Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2670522] 01.09.17 18:01
Odgovori   +    15
Če povzamemo Čuferja se bo Alpe Adria Green pritožila zaradi tega:
a.) ker Magna ne želi plačati njegovo inovacijo za gašenje požarov, ki jo menda uporabljajo vse velike avtomobilske tovarne na svetu le Magna jo noče,
b.) ker bodo delavci v Mariboru plačani manj od delavcev v Gradcu, ker se na splošno ve, da so slovenske plače za 100% višje od avstrijskih.
sopranos sporočil: 11.404
[#2670530] 01.09.17 18:21 · odgovor na: anon-317028 (#2670522)
Odgovori   +    19
[FIN-311684]
Če povzamemo Čuferja se bo Alpe Adria Green pritožila zaradi tega:
a.) ker Magna ne želi plačati njegovo inovacijo za gašenje požarov, ki jo menda uporabljajo vse velike avtomobilske tovarne na svetu le Magna jo noče,
b.) ker bodo delavci v Mariboru plačani manj od delavcev v Gradcu, ker se na splošno ve, da so slovenske plače za 100% višje od avstrijskih.
Jaz tega z Magno preprosto ne razumem.

Ko smo imeli možnost imeti IBM regijski center s plačami po 5.000 EUR smo jim rekli naj se jebejo. Tukaj se pa krši zakone, daje milijone legalne podkupnine podjetju itd. zato, da bi se vzpostavilo 400 slabo plačanih delovnih mest.


Ne vem no, meni to ne deluje prav resno.

Ker če bi se vlada takole borila za slovenske firme v Sloveniji, bi se ustvarilo več tisoč delovnih mest, ki bi bila bolje plačana in bi se tudi več dobička steklo v državno malho.

In ko se vprašaš zakaj za vraga izbrati slabšo rešitev, mi pride na pamet samo en odgovor - korupcije politikov SMC, SD in DeSUS.
bc123a sporočil: 48.253
[#2670532] 01.09.17 18:45 · odgovor na: sopranos (#2670530)
Odgovori   +    21
[sopranos]
> [FIN-311684]
> Če povzamemo Čuferja se bo Alpe Adria Green pritožila zaradi tega:
> a.) ker Magna ne želi plačati njegovo inovacijo za gašenje požarov, ki jo menda uporabljajo vse velike avtomobilske tovarne na svetu le Magna jo noče,
> b.) ker bodo delavci v Mariboru plačani manj od delavcev v Gradcu, ker se na splošno ve, da so slovenske plače za 100% višje od avstrijskih.

Jaz tega z Magno preprosto ne razumem.

Ko smo imeli možnost imeti IBM regijski center s plačami po 5.000 EUR smo jim rekli naj se jebejo. Tukaj se pa krši zakone, daje milijone legalne podkupnine podjetju itd. zato, da bi se vzpostavilo 400 slabo plačanih delovnih mest.
A niso tam hoteli imeti ekstra davcni tretma?

Sicer pa ne sanjati o nekem hightechu in 5000 EUR place. Ker Maribor jebe truma brezposelnih nikzkokvalificiranih delavcev, ne brezposelnih znanstvenikov svetovnega formata...

nekdo je sanjal da bi v mariboru "namesto magne" odprli nek super duper center za razvoj metod za zdravljenja raka... ja. ker je v mariboru na stotine brezposelnih onkologov na zavodu ali kako?
Viljem sporočil: 1.420
[#2670533] 01.09.17 18:54 · odgovor na: sopranos (#2670530)
Odgovori   +    23
Zavajanje glede IBM high tech investicije. Ta high tech KLICNI CENTER so odprli v Zagrebu. Če želite videti kako izgleda hich tech vlaganje se odlejite tja. Truma študentov, ki za borno dnevnico visi na nič kaj high tech telefonih.
simone22 sporočil: 264
[#2670543] 01.09.17 19:15 · odgovor na: anon-317028 (#2670522)
Odgovori   +    6
Cisto tipicno prikrito izseljevanje pod krinko iskanja informacij in skrbi za iskanje najboljsih resitev za zaposlene.

