Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Reciklaža: Ivica Todorić

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2646990] 02.04.17 21:13
Odgovori   +    2
En dan bo lahko razlagal vnukom, da je bil na poslovnem Mount Everestu... čeprav s pomočjo enormnih pufov. Pač, morala pravljice: Pufe je treba vračati, prej ali slej.
pobalin sporočil: 14.456
[#2647000] 02.04.17 23:37
Odgovori   +    6
No, nekaj enako dobrih reciklaž lahko postrežete kar iz svojega arhiva.
www.finance.si/88167...ristite-me
Ni moja naloga spremljanje številk vsak dan. Moj posel je to, da družbe naredim večje, boljše, uspešnejše, da delujejo sto let.
Drugič, z Agrokorjevimi izdelki ne bi nikoli tekmoval s slovenskimi - z njimi le dopolnjujemo prodajno ponudbo. Lahko bi vse police napolnili z jamnico, pa bi raje več radenske.
Delamo velike posle, ki jih nihče ne razume, no, malo ljudi. Razumejo veliki svetovni vlagatelji. V veliko stvareh smo bolj napredni od velikih svetovnih družb. Zato moram sprejeti, da pišejo stvari, ki ne držijo. Ker ne razumejo.
Ne, programov nimamo. Lahko vam zagotovim, celo pozivam vso regijo, če želi: oglasite se nam, pa vam bomo pomagali. A ne prihajajte brez programov. Denar nikoli ni bil težava. Znanje je. Naši cilji so socialno poslovanje, človeški kapital in znanje. Nismo nori na denar. Zato smo uspešni.
Vedno dajem prednost domačemu kapitalu.
Kar delamo, je resen posel, svetovne igre. Veliki svetovni vlagatelji nas podpirajo, navdušeni so nad tem, kar delamo. Imamo svoj kapital, ljudje pa razpravljajo o njem. S svojim kapitalom lahko delam, kar hočem.
Določili smo si velik strateški cilj. Najprej izkoristiti vse sinergije, izboljšati denarni tok (EBITDA), za to delamo dan in noč. Ko bomo to naredili, in že danes vemo, da bomo, bomo šli v IPO in naredili čudovito stvar.
Meni je vseeno, ali imam v Agrokorju 100, 93, 43 ali pa 10 odstotkov. Hočem le, da delamo kakovostno in da gre to, kar smo zgradili, naprej. In zato bo Agrokor že jutri povsem drugačen.
Vas je kdaj, ko greste spat, strah, ko se spomnite na svoje dolgove?

(smeh) Ne, ne. Mislim, da sploh nimamo velikih. Boljše vprašanje je, koliko premoženja je. Boste videli, kaj vse bo nastalo iz tega. Delamo dodano vrednost kljub velikanskim stroškom, živimo v okolju, kjer so ti zelo visoki.
"Malo pripomb imam na vodstvo Mercatorja, želel pa bi, da dajejo slovenskim izdelkom večji poudarek."
Vseeno mi je, ali sem prvi, drugi, peti ali pa se bom umaknil. Ali bom še kaj prispeval ali pa nič in bom hranil golobe, kot jih že, ter se zabaval z vnuki. Pomembno je biti najboljši. Če ne bom, je bolje, da grem. Veste pa, da lahko v tujini nekdo, ki ima le pet odstotkov družbe, upravlja skoraj vso. Pomembno je, da je kapital uspešen.
Rusija je fantastičen trg, to je cela celina, velik izziv, za katerega moraš imeti veliko kapitala. Že osem let gledamo Rusijo, a nenehno gledamo tudi Kitajsko. Žal mi je, da tam nismo naredili nekaj poslov. Nismo pa zadnji dve leti imeli nikakršnih prevzemnih načrtov tam. Kljub dogajanju pričakujem, da bodo razmere na finančnih trgih vse boljše.
ksks sporočil: 89
[#2647103] 03.04.17 13:58 · odgovor na: pobalin (#2647000)
Odgovori   +    1
Komaj čakam, da vidim Petro Sovdat na nacionalki, kako prepričuje javnost o naslednji nujni prodaji. Neprecenljivo.
pobalin sporočil: 14.456
[#2647149] 03.04.17 16:51 · odgovor na: ksks (#2647103)
Odgovori   +    1
[ksks]
Komaj čakam, da vidim Petro Sovdat na nacionalki, kako prepričuje javnost o naslednji nujni prodaji. Neprecenljivo.
Ne bom je koval v zvezde in zagovarja naj se kar sama. Ampak, danes sem še enkrat prebral svoj komentar tovarišu Gobimu pod tistim v deželi stokrat prekletim Petrinim intervjujem s Todorićem in sem ga pripravljen še enkrat podpisati.

