Strani: 1

sopranos sporočil: 11.405
[#2646052] 27.03.17 10:09
Odgovori   +    5
Če tole ni en začasen odboj, potem pa res čisto nič ne razumem in lahko večino tistega kar sem se naučil vržem v smeti.

Včeraj recimo je bil objavljen članek na temo, da vsako leto s trga dela odide 10.000 ljudi več, kot jih nanj pride. To pomeni, da bo manj potrošnje, manj povpraševanja po vsem. Tudi po nepremičninah. Tujcev pa v Sloveniji tako ne maramo.
Gustl sporočil: 13.629
[#2646314] 29.03.17 08:54 · odgovor na: sopranos (#2646052)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: Gustl 29.03.2017 08:58
[sopranos]
Če tole ni en začasen odboj, potem pa res čisto nič ne razumem in lahko večino tistega kar sem se naučil vržem v smeti.

Včeraj recimo je bil objavljen članek na temo, da vsako leto s trga dela odide 10.000 ljudi več, kot jih nanj pride. To pomeni, da bo manj potrošnje, manj povpraševanja po vsem. Tudi po nepremičninah. Tujcev pa v Sloveniji tako ne maramo.

Ce odidejo s statisticnega trga dela, se ne pomeni, da nimajo prihodkov. Vsaj nekateri.

Poleg tega za 500 his kupit ne rabis 500.000 ljudi z denarjem, ampak 500.

In denar je poceni.

In..."...zaznava povečano zanimanje ljudi, ki stanovanje kupujejo kot naložbo."

Torej ne gre za tiste, ki odhajajo s trga dela.

Baloncek se spet fila, tiskanje denarja se mora nekje pokazat, se dolgo je trajalo, ker je pac bil prisoten vsesplosni krc.
Gustl sporočil: 13.629
[#2646316] 29.03.17 08:58
Odgovori   +    1
Tale del veliko pove, bi se ga splacalo se razdelati naprej...

"... zaznava povečano zanimanje ljudi, ki stanovanje kupujejo kot naložbo."

P: tudi sam razmisljam o tem. Ze od (sedaj vidim) dna naprej:) pri tem tempu razmisljanja (in ukrepanja in tiskanja denarja) bom imel kmalu priloznost se kaksno dno lovit :)
sopranos sporočil: 11.405
[#2646365] 29.03.17 12:43 · odgovor na: Gustl (#2646314)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [sopranos]
> Če tole ni en začasen odboj, potem pa res čisto nič ne razumem in lahko večino tistega kar sem se naučil vržem v smeti.
>
> Včeraj recimo je bil objavljen članek na temo, da vsako leto s trga dela odide 10.000 ljudi več, kot jih nanj pride. To pomeni, da bo manj potrošnje, manj povpraševanja po vsem. Tudi po nepremičninah. Tujcev pa v Sloveniji tako ne maramo.


Ce odidejo s statisticnega trga dela, se ne pomeni, da nimajo prihodkov. Vsaj nekateri.

Poleg tega za 500 his kupit ne rabis 500.000 ljudi z denarjem, ampak 500.

In denar je poceni.

In..."...zaznava povečano zanimanje ljudi, ki stanovanje kupujejo kot naložbo."

Torej ne gre za tiste, ki odhajajo s trga dela.

Baloncek se spet fila, tiskanje denarja se mora nekje pokazat, se dolgo je trajalo, ker je pac bil prisoten vsesplosni krc.
To kar si napisal je tudi moja poanta. Ker se nočem stalno ponavljati, jo prej nisem posebej omenjal. Kar hočem povedati je, da ne more recimo 20.000 ljudi pokonci držati celega nepremičninskega trga. Da je trg likviden je potrebno neko konstantno povpraševanje večjega števila ljudi. In če se generacije zmanjšujejo, potem bo logična posledica, da se bo število povpraševalcev zmanjšalo. In zato bo zagotovo sledil upad cen.

Strani: 1