Strani: 1

crt sporočil: 27.194
[#2688195] 12.12.17 14:51
Odgovori   +    2
Gas plant explosion kills one, injures 18 others in Austria www.euronews.com/201...en-austria

izjava + spremljanje: www.gasconnect.at/de...sexplosion
najobj sporočil: 31.920
[#2688208] 12.12.17 15:41
Odgovori   +    1
... Cene plina po eksploziji v Baumgartnu za 23 odstotkov navzgor, na vaše položnice to (še) ne bo vplivalo ...

... evo, to je neoliberalizem, ki si ga na totem forumu vsi tako želijo ...

P.S.: normalni ljudje ob taki nesreči najprej probajo pomagat, tukaj pa so neoliberalni mrhovinarji na britanski borzi tujo nesrečo izkoristili, da so najprej nabili ceno plina za četrtino ...
mimoidoci sporočil: 6.001
[#2688236] 12.12.17 19:14 · odgovor na: najobj (#2688208)
Odgovori   +    5
[najobj]
... Cene plina po eksploziji v Baumgartnu za 23 odstotkov navzgor, na vaše položnice to (še) ne bo vplivalo ...

... evo, to je neoliberalizem, ki si ga na totem forumu vsi tako želijo ...

P.S.: normalni ljudje ob taki nesreči najprej probajo pomagat, tukaj pa so neoliberalni mrhovinarji na britanski borzi tujo nesrečo izkoristili, da so najprej nabili ceno plina za četrtino ...
Ne stari, ti samo narobe vidiš stvari, pa še interpretiraš jih po svojih željah in potrebah. To da nekaj eksplodira, pa potem tega ni več moč nabaviti, je centralnoplanski socializem in ob tem je jasno da cene odletijo v nebo ne glede na vse ostalo. Pa še ranjencev in pomoči potrebnih je v socializmu dejansko več.

V gnilem neoliberalizmu pa obstajajo globalni trgi in prevarantske finančne inovacije, derivativi imenovane, kjer se nekdo, ki ve, da bo v prihodnosti nekaj potreboval, lahko z njimi tudi zavaruje in robo nabavi že vnaprej, da se izogne negotovi prihodnosti. Prosti trg - jebi ga.

Glede neoliberalnih mrhovinarjev je pa tako. Tisti, ki po tvoje danes prodajajo po višjih cenah, so to počeli tudi včeraj po nižjih cenah in se očigledno zajebali.

P.S.: Če sem te prav razumel, bi jih ti v Londonu mobiliziral in jih nagnal na Dunaj pomagat gasit in ranjence evakuirat. Sem te prav razumel in se upravičeno nasmejal, al maš tukaj kakega drugega asa v rokavu?
najobj sporočil: 31.920
[#2688301] 13.12.17 09:34 · odgovor na: mimoidoci (#2688236)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 13.12.2017 09:34
[mimoidoci]
> [najobj]
> ... Cene plina po eksploziji v Baumgartnu za 23 odstotkov navzgor, na vaše položnice to (še) ne bo vplivalo ...
>
> ... evo, to je neoliberalizem, ki si ga na totem forumu vsi tako želijo ...
>
> P.S.: normalni ljudje ob taki nesreči najprej probajo pomagat, tukaj pa so neoliberalni mrhovinarji na britanski borzi tujo nesrečo izkoristili, da so najprej nabili ceno plina za četrtino ...
Ne stari, ti samo narobe vidiš stvari, pa še interpretiraš jih po svojih željah in potrebah. To da nekaj eksplodira, pa potem tega ni več moč nabaviti, je centralnoplanski socializem in ob tem je jasno da cene odletijo v nebo ne glede na vse ostalo. Pa še ranjencev in pomoči potrebnih je v socializmu dejansko več.

V gnilem neoliberalizmu pa obstajajo globalni trgi in prevarantske finančne inovacije, derivativi imenovane, kjer se nekdo, ki ve, da bo v prihodnosti nekaj potreboval, lahko z njimi tudi zavaruje in robo nabavi že vnaprej, da se izogne negotovi prihodnosti. Prosti trg - jebi ga.

