Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2709173] 25.04.18 08:57
Odgovori   +    2
Bodo pač malo drugače obračunavali... tako kot arabci nimajo obresti, imajo pa t.i. stroške za vodenje kredita.

Ampak vseeno dobra novica, da ne bodo tudi druge banke na kaj takega pomišljale. Saj smo v EU, mar ne?
murje sporočil: 5.120
[#2709214] 25.04.18 11:14
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: murje 25.04.2018 11:17
SISTEM JAMSTVA ZA VLOGE

Spoštovani,
Zakon o sistemu jamstva za vloge (Uradni list RS, št. 27/2016; v nadaljevanju ZSJV), ki je pričel veljati 12. aprila 2016, določa banki v 11. členu obveznost, da vlagateljem vsaj enkrat letno zagotovi informacije o sistemu jamstva za vloge, v katerega je vključena.
Kot imetniku pogodbe (transakcijski račun, varčevanje,depozit, predplačilni račun....), ki sodi v sistem jamstva za vloge, vam v nadaljevanju podajamo sledeče informacije:
Jamstvo za vloge – osnovne informacije za vlagatelje Banka Intesa Sanpaolo d.d. je vključena v sistem jamstva za vloge, ki ga upravlja Banka Slovenije.
Če postane banka plačilno nesposobna, bi se vam vaše vloge povrnile iz sistema jamstva za vloge.
Zgornja meja zaščite je 100.000 EUR na vlagatelja v posamezni banki. To pomeni, da se za določitev ravni kritja seštejejo vse vloge v isti banki.
Pri izračunu zneska zajamčene vloge posamezne fizične osebe, pravne osebe, fizične osebe, ki samostojno opravlja dejavnost in samostojnega podjetnika se upošteva skupno stanje vseh terjatev do banke na podlagi pogodbe o vodenju transakcijskega računa, varčevalne vloge, denarnega depozita ter drugih pozitivnih stanj. Če ima na primer vlagatelj varčevalno vlogo z 90.000 EUR in transakcijski račun z 20.000 EUR, prejme le izplačilo v višini 100.000 EUR.
V nekaterih primerih (npr. nakup ali prodaja stanovanjske nepremičnine, izplačilo iz naslova socialnega, zdravstvenega ali življenjskega zavarovanja...) so vloge zajamčene nad mejo 100.000 EUR.
Morebitne obveznosti vlagatelja do banke se ne upoštevajo pri izračunu zneska za izplačilo kritja zajamčene vloge, razen če soobveznosti vlagatelja do banke zapadle pred presečnim datumom za izračun jamstva ali na ta dan in se z upoštevanjem veljavne pogodbene ureditve ali predpisov, ki se uporabljajo za banko, ta obveznost lahko pobota s terjatvijo vlagatelja iz naslova izplačila kritja zajamčene vloge.
Sredstva na skrbniškem računu se v deležu, ki pripada posameznemu dejanskemu upravičencu, upoštevajo kot del vloge tega dejanskega upravičenca, če so bili banki predloženi podatki za identifikacijo tega dejanskega upravičenca. V kolikor ti podatki banki niso sporočeni, se v primeru, da banka postane plačilno nesposobna, sredstva obravnavajo kot vloga na prinosnika, kar pomeni, da so izključena iz sistema jamstva za vloge.

Do jamstva niso upravičene vloge naslednjih vlagateljev:
1. vloge, ki se glasijo na prinosnika, vključno z vlogami, za katere banka do presečnega datuma za izračun jamstva ni pridobila ustreznih podatkov za identifikacijo dejanskih upravičencev;
2. vloge bank in investicijskih podjetij ter drugih finančnih institucij, ki so jih vložile v svojem imenu in za svoj račun;
3. vloge zavarovalnic, pozavarovalnic in zavarovalnih holdingov;
4. vloge kolektivnih naložbenih podjemov, vključno z naložbenimi podjemi zaprtega tipa;
5. vloge pokojninskih skladov in pokojninskih družb;
6. vloge držav in centralnih bank ter vloge subjektov, ki so neposredni ali posredni uporabniki državnega proračuna;
7. vloge lokalnih skupnosti in vloge neposrednih in posrednih uporabnikov proračuna lokalnih skupnosti.
Vloge se izplačajo v EUR.
Obdobje vračila zajamčene vloge je sedem delovnih dni po presečnem datumu za izračun jamstva. Izjeme za določene vloge so navedene na spletni strani sistema jamstva za vloge.
Več informacij je na voljo na naslovu
www.bsi.si. – Jamstvo za vloge v bankah.
Kontaktni naslov za informacije v zvezi s sistemom jamstva za vloge je:
Banka Slovenije, Slovenska 35,
SI-1505 Ljubljana, tel. +386 1 47 19 000, email: resolution@bsi.si.
Z lepimi pozdravi
Banka Intesa Sanpaolo d.d

