Strani: 1

MrRooky sporočil: 351
[#2688118] 11.12.17 23:01
Odgovori   +    0
Terminske pogodbe v kombinacij z menjalnicami....in kakšnim "kitom", to bo še zanimivo. ;)

Mal, če ma kdo čas za branje ;)

cryptodaily.co.uk/20...le-part-i/

Že večkrat napisano kje drugje ;)
www.zerohedge.com/ne...d-currency
MF-561169 sporočil: 380
[#2688119] 12.12.17 07:22 · odgovor na: MrRooky (#2688118)
Odgovori   +    1
Like I said at the beginning of this article, since that time when 1 ounce of Gold could be bought with 35$, it takes today, 12th December 2017, 1255$. This means that Gold has appreciated in dollar terms in each of those 47 years an average of 76% per year.
definitivno zaupanja vreden analitik. Kupi!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2688130] 12.12.17 09:49
Odgovori   +    1
Za nas, ki desetletje nismo sledili finančnim tehnologijam je pisanje o kriptovalutah kot denarju prihodnosti mali šok. Priznam, težko dojamem, da gre za popolnoma elektronski denar za katerega nekako ne veljajo tržne zakonitosti, sicer, vrednost mu veliko skače in se spušča pa vendar je to virtualni trg in se ne zdi kot pravi trg, ki smo ga vajeni. Kaj bo s SWIFT? Bodo Američani kar tako gledali, kako te virtualne transakcije med državami nadomeščajo njihov SWIFT, ki je tudi orodje političnega pritiska na posamezno državo?
kzupanc sporočil: 10.519
[#2688146] 12.12.17 10:56 · odgovor na: anon-317028 (#2688130)
Odgovori   +    4
[FIN-311684]
Za nas, ki desetletje nismo sledili finančnim tehnologijam je pisanje o kriptovalutah kot denarju prihodnosti mali šok. Priznam, težko dojamem, da gre za popolnoma elektronski denar za katerega nekako ne veljajo tržne zakonitosti, sicer, vrednost mu veliko skače in se spušča pa vendar je to virtualni trg in se ne zdi kot pravi trg, ki smo ga vajeni. Kaj bo s SWIFT? Bodo Američani kar tako gledali, kako te virtualne transakcije med državami nadomeščajo njihov SWIFT, ki je tudi orodje političnega pritiska na posamezno državo?
Kaj pa če bi se nekdo enkrat vprašal brez Američanov vmes. Recimo: Bodo starši kar tako gledali, kako dilerji njihovim mulcem kar virtualno prodajajo mamila? :)
Mene bolj skrbi, kaj bo, če države predolgo pustijo to norijo. Čudi me, da so spustili tako daleč. Resno me čudi!
kzupanc sporočil: 10.519
[#2688152] 12.12.17 11:32 · odgovor na: (#2688147)
Odgovori   +    0
[rename]
Ja, čudi me, da ne prepovedo kar interneta.
Kot Severna Koreja.
Dežela srečnih in zadovoljnih ljudi, ker jih internet ne ogroža.

Tudi mene resno čudi, kakšne pišete.
A ne bi še letal prepovedali, da se rešimo teh chemtrailov?
Pa elektriko, da ne bo sevanja.
Amiši že vedo kaj je zdravo.
Meni pa ne bo nihče o razumu in svobodi pridigal. Vem, kje so meje svobode. Zadnje čase me sicer malo prijemlje, da bi si jo kdaj vzel v svoje roke. Pa mislim, da ne bi bilo najbolj zdravo.
0329Softb sporočil: 3.757
[#2688160] 12.12.17 12:14 · odgovor na: kzupanc (#2688146)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: 0329Softb 12.12.2017 12:17
Kaj pa če bi se nekdo enkrat vprašal brez Američanov vmes. Recimo: Bodo starši kar tako gledali, kako dilerji njihovim mulcem kar virtualno prodajajo mamila? :)
Mene bolj skrbi, kaj bo, če države predolgo pustijo to norijo. Čudi me, da so spustili tako daleč. Resno me čudi!
Pa kaj je v kriptovlutah tako groznenega? Si kakšno kdaj kupil/prodal? Kakšne so tvoje izkušnje? Si strašno proti, pa veš sploh proti čemu si?


