Strani: 1

0126Bacis sporočil: 3.030
[#2670407] 01.09.17 07:23
Odgovori   +    10
Kar dober intrevju.

Me je pa zmotilo tole:
Predvsem bi lahko financirala več izobraževanja in raziskovanja s področja humanistike in družboslovja
Kaj pa če bi FDV in podobni začeli V OKVIRU OBSTOJEČIH SREDSTEV kreativneje mešat meglo?

Pa še to:
Če je tehnologija uporabna, jo narod posvoji brez "pospeševalcev"!!!
(mobiteli, računalniki...).
kzupanc sporočil: 10.519
[#2670424] 01.09.17 08:36
Odgovori   +    2
Se strinjam. Odličen, res odličen prikaz dejanskega stanja.
Edino, ker me čudi je, da ni komentarjev. A nihče ne bere tega, drage Finance? Še na največje nebuloze v zvetzi z blockchainom je bilo več odziva.
1011Arist sporočil: 1.046
[#2670443] 01.09.17 09:44 · odgovor na: kzupanc (#2670424)
Odgovori   +    4
[kzupanc]
Se strinjam. Odličen, res odličen prikaz dejanskega stanja.
Edino, ker me čudi je, da ni komentarjev. A nihče ne bere tega, drage Finance? Še na največje nebuloze v zvetzi z blockchainom je bilo več odziva.
Mogoče je malo komentarjev tudi za to, ker je tako celovito zajel tematiko, da skoraj ni kaj dodati.
Gustl sporočil: 13.629
[#2670449] 01.09.17 10:08 · odgovor na: 0126Bacis (#2670407)
Odgovori   +    1
[0126Bacis]

Če je tehnologija uporabna, jo narod posvoji brez "pospeševalcev"!!!
(mobiteli, računalniki...).
Tempo je prav tako pomemben, se posebej tam, kjer tehnologija pridobiva dodano vrednost z večanjem stevila uporabnikov.

The sooner the better...zato pospesevalci niso zaman.
bc123a sporočil: 48.253
[#2670471] 01.09.17 12:09
Odgovori   +    4
Pohvale intervjuvancu, ki "trmasto" vztraja na svojih razumnih staliscih, ceprav ga novinarka ves cas poskusi zvabiti v populisticne vode. Sedaj pa naj blockchain navijaci preberejo ta intervju.

Glede zadnjega odstavka imam tudi jaz pripombo: nihce ne ovira slovenskih fdvjev, da te stvari raziskujejo (namesto teorije in prakse rusenja kapitalizma).

No, se malo za salo: tudi ce ne bi vedel, da je gospod iz Berkeleya, bi na to sklepal iz njegovega stila :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2670472] 01.09.17 12:10 · odgovor na: Gustl (#2670449)
Odgovori   +    3
[Gustl]
> [0126Bacis]
>
> Če je tehnologija uporabna, jo narod posvoji brez "pospeševalcev"!!!
> (mobiteli, računalniki...).

Tempo je prav tako pomemben, se posebej tam, kjer tehnologija pridobiva dodano vrednost z večanjem stevila uporabnikov.

The sooner the better...zato pospesevalci niso zaman.
Lej, ce hoces pospesiti tehnologijo, mora biti tako ali drugace zanimiva za p0rn. To je vse :)
Gustl sporočil: 13.629
[#2670474] 01.09.17 12:17 · odgovor na: bc123a (#2670472)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [Gustl]
> > [0126Bacis]
> >
> > Če je tehnologija uporabna, jo narod posvoji brez "pospeševalcev"!!!
> > (mobiteli, računalniki...).
>
> Tempo je prav tako pomemben, se posebej tam, kjer tehnologija pridobiva dodano vrednost z večanjem stevila uporabnikov.
>
> The sooner the better...zato pospesevalci niso zaman.