Najboljse pa je to za place. Bog ne daj da Magna placa delavce dosti visje kot MB firme, ker je to manj kot v Grazu. Raje delamo za minimalca za Slovence!!
Ker bodo potem Mariborcani lahko vec kolesarili, ker bodo morali pri bencinu sparat. Sem sedaj komaj povezavo z ekoloskim vidikom spregledal! Butec jaz.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2670551] 01.09.17 19:37 · odgovor na: simone22 (#2670543)
Odgovori   +    8
[simone22]
Cisto tipicno prikrito izseljevanje pod krinko iskanja informacij in skrbi za iskanje najboljsih resitev za zaposlene.

Najboljse pa je to za place. Bog ne daj da Magna placa delavce dosti visje kot MB firme, ker je to manj kot v Grazu. Raje delamo za minimalca za Slovence!!
Ker bodo potem Mariborcani lahko vec kolesarili, ker bodo morali pri bencinu sparat. Sem sedaj komaj povezavo z ekoloskim vidikom spregledal! Butec jaz.

Kot podjetnik podpiram Magnino investicijo, ker bo veliko majhnih podjetnikov dobilo priložnost sodelovati z Magno, podobno kot sodelujejo npr. z Revozom, zaposlovali bodo, potrebovali bodo pogodbe o zaposlitvi, pravilnike...in na koncu te verige bom nekaj zaslužil tudi sam.
sopranos sporočil: 11.404
[#2670553] 01.09.17 19:45 · odgovor na: bc123a (#2670532)
Odgovori   +    9
[bc123a]
> [sopranos]
> > [FIN-311684]
> > Če povzamemo Čuferja se bo Alpe Adria Green pritožila zaradi tega:
> > a.) ker Magna ne želi plačati njegovo inovacijo za gašenje požarov, ki jo menda uporabljajo vse velike avtomobilske tovarne na svetu le Magna jo noče,
> > b.) ker bodo delavci v Mariboru plačani manj od delavcev v Gradcu, ker se na splošno ve, da so slovenske plače za 100% višje od avstrijskih.
>
> Jaz tega z Magno preprosto ne razumem.
>
> Ko smo imeli možnost imeti IBM regijski center s plačami po 5.000 EUR smo jim rekli naj se jebejo. Tukaj se pa krši zakone, daje milijone legalne podkupnine podjetju itd. zato, da bi se vzpostavilo 400 slabo plačanih delovnih mest.

A niso tam hoteli imeti ekstra davcni tretma?

Sicer pa ne sanjati o nekem hightechu in 5000 EUR place. Ker Maribor jebe truma brezposelnih nikzkokvalificiranih delavcev, ne brezposelnih znanstvenikov svetovnega formata...

nekdo je sanjal da bi v mariboru "namesto magne" odprli nek super duper center za razvoj metod za zdravljenja raka... ja. ker je v mariboru na stotine brezposelnih onkologov na zavodu ali kako?
Ja, so tudi hoteli poseben tretma.

Ker levičarji radi leporečijo. In ene takih besed je sistemsko. Naj uredijo sistemsko, da se bo v Sloveniji več zaposlovalo in investiralo. Recimo, da država vsem podjetjem malo spusti davke. Da se manj vzame pri dohodnini. Pa še poenostavi naj se birokratske postopke. Kot protiutež naj se pa potem proda državna podjetja. In bo win-win situacija. Javni sektor bo lahko imel višje plače. Manj jim bo treba delati. Gospodarstvo bo imelo višje plače, več dobičkov in več bo investicij.

Mi imamo pa raje visoke davke. Veliko birokracije. Potem pa samo določenim podjetjem damo subvencije, spodbude itd. Podjetjem, ki so bodisi politično dobro povezana ali pa ki znajo dobro podmazati. Nekaj jih je pa vmes, ki niso ne eno ne drugo. Samo ta morajo pa 2x več delati in se truditi. Da je potem marsikatero izmed teh podjetij ugotovilo, da je bolje, če se umaknejo, ker v zameno za porabljene resurse dobijo premalo.
sopranos sporočil: 11.404
[#2670555] 01.09.17 19:47 · odgovor na: Viljem (#2670533)
Odgovori   +    6
[Viljem]
Zavajanje glede IBM high tech investicije. Ta high tech KLICNI CENTER so odprli v Zagrebu. Če želite videti kako izgleda hich tech vlaganje se odlejite tja. Truma študentov, ki za borno dnevnico visi na nič kaj high tech telefonih.
Saj malo sem sicer provociral. Ampak hočeš povedati, da bodo delavci v slovenski Magmi bolje plačani kot bi bili v IBM? In če se res rabi službe za nižje kvalificirane delavce, potem je pa IBM klicni center vseeno dobra zadeva.
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2670572] 02.09.17 05:11 · odgovor na: sopranos (#2670530)
Odgovori   +    5
V telefonskem centru so place 5k? Kje ze?
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2670575] 02.09.17 06:45 · odgovor na: sopranos (#2670555)
Odgovori   +    6
[sopranos]
> [Viljem]
> Zavajanje glede IBM high tech investicije. Ta high tech KLICNI CENTER so odprli v Zagrebu. Če želite videti kako izgleda hich tech vlaganje se odlejite tja. Truma študentov, ki za borno dnevnico visi na nič kaj high tech telefonih.

