Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ali še potrebujemo sklade tveganega kapitala?

Strani: 1

kzupanc sporočil: 10.519
[#2665263] 28.07.17 09:35
Odgovori   +    10
Ne mi smetit s takimi sanjami o potencialu navideznih kripto meglenih oblakov.

Lejte...Govoreči maček je prinesel milijardo. Zdi se mi neumno, da je folk toliko trapast, da plačuje nič. V redu. Otroke in mnoge odrasle je nekdo prepričal, da sta talking Tom in Angela kul.

Zdi se mi tudi neumno, da letamo v nakupovalne centre in tam zapravljamo na banki izposojeni denar za nepotrebno fake hrano, kupe cot (obleka) itd. OK, nekaj je to vendarle vredno.

Trapasto je tudi dati 100k za avto, če se odlično pelješ s takim za 10k ali 1k za iPhone, če dobiš celo boljši telefon za pol tega.

OK.

Še vedno mi pa ni jasno, zakaj bi nekdo dal denar za neke block chaine. Banke in zavarovalnice imajo zanesljiv obstanek, po moje. Banka si denar izposoj ain ga posoja naprej. Mora biti pri tem zanesljiva in zaupanja vredna.

Zavarovalnica zbira denar zavarovalnih premij zavarovancev, ki se hočejo zavarovati pred nekim tveganjem. Ta denar izplačuje, ko nastopi nek škodni dogodek. Zavarovalnica mora biti trdna in zaupanja vredna itd.

WTF ima to veze z blockchainom in kriptovalutami?

Kolikor razumem si vedno več mafijoznih mandeljcev domišlja, da so bogovi, če srkajo oprijemljiv denar na skrit (kriptiran) način :)

Kakšen od njih mogoče celo res verjame, da je v tem tudi prihodnost in ne samo sedanjost.
mikuzjure sporočil: 9
[#2665673] 01.08.17 11:34
Odgovori   +    0
Uhm.... kako stevilko bi blo fajn preverit pred tako objavo, sicer avtor izpade mal smesno.

Strani: 1