za pristranske in podkupljene, potem ko je zagotavljal, da ima interne informacije o poteku postopka in zagotovila o Sloveniji naklonjenih sodnikih, povrh pa so se njegovi diletantski in komajda še bolj nesposobni uslužbenci ujeli v prisluhe, v katerih so potrdili takisto. Kdor na tej točku pljuva proti Hrvaški in zanika lastno odgovornost za šmorn, ki je iz te štorije nastal, mu ni pomoči.

Sedaj imamo zgodovinsko priložnost, da se s Hrvati o meji dogovorimo, okoliščine za to so več kot zrele tudi na hrvaški strani in pogovorToda ne, našim političnim diletantom gre za to, da pokažejo in dokažejo, kdo da je pravi Evropejec, čeprav so iz taiste Evrope, na katero se sklicujejo, v taisti zadevi prejeli že toliko prav grdih zavrnitev, da je že meni nerodno, četudi s politiko nimam nič (Pahorjev poskus vplivanja na EU politiko in odkrita Junckerjeva zavrnitev, da ta naša Balkanska posla v EU nikogar ne zanimajo, po kateri je sledil še kupček podobnih, malce bolj diplomatskih, a vendarle zavrnitev). Vsak pameten bi razumel, naj neha.

In naj se, za božjo voljo, prične pogajati in dogovarjati.

O načelnosti slovenske vlade pri spoštovanju arbitražne razodbe de facto in de iure, o čemer je parlament po hitri proceduri sprejel še poseben zakon, pa naj spomnim le, da v nasprotju s slovensko tzv. načelnostjo, spoštovanjem arbitražne razsodbe in sprejetim zakonom, Slovenija še ni umaknila vojske iz Trdinovega vrha / Svete Gere, čeprav prav po arbitražni razspodbi, na katero se Slovenija tako opira in bi zaradi nespoštovanja le-te celo tožila Hrvaško, premier - takrat še ne v odstopu - tebi nič meni nič javno razglasi, da vojske od tam ne bo umaknil. Ker... ker mi spoštujemo ali ne spoštujemo arbitražno razsodbo? Ker počnemo točno to, zaradi česar nameravamo tožiti sosedo??? Ali samo jaz vidim tu neko šizoidno obnašanje slovenske politike ali kako? Nam signali iz EU, kjer vidijo tudi takšne podrobnosti, niso dovolj? Moramo klofuto dobiti še z izgubo tožbe, ki pa bo davkoplačevalce veliko, veliko stala?

Jao...
Se strinjam, ampak med balkanskimi bratskimi narodi* je to pač tako. Slovenija ni izkoristila svoje priložnosti, ko bi lahko Hrvate pritisnila na polno, ko so se jim je šlo za vstop v EU. The rest is history. Zdaj bodo procesi trajali še vsaj 20 let in stali bodo 10x več.

*obe strani imata od tega spora več škode kot koristi, ampak o tem kdaj drugič...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2722344] 10.07.18 13:15 · odgovor na: (#2722341)
Odgovori   +    0
[rename]
> [vickibedi]
> > [rename]
> > Predvsem pa bi o tožbi morala odločati naslednja vlada, ne pa Cerarjeva koalicija odstopljencev, ki so na volitvah dobili 25 poslanskih sedežev.
>
> Prav nasprotno, o takšnih vprašanjih lahko odločajo samo odstopljenci, ker jim nobena odločitev ne more več škodit. Za ostale politike pa je to mnogo prespolzek teren... ;)

Se ne strinjam, saj je odločitev odstopljencev lahko namenoma takšna, da bodo naslednikom čim bolj zagrenili mandat.
C'mon, saj živimo v SLO ? Najbolj jim zagrenijo mandat s tem, če se nič ne odločijo. Potem prevalijo odgovornost na njih.

Strani: 1