Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Krivokracija ali demokracija po slovensko

Strani: 1

anon-299030 sporočil: 1.227
[#2645059] 18.03.17 07:27
Odgovori   +    11
Zanimivo, da večina to ve, pa žal nič ne more storiti. V Sloveniji ne moremo govoriti o ustavni demokraciji, pač pa le o "strankarski" demokraciji, ki morda številčno zastopa le nekaj odstotkov Slovenske volilne baze, v resnici pa le same sebe in svoje partikularne interese.

Narobe je že zaprisega: da bodo delali po svoji vesti (sicer domnevno v dobro Slovenije) vendar potem njihova pokvarjena vest zaide na svoja stara pota.

Narobe je strankarska disciplina, ki je očitno prevladujoča in najpomembnejša v takšni strankarski demokraciji.

Koalicije bi morale biti napovedane in sklenjene že pred volitvami, in ne šele potem. Tako volilci ostanejo praviloma prevarani.

Program: hmmm, nekdo bi ga moral kvartalno preveriti, brez nadzora ni in nikoli ne bo nič. To ve tudi vsakdo, ki se je kadarkoli ukvarjal s kvaliteto in zagotavljanjemkvalitete v industriji. Morda vezati dohodek na kvaliteto in izpolnjevanje programov.

Predsednik države: brez dvoma ne sme to postati človek, ki nekatere teme obravnava kot drugorazredne (s tem je sevad sam postal drugorazreden), a bi hkrati moral imeti pravico, da tistemu, ki mu je podelil mandat, mu ga lahko enostavno tudi odvzame zaradi neizpolnjevanja programskih in drugih obljubljenih zavez. Npr. če cmerar ni takoj odstavil svojega bramorja zaradi očite goljufije, po njegovih strankarskih merilih, je s tem prevzel nase precejšen del soodgovornosti, in bi moralob prvem kvartalnem preverjanju njegove kvalitete odpasti, ko knof pri gatah! Ali pa bi mu že predsednik odvzeti mandat, ker ne izpolnjuje programa.

Četudi ni za vse konkretnega programa, pa obstajajo določena civilizacijska merila, po katerih lahko dokaj hitro in enostavno ugotovimo, ali se napovedi uresničujejo ali ne: če je cmerar zagotovil neoporečno etiko nosicev katerekoli funkcije, potem bi že davno moral po prvem kvartalnem preverjanju zapustiti položaj ali pa bi mu ga predsednik ali DZ
odvzela.

DZ bi včasih moral glasovati zgolj o tem, ali je nek predlog dober ali slab za RS? Ne glede na strankarsko opredelitev, ampak glede na pozitivno zakonodajo ter splošne kriterije ali po zdarvi kmečki pameti!

Glede raznih pobud o izobraževanju, podjetništvi itd. je potrebno prepustiti odvijanje svoji spontanosti in lastnemu uravnoteženju, morda skozi nekajletno obdobje. Zakaj npr. mora nekdo odločati in podeljevati licenco za apoteko? Naj jo odpre kdor koli, ki za to izpolnjuje vse pogoje, pa čeprav bi v eni samu ulici nastalo petnajst apotek! Komu to mar če ne lastnikom samim? Bodo že sami uvideli, da so ga polomili s svojo odločitvijo, ali pa bodo prosperirali z drugimi atributi: lepša apoteka, bolj prijazno svetovanje, konkurenčne cene, višja strokovnost oz, njena nadgradnja itd... Nekateri bodo odpadli slej ko prej. Enako velja za šolstvo: naj bo pobuda dovoljena, še zlasti če je inicijativa podprta z lastnim denarjem. Če pa nekdo nekaj planira in računa zgolj na državna sredstva, pa je že v startu zamočil. Glede programa teh ustanov: saj o tem nekdo soodloča, mar ne?

Ampak, ker se resnim kandidatom ne ljubi več sodelovati v politiki ali pa znani profesorji postanejo nesposobneži po Petrovem načelu, se oblasti oklepajo tisti nesposobneži, ki v erarju vidijo le, zanekrat še, dobro rejeno in futrano molzno kravo.