Prvič, ker sem tu zgoraj pokazal, koliko reciklažnega šodra je bilo zbranega v tistem intervjuju, ki danes pride prav za norčevanje iz Todorića in njegovih norčavih gluposti. Ima to kakšen drug slovenski medij?

Drugič zato, ker lahko tovariša Gobima spomnim na tole njegovo napol resnično in napol zavajajoče izvajanje o nacionalnem interesu.
Ker ga nihče noče več financirati so morali vstopiti hrvaški pokojninski skladi. Po državnem diktatu. Ker je to v hrvaškem nacionalnem interesu. Ker imajo vsi pravico do nacionalnega interesa, Hrvati pri Mercatorju; državni nemški Telekom pri slovenskem Tekekomu.
Kaj je zdaj s tem premoženjem hrvaških pokojninskih skladov? Je ohranilo vrednost ali je šlo po podobni poti kot v nacional-interesno NKBM plasirani denar slovenskih državnih podjetij? Bo to kaj vplivalo na pokojnine/rente ljudi, ki vlagajo v te sklade?

In tretjič zato, ker nisem opazil, da bi tovariš Gobim napisal, kako "nizko se prodajajo na Delu", kjer so 11.2.2017 objavili dva "čisto PR-ovska članka" - del naslovnice in večino notranje strani časopisa samo o tem, da okrog gradnje ljubljanske Ikee v bistvu ni nič novega.
www.delo.si/novice/l...-cilj.html
www.delo.si/novice/l...encih.html
Pa kako so 22.2.2017 čez večino strani objavili enako skrajno sumljiv intervju s "todorićem" balkanske komercialne oftalmologije:
www.delo.si/arhiv/iz...e-oci.html
Dvomim, da bo čez nekaj let iz vseh treh člankov možno potegniti toliko reciklaž kot iz enega zloglasnega intervjuja s Todorićem. In zakaj ne bi imeli za vse cajtenge enaka merila za klient-žurnalizem oz. plačani prikriti PR?

Najraje bi se v jezik ugriznil in po prstih usekal, ampak večinoma se strinjam z današnjim odgovorom večnega boga in batine Financ tovarišu Najobj na temo Mercator-Agrokor.
forum.finance.si/?m=...033&single
philips sporočil: 6.715
[#2647152] 03.04.17 17:00 · odgovor na: pobalin (#2647149)
Odgovori   +    1
Hrvaški skladi so še kar lastiki delnic MELR.
pobalin sporočil: 14.456
[#2647159] 03.04.17 17:27 · odgovor na: philips (#2647152)
Odgovori   +    0
[philips]
Hrvaški skladi so še kar lastiki delnic MELR.
Hvala za pojasnilo. Se pravi, da njihov premoženje v sedanji agoniji Agrokorja ni ogroženo? Je to eden od razlogov za klavzule, ki menda Mercator do leta 2020 ščitijo pred grabežljivostjo Agrokorja? Ker jaz bi tistemu, ki naj bi takšne klavzule spravil v prodajno pogodbo, postavil en majhen spomeniček. Lahko tudi iz mramorja. :-)
153 sporočil: 9.333
[#2647232] 04.04.17 10:39
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 153 04.04.2017 10:46
Je hotel biti gigantski, najboljši
in, z izdatno pomočjo prop-občilcev,
še *rich, tale gospod Ivica Todorič,
a prav kmalu se je izkazalo, da je le,
še eden, regijski fičfirič ?

Sodražan
_______
*bogat
Endimion sporočil: 10.308
[#2647234] 04.04.17 10:45 · odgovor na: pobalin (#2647159)
Odgovori   +    1
pogleda za nazaj nimam... žal.

Ampak danes so lahko hrvaški pokojninski skladi lastniki MELR zgolj in samo preko fiduciarcev (če so) in ti imajo v lasti

6,6% Splitska banka
0,58% Zagrebačka banka


in še nekaj drobiža...

Ostalih hrvaških imetnikov, poleg Todoriča, namreč ni.

Možno pa da so prodali to Agrogorju ob objavi prevzemne
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2647236] 04.04.17 10:54 · odgovor na: pobalin (#2647000)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-204390 04.04.2017 10:55
[pobalin]
No, nekaj enako dobrih reciklaž lahko postrežete kar iz svojega arhiva.
www.finance.si/88167...ristite-me

> Ni moja naloga spremljanje številk vsak dan. Moj posel je to, da družbe naredim večje, boljše, uspešnejše, da delujejo sto let.

> Drugič, z Agrokorjevimi izdelki ne bi nikoli tekmoval s slovenskimi - z njimi le dopolnjujemo prodajno ponudbo. Lahko bi vse police napolnili z jamnico, pa bi raje več radenske.

