Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2692163] 10.01.18 20:08
Odgovori   +    43
Občutek je, da bi posojilojemalci v frankih bili zadovoljni le, če se jim celotno posojilo odpiše in njihovo posojilo gre v breme proračuna.
bc123a sporočil: 48.253
[#2692171] 10.01.18 20:46 · odgovor na: anon-317028 (#2692163)
Odgovori   +    40
[FIN-311684]
Občutek je, da bi posojilojemalci v frankih bili zadovoljni le, če se jim celotno posojilo odpiše in njihovo posojilo gre v breme proračuna.
Oni bi imeli nizko obrestno mero in poceni frank. To je bila verjetno predstava vecine v njihovih beticah, ko so te kredite jemali.
Erik9999 sporočil: 151
[#2692193] 11.01.18 07:14
Odgovori   +    61
Upam, da politika ne bo tu podlegla talanju predvolilnih bonbonov, kajti karkoli bi se tem špekulantom priznalo, gre seveda v breme vseh ostalih 99,5% davkoplačevalcev in tu bomo ostali še kako pozorni, kdo/katera stranka, nam želi naložiti dodatno breme.

Naj si kdo pogleda npr. na forumu med.over.net, če se vpiše pri iskalniku švicarski frank, izvrže na stotine diskusij iz let 2006-2010, kjer se jemalci švicarjev hvalijo s svojimi odločitvami in norčujejo iz tistih, ki so kredit vzeli v evrih, sedaj pa so vsi žrtve bančnikov.

Jemalci v švicarjih radi zavajajo, da se jim je glavnica kredita, kljub že odplačanim xx €, zaradi vseh dogodkov še povečala. ČISTA LAŽ! Nekdo, ki je npr. vzel 150.000 SCH kredita, ni imel v nobenem trenutku glavnico višjo, kot jo je imel prejšnji mesec, ampak se mu vsak mesec zmanjšuje, in tudi obrok posojila glede na padanje Liborja. Kredit so vzeli v Švicarjih in ne vem, zakaj navajajo obveznosti v € in iz tega naslova, koliko se jim je glavnica povečala. Z evri nimajo nič - kredit je v Švicarjih!

Jaz zapitka tem špekulantov ne želim plačevati, ali pa naj se še zame sprejme zakon, ki mi bo povrnil razliko med ceno hiše, ki sem jo kupil 2008 in sedanjo ceno, saj res nisem mogel vedeti, da bodo cene padle. Mogoče tudi zakon za poplačilo dopusta, ki sem ga rezerviral marca, v juliju pa sem potem imel polovico dopusta dež, aja, pa tudi za loto vplačilo bi bilo zaželjeno...

LP
MF-499249 sporočil: 2
[#2692236] 11.01.18 12:04 · odgovor na: Erik9999 (#2692193)
Odgovori   +    11
A ne bo šlo to izplačilo breme bank? In to večinoma tujih bank? Zakaj bi morali potem mi to plačevati?

Pravtako so banke ves ta čas služile na račun tečajnih razlik, tako da bodo samo dobičke malo zmanjšale, ker so previsoki zaradi teh oderuških tečajnih razlik s katerimi služijo vsa ta leta.

Kredite so vsi dobili nakazane v eur in ne v frankih, tako da tudi tukaj ne vem zakaj bi bila potem važna glavnica v CHF, ki se seveda zmanjšuje vsak mesec, medtem ko je glavnica v eur zelo nestabilna in v večini primerov še vedno tam, kjer je bila 10 let nazaj ko so jemali kredite.

Ne razumem pa kaj ima to vse skupaj veze z nami davkoplačevalci, ker je stvar bank in države, ki mora urejeti take anomalije v tako imenovani pravni državi in seveda posojilojemalcev, ne pa nas davkoplačevalcev.
anon-10354 sporočil: 3
[#2692441] 12.01.18 10:09
Odgovori   +    3
Lep izračun ampak je pozabljeno omeniti eno malenkost. V kreditih v EUR s fiksno obrestno mero se glavnica ne zvišuje, ni tečajnega tveganja. Če je v določenem trenutku fiksna obrestna mera neugodna, lahko vzameš nov kredit in poplačaš starega. Pri kreditu v CHF to ni mogoče, ker je glavnica enormno zrasla. O tej problematiki spremljam članke v vašem časopisu ampak, čeprav ste v prvem stavku opozorili, da neutralno analizirate in računate, močno dvomim o vaši nepristranskosti.
anon-10354 sporočil: 3
[#2692444] 12.01.18 10:35 · odgovor na: (#2692443)
Odgovori   +    2
"štekam", da dobivamo plaču v EUR in plačamo kredite v EUR, kredit je pa v CHF. Iz tega naslova je preračunano v EUR glavnica enormno zrasla, "štekam", da v CHF ostane enaka in se zmanjšuje. Ali vi "štekate" kateri kredit je bolj ugoden, če nastopijo dogodki katerim smo priča? Ali bi bili bolj srečni, da ste leta 2007 vzeli kredit v CHF z variabilno obrestno mero ali v EUR s fiksno obrestno mero. Izračuni so lepo pojasnjeni v članku.
anon-10354 sporočil: 3
[#2692458] 12.01.18 11:37 · odgovor na: (#2692452)
Odgovori   +    3
Hvala ti, odprl si mi oči. Divim se tvoji pameti in znanju.

Strani: 1