Strani: 1

anon-317581 sporočil: 124
[#2706920] 11.04.18 15:36
Odgovori   +    15
Človek ne ve kaj bi si mislil. Obveščevalno USA tako šepa, da je celo v Sloveniji znano, da bodo ZDA res napadle in tudi kako bodo reagirale Rusia, Sirija, Iran in Kitajska. Tokrat ZDA napadajo s preko 120 raketami. Z napadom bi radi predvsem testirali Rusko obrambo, ki pa je pripravljena. Učinek vseh teh raket bo skromen, kar bo postavilo pod vprašaj resnično moč ZDA. Rubelj se ceni, kar pomeni konkurenčno prednost za Rusijo v tujini. Nafta se draži, kar ponovno pomeni prednost za Rusijo. Ali ta Trump sploh kaj razmišlja? Rusija bo na rakete odgovorila, na lansirne rampe (ladje, letala, etc...), pa ne streljala. Rusi bodo uporabili rakete S-300 in S-400 ter Pancir – S1. Poleg naštetetga pa tudi motilni sistem Khibiny.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2706959] 11.04.18 19:25 · odgovor na: anon-317581 (#2706920)
Odgovori   +    2
[MF12345]
Človek ne ve kaj bi si mislil. Obveščevalno USA tako šepa, da je celo v Sloveniji znano, da bodo ZDA res napadle in tudi kako bodo reagirale Rusia, Sirija, Iran in Kitajska. Tokrat ZDA napadajo s preko 120 raketami...
120 raket bodo pustili s frač? Kaj če jih prestrežejo 119? Koliko raket so Američani izstrerili na Srbijo? 5000? In, in...V Siriji ni ameriške "pešadije".
anon-317354 sporočil: 178
[#2707000] 12.04.18 09:19
Odgovori   +    7
Se bojim, da vrednost dolarja temelji le še na vojaških zastraševanjih.
anon-198677 sporočil: 345
[#2707012] 12.04.18 10:00
Odgovori   +    3
Veliki fantje in njihove igrače. Trump se rad pobaha v javnosti, v zasebnem življenju pa se prerad pusti našeškati lepi punci. Nekako pa je tudi treba sprobati kako se igrače obnesejo. Mimogrede. A še kdo zavida naši Melaniji?
anon-292686 sporočil: 763
[#2707028] 12.04.18 10:49 · odgovor na: anon-198677 (#2707012)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-292686 12.04.2018 11:01
Donald J. Trump je očitno močno shizofrena osebnost (in še marsikakšna ...), vsaj po vsebini njegovih tweetov sodeč. Vprašanje je, ali gre za njegovo dejansko (pešajoče) mentalno zdravje, ali gre za posledico "vodljivosti" s strani njegovih svetovalcev oziroma njegovo popolno nesuverenost pri najbrž večini odločitev, oziroma - kakšno je razmerje med obema možnostima. O tej tematiki, mislim o Trumpovem psihičnem zdravju glede na njegovo tweetanje so se že začeli pojavljati tudi članki in čisto normalno, da vsi niso, niti ne bodo dobronamerni (če sploh kateri).

Bi pa mimogrede v tej debati navedel izjavi - odstavka iz dveh člankov, ki sem jih v zvezi z naslovno tematiko itd. preletel danes, ki pa sta oba včerajšnja, različnih virov, ki jih tule ne bom navajal (vsak ju lahko hitro poišče sam). Oba se mi zdita izjemno pomembna, pomenljiva in nenazadnje dobesedno vpijoča. Zanimivo tudi, ker sem podobno razmišljanje že pred tem zasledil pri nekaterih naključno prebranih komentarjih (v različnih virih) pri čisto navadnih ljudeh (tudi Slovencih) - se pravi, da so še razmišljujoči ljudje tam zunaj(!):

1. ...What if there was a chemical attack? Why does it matter to people who are killed whether it was by bullets, bombs, missiles, or chemicals? Why is it so bad to use chemicals instead of Hellfire missiles? Why is it OK for Washington and Israel to blow up schools, hospitals, weddings, funerals, market places, and homes full of women and children with missiles, but not OK to kill people with chemicals? Why is it worth starting World War 3 over a hoax chemical weapons attack or a real one? ...


2. ...It will also be tough times for the Russian economy. However, Russians should realize that having 20K rubles (300 dollars) salary is better than having 20 million dead people like in WW2. This is a small price to pay for being one of the last sovereign nations left in the world. In the long term, it is better to cut Russian dependency on Western technology, imports and markets. ...