> Delamo velike posle, ki jih nihče ne razume, no, malo ljudi. Razumejo veliki svetovni vlagatelji. V veliko stvareh smo bolj napredni od velikih svetovnih družb. Zato moram sprejeti, da pišejo stvari, ki ne držijo. Ker ne razumejo.

> Ne, programov nimamo. Lahko vam zagotovim, celo pozivam vso regijo, če želi: oglasite se nam, pa vam bomo pomagali. A ne prihajajte brez programov. Denar nikoli ni bil težava. Znanje je. Naši cilji so socialno poslovanje, človeški kapital in znanje. Nismo nori na denar. Zato smo uspešni.

> Vedno dajem prednost domačemu kapitalu.

> Kar delamo, je resen posel, svetovne igre. Veliki svetovni vlagatelji nas podpirajo, navdušeni so nad tem, kar delamo. Imamo svoj kapital, ljudje pa razpravljajo o njem. S svojim kapitalom lahko delam, kar hočem.

> Določili smo si velik strateški cilj. Najprej izkoristiti vse sinergije, izboljšati denarni tok (EBITDA), za to delamo dan in noč. Ko bomo to naredili, in že danes vemo, da bomo, bomo šli v IPO in naredili čudovito stvar.

> Meni je vseeno, ali imam v Agrokorju 100, 93, 43 ali pa 10 odstotkov. Hočem le, da delamo kakovostno in da gre to, kar smo zgradili, naprej. In zato bo Agrokor že jutri povsem drugačen.

> Vas je kdaj, ko greste spat, strah, ko se spomnite na svoje dolgove?
>
> (smeh) Ne, ne. Mislim, da sploh nimamo velikih. Boljše vprašanje je, koliko premoženja je. Boste videli, kaj vse bo nastalo iz tega. Delamo dodano vrednost kljub velikanskim stroškom, živimo v okolju, kjer so ti zelo visoki.

> "Malo pripomb imam na vodstvo Mercatorja, želel pa bi, da dajejo slovenskim izdelkom večji poudarek."

> Vseeno mi je, ali sem prvi, drugi, peti ali pa se bom umaknil. Ali bom še kaj prispeval ali pa nič in bom hranil golobe, kot jih že, ter se zabaval z vnuki. Pomembno je biti najboljši. Če ne bom, je bolje, da grem. Veste pa, da lahko v tujini nekdo, ki ima le pet odstotkov družbe, upravlja skoraj vso. Pomembno je, da je kapital uspešen.

> Rusija je fantastičen trg, to je cela celina, velik izziv, za katerega moraš imeti veliko kapitala. Že osem let gledamo Rusijo, a nenehno gledamo tudi Kitajsko. Žal mi je, da tam nismo naredili nekaj poslov. Nismo pa zadnji dve leti imeli nikakršnih prevzemnih načrtov tam. Kljub dogajanju pričakujem, da bodo razmere na finančnih trgih vse boljše.
Če bi mu uspelo, bi mu še naprej, na levo in desno, peli slavospeve. Na Balkanu pač uspevajo "biznismeni" takšnega kova, drugačnih biznismenov pač ni veliko ali pa so premajhni.
pobalin sporočil: 14.456
[#2647240] 04.04.17 11:09 · odgovor na: Endimion (#2647234)
Odgovori   +    0
Hvala za pojasnilo. Ne razumem, zakaj bi se pokojninski skladi skrivali za fiduciarnimi računi. Saj menda morajo take naložbe voditi transparentno in prikazati v svojih knjigah. Rekel bi, da parkiranje na fiduciarcih samo zamegljuje sliko in komplicira revidiranje sklada. Ampak o teh poslih strokovno nimam pojma. Razmišljam kot plebejec, ki svojega denarja ne bi rad dajal v taka skrivaštva.
philips sporočil: 6.715
[#2647242] 04.04.17 11:12 · odgovor na: Endimion (#2647234)
Odgovori   +    1
[Endimion]
pogleda za nazaj nimam... žal.

Ampak danes so lahko hrvaški pokojninski skladi lastniki MELR zgolj in samo preko fiduciarcev (če so) in ti imajo v lasti

6,6% Splitska banka
0,58% Zagrebačka banka


in še nekaj drobiža...

Ostalih hrvaških imetnikov, poleg Todoriča, namreč ni.