Lej, ce hoces pospesiti tehnologijo, mora biti tako ali drugace zanimiva za p0rn. To je vse :)

Imaš prav. In se že tepem po glavi, ker nisem nič nabavil :)


forklog.net/how-bitc...-industry/
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2670485] 01.09.17 13:23 · odgovor na: (#2670473)
Odgovori   +    2
[rename]
Kako komentirate enormno naraščanje vrednosti bitcoina – v letu dni se je njegova vrednost zvišala za sedemkrat, le v zadnjem mesecu se je podvojila?

Kot lep primer piramidnega sistema.

Exactly!
I rest my case.
Tudi ostale valute, zlato, delnice in takšne praktično neuporabne surovine (no, zlato je delno uporabno) so piramida, ko se zameša praktična vrednost z vrednostjo, ki jim jo pripišejo navdušeni vlagatelji.

Dokler ima masa v glavi, da ima nekaj vrednost, bo to imelo vrednost, obratno pa enako velja.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2670506] 01.09.17 15:48 · odgovor na: (#2670490)
Odgovori   +    3
[rename]
Se ne strinjam, vendar se mi ne da sedaj na dolgo elaborirati zakaj recimo bitcoin ni ravno "mera vrednosti", zakaj je neustrezno "menjalno sredstvo", pa tudi "zakladna funkcija" je zelo vprašljiva.

Dokler imamo plačo v eurih, je ukvarjanje s kriptovalutami podobno gemblanju.
Alpa kreditom v Frankih...

:-)))

LpA
crt sporočil: 27.192
[#2670515] 01.09.17 17:16 · odgovor na: (#2670473)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: crt 01.09.2017 17:30
[rename]
Kako komentirate enormno naraščanje vrednosti bitcoina – v letu dni se je njegova vrednost zvišala za sedemkrat, le v zadnjem mesecu se je podvojila?
Kot lep primer piramidnega sistema.
Exactly!
I rest my case.
lej, seveda da je piramidni sistem. vendar je globalen, torej z izredno sirokim poolom kandidatov. kar je precej drugace od tega, da se nekaj dogaja v sloveniji in se trikrat okoli obrnes in te je ze sila matematike v rit nabila. (na hitro bi celo rekel, da je to prvi res globalni bubble, torej z neomejenim vstopom ljudi z vsega sveta v eno in isto zadevo - lahko da sem kaj spregledal, pa me popravi.)

tale stric je povedal zelo lepo, kakorkoli se komu zraven kocine postavijo - saj meni se intuitivno tudi, vendar ce malo pogledam doslej videno, tezko recem, da nima prav:

Rather than spectating you should try participating. It feels a lot better. Working in finance for more than 20 yrs you come to the realisation that people only really make money during bubbles. The rest of the time returns are inconsistent at best. Value investing has proven to be virtually impossible. Technical investing too complex for most. Smart money leaches onto a bubbles and takes money off the table on the way up then sits and waits for the next one. History says you get three in a lifetime. I'm lucky enough to be on my third and still under 50.
crt sporočil: 27.192
[#2670534] 01.09.17 18:55 · odgovor na: (#2670523)
Odgovori   +    4
[rename]
Seveda ima prav.
Jaz sem pri 60-ih pa vse zamudill, ceprav sem poznam zacetnika catch-the-cash in sem se mu smejal....pa bitcoine nisem hotel, ko sobili po dolar....zdaj pa sem star in bentim, da ne znajo matematike :-P
imam sicer podobno life story, sem pa marginalno na boljsem vsaj v tolko, da se obcasno vendarle uspem prijet za nos in skocit na vlakec, mi je pa to zelo nenaravno in se kmalu odlocim, da ne odtehta povecane sekirancije.

no, pa tistih cca 10 let razlike sem na boljsem :P
bc123a sporočil: 48.253
[#2670539] 01.09.17 19:02 · odgovor na: crt (#2670534)
Odgovori   +    2
[crt]
> [rename]
> Seveda ima prav.
> Jaz sem pri 60-ih pa vse zamudill, ceprav sem poznam zacetnika catch-the-cash in sem se mu smejal....pa bitcoine nisem hotel, ko sobili po dolar....zdaj pa sem star in bentim, da ne znajo matematike :-P

imam sicer podobno life story, sem pa marginalno na boljsem vsaj v tolko, da se obcasno vendarle uspem prijet za nos in skocit na vlakec, mi je pa to zelo nenaravno in se kmalu odlocim, da ne odtehta povecane sekirancije.