Saj malo sem sicer provociral. Ampak hočeš povedati, da bodo delavci v slovenski Magmi bolje plačani kot bi bili v IBM? In če se res rabi službe za nižje kvalificirane delavce, potem je pa IBM klicni center vseeno dobra zadeva.
Kot ti je bc123 ze napisal Maribor tega kadra nima poleg tega pa drzava rabi tudi podjetje, kot je magna ki Ho zaposlila tiste ki jim sola smrdi tako ali drugace. Drzava, politika potrebuje siroko paleto od vrhunskih do tistih delafcev za osnovno placo, se lazje obvladuje te zadnje.
novica sporočil: 5.397
[#2670579] 02.09.17 08:19 · odgovor na: anon-317028 (#2670522)
Odgovori   +    10
[FIN-311684]
Če povzamemo Čuferja se bo Alpe Adria Green pritožila zaradi tega:
a.) ker Magna ne želi plačati njegovo inovacijo za gašenje požarov, ki jo menda uporabljajo vse velike avtomobilske tovarne na svetu le Magna jo noče,
b.) ker bodo delavci v Mariboru plačani manj od delavcev v Gradcu, ker se na splošno ve, da so slovenske plače za 100% višje od avstrijskih.
Pri Magni je spet na mestu dobri stari bolgarski rek: "batko, ako imaš problem i ne mož ga rešiš so pari, ti ga reši so mnogu pari!" Ni mi jasno, kako tega pri Magni ne dojamejo, saj Avstrija ni ravno korupcije prosta cona.
novica
Gustl sporočil: 13.629
[#2670583] 02.09.17 09:24 · odgovor na: novica (#2670579)
Odgovori   +    3
[novica]
> [FIN-311684]
> Če povzamemo Čuferja se bo Alpe Adria Green pritožila zaradi tega:
> a.) ker Magna ne želi plačati njegovo inovacijo za gašenje požarov, ki jo menda uporabljajo vse velike avtomobilske tovarne na svetu le Magna jo noče,
> b.) ker bodo delavci v Mariboru plačani manj od delavcev v Gradcu, ker se na splošno ve, da so slovenske plače za 100% višje od avstrijskih.

Pri Magni je spet na mestu dobri stari bolgarski rek: "batko, ako imaš problem i ne mož ga rešiš so pari, ti ga reši so mnogu pari!" Ni mi jasno, kako tega pri Magni ne dojamejo, saj Avstrija ni ravno korupcije prosta cona.
novica
Zadeva ze prevec (javno) vroca?
novica sporočil: 5.397
[#2670585] 02.09.17 09:43 · odgovor na: Gustl (#2670583)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [novica]
> > [FIN-311684]
> > Če povzamemo Čuferja se bo Alpe Adria Green pritožila zaradi tega:
> > a.) ker Magna ne želi plačati njegovo inovacijo za gašenje požarov, ki jo menda uporabljajo vse velike avtomobilske tovarne na svetu le Magna jo noče,
> > b.) ker bodo delavci v Mariboru plačani manj od delavcev v Gradcu, ker se na splošno ve, da so slovenske plače za 100% višje od avstrijskih.
>
> Pri Magni je spet na mestu dobri stari bolgarski rek: "batko, ako imaš problem i ne mož ga rešiš so pari, ti ga reši so mnogu pari!" Ni mi jasno, kako tega pri Magni ne dojamejo, saj Avstrija ni ravno korupcije prosta cona.
> novica