Možno pa da so prodali to Agrogorju ob objavi prevzemne
Še Addiko Zagreb fiduciarni ima 2,84

in to je 10,05 %. Torej meja 90 %, da kdo zahteva iztisnitev ni mogla biti dosežena. In Todorič je tako prihranil nekaj pri prevzemu.
najobj sporočil: 31.920
[#2647254] 04.04.17 11:46 · odgovor na: anon-204390 (#2647236)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [pobalin]
> No, nekaj enako dobrih reciklaž lahko postrežete kar iz svojega arhiva.
> www.finance.si/88167...ristite-me
>
> > Ni moja naloga spremljanje številk vsak dan. Moj posel je to, da družbe naredim večje, boljše, uspešnejše, da delujejo sto let.
>
> > Drugič, z Agrokorjevimi izdelki ne bi nikoli tekmoval s slovenskimi - z njimi le dopolnjujemo prodajno ponudbo. Lahko bi vse police napolnili z jamnico, pa bi raje več radenske.
>
> > Delamo velike posle, ki jih nihče ne razume, no, malo ljudi. Razumejo veliki svetovni vlagatelji. V veliko stvareh smo bolj napredni od velikih svetovnih družb. Zato moram sprejeti, da pišejo stvari, ki ne držijo. Ker ne razumejo.
>
> > Ne, programov nimamo. Lahko vam zagotovim, celo pozivam vso regijo, če želi: oglasite se nam, pa vam bomo pomagali. A ne prihajajte brez programov. Denar nikoli ni bil težava. Znanje je. Naši cilji so socialno poslovanje, človeški kapital in znanje. Nismo nori na denar. Zato smo uspešni.
>
> > Vedno dajem prednost domačemu kapitalu.
>
> > Kar delamo, je resen posel, svetovne igre. Veliki svetovni vlagatelji nas podpirajo, navdušeni so nad tem, kar delamo. Imamo svoj kapital, ljudje pa razpravljajo o njem. S svojim kapitalom lahko delam, kar hočem.
>
> > Določili smo si velik strateški cilj. Najprej izkoristiti vse sinergije, izboljšati denarni tok (EBITDA), za to delamo dan in noč. Ko bomo to naredili, in že danes vemo, da bomo, bomo šli v IPO in naredili čudovito stvar.
>
> > Meni je vseeno, ali imam v Agrokorju 100, 93, 43 ali pa 10 odstotkov. Hočem le, da delamo kakovostno in da gre to, kar smo zgradili, naprej. In zato bo Agrokor že jutri povsem drugačen.
>
> > Vas je kdaj, ko greste spat, strah, ko se spomnite na svoje dolgove?
> >
> > (smeh) Ne, ne. Mislim, da sploh nimamo velikih. Boljše vprašanje je, koliko premoženja je. Boste videli, kaj vse bo nastalo iz tega. Delamo dodano vrednost kljub velikanskim stroškom, živimo v okolju, kjer so ti zelo visoki.
>
> > "Malo pripomb imam na vodstvo Mercatorja, želel pa bi, da dajejo slovenskim izdelkom večji poudarek."
>
> > Vseeno mi je, ali sem prvi, drugi, peti ali pa se bom umaknil. Ali bom še kaj prispeval ali pa nič in bom hranil golobe, kot jih že, ter se zabaval z vnuki. Pomembno je biti najboljši. Če ne bom, je bolje, da grem. Veste pa, da lahko v tujini nekdo, ki ima le pet odstotkov družbe, upravlja skoraj vso. Pomembno je, da je kapital uspešen.
>
> > Rusija je fantastičen trg, to je cela celina, velik izziv, za katerega moraš imeti veliko kapitala. Že osem let gledamo Rusijo, a nenehno gledamo tudi Kitajsko. Žal mi je, da tam nismo naredili nekaj poslov. Nismo pa zadnji dve leti imeli nikakršnih prevzemnih načrtov tam. Kljub dogajanju pričakujem, da bodo razmere na finančnih trgih vse boljše.
Če bi mu uspelo, bi mu še naprej, na levo in desno, peli slavospeve. Na Balkanu pač uspevajo "biznismeni" takšnega kova, drugačnih biznismenov pač ni veliko ali pa so premajhni.
... čuj, kaj misliš, da so Hrvati o njihovem Todoriću pisali take www.finance.si/213481 slavospeve, kot so ponosni Financarji takrat pisali o našem Šrotu ? ...

P.S.: Frankl se zdaj ziher ne bo več hotel pogovarjat z mano, ker take pišem ...
Endimion sporočil: 10.308
[#2647354] 04.04.17 17:56 · odgovor na: pobalin (#2647240)
Odgovori   +    1
Tudi po Zakonu o pranju denarja taki primeri imajo posebno obravnavo.

Ni pa nič narobe. Načeloma se pa fiduciarni računi uporabljajo za parking. Se pravi pri pravnem poslu nakupa podjetja se delež najprej prestavi na fiduciarni račun al notarja al odvetnika ali banke. Po plačilu kupnine pa se roba preknjiži na račun kupca.

Strani: 1