Tale o mamilih pa je sploh "epska". Itak, da se je mnogo lažje registrirati pri menjalnici (3-xx dni traja), nakazati denar (1-7 dni traja, če menjalnica podpira SEPA), kupiti kriptovaluto za 50 evrov in potem le to nakazati lokalnemu dilerju za 3 džointe. Simple kot pasulj v primerjavi s tem, da se dilerju 50 evrov stisne v roke.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2688161] 12.12.17 12:19 · odgovor na: kzupanc (#2688146)
Odgovori   +    4
[kzupanc]
> [FIN-311684]
> Za nas, ki desetletje nismo sledili finančnim tehnologijam je pisanje o kriptovalutah kot denarju prihodnosti mali šok. Priznam, težko dojamem, da gre za popolnoma elektronski denar za katerega nekako ne veljajo tržne zakonitosti, sicer, vrednost mu veliko skače in se spušča pa vendar je to virtualni trg in se ne zdi kot pravi trg, ki smo ga vajeni. Kaj bo s SWIFT? Bodo Američani kar tako gledali, kako te virtualne transakcije med državami nadomeščajo njihov SWIFT, ki je tudi orodje političnega pritiska na posamezno državo?

Kaj pa če bi se nekdo enkrat vprašal brez Američanov vmes. Recimo: Bodo starši kar tako gledali, kako dilerji njihovim mulcem kar virtualno prodajajo mamila? :)
Mene bolj skrbi, kaj bo, če države predolgo pustijo to norijo. Čudi me, da so spustili tako daleč. Resno me čudi!
SWIFT nam omogoča varni prenos sredstev iz ene države v drugo, kjerkoli na planetu pa vendar za to potrebuje nekaj dni, npr. s protokolom Ripple, ki bo bolj podoben protokolu SMTP bi transakcija bila opravljena v nekaj sekundah. Ripple je letos zaposlil nekdanjega ekonomskega direktorja Swifta. Zakaj sem omenil ZDA? Pred tremi leti so Američani in EU želeli izključiti Rusijo iz Swifta oz. blokirati ruski pristop Swiftu in jo s tem mednarodno izolirati.
MrRooky sporočil: 351
[#2688169] 12.12.17 12:44 · odgovor na: kzupanc (#2688152)
Odgovori   +    1
[kzupanc]
> [rename]
> Ja, čudi me, da ne prepovedo kar interneta.
> Kot Severna Koreja.
> Dežela srečnih in zadovoljnih ljudi, ker jih internet ne ogroža.
>
> Tudi mene resno čudi, kakšne pišete.
> A ne bi še letal prepovedali, da se rešimo teh chemtrailov?
> Pa elektriko, da ne bo sevanja.
> Amiši že vedo kaj je zdravo.

Meni pa ne bo nihče o razumu in svobodi pridigal. Vem, kje so meje svobode. Zadnje čase me sicer malo prijemlje, da bi si jo kdaj vzel v svoje roke. Pa mislim, da ne bi bilo najbolj zdravo.
Forumska demokracija in pluralnost mnenj ;)
MrRooky sporočil: 351
[#2688170] 12.12.17 12:55 · odgovor na: MF-561169 (#2688119)
Odgovori   +    2
[]
>Like I said at the beginning of this article, since that time when 1 ounce of Gold could be bought with 35$, it takes today, 12th December 2017, 1255$. This means that Gold has appreciated in dollar terms in each of those 47 years an average of 76% per year.

definitivno zaupanja vreden analitik. Kupi!
Beri leve, beri desne in si ustvari svoje mnenje ;) Nič narobe, če bi ljudje malo več brali in si ustvarili svoje mnenje in potem komentirali (katere koli teme). Zaradi podatkov na podlagi 47 let in čudnih procentov se verjetno res ne bi odločil za nakup, tudi če bi bilo vse v članku res!

Kupil že dolgo nazaj! ;)
kzupanc sporočil: 10.519
[#2688177] 12.12.17 13:25 · odgovor na: 0329Softb (#2688160)
Odgovori   +    1
[0329Softb]
> Kaj pa če bi se nekdo enkrat vprašal brez Američanov vmes. Recimo: Bodo starši kar tako gledali, kako dilerji njihovim mulcem kar virtualno prodajajo mamila? :)
> Mene bolj skrbi, kaj bo, če države predolgo pustijo to norijo. Čudi me, da so spustili tako daleč. Resno me čudi!