Zato pa nimamo danes demokracije pač pa strankarsko molznico! Malim slovenceljnem pa vse to najbrž ustreza, da le imajo svoj vrtiček ali kalno vodo. In dokler se večina ne bo prevesila v korist pozitivnih ljudi, bo tako tudi ostalo. Mladi in spsobni odhajajo, nepoštena golazen pa ostaja in nam kroji svojo usodo. Se bi gabi trenutni predsednik s svojo nenačelnostjo, diktaturo, če hočete, s svoji otroškimi razvadami, ko kar cepeta, da hoče imeti svoje velikega in novega beemvejčka in majhen a drag avionček za obisk rokometne tekme!

Mar predsednik nima jajc, da mu odvzame mandat?
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2645062] 18.03.17 08:00
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: FIN-379669 18.03.2017 08:02
Avtor izhaja iz osebne izkušnje o koncesioniranem zasebnem pravnem študiju, vendar se iz prispevka razpozna:

1. Da malo preveč tjavdan govori o krivosodju, kar se za vidnega predstavnika pravne fakulete ne spodobi, če govori po dolgem in počez. V tem kontekstu zelo cenim prispevke pravnikov Terška, Krivica in deloma Jakliča, ki bičajo konkretne, a zelo sporne sodne odločitve, na vseh nivojih.

2. Problem krivosodja je majhnost naroda (vsi se poznamo) in dejstvo, da so v času 1992 do 2002 zasedli funkcijo sodnikov dokazano slabi sodniki, pravniki, ki niso uspeli v drugih službah oz. so napredovali v to funkcijo iz neke birokratske pozicije (od tu tudi sledi: usluga za uslugo). Takrat se je to dalo, ker nihče od dobrih pravnikov ni želel biti sodnik.
In za povrhu jih sodni sistem kasneje ni odstranil kot slaba jabolka. To je resna pomanjkljivost sodnega sistema še danes... ko je tudi nekaj vrhovnih sodnikov brez kvalitet postalo - vrhovni sodnik ali ustavni sodnik.

3. Javno - zasebno ali miks obojega? Oz. boj med partikularnim zasebnim interesom v okviru javnega - posvečenega in med partikularnim interesom zunanjega izvajalca - koncesionarja, ki pridobiva javna sredstva.

Zame, ki ne spadam, ne v eno ali drugo kategorijo, sta na videz obe grupaciji (ki se krešeta znotraj srednje ali zlasti visokega šolstva) en glih, saj ne gre za čisto izvedbo zasebnega ali javnega.

Vedno se vrtimo v začaranem krogu, tako kot v zdravstvu. Pa nimam nič proti koncesionarjem. V primeru zdravnikov ti celo mnogo bolje delujejo kot koncesionarji kot pa v okviru javne sfere.

Za šolstvo pa ne vem, kaj je bolje, ker so privatne pobude visokošolskih koncesionarjev pokazale, da na koncu dobimo "na papirju" zanimive študije, vendar na drugi strani inflacijo nezaposljivega "bolonjskega" kadra (ekonimistov in pravnikov).

Torej, kot vedno, resnica je vmes.

Kot davkoplačevalec bi res rad vedel, ali res obstaja razlika v kvaliteti študija in ali najboljši študenti v Sloveniji zaupajo "privatnikom" ali še zmeraj javnemu študiju. Bojim se, da še zmeraj precej bolj javnemu. Zakaj je tako, naj avtor naslednjič napiše, brez visokega teoretiziranja ali omalovaževanja tretjih.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2645064] 18.03.17 08:13
Odgovori   +    7
V Sloveniji je demokracija iluzorna resnica. Poglejmo le predlog Zakona o postopku sodnega varstva imetnikov kvalificiranih obveznosti bank, ki bo sprejet v naši iluzorni demokraciji in navidez v formalno demokratičnem postopku. Predlagan je v bistvu protiteroristični zakon po katerem so izbrisani dobili status teroristične organizacije zoper katere se bo država borila z vsemi razpoložljivimi sredstvi, kajti njihov upor ogroža samo temelje slovenskega bančnega sistema in načenja ugled že tako in tako neugledne Banke Slovenije. Za borbo proti teroristom bo ustanovljen posebni protiteroristični sodni senat, ki mu bodo pomagali izvedenci in z vsemi vražami namazan bruseljski svet odbornikov.
QRK sporočil: 2.505
[#2645065] 18.03.17 08:23
Odgovori   +    18
Filozofi so svet različno interpretirali, gre pa za to, da ga spremenimo!(11. teza).

