Strani: 1

vrac sporočil: 11.068
[#2648199] 10.04.17 07:12
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: vrac 10.04.2017 07:13
Naši naj prodajo NLB ko bodo to storile tudi Nemčija s prodajo Deuutche Bank, pa Italija in tako dalje. Dokler pa oni tega ne mislijo storiti, naj tudi naši postreščki ECB in Bruslja ostanej mirni. Tega Sloveniji enostavno ni potebno storiti..
BlazVo sporočil: 2.599
[#2648201] 10.04.17 07:24
Odgovori   +    19
Po moje nima smisla objokovati možnosti, da bi NLB izgubila balkan, če bo ostala v lasti politike.

Balkanske hčere so bile (poleg LHB) že v prejšnji iteraciji orodje za najbolj korumpirane posle.
jeanmark sporočil: 2.903
[#2648204] 10.04.17 08:44
Odgovori   +    16
Če ne narediš nič, in gre EK dejansko v prodajo hčerinskih firm, bo rezultat:

1. Vsa krivda gre v Bruselj
2. Naslednjih par let lahko za morebiti slabe rezultate kriviš "nasilno zmanjšanje poslovanja"
3. Sam nisi nič kriv
4. Ostane v domači lasti, in te vplivni domači pohvalijo oz. vsaj pustijo na miru

Če prodaš:
1. Opozicija te nabije zaradi dosežene cene
2. Domači vplivneži te eliminirajo (verjento že pred prodajo)
3. Mediji te nabijejo, ker slovenske dragulje prodajaš tujcem


Zdej pa razmisli, kaj se ti splača. Od razlike v denarju pa itak nimaš nič, ker roko na srce, kolk se pa enemu politiku pozna ali smo zadolženi miljardo več ali manj? To so itak večini nedoumljive cifre, ki kaj pomenijo na dolgi rok. Rok, ki močno presega časovni horizont politike, ki je trenutno od ene do druge javnomnenjske raziskave.

Ta politika je brez jajc in brez možganov.
anon-316368 sporočil: 957
[#2648230] 10.04.17 11:29 · odgovor na: vrac (#2648199)
Odgovori   +    3
Naši naj prodajo NLB ko bodo to storile tudi Nemčija s prodajo Deuutche Bank, pa Italija in tako dalje.
Ideja, da je Deutsche Bank v kateremkoli finančno-ekonomskem paramteru podobna NLB, je phantasy-fiction. Mišljenje, da NLB celo KORISTI državi Sloveniji, oz. da imajo Slovenci, gledano v celoti, korist od tega, da je NLB, v državni lasti pa je lep primer politične indoktrinacije. Od NLB bi imela Slovenija korist le, če bi bila ta res podobna DB (in to ne nujno po bilančni vsoti)
Endimion sporočil: 10.311
[#2648241] 10.04.17 12:00 · odgovor na: jeanmark (#2648204)
Odgovori   +    4
Jaz pa še kar čakam da mi gdč. Sovdat pojasni kako lahko EK ki je neka xy naddržavna inštitucija, zapleni lastnino komurkoli in jo proda na dražbi.

Ker non stop nabija o tem kako bo Republiki Sloveniji EK prodala neko njeno lastnino. Kako se to izvede?

A to EK na nekem sodišču v Bruslju al kje doseže da le-to ukaže depozitarju delnic (Slovenski KDD) da le ta preknjiži delnice NLB na EK, ki ima odprt trgovalni račun nekje v Sloveniji al kako za kurac to izgleda? A to bo Juncker neki plenil al..
jeanmark sporočil: 2.903
[#2648250] 10.04.17 12:47 · odgovor na: Endimion (#2648241)
Odgovori   +    1
[Endimion]
Jaz pa še kar čakam da mi gdč. Sovdat pojasni kako lahko EK ki je neka xy naddržavna inštitucija, zapleni lastnino komurkoli in jo proda na dražbi.
Tehnično je to res zanimivo vprašanje in ne, nimam odgovora. Šlo bi da na račun "izkrivljanja konkurenčnosti" se odmeri globa "1 mio EUR/dan" kot bi recimo jo lahko podjetju, ki je mimo prevzemne ponudbe postalo lastnik večine drugega podjetja, ali kaj podobnega.

Ampak to so ugibanja. Ker na koncu so države suverene. Zaradi NLB nas nihče ne bo okupiral, vržt iz EU te pa tudi ne bodo šli.

Strani: 1