P.S.: Osnovni odgovor na vprašanja iz prve alineje je pravzaprav le eden, sestavljen je iz treh besed, in sem ga v svojih zadnjih komentarjih že parkrat omenil. Glede druge alineje pa bi želel vsaj sedemkrat podčrtati sosledje besed "last sovereign nations". Saj se vsi zavedamo, da Slovenija ni suverena, kajne(?), in si obenem upam trditi, da tudi nikoli ni bila.
anon-317581 sporočil: 124
[#2707051] 12.04.18 11:24 · odgovor na: anon-292686 (#2707028)
Odgovori   +    3
Podpišem...
anon-198677 sporočil: 345
[#2707894] 17.04.18 12:34 · odgovor na: anon-292686 (#2707028)
Odgovori   +    1
Jaz sem bil včasih velik ljubitelj ZF, zato v marsičem popolnoma drugače razmišljam. Na primer tole šopirjenje med Zda In Rusijo in denimo napetosti med Izraelom ter arabskimi državami in drugi konflikti, ki so v svetu, so pravzaprav čisto brezveze. Človeška rasa ne seže dinozavrom niti do gležnja. Oni so tole Zemljo tlačili, ko o nas ni bilo ne duha, ne sluha. Mene v bistvu bolj veseli čas kolonizacije vesolja. Po eni strani danes živimo dokaj dobro, verjetno najbolje v celotni človeški zgodovini, manjka pa čar avanturizma. Recimo včasih so se ljudje selili po svetu v neznane dežele. Danes že vsi približno vemo kaj nas kje čaka. Medtem, ko bi kolonizacija vesolja prinesla povsem nove dimenzije človekovega obstoja. Trenutno je to sicer še fantazija in malce dvomim, da bom imel srečo dočakati kolonizacijo kakšne Lune, kaj šele planeta.

Kar se pa Zda tiče, so za mene povsem zašli s poti. Po eni strani so blazno bogati, po drugi strani pa imajo blazno revščino. Veliko je nasilja celo pri policistih. In za nameček imajo še povsem druga merila za revne ali bogate. Če imaš denar in si uspešen, je življenje v Zda krasno, če si obubožan, si vsem trn v peti.

Osebno bi raje videl, da bi se človeštvo združilo pod eno planetarno vlado, lahko bi bili to tudi Združeni narodi. In, da bi v svetu nekaj veljale vrednote kot poštenje, delo in zdrav življenski odnos do sveta. Mednarodno pravo, pa bi se tudi moralo spoštovati. Tako pa danes vsi kršijo mednarodno pravo. Edino kar šteje je argument moči. V tem pogledu se ne razlikujemo niti od Džingiskana. Še Džingiskan je razumel trgovino.
anon-292686 sporočil: 763
[#2707976] 17.04.18 18:40 · odgovor na: anon-198677 (#2707894)
Odgovori   +    0
Oj, malce pozen odgovor, pa vseeno, na kratko. :-) V marsičem, kar si napisal, bi se strinjal, tu in tam lahko celo brez pripomb. V bistvu pa pa bi prav vse zahtevalo precej obširno in bolj poglobljeno debato, ki pa presega moje trenutne časovne okvire, sploh pa tale medij. Morda le toliko, kar se da nekako oceniti tudi iz mojih nedavnih komentarjev na forumu Financ (in še kje, kjer sem že utegnil ali čutil, da je to potrebno, ne glede na vprašljivost učinka takšnega početja ...), da sem že nekaj let izrecno in izrazito usmerjen pro-rusko. Pravzaprav, v resnici, pa pro- vsem suverenim državam na tem planetu, ki jih niti ni veliko ostalo, mislim, da celo manj, kot je prstov na eni roki(!!!). Mimogrede, v določenem, morda celo ključnem, smislu tudi ZDA že dolgo več niso suverena država! Če so sploh kdaj bili ... (V tem trenutku so že presegli delovanje tipične naci države!) Malce sem začel dvomiti, da verjetno celo na njihovem začetku ne, torej v času t.i. "founding fathers". To kar se danes dogaja v svetu, pravzaprav že vsaj dobrih 100 let(...), ampak danes še posebej in nevarno izrazito, je postalo že - noro prozorno, če uporabim to na prvi pogled nenavadno kombinacijo izrazov. Človek mora imeti malce višjo inteligenco (IQ), vključno s čustveno, pa vsaj približno mora spremljati nekatere neodvisne vire, posameznike, in primerjati npr. njihovo delo, način dela, iskreno skrb, energijo in vibracije, srčnost (ne pa naivnost!) in, po možnosti, nenazadnje (zlasti) njihove (preverljive) izkušnje, torej vse to primerjati npr. z medijskim strojem, ki na vsak način in s pomočjo fašističnih oziroma popolnoma vazalnih vlad (pa naj slednjega kdo nikakor ne vzame kot promocijo slovenske Združene (ali "združene", z malo začetnico) levice in njihovih recimo rdečih parol, prosim lepo!) in večjih multi državnih tvorb (npr. EU in njene Komisije, finančnih institucij, ki so v resnici navadni, a ključni represivno-manipulativni organi, prek vseh trupel in z vsemi sredstvi želi prevladati oziroma vsaj nekomu prevlado očitno omogočiti. Če večini slehernikov to vsaj približno ni jasno in tega ne začutijo (na kritičen, zahtevajoč, dvomeč in sprašujoč način), že po bežnem preletu stanja in (zaenkrat še "ponujanih") vsebin, potem nam vsem gotovo ni več rešitve...