Glede neoliberalnih mrhovinarjev je pa tako. Tisti, ki po tvoje danes prodajajo po višjih cenah, so to počeli tudi včeraj po nižjih cenah in se očigledno zajebali.

P.S.: Če sem te prav razumel, bi jih ti v Londonu mobiliziral in jih nagnal na Dunaj pomagat gasit in ranjence evakuirat. Sem te prav razumel in se upravičeno nasmejal, al maš tukaj kakega drugega asa v rokavu?
... čuj, mimoidoči ... evo, sicer ne vem, kje in kako si ti preživel zadnje dneve, ampak centralnoplanski sistem zaščite in reševanja v Sloveniji z nesebično solidarnostjo kar dobro deluje, če mene kaj vprašaš ... khmm, čeprav če jaz zdaj tebe prav razumem, bi pred pomočjo nesrečnikom morali neoliberalni mrhovinarji najprej nabiti ceno elektrike vsaj za četrtino, ker tudi v Londonu - WTF, na osnovi česa so jo tako hitro tako natančno izračunali - z nabijanjem cene za četrtino niso počakali vsaj kakšne pol ure, pa da bi potem jaz mislil, da je to pač prosti trg, ko v primeru tuje nesreče vsaka stvar vedno zraste za četrtino ...

P.S.: toti tvoji inovativni derivativi niso niti zastonj niti se nujno ne splačajo oziroma se splačajo, ker si neoliberalni mrhovinarji s tujo nesrečo polnijo svoje nenasitne riti ... no, če pa si ti zdaj zadovoljen s totim mojim asom iz rokava, si zadovoljen, če ne, pač ne, ker empatije in sočutja se ne moreš naučiti, ampak se s tem rodiš in to imaš ali nimaš, jebiga ...
mimoidoci sporočil: 6.001
[#2688323] 13.12.17 11:02 · odgovor na: najobj (#2688301)
Odgovori   +    5
[najobj]
> [mimoidoci]
> > [najobj]
> > ... Cene plina po eksploziji v Baumgartnu za 23 odstotkov navzgor, na vaše položnice to (še) ne bo vplivalo ...
> >
> > ... evo, to je neoliberalizem, ki si ga na totem forumu vsi tako želijo ...
> >
> > P.S.: normalni ljudje ob taki nesreči najprej probajo pomagat, tukaj pa so neoliberalni mrhovinarji na britanski borzi tujo nesrečo izkoristili, da so najprej nabili ceno plina za četrtino ...

> Ne stari, ti samo narobe vidiš stvari, pa še interpretiraš jih po svojih željah in potrebah. To da nekaj eksplodira, pa potem tega ni več moč nabaviti, je centralnoplanski socializem in ob tem je jasno da cene odletijo v nebo ne glede na vse ostalo. Pa še ranjencev in pomoči potrebnih je v socializmu dejansko več.
>
> V gnilem neoliberalizmu pa obstajajo globalni trgi in prevarantske finančne inovacije, derivativi imenovane, kjer se nekdo, ki ve, da bo v prihodnosti nekaj potreboval, lahko z njimi tudi zavaruje in robo nabavi že vnaprej, da se izogne negotovi prihodnosti. Prosti trg - jebi ga.
>
> Glede neoliberalnih mrhovinarjev je pa tako. Tisti, ki po tvoje danes prodajajo po višjih cenah, so to počeli tudi včeraj po nižjih cenah in se očigledno zajebali.
>
> P.S.: Če sem te prav razumel, bi jih ti v Londonu mobiliziral in jih nagnal na Dunaj pomagat gasit in ranjence evakuirat. Sem te prav razumel in se upravičeno nasmejal, al maš tukaj kakega drugega asa v rokavu?

... čuj, mimoidoči ... evo, sicer ne vem, kje in kako si ti preživel zadnje dneve, ampak centralnoplanski sistem zaščite in reševanja v Sloveniji z nesebično solidarnostjo kar dobro deluje, če mene kaj vprašaš ... khmm, čeprav če jaz zdaj tebe prav razumem, bi pred pomočjo nesrečnikom morali neoliberalni mrhovinarji najprej nabiti ceno elektrike vsaj za četrtino, ker tudi v Londonu - WTF, na osnovi česa so jo tako hitro tako natančno izračunali - z nabijanjem cene za četrtino niso počakali vsaj kakšne pol ure, pa da bi potem jaz mislil, da je to pač prosti trg, ko v primeru tuje nesreče vsaka stvar vedno zraste za četrtino ...