Nemogoče! 100.000 članov Zveze komunistov in še 50.000 UDBA-šev , je cvet slovenskega naroda. Bili so 45 let na vseh vplivnih položajih, se navadili na privilegije in, se za kratek čas potuhnili, zamrznili rdečo knjižico. Mrežo so razpletli po vseh strankah in mafijsko prevzeli demokratično oblast.

Forum 21 in rdeči direktorji so prihvatizirali družbeno premoženje in nam vladajo iz ozadja. Pod kontrolo imajo policijo, sodstvo, izobraževanje, medije... Ta presećna množica se razrašča kot metastaze.

Potomci povojnih klavcev imajo spiljene vrednote za mafijsko delovanje.


NI NAM REŠITVE !
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2645068] 18.03.17 08:35 · odgovor na: QRK (#2645065)
Odgovori   +    6
Razdelitev kapitala v Slo:

75% tranzicijska levica in 25% desnica. To je skladno s politično močjo enih in drugih v Slo.

Seveda med 25% desnice štejem tudi cerkveno premoženje. In cerkev je delno politično vpeta v dogajanje.

Torej, stanje v kapitalu je odslikava stanja v prebivalstvu in se je oblikovalo zlasti od leta 1989 dalje (z uvedbo zakona o podjetjih in drugih zakonov dalje).

Govoriti o Udbaših danes je precej mimo, ker razni super Isajloviči niso ravno obogateli v tem času; OK, on je 10 mio eur "zaslužil", vendar jih je kakih 5 do 7 mio eur izgubil zaradi poslovne nesposobnosti. Danes nima več niti približno take teže, kot jo je imel v preteklosti.

Bolj zanimivo je, da se en prominentni pripadnik desnice, kot je Boscarol, precej distancira od večine slovenske desnice. Je morda ugotovil, da je ta v Sloveniji kadrovsko precej podhranjena in s tem precej onesposobljena?
tupamaros sporočil: 3.720
[#2645082] 18.03.17 10:58
Odgovori   +    10
Tako kot neštetokrat so volivci tudi tokrat nasedli. Dali so mandat stranki, ki ubrala smer kolektivizacije v kapitalizmu. Uspela je po nasvetu (ali ukazu) "omrežja iz ozadja" animirati največjo volilno bazo. Zaposlene v JS in speljati upokojence žejne čez vodo.Njihova je mantra: "Vse kar je tvoje je tudi moje. Kar je pa mojega je samo moje".
anon-247964 sporočil: 6.948
[#2645087] 18.03.17 12:05
Odgovori   +    14
Z zapisanim se lahko takoj strinjam, toda kot po navadi ni nikjer pojasnjeno zakaj je tako. Res je, da je del našega problema, to je odsotnost prave demokracije, skrit v našem izobraževanju od vrtca do doktorata. Kako pa je do tega prišlo ni pojasnjeno. Pri nas se izobraževalni sistem ni spremenil z nastankom države. Šolski in visokošolski programi so ostali praktično enaki, razen seveda delno v naravoslovju, kjer to ni bilo mogoče. Pravzaprav smo šli še na slabše, ker je negativna selekcija na fakultetah naplavila na površje nesposobne profesorje, ki so že produkt usmerjenega izobraževanja iz začetka osemdesetih let.
Kdrr ne verjame, naj si le pogleda slovensko vlado, ki jo obvladujejo profesorji takega tipa.
Narod, ki mu porežeš gensko najperspektivnejši del (pobiješ, izseliš, ustrahuješ), se še stoletja ne bo opomogel. In prav to se nam je zgodilo, če si to priznamo ali ne.
najobj sporočil: 31.920
[#2645091] 18.03.17 12:38 · odgovor na: QRK (#2645065)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 18.03.2017 12:39
[QRK]
Filozofi so svet različno interpretirali, gre pa za to, da ga spremenimo!(11. teza).

Nemogoče! 100.000 članov Zveze komunistov in še 50.000 UDBA-šev , je cvet slovenskega naroda. Bili so 45 let na vseh vplivnih položajih, se navadili na privilegije in, se za kratek čas potuhnili, zamrznili rdečo knjižico. Mrežo so razpletli po vseh strankah in mafijsko prevzeli demokratično oblast.