Zadeva ze prevec (javno) vroca?
Ja, najbrž res. To bi morali takoj na začetku, vsakemu po par jurjev v žep stisnit in bi zdaj že gradili.
novica
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2670586] 02.09.17 09:46 · odgovor na: (#2670556)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 01.09.17 21:05
[rename]
Ne,ne,ne...nein,nein,nein!
Tisti tam vpisarnah niso delouci.
Mi moramo razvijati proletarsko zavest in tradicijo.
Pa sindikalni in razredni boj prot bandi kapitalisticni.
Viva el revolicion....al tjo nekak.
aja pa še to...
vse kar ivan RES obvlada je kako kej razfukat...., ja v tem je pa res dober...
to ti una prava komunistična...neknek.
pa tanke tud obvlada.....
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2670588] 02.09.17 09:46 · odgovor na: (#2670556)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 01.09.17 20:53
[rename]
Ne,ne,ne...nein,nein,nein!
Tisti tam vpisarnah niso delouci.
Mi moramo razvijati proletarsko zavest in tradicijo.
Pa sindikalni in razredni boj prot bandi kapitalisticni.
Viva el revolicion....al tjo nekak.
po moje boljš, da se ivan in Co.SDS ne prikaže več SPLOH na štajersko....
*urz pa tak "veliki vodja"
"si vemo", da je to njegovo maslo.....minranje seveda.....
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2670593] 02.09.17 10:33 · odgovor na: novica (#2670585)
Odgovori   +    3
[novica]
Ja, najbrž res. To bi morali takoj na začetku, vsakemu po par jurjev v žep stisnit in bi zdaj že gradili.
novica
Ne gre tako. Takoj bi jih stalo v vrsti en milijon. In nekateri ne bi bili zadovoljni s par jurji.

Če sem pameten za nazaj, bi morali na takšne stvari računat že pri izbiri lokacije. Oziroma bi morali Magno na to opozoriti slovenski svetovalci. Saj je znano, koliko civilnih iniciativ, okoljevarstvenih in "okoljevarstvenih" društev in drugih imamo. In znano je, kako ravnajo. Najti sto razlogov za nasprotovanje gradnji sredi polja pa nobenemu ni težko.

Tudi drugod je podobno, na primer različnih pri tožbah malih delničarjev. Tam so običajno najdražji tisti, ki pridejo na koncu oziroma vztrajajo do konca... Če bodo uredili z AAG, bodo ne glede na rešitev v Magni lahko rekli, da so jo še poceni odnesli :-)
najobj sporočil: 31.920
[#2670619] 02.09.17 15:11 · odgovor na: novica (#2670585)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 02.09.2017 15:14
[novica]
> [Gustl]
> > [novica]
> > > [FIN-311684]
> > > Če povzamemo Čuferja se bo Alpe Adria Green pritožila zaradi tega:
> > > a.) ker Magna ne želi plačati njegovo inovacijo za gašenje požarov, ki jo menda uporabljajo vse velike avtomobilske tovarne na svetu le Magna jo noče,
> > > b.) ker bodo delavci v Mariboru plačani manj od delavcev v Gradcu, ker se na splošno ve, da so slovenske plače za 100% višje od avstrijskih.
> > Pri Magni je spet na mestu dobri stari bolgarski rek: "batko, ako imaš problem i ne mož ga rešiš so pari, ti ga reši so mnogu pari!" Ni mi jasno, kako tega pri Magni ne dojamejo, saj Avstrija ni ravno korupcije prosta cona.
> > novica
> Zadeva ze prevec (javno) vroca?
Ja, najbrž res. To bi morali takoj na začetku, vsakemu po par jurjev v žep stisnit in bi zdaj že gradili.
novica
... eh, niso Avstrijci kot Finci, ki so pred leti glavnemu stisnili par milijonov v žep, pa je vse šlo kot po maslu ... khmm, mislim na dobavo oklepnikov z dosti kolesi in brez oborožitve ...
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2670632] 02.09.17 17:51 · odgovor na: novica (#2670585)
Odgovori   +    2
[novica]
> [Gustl]
> > [novica]
> > > [FIN-311684]
> > > Če povzamemo Čuferja se bo Alpe Adria Green pritožila zaradi tega:
> > > a.) ker Magna ne želi plačati njegovo inovacijo za gašenje požarov, ki jo menda uporabljajo vse velike avtomobilske tovarne na svetu le Magna jo noče,
> > > b.) ker bodo delavci v Mariboru plačani manj od delavcev v Gradcu, ker se na splošno ve, da so slovenske plače za 100% višje od avstrijskih.
> >
> > Pri Magni je spet na mestu dobri stari bolgarski rek: "batko, ako imaš problem i ne mož ga rešiš so pari, ti ga reši so mnogu pari!" Ni mi jasno, kako tega pri Magni ne dojamejo, saj Avstrija ni ravno korupcije prosta cona.
> > novica
>
> Zadeva ze prevec (javno) vroca?

