Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
[#2665573] 31.07.17 09:23
Odgovori   +    1
Prek Bookdepository je dostava knjig brezplačna v primerjavi z Amazonom. Tako, da je prvi moj liferant knjig in člankov. Iz ZDA za 8-9 evrov ceneje iz EU pa tudi nekaj takega. Sploh pa je sedaj zanimiv trg e-knjig, kije bistveno cenejši od tiskanih.
Mislim, da bi ta model konkurenčnosti lahko načel tega giganta tudi na drugih področjih. Lep dan.
Gustl sporočil: 13.629
[#2665585] 31.07.17 11:09 · odgovor na: bigl (#2665573)
Odgovori   +    0
[bigl]
Prek Bookdepository je dostava knjig brezplačna v primerjavi z Amazonom. Tako, da je prvi moj liferant knjig in člankov. Iz ZDA za 8-9 evrov ceneje iz EU pa tudi nekaj takega. Sploh pa je sedaj zanimiv trg e-knjig, kije bistveno cenejši od tiskanih.
Mislim, da bi ta model konkurenčnosti lahko načel tega giganta tudi na drugih področjih. Lep dan.
Amazona se ne mores lotiti s ceno. Ce je to vsa konkurenčna prednost, ki jo premores, bos le igralec na omejenem trgu kupcev občutljivih na mikro razlike v ceni.

Amazon to dobro ve. Zato zeli stranko spraviti v narocnino na Prime, od tam naprej je cas za kasiranje...

Ljudje smo namrec v osnovi precej leni, meni recimo "en klik nakup" vec pomeni kot 10% nizja cena, vsaj pri izdelkih nizje vrednosti. In tako Amazon postaja vedno mocnejsi.
anon-202165 sporočil: 970
[#2665586] 31.07.17 11:37 · odgovor na: Gustl (#2665585)
Odgovori   +    1
Bookdepository je drugače Amazon... :)

An Amazon Company

Book Depository was acquired by Amazon in 2011, and since then we have worked together to ensure the best possible experience for all our customers worldwide. By working with Amazon, we have improved our customer service and delivery, and increased our selection of books to over 17 million, so not only will you find a great read, but we hope you'll find your experience with us is even better.

We still have a dedicated team at Book Depository working to maintain the personal experience that we know our customers love. All of us, from Customer Service right through to Marketing and Finance are very passionate about books. We love making recommendations for titles and sharing the books we've loved with you, and we don't plan on changing that anytime soon.
Gustl sporočil: 13.629
[#2665590] 31.07.17 12:25 · odgovor na: anon-202165 (#2665586)
Odgovori   +    1
[bacco979]
Bookdepository je drugače Amazon... :)

An Amazon Company

A, OK. Sem slisal, ne poznam.

Je pa to se ena lastnost teh gigantov. Ce zavohajo, da jih nek biznis model lahko ogrozi, ga lahko kupijo.
bigl sporočil: 18.363
[#2665616] 31.07.17 15:07 · odgovor na: Gustl (#2665585)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [bigl]
> Prek Bookdepository je dostava knjig brezplačna v primerjavi z Amazonom. Tako, da je prvi moj liferant knjig in člankov. Iz ZDA za 8-9 evrov ceneje iz EU pa tudi nekaj takega. Sploh pa je sedaj zanimiv trg e-knjig, kije bistveno cenejši od tiskanih.
> Mislim, da bi ta model konkurenčnosti lahko načel tega giganta tudi na drugih področjih. Lep dan.

Amazona se ne mores lotiti s ceno. Ce je to vsa konkurenčna prednost, ki jo premores, bos le igralec na omejenem trgu kupcev občutljivih na mikro razlike v ceni.

Amazon to dobro ve. Zato zeli stranko spraviti v narocnino na Prime, od tam naprej je cas za kasiranje...

Ljudje smo namrec v osnovi precej leni, meni recimo "en klik nakup" vec pomeni kot 10% nizja cena, vsaj pri izdelkih nizje vrednosti. In tako Amazon postaja vedno mocnejsi.
Pri meni ne. Sicer pa se kamen načenja s kapljicami na dolgi rok, al pa z macolo na krajši. Itd. Amazon je navadna distributivna zadeva, kot so tudi veleprodajni centri, le da uporablja Windowse:). In svetovni trg je prevelik le za enega, v to sem prepičan. Lep dan.
Gustl sporočil: 13.629
[#2665619] 31.07.17 15:21 · odgovor na: bigl (#2665616)
Odgovori   +    1
Seveda je fora v distribuciji, zato nad Amazon ne mores iti s ceno on the large scale.