Forum 21 in rdeči direktorji so prihvatizirali družbeno premoženje in nam vladajo iz ozadja. Pod kontrolo imajo policijo, sodstvo, izobraževanje, medije... Ta presećna množica se razrašča kot metastaze.

Potomci povojnih klavcev imajo spiljene vrednote za mafijsko delovanje.


NI NAM REŠITVE !
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, so po razpadu SFRJ čisto vsi člani nekdanje ZKJ prišli živet v Slovenijo ... eh, jebiga ...

P.S.: o slovenskem premoženju ti je tukaj zgoraj FIN-379669 povedal pravzaprav dovolj, čeprav je on pozabil povedat, da je cerkev do svojega premoženja prišla na podoben način kot komunisti leta 1945 in da tudi deluje precej podobno, le da skoraj dva tisoč let bolj dolgo ... khmm, če zdaj pozabim, da so komunisti svoje oziroma naše premoženje bolj ali manj razprčkali, cerkev pa ga zaradi dva tisočletnih izkušenj čvrsto drži v svojih rokah ...
QRK sporočil: 2.505
[#2645097] 18.03.17 13:34 · odgovor na: najobj (#2645091)
Odgovori   +    8
Ne nisem se zmotil.

Članov ZK v Sloveniji je bilo 5-6% prebivalstva. Pa si izračunaj sam. V YUGI jih je bilo čez milijon.

UDBO-vcev je bilo čez 50.000, vendar ne istočasno, saj so v 45. letih nekateri tudi umrli in se porajali novi. Njuhov DUH pa je ostal med nami.

Cerkve pa nisem nikjer omenjal, je bilo pa med duhovniki ogromno špicljev.

Gospod pred vami pa je omenil le Isajlovića, spregledal pa Rigelnika, Zemljariča, da ne omenim tretjega hudiča.

Pa lep dan potomcem UDBO-mafije!
Kanzon sporočil: 2.392
[#2645100] 18.03.17 14:09
Odgovori   +    3
Kompletna kolumna je brca v temo,ker ne upošteva dejstva ,da je človek napaka narave.
Če pa že vstrajate,da je človek iztopil iz narave,ste se pa zajebali s tem,ko pišete zakone sebi na kožo in pričakujete,da jih bodo drugi spoštovali.
najobj sporočil: 31.920
[#2645114] 18.03.17 15:59 · odgovor na: QRK (#2645097)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: najobj 18.03.2017 16:01
[QRK]
Ne nisem se zmotil.

Članov ZK v Sloveniji je bilo 5-6% prebivalstva. Pa si izračunaj sam. V YUGI jih je bilo čez milijon.


UDBO-vcev je bilo čez 50.000, vendar ne istočasno, saj so v 45. letih nekateri tudi umrli in se porajali novi. Njuhov DUH pa je ostal med nami.

Cerkve pa nisem nikjer omenjal, je bilo pa med duhovniki ogromno špicljev.

Gospod pred vami pa je omenil le Isajlovića, spregledal pa Rigelnika, Zemljariča, da ne omenim tretjega hudiča.

Pa lep dan potomcem UDBO-mafije!
... ups, se opravičujem, ker sem se s cifro komunistov res jaz zajebal in ne vem, kje sem pri tebi videl tisto nulo preveč ... no, z vsem ostalim pa niti slučajno ne ...

P.S.: na totem forumu vsi dobro vemo, da pred drugo vojno nismo imeli nič, potem so prišli Švabi in nam vse porušili, nakar so komunisti vse pokradli, potem v 45 letih niso naredili nič, tako da so lahko v kapitalizmu tajkuni vse uničili in pokradli, zdaj pa še država mora vse prodat ... jebiga, ni nam usojeno ...
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2645126] 18.03.17 18:24 · odgovor na: anon-299030 (#2645059)
Odgovori   +    1
Bom kar tebi, ker si prvi in ker si tako lepo tole napisal :) .....

.... še tole obesil za vrat:)

www.dnevnik.si/10427...h-mozganih
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2645128] 18.03.17 18:29 · odgovor na: QRK (#2645065)
Odgovori   +    2
[QRK]
Filozofi so svet različno interpretirali, gre pa za to, da ga spremenimo!(11. teza).