P.S.: toti tvoji inovativni derivativi niso niti zastonj niti se nujno ne splačajo oziroma se splačajo, ker si neoliberalni mrhovinarji s tujo nesrečo polnijo svoje nenasitne riti ... no, če pa si ti zdaj zadovoljen s totim mojim asom iz rokava, si zadovoljen, če ne, pač ne, ker empatije in sočutja se ne moreš naučiti, ampak se s tem rodiš in to imaš ali nimaš, jebiga ...
Stavim, da ko boš s tvojo empatijo in sočutjem prodajal svoj sedanji avto, da nekako kupec ne bo deležen teh tvojih vrlin in da bo, vsemu navkljub, ponujal malo manj kot bosta tvoja empatija in sočutje zahtevala. Na koncu se bosta s kupcem verjetno nekje našla (če vnaprej uganem: ti pri malo nižji ceni, on pri malo višji) v kolikor ga ne boš prevaral z drugim kupcem, ki je pripravljen ponuditi nekoliko več od prvega. No in podobno se formirajo tudi cene na vseh borzah sveta. V normalnem lajfu si tudi ti prostotržnik, le da moraš to skrivati pred samim sabo, nas tule pa do neke mere zabavaš, onim 160-im si pa s tem blefom pač dokurčil.

P.S.: Strinjam se, da se empatije in sočutja ne moreš naučiti, najgrše pa je, da jih promoviraš kot svojo vrlino, a si hkrati z njimi obdarjen ravno toliko kot vsi ostali. Še en razlog, da te ima 160 bralcev za neberljivega glumca, večina ostalih, ki te občasno beremo, pa tako hinavščino malo bolje toleriramo. Ker smo vsaj malo empatični, če že ne sočutni do pacientov.
najobj sporočil: 31.920
[#2688340] 13.12.17 13:24 · odgovor na: mimoidoci (#2688323)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 13.12.2017 13:29
[mimoidoci]
> [najobj]
> > [mimoidoci]
> > > [najobj]
> > > ... Cene plina po eksploziji v Baumgartnu za 23 odstotkov navzgor, na vaše položnice to (še) ne bo vplivalo ...
> > >
> > > ... evo, to je neoliberalizem, ki si ga na totem forumu vsi tako želijo ...
> > >
> > > P.S.: normalni ljudje ob taki nesreči najprej probajo pomagat, tukaj pa so neoliberalni mrhovinarji na britanski borzi tujo nesrečo izkoristili, da so najprej nabili ceno plina za četrtino ...
> > Ne stari, ti samo narobe vidiš stvari, pa še interpretiraš jih po svojih željah in potrebah. To da nekaj eksplodira, pa potem tega ni več moč nabaviti, je centralnoplanski socializem in ob tem je jasno da cene odletijo v nebo ne glede na vse ostalo. Pa še ranjencev in pomoči potrebnih je v socializmu dejansko več.
> >
> > V gnilem neoliberalizmu pa obstajajo globalni trgi in prevarantske finančne inovacije, derivativi imenovane, kjer se nekdo, ki ve, da bo v prihodnosti nekaj potreboval, lahko z njimi tudi zavaruje in robo nabavi že vnaprej, da se izogne negotovi prihodnosti. Prosti trg - jebi ga.
> >
> > Glede neoliberalnih mrhovinarjev je pa tako. Tisti, ki po tvoje danes prodajajo po višjih cenah, so to počeli tudi včeraj po nižjih cenah in se očigledno zajebali.
> >
> > P.S.: Če sem te prav razumel, bi jih ti v Londonu mobiliziral in jih nagnal na Dunaj pomagat gasit in ranjence evakuirat. Sem te prav razumel in se upravičeno nasmejal, al maš tukaj kakega drugega asa v rokavu?
> ... čuj, mimoidoči ... evo, sicer ne vem, kje in kako si ti preživel zadnje dneve, ampak centralnoplanski sistem zaščite in reševanja v Sloveniji z nesebično solidarnostjo kar dobro deluje, če mene kaj vprašaš ... khmm, čeprav če jaz zdaj tebe prav razumem, bi pred pomočjo nesrečnikom morali neoliberalni mrhovinarji najprej nabiti ceno elektrike vsaj za četrtino, ker tudi v Londonu - WTF, na osnovi česa so jo tako hitro tako natančno izračunali - z nabijanjem cene za četrtino niso počakali vsaj kakšne pol ure, pa da bi potem jaz mislil, da je to pač prosti trg, ko v primeru tuje nesreče vsaka stvar vedno zraste za četrtino ...
>
> P.S.: toti tvoji inovativni derivativi niso niti zastonj niti se nujno ne splačajo oziroma se splačajo, ker si neoliberalni mrhovinarji s tujo nesrečo polnijo svoje nenasitne riti ... no, če pa si ti zdaj zadovoljen s totim mojim asom iz rokava, si zadovoljen, če ne, pač ne, ker empatije in sočutja se ne moreš naučiti, ampak se s tem rodiš in to imaš ali nimaš, jebiga ...
Stavim, da ko boš s tvojo empatijo in sočutjem prodajal svoj sedanji avto, da nekako kupec ne bo deležen teh tvojih vrlin in da bo, vsemu navkljub, ponujal malo manj kot bosta tvoja empatija in sočutje zahtevala. Na koncu se bosta s kupcem verjetno nekje našla (če vnaprej uganem: ti pri malo nižji ceni, on pri malo višji) v kolikor ga ne boš prevaral z drugim kupcem, ki je pripravljen ponuditi nekoliko več od prvega. No in podobno se formirajo tudi cene na vseh borzah sveta. V normalnem lajfu si tudi ti prostotržnik, le da moraš to skrivati pred samim sabo, nas tule pa do neke mere zabavaš, onim 160-im si pa s tem blefom pač dokurčil.

