Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Vrnimo stroki njeno mesto!

Strani: 1

anon-18645 sporočil: 39
[#2649740] 20.04.17 08:44
Odgovori   +    2
MKG in ARSKTRP občasno razpošljeta vprašalnike, na katerih prisotne povprašujeta glede izobraževanj, a spremeni se ne nič. Sam ob vsaki taki priložnosti izpostavljam, da so izobraževanja potrebna, a to kar vsiljujejo v okviru KOPOP je čisto kraja časa in prikrit vir pretakanja proračunskega denarja v žepe izvajalcev izobraževanj.

Prvo veliko pomanjkljivost je omenila že avtorica članka. KOPOP je načeloma namenjen razvoju kmetijstva, v praksi pa gre le za do konca zbirokratizirano razdeljevanje denarja.

Kdor pričakuje praktične kmetijske nasvete jih bo veliko več deležen v nedeljo pri in po maši, pa tudi v vsaki gostilni jih je več. Zadnji dve leti se na teh izobraževanjih pojavlja tudi tema "okoljske spremembe", ampak kaj več od pavšalnega naštevanja vsem znanega to ni. Da bi od "stroke" dobili kak nasvet v katero smer obrnit pridelavo? Kaj je z vami!? Mogoče kakšna dolgoročna usmeritev za sadjarje, recimo katere sorte bi bile primerne glede na vedno pogostejše spomladanske pozebe in poletne suše? Ah dajte no, to je preveč banalno!

Ampak če ste pa za kak meter zgrešili z GERK-om, potem so pa vaši tajkunski nameni očitni in vas je najbolje takoj kaznovat.

Res me zanima, pa nima znanja da bi sam prišel do teh informacij, ampak tole naj mi nekdo pove. Od vseh milijonov, ki jih v Sloveniji gre za kmetijsko politiko -- koliko jih gre kmetom in koliko celotni infrastrukturi, ki je za to vzpostavljena? Mislim, da je učinkovitost, ki bi jo sam meril kot delež sredstev, ki gre kmetom od celotnega zneska, zelo slaba.

Moj predlog je, da se KOPOP izplačila v celoti ukinejo, ustrezno naj se zniža davčna obremenitev vseh državljanov (če gre res toliko denarja za kmetijstvo, potem bo znižanje opazno), obenem pa naj se odstranijo tudi bedaste administrativne omejitve glede tega kaj kmet sme in ne sme počet.

Strani: 1