Pa kaj je v kriptovlutah tako groznenega? Si kakšno kdaj kupil/prodal? Kakšne so tvoje izkušnje? Si strašno proti, pa veš sploh proti čemu si?


Tale o mamilih pa je sploh "epska". Itak, da se je mnogo lažje registrirati pri menjalnici (3-xx dni traja), nakazati denar (1-7 dni traja, če menjalnica podpira SEPA), kupiti kriptovaluto za 50 evrov in potem le to nakazati lokalnemu dilerju za 3 džointe. Simple kot pasulj v primerjavi s tem, da se dilerju 50 evrov stisne v roke.
OK. Gre samo za to, da morajo biti vse transakcije z imeni in priimki ter davčnimi številkami vpletenih ves čas dostopne davčnim organom, po potrebi pa pravosodnim organom itd. Logično se mi zdi, da normalni državljani to zahtevamo. Dokler smo pokorni državi in od nje pričakujemo soliden servis. Upam, d ani možno, da bi nekdo imel fiktiven milijon v bitcoinih, pa tega FURS ne bi vedel. Še bolj nemogoče pa se mi zdi, da ne bi FURS poslal odločbe za plačilo davka takoj, ko bi vse zamenjal v evre. Ampak. Če je bitcoin plčailno sredstvo, se MORA plačati davek od dobička za vsako rast vrednosti bitcoina, težko pa vam jaz povem ali takrat, ko za te BC kaj kupimo ali že prej.
MrRooky sporočil: 351
[#2688207] 12.12.17 15:31 · odgovor na: kzupanc (#2688177)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: MrRooky 12.12.2017 15:39
[kzupanc]
OK. Gre samo za to, da morajo biti vse transakcije z imeni in priimki ter davčnimi številkami vpletenih ves čas dostopne davčnim organom, po potrebi pa pravosodnim organom itd. Logično se mi zdi, da normalni državljani to zahtevamo. Dokler smo pokorni državi in od nje pričakujemo soliden servis. Upam, d ani možno, da bi nekdo imel fiktiven milijon v bitcoinih, pa tega FURS ne bi vedel. Še bolj nemogoče pa se mi zdi, da ne bi FURS poslal odločbe za plačilo davka takoj, ko bi vse zamenjal v evre. Ampak. Če je bitcoin plčailno sredstvo, se MORA plačati davek od dobička za vsako rast vrednosti bitcoina, težko pa vam jaz povem ali takrat, ko za te BC kaj kupimo ali že prej.

FAK!!! A ti sploh veškaj je blockchain??????
Gre samo za to, da morajo biti vse transakcije z imeni in priimki ter davčnimi številkami vpletenih ves čas dostopne davčnim organom, po potrebi pa pravosodnim organom itd.
To je pol dostopno za ZMERAJ!!!! Kaj boš še kazensko evidenco predlagal na blockchain? In kdo bo izbrisal po času poteka vpisa kaznivo dejanje? A bo delal "fork" za vsak izbris? Lej, ne to tako enostavno, kot si predstavljaš in si napisal!!! Da pa boš dobil podatke iz vseh menjalnic po svetu, mislim, da ne! Če bodo davki previsoki, bom šel pa na dopust na Tajsko in tam dvignil BTC v Bahte in užival ;) Doma pa razlagal kako sem bil na "Budget" potovanju...
Če je bitcoin plčailno sredstvo, se MORA plačati davek od dobička za vsako rast vrednosti bitcoina, težko pa vam jaz povem ali takrat, ko za te BC kaj kupimo ali že prej.

Ne strinjam! ;) Ne zato, ker sem v kripto svetu (z dobičkom!) , ampak če je tako, potem mora bit vsak devizni račun na banki obravnavan enako, vse valute enako, saj imajo vse svoja nihanja! Če mam gor švicarje, dolarje, kunzlne ali pa bolivarje...???? Kaj pa ko bo minus? Na kakšno obdobje se gleda? Kdaj je "free", po koliko letih?