P.S.: Strinjam se, da se empatije in sočutja ne moreš naučiti, najgrše pa je, da jih promoviraš kot svojo vrlino, a si hkrati z njimi obdarjen ravno toliko kot vsi ostali. Še en razlog, da te ima 160 bralcev za neberljivega glumca, večina ostalih, ki te občasno beremo, pa tako hinavščino malo bolje toleriramo. Ker smo vsaj malo empatični, če že ne sočutni do pacientov.
... OK, in kaj točno si hotel povedat ? ... khmm, razen da sem te zadel v "mehko", ker si spet zavihal svoj užaljeni nos ...

P.S.: če že delaš primerjave z življenjem običajnih ljudi, so neoliberalni mrhovinarji na britanski borzi - ko so zaradi tuje nesreče v istem trenutku nabili ceno plina za četrtino - še najbolj podobni mrhovinarju, ki bi v tistem dežju včeraj vsem revežem brez strehe na hišah prodajal cigle za streho za četrtino dražje kot dan pred tem, ker je to pač prosti trg in se cene oblikujejo glede na majhno ponudbo in veliko povpraševanje ... evo, res me zanima, če bi on in njegovi cigli ostali celi ... aja, pa malo boljše poglej, koliko forumašev ni tako empatičnih kot ti, čeprav je trenutna cifra 159 itak smešna, ker je še iz časov, ko je bila na totem forumu prisotna cela tovarniška ekipa SDS, Črtu pa se ne ljubi vzet minuto časa za select, da bi neaktivne uporabnike pobrisal ...
mimoidoci sporočil: 6.001
[#2688359] 13.12.17 14:40 · odgovor na: najobj (#2688340)
Odgovori   +    4
[najobj]
> [mimoidoci]
> > [najobj]
> > > [mimoidoci]
> > > > [najobj]
> > > > ... Cene plina po eksploziji v Baumgartnu za 23 odstotkov navzgor, na vaše položnice to (še) ne bo vplivalo ...
> > > >
> > > > ... evo, to je neoliberalizem, ki si ga na totem forumu vsi tako želijo ...
> > > >
> > > > P.S.: normalni ljudje ob taki nesreči najprej probajo pomagat, tukaj pa so neoliberalni mrhovinarji na britanski borzi tujo nesrečo izkoristili, da so najprej nabili ceno plina za četrtino ...