no, pa tistih cca 10 let razlike sem na boljsem :P
Pri bitcoinih je netrivialen rizik da izgubis vse. Jaz (kot vemo) sem skocil na glavo v ameriske borze v casu Zeccota in se fajn zabaval. Ampak tam je bilo vse regulirano s pravili trga vrednostnih papirjev, ki so se od casov velike depresije imela cas razviti.

Pri bitcoinu, kaj sele pri ostalih valutah pa je tako, da lahko neka trivialna pizdarija tvoj zacetni vlozek, ali pa ze "prisluzen" denar postavi na 0.

Recimo ze, kot je intervjuvanec dobro opisal, dejansko zadeva ni tako blazno decentralizirana kot se zdi, je pa ravno dovolj, da se dva velika spicita med sabo in pride do splita mreze in povsem neznanih posledic. Saj algoritme (ZIVEGA BITCOINA oziroma njegovega blockshaina) ves cas tweakajo, in to zahteva podmizno dogovarjanje ta velikih playerjev, kako to izvesti, da ne bi ovcic prevec prestrasili.

Tisti ki tako zaupajo v tale bitcoin ocitno se niso doziveli, kako leti perje, ce se dva taborja programerjev spicita, forkata projekt in si zacneta konkurirati. Ce kdo rabi primer, naj pogleda ffmpeg in libav kot primer taksne kurje stale.

Tako da ja, ce mi je za kaj zal je to, da nisem 500 EUR vlozil v to ko je bil se poceni (100 EUR), absolutno pa mi ni zal da nisem kupil nic tudi takrat ko je bil po jurja :)
crt sporočil: 27.192
[#2670541] 01.09.17 19:05 · odgovor na: bc123a (#2670539)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 01.09.2017 19:07
[bc123a]
Pri bitcoinih je netrivialen rizik da izgubis vse. Jaz (kot vemo) sem skocil na glavo v ameriske borze v casu Zeccota in se fajn zabaval. Ampak tam je bilo vse regulirano s pravili trga vrednostnih papirjev, ki so se od casov velike depresije imela cas razviti.
Pri bitcoinu, kaj sele pri ostalih valutah pa je tako, da lahko neka trivialna pizdarija tvoj zacetni vlozek, ali pa ze "prisluzen" denar postavi na 0.
Recimo ze, kot je intervjuvanec dobro opisal, dejansko zadeva ni tako blazno decentralizirana kot se zdi, je pa ravno dovolj, da se dva velika spicita med sabo in pride do splita mreze in povsem neznanih posledic. Saj algoritme (ZIVEGA BITCOINA oziroma njegovega blockshaina) ves cas tweakajo, in to zahteva podmizno dogovarjanje ta velikih playerjev, kako to izvesti, da ne bi ovcic prevec prestrasili.
ja, to so med drugim razlogi, da se tezko peljem na vlakcu.

je pa tako...

ves kaj je fajn? fajn je samo imet denar in pol kurca nic poznat in pac skocit not. ker potem se ziher ne bos sekiral, kaksen je downside, ker si ga itak niti ne znas predstavljat. in ti bo tako prihranjeno in se bos mirno peljal. in ce ti bodo vetrovi mili, bos zasluzil ko svina.

pol pa pejd pa takemu razlagaj tveganja. ti bo rekel: if you're so smart, why aren't you rich? in ker cenis racionalno presojo, bos tudi pri tem razumel, da ima prav.

kot ze vemo: ono o cricku in mravljici je tak nateg, da glava pece :)

(v bistvu crickovski piar za zagotavljanje nadaljnega dotoka mravljic :P )
bc123a sporočil: 48.253
[#2670544] 01.09.17 19:15 · odgovor na: crt (#2670541)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bc123a 01.09.2017 19:16
[crt]
pol pa pejd pa takemu razlagaj tveganja. ti bo rekel: if you're so smart, why aren't you rich? in ker cenis racionalno presojo, bos tudi pri tem razumel, da ima prav.
Res?