Ja, najbrž res. To bi morali takoj na začetku, vsakemu po par jurjev v žep stisnit in bi zdaj že gradili.
novica
Ob eni priliki leeeta nazaj je Čufer name vpil, da bom odpuščen, ker sem podvomil v to kar je razlagal. No še sem tu.
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2670669] 03.09.17 07:43 · odgovor na: sopranos (#2670553)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 02.09.17 13:31
[sopranos]
> [bc123a]
> > [sopranos]
> > > [FIN-311684]
> > > Če povzamemo Čuferja se bo Alpe Adria Green pritožila zaradi tega:
> > > a.) ker Magna ne želi plačati njegovo inovacijo za gašenje požarov, ki jo menda uporabljajo vse velike avtomobilske tovarne na svetu le Magna jo noče,
> > > b.) ker bodo delavci v Mariboru plačani manj od delavcev v Gradcu, ker se na splošno ve, da so slovenske plače za 100% višje od avstrijskih.
> >
> > Jaz tega z Magno preprosto ne razumem.
> >
> > Ko smo imeli možnost imeti IBM regijski center s plačami po 5.000 EUR smo jim rekli naj se jebejo. Tukaj se pa krši zakone, daje milijone legalne podkupnine podjetju itd. zato, da bi se vzpostavilo 400 slabo plačanih delovnih mest.
>
> A niso tam hoteli imeti ekstra davcni tretma?
>
> Sicer pa ne sanjati o nekem hightechu in 5000 EUR place. Ker Maribor jebe truma brezposelnih nikzkokvalificiranih delavcev, ne brezposelnih znanstvenikov svetovnega formata...
>
> nekdo je sanjal da bi v mariboru "namesto magne" odprli nek super duper center za razvoj metod za zdravljenja raka... ja. ker je v mariboru na stotine brezposelnih onkologov na zavodu ali kako?

Ja, so tudi hoteli poseben tretma.

Ker levičarji radi leporečijo. In ene takih besed je sistemsko. Naj uredijo sistemsko, da se bo v Sloveniji več zaposlovalo in investiralo. Recimo, da država vsem podjetjem malo spusti davke. Da se manj vzame pri dohodnini. Pa še poenostavi naj se birokratske postopke. Kot protiutež naj se pa potem proda državna podjetja. In bo win-win situacija. Javni sektor bo lahko imel višje plače. Manj jim bo treba delati. Gospodarstvo bo imelo višje plače, več dobičkov in več bo investicij.

Mi imamo pa raje visoke davke. Veliko birokracije. Potem pa samo določenim podjetjem damo subvencije, spodbude itd. Podjetjem, ki so bodisi politično dobro povezana ali pa ki znajo dobro podmazati. Nekaj jih je pa vmes, ki niso ne eno ne drugo. Samo ta morajo pa 2x več delati in se truditi. Da je potem marsikatero izmed teh podjetij ugotovilo, da je bolje, če se umaknejo, ker v zameno za porabljene resurse dobijo premalo.
foto.sta.si/#!a/66572/755036
evo ivanov vojaček.....
važno je da se razfuka....
Lastnik ADK je v Zboru za republiko