> > > Ne stari, ti samo narobe vidiš stvari, pa še interpretiraš jih po svojih željah in potrebah. To da nekaj eksplodira, pa potem tega ni več moč nabaviti, je centralnoplanski socializem in ob tem je jasno da cene odletijo v nebo ne glede na vse ostalo. Pa še ranjencev in pomoči potrebnih je v socializmu dejansko več.
> > >
> > > V gnilem neoliberalizmu pa obstajajo globalni trgi in prevarantske finančne inovacije, derivativi imenovane, kjer se nekdo, ki ve, da bo v prihodnosti nekaj potreboval, lahko z njimi tudi zavaruje in robo nabavi že vnaprej, da se izogne negotovi prihodnosti. Prosti trg - jebi ga.
> > >
> > > Glede neoliberalnih mrhovinarjev je pa tako. Tisti, ki po tvoje danes prodajajo po višjih cenah, so to počeli tudi včeraj po nižjih cenah in se očigledno zajebali.
> > >
> > > P.S.: Če sem te prav razumel, bi jih ti v Londonu mobiliziral in jih nagnal na Dunaj pomagat gasit in ranjence evakuirat. Sem te prav razumel in se upravičeno nasmejal, al maš tukaj kakega drugega asa v rokavu?

> > ... čuj, mimoidoči ... evo, sicer ne vem, kje in kako si ti preživel zadnje dneve, ampak centralnoplanski sistem zaščite in reševanja v Sloveniji z nesebično solidarnostjo kar dobro deluje, če mene kaj vprašaš ... khmm, čeprav če jaz zdaj tebe prav razumem, bi pred pomočjo nesrečnikom morali neoliberalni mrhovinarji najprej nabiti ceno elektrike vsaj za četrtino, ker tudi v Londonu - WTF, na osnovi česa so jo tako hitro tako natančno izračunali - z nabijanjem cene za četrtino niso počakali vsaj kakšne pol ure, pa da bi potem jaz mislil, da je to pač prosti trg, ko v primeru tuje nesreče vsaka stvar vedno zraste za četrtino ...
> >
> > P.S.: toti tvoji inovativni derivativi niso niti zastonj niti se nujno ne splačajo oziroma se splačajo, ker si neoliberalni mrhovinarji s tujo nesrečo polnijo svoje nenasitne riti ... no, če pa si ti zdaj zadovoljen s totim mojim asom iz rokava, si zadovoljen, če ne, pač ne, ker empatije in sočutja se ne moreš naučiti, ampak se s tem rodiš in to imaš ali nimaš, jebiga ...

> Stavim, da ko boš s tvojo empatijo in sočutjem prodajal svoj sedanji avto, da nekako kupec ne bo deležen teh tvojih vrlin in da bo, vsemu navkljub, ponujal malo manj kot bosta tvoja empatija in sočutje zahtevala. Na koncu se bosta s kupcem verjetno nekje našla (če vnaprej uganem: ti pri malo nižji ceni, on pri malo višji) v kolikor ga ne boš prevaral z drugim kupcem, ki je pripravljen ponuditi nekoliko več od prvega. No in podobno se formirajo tudi cene na vseh borzah sveta. V normalnem lajfu si tudi ti prostotržnik, le da moraš to skrivati pred samim sabo, nas tule pa do neke mere zabavaš, onim 160-im si pa s tem blefom pač dokurčil.
>
> P.S.: Strinjam se, da se empatije in sočutja ne moreš naučiti, najgrše pa je, da jih promoviraš kot svojo vrlino, a si hkrati z njimi obdarjen ravno toliko kot vsi ostali. Še en razlog, da te ima 160 bralcev za neberljivega glumca, večina ostalih, ki te občasno beremo, pa tako hinavščino malo bolje toleriramo. Ker smo vsaj malo empatični, če že ne sočutni do pacientov.

... OK, in kaj točno si hotel povedat ? ... khmm, razen da sem te zadel v "mehko", ker si spet zavihal svoj užaljeni nos ...