Poglej ta klasa folka je recimo masovno jemala CHF kredite. Seveda koncepta tveganja se vedno ne poznajo, ampak marsikdo verjetno ni prav dobro spal, in to upraviceno.

Seveda, ce jim bo sedaj drzava povrnila vse kar so "izgubili", potem pa ti dam 101% prav.

Ne gre za to, koloko je potencialni upside, ampak koliko je najvecji mozni downside.

Nekaj jurjev si lahko jaz komot privoscim sfrckati. Ampak za to, da pa tu fajn zasluzis, tudi pri takih radikalnih balonih kot je BTC pa je treba iti "all in", razen ce nisi res onli zgodnji vizionar ki je btc kupoval po 10 EUR.

100% donos na dva jurja se vedno znese samo 4 jurje... :)

Aja, pa ker so moja strast in slast bile opcije v casu divje voznje v ZDA, prekleto dobro vem kaj pomeni leverage :) V obe smeri!
crt sporočil: 27.192
[#2670547] 01.09.17 19:20 · odgovor na: bc123a (#2670544)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 01.09.2017 19:26
[bc123a]
> [crt]
> pol pa pejd pa takemu razlagaj tveganja. ti bo rekel: if you're so smart, why aren't you rich? in ker cenis racionalno presojo, bos tudi pri tem razumel, da ima prav.

Res?
Ne gre za to, koloko je potencialni upside, ampak koliko je najvecji mozni downside.
ne strinjam se (v kontekstu konkretno zgornjega). zakaj - ker ja, naceloma je risk adjusted return in max drawdown zanimiv pojem, v praksi pa enkrat, ko return je, postane tisto dvoje povsem akademsko.

to ni splosni odgovor. je pa dovolj dober za to, da ti uspesni gambler rece tisto, kar sem zgoraj napisal. ker pac zivljenje nima splosne resitve, temvec same partikularne.

zdaj seveda, lahko si pa smotan in naredis ultra kup in ga v naslednjem koraku z enako hitrostjo popusis, ker je to pac druga plat tega, da si gambler. ampak to je naslednji korak in vmes si imel priliko rec to je to, kar sem rabil, zdaj pa grem dezevnike gojit. ker razumes, da si gambler in razumes, da to ni lifetime career. v duhu there are old traders and there are bold traders but there are no old bold traders :)

Nekaj jurjev si lahko jaz komot privoscim sfrckati. Ampak za to, da pa tu fajn zasluzis, tudi pri takih radikalnih balonih kot je BTC pa je treba iti "all in", razen ce nisi res onli zgodnji vizionar ki je btc kupoval po 10 EUR.
taka razmerja (rast za dva ali tri velikostne razrede) se trenutno se vedno dogajajo (na kuku coinih). ftalphaville.ft.com/...eels-like/
crt sporočil: 27.192
[#2670554] 01.09.17 19:47 · odgovor na: (#2670552)
Odgovori   +    0
[rename]
Ja, potihem kupis ene 10 jurjev za novorojene vnuke, potem pa - ce spusis nikome nista....ce pa si zadel, pa jih peljes za 15-i rojstni dan na potovanje okrog sveta...in to ene 10 let ponavljas :-)
tako :))
Gustl sporočil: 13.629
[#2670715] 03.09.17 12:15
Odgovori   +    2
Dober intervju. Priporocam vsem (ne)vernikom in celo nezainteresirani javnosti :)
anon-144730 sporočil: 5
[#2671547] 07.09.17 09:22
Odgovori   +    0
Finace, hvala za kvaliteten interju.
Zaradi takšne vsebine sem vaš naročnik.

Strani: 1