NOVA AKCIJA ali NOVO VSILJEVANJE

20. februarja 2018 znesek osnovne prekoračitve (limita) na vašem transakcijskem računu, skladno s Splošnimi pogoji za opravljanje plačilnih storitev za potrošnike, znašal 2.400 EUR. Nujni nakupi, obnovitvena dela ali zimski oddih so vam tako vedno na dosegu roke. V primeru kakršnega koli vprašanja ali v primeru, da se z zneskom osnovne prekoračitve ne strinjate ali bi si ga želeli omejiti, vas vabimo, da nam svojo odločitev sporočite z odgovorom na tole sporočilo ali v naši poslovalnici.
Imetniki spletne Banke IN pa si lahko znesek limita prilagodite tudi tako, da se prijavite v spletno Banko IN ter kliknete na vaš TRR (na prvi strani) ter nato izberite možnost Sprememba zneska / ukinitev osnovne prekoračitve.
Izkoristite priložnost in si privoščite!

VPOGLEDOVANJE V VSE RAČUNE KOMITENTA

Varno internetno poslovanje na podlagi nove zakonodaje

Novi plačilni storitvi v ZPlaSSIED:
Storitev odreditve plačil je storitev, ki omogoča, da ponudnik storitve odreditve plačil na zahtevo plačnika odredi plačilni nalog, in sicer v breme transakcijskega računa plačnika, ki je dostopen prek interneta in odprt pri drugi banki.

Storitev zagotavljanja informacij o računih je internetna storitev, ki omogoča, da ponudnik storitve zagotavljanja informacij o računih, zagotovi uporabniku podatke o enem ali več transakcijskih računih, ki jih ima uporabnik odprtih pri eni ali več bankah.

V Banki Intesa Sanpaolo d.d. lahko novi plačilni storitvi uporabljajo le uporabniki spletne banke Banke IN.

Namen nove zakonodaje je poleg spodbujanja inovacij in konkurenčnosti na trgu, tudi zagotavljanje enakih pogojev poslovanja za vse ponudnike plačilnih storitev, ki bodo na trgu delovali (banke, plačilne institucije in tretji ponudniki plačilnih storitev,…). Novi plačilni storitvi bosta skladni z zakonskimi zahtevami, ko bodo v veljavo stopili Regulativni tehnični standardi, s katerimi bo vzpostavljena močna identifikacija plačnika in opredeljene bodo zahteve za vzpostavitev sistema izmenjave podatkov med tretjimi ponudniki plačilnih storitev in bankami.

Tretji ponudniki plačilnih storitev, ki niso banke, bodo morali pri Banki Slovenije pridobiti licence oz. dovoljenje za opravljanje storitve odreditve plačil in storitve zagotavljanja informacij o računih. Tretji ponudniki plačilnih storitev iz drugih držav članic se bodo pri Banki Slovenije notificirali. Banka Slovenije bo na svoji spletni strani vodila seznam notifikacij, ki jih je prejela od pristojnih organov držav sedeža tretjih ponudnikov plačilnih storitev.
Banke bodo tretjim ponudnikom plačilnih storitev omogočale pooblaščen dostop do uporabnikovega transakcijskega računa nepretrgoma (24/7/365), prav tako pa uporabnikom do spletnih bank.

V prehodnem obdobju, do zakonske uporabe tehničnih standardov (14.9.2019), lahko tretji ponudniki plačilnih storitev na podlagi soglasja uporabnika izvršujejo plačilne storitve, ki niso skladne z zakonskimi zahtevami. Tretji ponudniki plačilnih storitev dostopajo do spletnih bank in izvršijo plačila, ki so ustrezno avtenticirana.

Preden se uporabnik odloči za uporabo novih plačilnih storitev, ki jih ponujajo tretji ponudniki plačilnih storitev, se mora prepričati, da ima ponudnik ustrezno licenco oz. dovoljenje za opravljanje plačilnih storitev in je vpisan v register plačilnih institucij (podatke se pridobi na spletnih straneh lokalnega nadzornega organa). Uporabnik mora biti pozoren na varnostne ukrepe, s katerimi tretji ponudnik plačilnih storitev zagotavlja dostop do transakcijskih računov.

Banka ne dogovarja za morebitno škodo, ki bi lahko Uporabniku nastala v primeru zlorab. Vse posledice nosi uporabnik, ki je tretjega ponudnika plačilnih storitev pooblastil, da dostopa do njegovih podatkov na transakcijskem računu in tako ni zaščitil svojih podatkov.

Lep pozdrav,
Banka Intesa Sanpaolo d.d.
www.intesasanpaolobank.si www.bankain.si

Strani: 1