P.S.: če že delaš primerjave z življenjem običajnih ljudi, so neoliberalni mrhovinarji na britanski borzi - ko so zaradi tuje nesreče v istem trenutku nabili ceno plina za četrtino - še najbolj podobni mrhovinarju, ki bi v tistem dežju včeraj vsem revežem brez strehe na hišah prodajal cigle za streho za četrtino dražje kot dan pred tem, ker je to pač prosti trg in se cene oblikujejo glede na majhno ponudbo in veliko povpraševanje ... evo, res me zanima, če bi on in njegovi cigli ostali celi ... aja, pa malo boljše poglej, koliko forumašev ni tako empatičnih kot ti, čeprav je trenutna cifra 159 itak smešna, ker je še iz časov, ko je bila na totem forumu prisotna cela tovarniška ekipa SDS, Črtu pa se ne ljubi vzet minuto časa za select, da bi neaktivne uporabnike pobrisal ...
Točno to sem hotel povedat, kar ti ne moreš doumeti. Namreč, da pri formiranju cene na trgu ni bistvene razlike med teboj, ko prodajaš avto in med nekim trgovčičem z elektriko, ki v Londonu sedi pred monitorjem, kjer mu avtomatska platforma pred očmi prikazuje ceno najboljših kupcev ali ponudnikov in ko se njemu zazdi pritisne na gumb za nakup ali prodajo in s tem tudi vpliva na premikanje cene. Ni kriv ni dužan.

Ko ti oglašuješ svojo škatlo, ki je kupcu vredna 4.000, v tvoji glavi pa je začetna cena 5.000, ravno tako mrhoviniš s 25% previsoko ceno in brez sočutja in empatije - še hujši si kot londonski trgovčič, ki se mu cene formirajo avkcijsko in popolnoma avtomatizirano. Vem da ti je to ekvivalenco težko doumeti, ker neoliberalizem, mrhovinarstvo, revščino in ubogost ter podobne opazke nekateri nujno potrebujete za svoj ideološki gard.
najobj sporočil: 31.920
[#2688375] 13.12.17 15:39 · odgovor na: mimoidoci (#2688359)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 13.12.2017 15:45
> > Stavim, da ko boš s tvojo empatijo in sočutjem prodajal svoj sedanji avto, da nekako kupec ne bo deležen teh tvojih vrlin in da bo, vsemu navkljub, ponujal malo manj kot bosta tvoja empatija in sočutje zahtevala. Na koncu se bosta s kupcem verjetno nekje našla (če vnaprej uganem: ti pri malo nižji ceni, on pri malo višji) v kolikor ga ne boš prevaral z drugim kupcem, ki je pripravljen ponuditi nekoliko več od prvega. No in podobno se formirajo tudi cene na vseh borzah sveta. V normalnem lajfu si tudi ti prostotržnik, le da moraš to skrivati pred samim sabo, nas tule pa do neke mere zabavaš, onim 160-im si pa s tem blefom pač dokurčil.
> >
> > P.S.: Strinjam se, da se empatije in sočutja ne moreš naučiti, najgrše pa je, da jih promoviraš kot svojo vrlino, a si hkrati z njimi obdarjen ravno toliko kot vsi ostali. Še en razlog, da te ima 160 bralcev za neberljivega glumca, večina ostalih, ki te občasno beremo, pa tako hinavščino malo bolje toleriramo. Ker smo vsaj malo empatični, če že ne sočutni do pacientov.
> ... OK, in kaj točno si hotel povedat ? ... khmm, razen da sem te zadel v "mehko", ker si spet zavihal svoj užaljeni nos ...
>
> P.S.: če že delaš primerjave z življenjem običajnih ljudi, so neoliberalni mrhovinarji na britanski borzi - ko so zaradi tuje nesreče v istem trenutku nabili ceno plina za četrtino - še najbolj podobni mrhovinarju, ki bi v tistem dežju včeraj vsem revežem brez strehe na hišah prodajal cigle za streho za četrtino dražje kot dan pred tem, ker je to pač prosti trg in se cene oblikujejo glede na majhno ponudbo in veliko povpraševanje ... evo, res me zanima, če bi on in njegovi cigli ostali celi ... aja, pa malo boljše poglej, koliko forumašev ni tako empatičnih kot ti, čeprav je trenutna cifra 159 itak smešna, ker je še iz časov, ko je bila na totem forumu prisotna cela tovarniška ekipa SDS, Črtu pa se ne ljubi vzet minuto časa za select, da bi neaktivne uporabnike pobrisal ...
Točno to sem hotel povedat, kar ti ne moreš doumeti. Namreč, da pri formiranju cene na trgu ni bistvene razlike med teboj, ko prodajaš avto in med nekim trgovčičem z elektriko, ki v Londonu sedi pred monitorjem, kjer mu avtomatska platforma pred očmi prikazuje ceno najboljših kupcev ali ponudnikov in ko se njemu zazdi pritisne na gumb za nakup ali prodajo in s tem tudi vpliva na premikanje cene. Ni kriv ni dužan.