P.S.:Ena svetovna vlada je ravno cilj vsega dogajanja. Ordo ab chao!
anon-198677 sporočil: 345
[#2708072] 18.04.18 10:14 · odgovor na: anon-292686 (#2707976)
Odgovori   +    0
Sem že razmišljal v tej smeri, da kapital generira željo po nadvladi. Oziroma kapital vedno išče pot, da uresniči svoje namere, pri tem pa pogosto ne izbira sredstev. In, če je treba tudi zamenja oblast. Seveda v tem kontekstu je ena planetarna vlada lažja in bolj pragmatična za želje kapitala, čeprav se v lokalnem okolju to ne bi toliko poznalo. Še vedno bi volili svoje predstavnike. Verjetno bi bilo manj vojn in konfliktov, medtem ko bi korupcija ostala.
anon-198677 sporočil: 345
[#2708074] 18.04.18 10:21 · odgovor na: (#2707982)
Odgovori   +    0
Oboji so ortodoksni. Mislim pa, da bo prihodnost prinesla mnoge nove izzive. Denimo podnebne spremembe, onesnaženje planeta, pomanjkanje hrane in mogoče še kakšne druge težave, ki jih ni mogoče kar tako predvideti. Denimo pred kratkim sem bral, da naj bi moški spol evolucijsko izumrl. Sliši se trapasto, ampak to je izjavila priznana ženska znanstvenica in svojo teorijo podkrepila tudi na primeru iz živalskega sveta.

Tako da, mislim, da bo bodočnost drugačna.

Če pogledamo malce nazaj v zgodovino. A mislite, da si je kdo v času Rimske Republike oziroma Rimljanov predstavljal, da bodo izumrli oziroma razpadli? Mislite, da si je kdo predstavljal, da bo obstajala drugačna bodočnost?

Bodočnost vsekakor bo, vprašanje je le kakšna.
anon-198677 sporočil: 345
[#2708156] 18.04.18 15:06 · odgovor na: (#2708096)
Odgovori   +    0
Slovenija si kot majhna država ne more privoščiti politike izsiljevanja večjih od sebe. S tem, ko bomo popuščali enkrat Hrvaški, drugič Nemčiji, Zda ali Rusiji, si ne bomo nikoli pridobili simpatij ali zaveznikov. Vsi nas bodo imeli za bebce ali hlapce.

Ali kdo spoštuje ženske, ki seksajo z vsakim ali pa za denar? Nihče.

V tem pogledu mora Slovenije spoštovati in upoštevati zgolj mednarodno pravo. Ko so Rusi domnevno zastrupili nekega agenta, ki so ga predali Britancem, bi Slovenija morala zavzeti stališče, da dokler krivda ni dokazana, ne bomo uvedli sankcije zoper Rusijo. Če pa bi se našli dokaze, potem pa bi uvedli sankcije. Tudi v primeru Hrvašče želimo, da bi Hrvati spoštovali odločitev sodišča v Haagu, mar ne?

Potem pa lahko vsakega človeka ali pravno osebo obsodimo brez dokazov in zgolj na podlagi domnev!!!

Ne vem zakaj bi se Slovenija morala opredeljevati za Rusijo ali Zda. Ne vem zakaj se ne bi opredeljevali za spoštovanje človekovih pravic in mednarodnega prava?! Zakaj si ne Slovenija v svetu ustvarila sloves države, kjer je vredno živeti, saj se spoštujejo človekove pravice, pravo, delo in poštenje. Na tem bi morali graditi.
anon-198677 sporočil: 345
[#2708168] 18.04.18 15:56 · odgovor na: (#2708158)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-198677 18.04.2018 16:00
Tudi mene nisi zastopil. Nisem za beganje sem ali tja. Nisem niti za Zda niti za Rusijo. Pisal sem o splošnem vodilu, o načelu spoštovanja mednarodnega prava in mednarodnih pravil. Sicer na splošno smo se odločili za Evropo in Nato. Torej glede vojaškega ali evropskega zavezništva nima niti smisla razpravljati.

Lahko pa zapravljamo o tem, ali bomo v vsakem primeru podprli Zda ali Britanijo, ne glede na to, ali so njihove trditve resnične ali ne. V primeru, da brezpogojno podpiramo politiko Zda in VB, lahko kar takoj nekaterim državam napovemo vojno. Mogoče celo pošljemo nekaj pošiljk vojakov in opreme.

Rusija nam ni nevarna, ker ne mejimo na njo. Zato je strah nekaterih neupravičen.

V kolikor pa bi prišlo do 3. svetovne vojne, verjetno niti ni pomembno na kateri strani bi bili, ker bi šlo vse v franže.

Strani: 1