Nemogoče! 100.000 članov Zveze komunistov in še 50.000 UDBA-šev , je cvet slovenskega naroda. Bili so 45 let na vseh vplivnih položajih, se navadili na privilegije in, se za kratek čas potuhnili, zamrznili rdečo knjižico. Mrežo so razpletli po vseh strankah in mafijsko prevzeli demokratično oblast.

Forum 21 in rdeči direktorji so prihvatizirali družbeno premoženje in nam vladajo iz ozadja. Pod kontrolo imajo policijo, sodstvo, izobraževanje, medije... Ta presećna množica se razrašča kot metastaze.

Potomci povojnih klavcev imajo spiljene vrednote za mafijsko delovanje.


NI NAM REŠITVE !
Takole gre SKLANJATEV:

NI TI rešitve, . . . NI MI rešitve, .... NI NAM REŠITVE!

DIAGNOZO si lahko prebereš na spodnjem naslovu:

www.dnevnik.si/10427...h-mozganih
anon-169504 sporočil: 2.361
[#2645141] 18.03.17 22:14
Odgovori   +    2
O krivokraciji se strinjam. Z dodatkom, da imajo tudi normalnejše države nekaj teh težav. Ljudje namreč povsod volijo osebnosti in ne le programov.

Sicer pa je v prispevku odlično tole:
Včasih se zdi, če parafraziram ameriški rek o nacionalizmu, da je v Sloveniji prav etika zadnje zatočišče pokvarjencev.
Ne poznam ameriškega reka o nacionalizmu, morda gre za misel Angleža Samuela Johnsona, "Patriotism is the last refuge of a scoundrel."
Johnson je govoril o lažnem patriotizmu (o tem govori tudi v delu The Patriot), zato je Avbljeva parafraza toliko bolj ustrezna.

Lahko pa razvijamo naprej, npr.: Antifašizem je zadnje zatočišče fašistov.
Kanzon sporočil: 2.392
[#2645144] 19.03.17 03:49
Odgovori   +    2
Popotnik povej čigav si,kam si namenjen in s čem se preživljaš.
Slednje je nadvse pomembno,ker iz tega izhaja način razumevanja sveta in umeščanje sebe v aktualno dogajanje.
QRK sporočil: 2.505
[#2645155] 19.03.17 08:06 · odgovor na: anon-333107 (#2645128)
Odgovori   +    6
Bom vseeno repliciral.

Članek je nakladanje,kot iz časov samoupravnih interesnih skupnosti. Izvor avtorjev sem že omenil.
Pod zmerljivko populizem smo očitno samo desničarji!
Stroške za migranta 1930 eurov, je objavil vladni organ in mu jaz verjamem.
Res pa je, da so vključeni vsi fiksni in variabilni stroški. Prvi na enoto padajo, zato bi pri toliko tisočev migrantov, kot jih priporoča Hanžek, se vsaj razpolovili in bi znašali kvečjemu dve penziji.
Upam, da levi populisti, to ne boste zracionalizirali!
anon-275861 sporočil: 5
[#2645168] 19.03.17 10:31 · odgovor na: FIN-379669 (#2645062)
Odgovori   +    1
Koliko besed za neargumentirano polemiziranje.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2645198] 19.03.17 13:52 · odgovor na: QRK (#2645155)
Odgovori   +    0
[QRK]
Bom vseeno repliciral.

Članek je nakladanje,kot iz časov samoupravnih interesnih skupnosti. Izvor avtorjev sem že omenil.
Pod zmerljivko populizem smo očitno samo desničarji!
Stroške za migranta 1930 eurov, je objavil vladni organ in mu jaz verjamem.
Res pa je, da so vključeni vsi fiksni in variabilni stroški. Prvi na enoto padajo, zato bi pri toliko tisočev migrantov, kot jih priporoča Hanžek, se vsaj razpolovili in bi znašali kvečjemu dve penziji.
Upam, da levi populisti, to ne boste zracionalizirali!
Najlepša hvala za tole repliko. Kaže, da še vedno obstaja žarek upanja.

