Strani: 1

anon-202494 sporočil: 2.309
[#2645570] 22.03.17 08:23
Odgovori   +    3
Poleg tega odkupujejo tudi lesno celulozo, iz nje izdelujejo lesne sekance, ki jih porabijo v elektrarni na lesno biomaso.
********************
Ali mi avtor lahko pojasni, kaj je to lesna celuloza iz katere izdelujeo lesne sekance?

Celo življenje sem v papirni industriji, pa še nikoli nisem slišal, da bi iz lesne celuloze izdelovali sekance, to je tehnični nonsens. Iz lesne celuloze se izdeluje papir in karton.

Sekance lahko kvečejmu izdelujejo iz celuloznega lesa, ki je slabše kvalitete, kot gradbeni les.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2645583] 22.03.17 09:27 · odgovor na: anon-202494 (#2645570)
Odgovori   +    0
[Breiva]
Poleg tega odkupujejo tudi lesno celulozo, iz nje izdelujejo lesne sekance, ki jih porabijo v elektrarni na lesno biomaso.
********************
Ali mi avtor lahko pojasni, kaj je to lesna celuloza iz katere izdelujeo lesne sekance?

Celo življenje sem v papirni industriji, pa še nikoli nisem slišal, da bi iz lesne celuloze izdelovali sekance, to je tehnični nonsens. Iz lesne celuloze se izdeluje papir in karton.

Sekance lahko kvečejmu izdelujejo iz celuloznega lesa, ki je slabše kvalitete, kot gradbeni les.
Pozdravljeni, takole so mi pojasnili v podjetju:

"Lokalno celuloznemu lesu rečemo 'lesna celuloza'. Sekance izdelujemo iz celuloznega lesa slabše kvalitete, kajti les boljše kvalitete je smotrneje in ekonomsko bolj upravičeno porabiti drugje."

Strani: 1