Nabijanje davkov v višine vodi v davčne utaje in v fiktivne stroške! Sem pripravljen plačad davek ampak v neki normalni višini.
Poglej si to zmedo pri nas: v kriznih časih smo uvedli "krizni" DDV (povečali so ga), zdej se hvalijo, da so nas izvlekli iz krize! OK, pustmo, da za to vlada nima nobenih zaslug! Ampak, če se hvali, z zaslugami in se dere da ni krize, pol naj tudi DDV vrne na stopnjo pred krizo! Ne, to pa ne! Šolniki in DRŽAVNA uprava bi pa iz tega davka višje plače????? Kdo zdej tukaj služi denar in kdo plačuje davke???? Preden se država in njena ministrstva/agencije lotijo kripto sveta naj prvo počistijo med svojimi (vse lopovščine v zdravstvu, energetiki, ceste, železnice, luka, javna naročanja....) pa bo denarja dovolj za znižanje davščin! Pusti ljudem da so bogati, nismo v socializmu, da so lohk sam "prasci" debeli ;) Dat normalne davke in jih tudi pobrat! Takoj sem za! In vsakega v čuzo, ki bo utajil davke in seveda vsakega državnega uslužbenca, ki bo oškodoval državo, državljane, davkoplačevalce, državne firme....za desetkrat dlje v čuzo! Ampak, to ni debata o terminskih pogodbah ;) Terminov za porihtat državo je bilo že veliko in za razliko BTC pogodb, te za državo nimajo "dead line"!

Kako regulirat kripto trg, Korejci bodo takole:
twitter.com/joyce/st...2208376832

PS: Zanimivo, omenjaš obdavčitev BTC :)))) zdej je to že generik za kriptovalute. Z ETH se je več zaslužilo letos, z Dash še več, LTC 4 dni-skoraj 400%, NEO 25.000% letos. Ni BTC edina kripto valuta, je pa najbolj znana :))) Verjetno si s tem mislil obdavčiti vse "kripto" dobičke...Kaj pa Forex?
0329Softb sporočil: 3.757
[#2688212] 12.12.17 16:03 · odgovor na: kzupanc (#2688177)
Odgovori   +    4
OK. Gre samo za to, da morajo biti vse transakcije z imeni in priimki ter davčnimi številkami vpletenih ves čas dostopne davčnim organom, po potrebi pa pravosodnim organom itd. Logično se mi zdi, da normalni državljani to zahtevamo.

Mislim??!?! A ti resno to misliš? Torej gotovino bi ti skuril. Ne morem verjeti. Tale me je bolj šokirl kot včeraj Veber na VV faktorju. Ne morem verjeti, da kdorkoli tako razmišlja.
Dokler smo pokorni državi in od nje pričakujemo soliden servis. Upam, d ani možno, da bi nekdo imel fiktiven milijon v bitcoinih, pa tega FURS ne bi vedel. Še bolj nemogoče pa se mi zdi, da ne bi FURS poslal odločbe za plačilo davka takoj, ko bi vse zamenjal v evre. Ampak. Če je bitcoin plčailno sredstvo, se MORA plačati davek od dobička za vsako rast vrednosti bitcoina, težko pa vam jaz povem ali takrat, ko za te BC kaj kupimo ali že prej.
Če je plačilno sredstvo, če je valuta - a ti plačaš davek ob prodaji oziroma nakupu hrvaških kun, švicarskega franka?
crt sporočil: 27.194
[#2688215] 12.12.17 16:32 · odgovor na: 0329Softb (#2688212)
Odgovori   +    2
[0329Softb]
> OK. Gre samo za to, da morajo biti vse transakcije z imeni in priimki ter davčnimi številkami vpletenih ves čas dostopne davčnim organom, po potrebi pa pravosodnim organom itd. Logično se mi zdi, da normalni državljani to zahtevamo.


Mislim??!?! A ti resno to misliš? Torej gotovino bi ti skuril. Ne morem verjeti. Tale me je bolj šokirl kot včeraj Veber na VV faktorju. Ne morem verjeti, da kdorkoli tako razmišlja.
forum.finance.si/?m=...061&single
crt sporočil: 27.194
[#2688217] 12.12.17 16:37 · odgovor na: kzupanc (#2688177)
Odgovori   +    2
[kzupanc]
Še bolj nemogoče pa se mi zdi, da ne bi FURS poslal odločbe za plačilo davka takoj, ko bi vse zamenjal v evre. Ampak. Če je bitcoin plčailno sredstvo, se MORA plačati davek od dobička za vsako rast vrednosti bitcoina, težko pa vam jaz povem ali takrat, ko za te BC kaj kupimo ali že prej.
www.fu.gov.si/filead...DDPO-2.pdf

Strani: 1