ne se sprenevedat, da je tole POLITIČNO NAMERNO MINIRANJE!!!!!!!!!!!
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2670670] 03.09.17 07:43 · odgovor na: sopranos (#2670553)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 02.09.17 13:13
[sopranos]
> [bc123a]
> > [sopranos]
> > > [FIN-311684]
> > > Če povzamemo Čuferja se bo Alpe Adria Green pritožila zaradi tega:
> > > a.) ker Magna ne želi plačati njegovo inovacijo za gašenje požarov, ki jo menda uporabljajo vse velike avtomobilske tovarne na svetu le Magna jo noče,
> > > b.) ker bodo delavci v Mariboru plačani manj od delavcev v Gradcu, ker se na splošno ve, da so slovenske plače za 100% višje od avstrijskih.
> >
> > Jaz tega z Magno preprosto ne razumem.
> >
> > Ko smo imeli možnost imeti IBM regijski center s plačami po 5.000 EUR smo jim rekli naj se jebejo. Tukaj se pa krši zakone, daje milijone legalne podkupnine podjetju itd. zato, da bi se vzpostavilo 400 slabo plačanih delovnih mest.
>
> A niso tam hoteli imeti ekstra davcni tretma?
>
> Sicer pa ne sanjati o nekem hightechu in 5000 EUR place. Ker Maribor jebe truma brezposelnih nikzkokvalificiranih delavcev, ne brezposelnih znanstvenikov svetovnega formata...
>
> nekdo je sanjal da bi v mariboru "namesto magne" odprli nek super duper center za razvoj metod za zdravljenja raka... ja. ker je v mariboru na stotine brezposelnih onkologov na zavodu ali kako?

Ja, so tudi hoteli poseben tretma.

Ker levičarji radi leporečijo. In ene takih besed je sistemsko. Naj uredijo sistemsko, da se bo v Sloveniji več zaposlovalo in investiralo. Recimo, da država vsem podjetjem malo spusti davke. Da se manj vzame pri dohodnini. Pa še poenostavi naj se birokratske postopke. Kot protiutež naj se pa potem proda državna podjetja. In bo win-win situacija. Javni sektor bo lahko imel višje plače. Manj jim bo treba delati. Gospodarstvo bo imelo višje plače, več dobičkov in več bo investicij.

Mi imamo pa raje visoke davke. Veliko birokracije. Potem pa samo določenim podjetjem damo subvencije, spodbude itd. Podjetjem, ki so bodisi politično dobro povezana ali pa ki znajo dobro podmazati. Nekaj jih je pa vmes, ki niso ne eno ne drugo. Samo ta morajo pa 2x več delati in se truditi. Da je potem marsikatero izmed teh podjetij ugotovilo, da je bolje, če se umaknejo, ker v zameno za porabljene resurse dobijo premalo.
foto.sta.si/#!a/66572/755036
evo ivanov vojaček.....
važno je da se razfuka....
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2670671] 03.09.17 07:43 · odgovor na: sopranos (#2670553)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 02.09.17 12:40
[sopranos]
> [bc123a]
> > [sopranos]
> > > [FIN-311684]
> > > Če povzamemo Čuferja se bo Alpe Adria Green pritožila zaradi tega:
> > > a.) ker Magna ne želi plačati njegovo inovacijo za gašenje požarov, ki jo menda uporabljajo vse velike avtomobilske tovarne na svetu le Magna jo noče,
> > > b.) ker bodo delavci v Mariboru plačani manj od delavcev v Gradcu, ker se na splošno ve, da so slovenske plače za 100% višje od avstrijskih.
> >
> > Jaz tega z Magno preprosto ne razumem.
> >
> > Ko smo imeli možnost imeti IBM regijski center s plačami po 5.000 EUR smo jim rekli naj se jebejo. Tukaj se pa krši zakone, daje milijone legalne podkupnine podjetju itd. zato, da bi se vzpostavilo 400 slabo plačanih delovnih mest.
>
> A niso tam hoteli imeti ekstra davcni tretma?
>
> Sicer pa ne sanjati o nekem hightechu in 5000 EUR place. Ker Maribor jebe truma brezposelnih nikzkokvalificiranih delavcev, ne brezposelnih znanstvenikov svetovnega formata...
>
> nekdo je sanjal da bi v mariboru "namesto magne" odprli nek super duper center za razvoj metod za zdravljenja raka... ja. ker je v mariboru na stotine brezposelnih onkologov na zavodu ali kako?

Ja, so tudi hoteli poseben tretma.

Ker levičarji radi leporečijo. In ene takih besed je sistemsko. Naj uredijo sistemsko, da se bo v Sloveniji več zaposlovalo in investiralo. Recimo, da država vsem podjetjem malo spusti davke. Da se manj vzame pri dohodnini. Pa še poenostavi naj se birokratske postopke. Kot protiutež naj se pa potem proda državna podjetja. In bo win-win situacija. Javni sektor bo lahko imel višje plače. Manj jim bo treba delati. Gospodarstvo bo imelo višje plače, več dobičkov in več bo investicij.