Ker me nekoliko priganja že čas, zadeva pa je nekoliko daljša za razumevanje in za razlago, se bom tukaj omejil samo na stvari, v katerih se morda ne strinjava.

Pod zmerljivko populizem so VSI. Tudi levičarji. Morda bi morala biti meja postavljena res malo bolj levo, a to ni tukaj vprašanje. Ali pa morda tudi. :)

Samoupravne interesne skupnosti s tem nimajo nič skupnega. Malokdo se jih sploh še spominja. :)

Toliko za sedaj o nestrinjanju. :)

Je pa v vsej zadevi neki kavelj, ki ga očitno ni še nihče odkril, obelodanil ali celo nekoliko bolj celovito predstavil.

Temu kavlju, KAJ in Zakaj se nam to dogaja, kar se nam, se bomo morali bolj posvetiti v prihodnosti.

Morda tudi tukaj. Spodaj, v nadaljevanju, ko bo več časa.

l.p.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2645305] 20.03.17 12:41 · odgovor na: QRK (#2645155)
Odgovori   +    0
[QRK]
Bom vseeno repliciral.

Članek je nakladanje,kot iz časov samoupravnih interesnih skupnosti. Izvor avtorjev sem že omenil.
Pod zmerljivko populizem smo očitno samo desničarji!
Stroške za migranta 1930 eurov, je objavil vladni organ in mu jaz verjamem.
Res pa je, da so vključeni vsi fiksni in variabilni stroški. Prvi na enoto padajo, zato bi pri toliko tisočev migrantov, kot jih priporoča Hanžek, se vsaj razpolovili in bi znašali kvečjemu dve penziji.
Upam, da levi populisti, to ne boste zracionalizirali!
Sem prebral, tale članek. Da ne bom pljuval po nepotrebnem. :)

Tudi (tale) članek je (lahko) čisto Flancanje. Z nekaterini zadevami se lahko strinjam, z nekaterimi pogojno, tretje pa so čista neumnost. Neke levite o Demokraciji. :) Recimo, da vsaj kakšne sramote avtor ne more ravno povzročiti svojim profesorjem iz nekih eminentnih zasebnih visokošolskih ustanov. Če ga že dobro in razmišljati niso naučili, se vsaj primerno vede in izraža :) Kar, v končni fazi, tudi nekaj šteje :)

(V Gledališču je (lahko) tudi zehanje odraz Kritike.:)

Bom še drugače povedal: Volim lahko kogarkoli! Če tako želim. Ali pa nobenega, če je taka moja volja. Torej, lahko oddam glas za Stranko PIVA, tudi če nima programa, in lahko pljunem na volilni listič, če mislim, da si nobena stranka ne zasluži mojega glasu. Enostavno ko pasulj.

Vse to spada pod Demokracijo! Vključno z reklamo ZA Piratsko stranko! Ali je to izraz moje ne-umne izobrazbe, ali celo ne-kulturnega izražanja, naj vsak presodi sam. :)

Namesto, da bi se avtor ukvarjal s krivokracijo, kako nastaja in kaj jo povzroča, bi se lahko osredotočil tudi na kakšen drugi problem. Npr.: NESPOTIZEM. To ni več samo slovenska, marveč morda svetovna problematika.

Predno zaključim - ta prvi del; neposredni odziv, na problematiko, naj povem še sledeče. (moja) Mama prihaja iz primorske regije. Tiste, ki je bila po ww1 dodeljena Italiji. Poznam veliko zgodb, pripovedi in izpovedi iz prve roke. In povem ti, da marsikateri duhovnik ni klonil in se je do zadnjega boril za slovensko besedo, slovenski jezik in slovenski narod. Po svojih zmožnostih, seveda.

Toliko za repliko o tisti izjavi o izdajalskih duhovnikih!

-------------------------------------------------- ------------

Zdaj pa se posvetimo temi. Neki drugi. Vsaj navidezno. :)

Če hočemo razumeti zadevo, predvsem kje STRIŽE, se moramo (prvo) VPRAŠATI: KAJ se nam dogaja!?? Morda še nekoliko drugače: tudi: KAKO se vse to, kar se nam dogaja manifestira. Po domače povedano: odraža v našem svetu, tukaj in sedaj!
In to tako, čisto na/v naši bližnji, domači - Butalski Republiki, kakor tudi širši, Evropsku skupnosti, uniji,.....