Po kosckih pa seveda, ampak to ni nad Amazon, ampak nad trg, kjer je, kot pravis, prostora za vec igralcev.
anon-202165 sporočil: 970
[#2665625] 31.07.17 16:03 · odgovor na: bigl (#2665616)
Odgovori   +    0
[bigl]
> [Gustl]
> > [bigl]
> > Prek Bookdepository je dostava knjig brezplačna v primerjavi z Amazonom. Tako, da je prvi moj liferant knjig in člankov. Iz ZDA za 8-9 evrov ceneje iz EU pa tudi nekaj takega. Sploh pa je sedaj zanimiv trg e-knjig, kije bistveno cenejši od tiskanih.
> > Mislim, da bi ta model konkurenčnosti lahko načel tega giganta tudi na drugih področjih. Lep dan.
>
> Amazona se ne mores lotiti s ceno. Ce je to vsa konkurenčna prednost, ki jo premores, bos le igralec na omejenem trgu kupcev občutljivih na mikro razlike v ceni.
>
> Amazon to dobro ve. Zato zeli stranko spraviti v narocnino na Prime, od tam naprej je cas za kasiranje...
>
> Ljudje smo namrec v osnovi precej leni, meni recimo "en klik nakup" vec pomeni kot 10% nizja cena, vsaj pri izdelkih nizje vrednosti. In tako Amazon postaja vedno mocnejsi.

Pri meni ne. Sicer pa se kamen načenja s kapljicami na dolgi rok, al pa z macolo na krajši. Itd. Amazon je navadna distributivna zadeva, kot so tudi veleprodajni centri, le da uporablja Windowse:). In svetovni trg je prevelik le za enega, v to sem prepičan. Lep dan.
Po mojem imata oba prav. Ampak za storitev, kot jo ponuja Amazon je cela jeba logistika. Za hitro dostavo rabiš vse te izdelke na zalogi in top pogoje pri logistih. Zato tudi imajo Prime storitev samo za države, kjer so fizično prisotni. V ostale države pa pač dostavijo po zanje najcenejši varianti in lahko traja tudi več kot en teden. Jaz sem sicer od italijanskega Amazona (samo) enkrat dobil paket tudi prej kot v 24 urah v Ljubljano, večinoma pa v nekaj dneh.
Dvomim tudi, da je veliko trgovcev, ki si lahko privoščijo takšne zaloge vseh možnih izdelkov in brendov. Da ne govorimo še o vračilih, s katerimi Amazon sploh ne komplicira...

Knjige na Bookdepository so iste za cel svet, pa še te večinoma angleške.
bigl sporočil: 18.363
[#2665627] 31.07.17 16:17 · odgovor na: anon-202165 (#2665625)
Odgovori   +    0
Naročam poleg angleških tudi nemške brez problemov in ceneje. Nekatere so celo le malo dražje od naše medknjižnične izposoje. Lep dan.
Gustl sporočil: 13.629
[#2665653] 01.08.17 07:21 · odgovor na: Gustl (#2665619)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Seveda je fora v distribuciji, zato nad Amazon ne mores iti s ceno on the large scale.

Po kosckih pa seveda, ampak to ni nad Amazon, ampak nad trg, kjer je, kot pravis, prostora za vec igralcev.
Svez tekst o tem, kako bido posamezni igralci lahko zasedli del trga:

digiday.com/marketin...world/amp/

“Best Buy sells highly commoditized electronic products that are available elsewhere. With price and product function being similar, customer experience is a great differentiator. Best Buy is more of a service platform than a retail company.”

...ne bo pa seveda straightforward...

"As Amazon opens more physical stores, Best Buy may have another fight on the horizon."
bigl sporočil: 18.363
[#2665655] 01.08.17 08:32 · odgovor na: Gustl (#2665653)
Odgovori   +    0
Hvala za link. Se torej dogaja:-). Lep dan.

Strani: 1