Mi imamo pa raje visoke davke. Veliko birokracije. Potem pa samo določenim podjetjem damo subvencije, spodbude itd. Podjetjem, ki so bodisi politično dobro povezana ali pa ki znajo dobro podmazati. Nekaj jih je pa vmes, ki niso ne eno ne drugo. Samo ta morajo pa 2x več delati in se truditi. Da je potem marsikatero izmed teh podjetij ugotovilo, da je bolje, če se umaknejo, ker v zameno za porabljene resurse dobijo premalo.
res ne vem, zakaj se SDS tako bori PROTI gradnji Magne...in skoraj PROTI VSEMU....!!!!!!!!
ŠTAJERSKA mi smo z vami!!!!!!
ko *ebe SDS....!!!!!!!!!
saj še pridejo volitve!!!!!!!!
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2670720] 03.09.17 13:11 · odgovor na: (#2670676)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 03.09.17 12:09
[rename]
Ce ne bi samo nabijal zaradi svoje politicne zaslepljenosti, in prebral kaksno uradno staalisce, bi morda lahko razbral, da:
1. SDS ne nasprotuje prihodu Magne
2. SDS ne nasprotuje 2.tiru,

ampak se zavzema za:
1. Zakonitost in transparentnost postopkov in postavitvi Magnine tovarne v Kidricevem
2. Preprecitev kraje proracunske pol milijarde zaradi napeljanih poslov tovarisije F21.
3. Zagotovitev boljsega poslovnega okolja za vse investitorje in podjetnike, ne le za posvecence.
pod točko 3. sem pozabil dodati:3. Zagotovitev boljsega poslovnega okolja za vse investitorje in podjetnike, ne le za posvecence.
a misliš tko k klima petek, ko do 2004 nikol v življenju ni "slišu" za klime in potem booom 2004-2008 je vse velike in male državne posle POBASAL....
dej ne me *ebat...
nimamo vsi spomin "zlate ribice"
ne le za posvečene WTF..., aha ja seveda sploh pa sds....
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2670722] 03.09.17 13:11 · odgovor na: (#2670676)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 03.09.17 10:16
[rename]
Ce ne bi samo nabijal zaradi svoje politicne zaslepljenosti, in prebral kaksno uradno staalisce, bi morda lahko razbral, da:
1. SDS ne nasprotuje prihodu Magne
2. SDS ne nasprotuje 2.tiru,

ampak se zavzema za:
1. Zakonitost in transparentnost postopkov in postavitvi Magnine tovarne v Kidricevem
2. Preprecitev kraje proracunske pol milijarde zaradi napeljanih poslov tovarisije F21.
3. Zagotovitev boljsega poslovnega okolja za vse investitorje in podjetnike, ne le za posvecence.
1. *ebe se SDS in ivanu za ljudi!!!!!!
2. NAPROTUJE VSEMU preko vojačkov....napr.(DDR avbelj) ne vem kva je modelu...
3. v teš6 so se dobro "omastili" preko lokalcev...tko da....
ja še pridejo volitve in takrat bo PUŠIJADA popolna sploh na štajerskem, ker tem vašim pravljicam ne naseda nihče več....

ŠTAJERSKA VSI SMO Z VAMI !!!!!!!!!!!!
zoran13 sporočil: 2.420
[#2670780] 03.09.17 21:16
Odgovori   +    0
Primer Magna Steyr: Okoljevarstvenik zaradi groženj prosi za policijsko varstvo

Okoljevarstvena organizacija Umanotera je policiji prijavila komentarje in grožnje, ki so ji jih v povezavi s projektom Magna namenili avtorji zapisov na družbenih omrežjih. Gorazd Marinček iz Slovenskega E-foruma je zaradi groženj šel še korak dlje. Zaprosil je za policijsko varstvo.
www.dnevnik.si/10427...o-varstvo-