Ko ti oglašuješ svojo škatlo, ki je kupcu vredna 4.000, v tvoji glavi pa je začetna cena 5.000, ravno tako mrhoviniš s 25% previsoko ceno in brez sočutja in empatije - še hujši si kot londonski trgovčič, ki se mu cene formirajo avkcijsko in popolnoma avtomatizirano. Vem da ti je to ekvivalenco težko doumeti, ker neoliberalizem, mrhovinarstvo, revščino in ubogost ter podobne opazke nekateri nujno potrebujete za svoj ideološki gard.
... evo, res ne morem doumeti, čemu služi tvoj ton in "umetniški vložek" s ciframi iz mojega profila ... no, se pa strinjam s tabo, da trgovčič z elektriko/plinom v službi svojih požrešnih gospodarjev "ni kriv ni dužan" pač klika po ekranu ali tolče po tastaturi, ker nekaj je treba jest, ne strinjam pa se s tabo, da je moj avto škatla, kaj šele da bi bila vredna samo 4.000 evrov ali pa da bi z njim hotel izkoriščat stisko kupca ...

P.S.: da se (ideološko) zelo razlikujeva, je meni jasno od tvojega prvega posta, s katerim si me zviška dolga leta nazaj naštartal na totem forumu ...
anon-24442 sporočil: 12
[#2688950] 17.12.17 21:50
Odgovori   +    0
Nabavne cene zemeljskega plina na so na istem nivoju kot pred enim tednom.
najobj sporočil: 31.920
[#2688999] 18.12.17 10:23 · odgovor na: mimoidoci (#2688236)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]
> [najobj]
> ... Cene plina po eksploziji v Baumgartnu za 23 odstotkov navzgor, na vaše položnice to (še) ne bo vplivalo ...
>
> ... evo, to je neoliberalizem, ki si ga na totem forumu vsi tako želijo ...
>
> P.S.: normalni ljudje ob taki nesreči najprej probajo pomagat, tukaj pa so neoliberalni mrhovinarji na britanski borzi tujo nesrečo izkoristili, da so najprej nabili ceno plina za četrtino ...
Ne stari, ti samo narobe vidiš stvari, pa še interpretiraš jih po svojih željah in potrebah. To da nekaj eksplodira, pa potem tega ni več moč nabaviti, je centralnoplanski socializem in ob tem je jasno da cene odletijo v nebo ne glede na vse ostalo. Pa še ranjencev in pomoči potrebnih je v socializmu dejansko več.

V gnilem neoliberalizmu pa obstajajo globalni trgi in prevarantske finančne inovacije, derivativi imenovane, kjer se nekdo, ki ve, da bo v prihodnosti nekaj potreboval, lahko z njimi tudi zavaruje in robo nabavi že vnaprej, da se izogne negotovi prihodnosti. Prosti trg - jebi ga.

Glede neoliberalnih mrhovinarjev je pa tako. Tisti, ki po tvoje danes prodajajo po višjih cenah, so to počeli tudi včeraj po nižjih cenah in se očigledno zajebali.

P.S.: Če sem te prav razumel, bi jih ti v Londonu mobiliziral in jih nagnal na Dunaj pomagat gasit in ranjence evakuirat. Sem te prav razumel in se upravičeno nasmejal, al maš tukaj kakega drugega asa v rokavu?
... forum.finance.si/?m=...950&single ...

Strani: 1