Kot drugo, ko nam je nekako (zadovoljivo) odgovoriti na zgornje vprašanje, si lahko zastavimo drugo vprašanje: ZAKAJ se nam to dogaja!?

Nekateri tukaj nimate predsodkov. Na tole drugo vprašanje odgovorite s klavci!?

Sila enostavno in priročno. NO, zdaj bi pa avtorja tega članka, ki je obiskoval in se šolal na teh eminentnih univerzah, zaseda eminentne funkcije in se eminentno drži na teh svojih fotografijah; VPRAŠAL: Ali je zadovoljen s tem (tvojim) odgovorom*!?

* Vprašanje je seveda retorično. Ni v navadi, da bi avtorji odgovarjali na taka vprašanja. To tudi ni njihov namen. Marsikomu je že Krona iz glave padla, ko se je takole sklonil :)

Torej, naj se vrnem nazaj k vprašanju: KAJ se nam (HUDIČA) dogaja!?

Izpostavil in povdaril bom samo nekaj (aktualnih) tem, ki bi lahko nakazovale zadevo:

1) Odnos do beguncev in njihove kolo-BO-cije. Tako s strani državnih; bom tukaj uporabil besedo birokratov, kakor tudi samih ljudi in krajanov, kamor hočejo begunce namestiti..... Ko človek to gleda in posluša, mu je jasno, da je zadeva čisto ušla izpod nadzora. NA OBEH STRANEH!!

2) Kot tipočičen primer, bom pod TOČKO DVE izpostavil nedavni primer imenovanja Zdenke Čebašek Travnik za predsednico zdravniške zbornice.
Na demokratičnih volitvah zmaga, potem pa se začne vsesplošni ravs in pretep, ki se ga ne bi sramovala nobena poštena Krčma.
Začne se okoli plače, nadaljuje z glasovanjem o zaupnici, čeravno še nič ni naredila, vendar so delegati v zdravniško zbornico tudi izvoljeni demokratično in demokracije je tudi to, da jo oni potrdijo.... Potem se nadaljuje okoli napajanja pri koritu, pri tistem za svinje in ne tistem z vodo, ..... pa pranjem ali NE pranjem umazanega perila v javnosti, .... saj smo vendar kulturni, izobraženi ljudje in take zadeve niso za med neizobraženo rajo, ... če ne drugega tudi niso preveč higijenična za mentalno stanje družbe.

Toliko na kratko. Za razmišljanje.

Morda si bomo naslednjič lahko pogledali kaj iz druge točke vprašanja: ZAKAJ (in kako) se nam to dogalja!??

l.p.
anon-1505 sporočil: 187
[#2645311] 20.03.17 13:14
Odgovori   +    0
Če sem prav razumel, naj bi bilo po mnenju avtorja za našo demokracijo pogubno predvsem to, da na volitvah zmagujejo stranke, ki se volivcem pred tem niso predstavile z nedvoumnimi programi. Res je, tudi to je problem, a so še tudi drugi, večji. Med primarne lahko uvrstimo naš volilni sistem, saj ta na učinkovit način podpira strankokracijo (avtokratsko moč strankarskih šefov), ki je prava negacija demokracije. Razmeroma dober volilni sistem imajo Nemci in po njihovem zgledu je skupina resnih ljudi pred leti pripravila predlog novega volilnega zakona, ki pa še kar naprej v parlamentu zaman čaka na potrditev; pa bo očitno še čakal, saj je iluzorno pričakovati, da ga bodo strankokrati blagoslovili.

Drugi veliki problem naše demokracije je oblikovanje vlade: koalicijska vlada je preprosto preživeta sistemska rešitev. Boljša rešitev je velika koalicija, še neprimerno boljša pa ta, ki jo že lep čas uspešno uporablja Švica. Pa tudi o tem naši strankokrati nočejo nič vedeti.

Skratka, klasična parlamentarna demokracija je v resni krizi, kar se podobno kot pri nas potrjuje tudi drugod, zelo nedvoumno na primer pri upravljanju EU. Tega resnega problema se je Matej Avbelj v svojem komentarju žal lotil na način, ki po mojem ni prav obetaven.

Strani: 1