BOB DNEVA

"Zaskrbljen sem, če v naši državi prihaja do verbalnih napadov na posameznike, ki morda mislijo drugače. To je neprimerno, nedostojno, nedržavotvorno, predvsem pa nevarno za razvoj naše skupne prihodnosti."
Milan Brglez, predsednik državnega zbora
Petek, 1. september 2017
www.vecer.com/bob-dneva
sopranos sporočil: 11.404
[#2670782] 03.09.17 21:48 · odgovor na: FIN-466864 (#2670671)
Odgovori   +    4
[FIN-466864]
> [sopranos]
> > [bc123a]
> > > [sopranos]
> > > > [FIN-311684]
> > > > Če povzamemo Čuferja se bo Alpe Adria Green pritožila zaradi tega:
> > > > a.) ker Magna ne želi plačati njegovo inovacijo za gašenje požarov, ki jo menda uporabljajo vse velike avtomobilske tovarne na svetu le Magna jo noče,
> > > > b.) ker bodo delavci v Mariboru plačani manj od delavcev v Gradcu, ker se na splošno ve, da so slovenske plače za 100% višje od avstrijskih.
> > >
> > > Jaz tega z Magno preprosto ne razumem.
> > >
> > > Ko smo imeli možnost imeti IBM regijski center s plačami po 5.000 EUR smo jim rekli naj se jebejo. Tukaj se pa krši zakone, daje milijone legalne podkupnine podjetju itd. zato, da bi se vzpostavilo 400 slabo plačanih delovnih mest.
> >
> > A niso tam hoteli imeti ekstra davcni tretma?
> >
> > Sicer pa ne sanjati o nekem hightechu in 5000 EUR place. Ker Maribor jebe truma brezposelnih nikzkokvalificiranih delavcev, ne brezposelnih znanstvenikov svetovnega formata...
> >
> > nekdo je sanjal da bi v mariboru "namesto magne" odprli nek super duper center za razvoj metod za zdravljenja raka... ja. ker je v mariboru na stotine brezposelnih onkologov na zavodu ali kako?
>
> Ja, so tudi hoteli poseben tretma.
>
> Ker levičarji radi leporečijo. In ene takih besed je sistemsko. Naj uredijo sistemsko, da se bo v Sloveniji več zaposlovalo in investiralo. Recimo, da država vsem podjetjem malo spusti davke. Da se manj vzame pri dohodnini. Pa še poenostavi naj se birokratske postopke. Kot protiutež naj se pa potem proda državna podjetja. In bo win-win situacija. Javni sektor bo lahko imel višje plače. Manj jim bo treba delati. Gospodarstvo bo imelo višje plače, več dobičkov in več bo investicij.
>
> Mi imamo pa raje visoke davke. Veliko birokracije. Potem pa samo določenim podjetjem damo subvencije, spodbude itd. Podjetjem, ki so bodisi politično dobro povezana ali pa ki znajo dobro podmazati. Nekaj jih je pa vmes, ki niso ne eno ne drugo. Samo ta morajo pa 2x več delati in se truditi. Da je potem marsikatero izmed teh podjetij ugotovilo, da je bolje, če se umaknejo, ker v zameno za porabljene resurse dobijo premalo.

res ne vem, zakaj se SDS tako bori PROTI gradnji Magne...in skoraj PROTI VSEMU....!!!!!!!!
ŠTAJERSKA mi smo z vami!!!!!!
ko *ebe SDS....!!!!!!!!!
saj še pridejo volitve!!!!!!!!
In kje si sedaj mene v povezavi z SDS našel?

Če sem proti mutnim poslom in proti levi vladi, potem se takoj desničar?

Jaz nisem nič proti Magni. Sem pa proti temu, da se za eno tujo firmo krši zakone, grozi, laže in se jim za povrh daje še ne vem koliko milijonov. Medtem ko slovenske firme čakajo za dovoljenja tudi po 10 let. Ko prfuknjeni inšpektorji jebejo s.p-je za to ker jim za 10 ali 20 evrov kaj striže. Ali pa ker so v poplavi predpisov kaj naredili kaj narobe ali celo niso naredili.

Ali pa zakaj se za Magno spreminja pravila in nekaj goljufa, za IBM se pa ni moglo?

Sploh je pa tako, da tisti, ki verjame, da je za to, da morda projekt Magne ne bo šel skozi kriv Janša, potrebuje resno psihiatrično pomoč. Samo debili verjamejo, da je za vse slabo v državi lahko kriva opozicija. Sploh pa v slovenskem političnem sistemu, ko je vladajoči oblasti de facto podrejeno tudi sodstvo in večina medijev.

Strani: 1