Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Sedem utopičnih pričakovanj od Donalda Trumpa

Strani: 1

rx170 sporočil: 6.403
[#2635846] 12.01.17 22:47
Odgovori   +    15
Precej poenostavljen članek poln klišejev in napačnih konceptov.
bozga sporočil: 6.303
[#2635854] 13.01.17 06:15
Odgovori   +    33
Izgleda da se Trumpa še najmanj bojijo Američani,ki so ga izvolili z velikansko večino elektorskih glasov, če prav vem je premagal Clintonovo za nekje 90 elektorskih glasov, kar je ogromno. Ima tudi večino v kongresu in senatu, kar mu bo omogočalo konfortno vladanje in poleg tega so demokrati še v popolnem razsulu, tako, da mu bodo težko onemogočali kar si bo zastavil. Meni se dozdeva, da je največji strah v državah kjer razvijajo model potratne socialne države in ta strah je upravičen. Lahko se zgodi, da bodo ZDA s trumpom močno potegnile, da bodo investicije, kapital in delovna mesta pospešeno tekle v ZDA, v "socialnih" državah jim bo pa zmanjkovalo denarja za finansiranje javne sfere, pokojnin in socialnih transferjev. Po mojem gre za strah pred nopvim ameriškim modelom, ki bo lahko "zdrmal" predvsem evropske sanjače, ki so še pred nekaj leti sanjali o EU kot najbolj konkurenčni grupaciji na svetu, zdaj pa ne znajo rešiti čisto osnovnih problemov kot je grška finančna kriza, migrantska kriza, ukrajinska kriza ali izpeljati kakšno od potrebnih reform zaradi katerih se lahko zgodi še kakšen odhod iz EU. Po mojem nas bi bolj moralo skrbeti za Slovenijo in EU, ZDA so se vedno bolj znašle od nas in prepričan sem, da se bodo s Trumpom še toliko bolj, ker to ni nakladač, frazer in dokazan nesposobnež, ampak človek z velikim potencialom. Prepričan sem, da ne bo najslabši ameriški predsednik ima pa vse možnosti, da postane najboljši.
vrac sporočil: 11.068
[#2635915] 13.01.17 10:54
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: vrac 13.01.2017 10:59
Nekateri so se izkazali presenetljivo dobro. Denimo Ronald Reagan, po poklicu igralec, je bil eden najbolj prepoznavnih predsed­nikov tako na gospodarskem področju kot v zunanji politiki.
LOL, Reagan ni bil tako dober predsednik kot je tule zapisano. Res je s svojo politiko pospešil propad vzhodnega bloka in posebej gospodarski propad Jugoslavije. Če je pa nenormalno poviševanje obresti in potem posledično nenormalna rast dolarja uspešna gospodarska politika, potem nam Bog pomagaj. Tip je z drastično podražitvijo ameriških obveznic posesal ves svetovni kapital v ZDA in naredil največji proračunski primanjkljaj v zgodovini ZDA. Zato je takoj po odhodu Reagana Amerika morala spremeniti gospodasko politiko, ker bi v nasprotnem primeru propadla. Da je Reagan uničil srednji sloj je pa druga plat medalje njegove "uspešnosti". Dejansko sta bila z vidika gospodarstva in tudi zunanje politike mnogo bolj uspešna demokratska predsednika, tako Clinton kot Obama.
vrac sporočil: 11.068
[#2635916] 13.01.17 11:09 · odgovor na: bozga (#2635854)
Odgovori   +    4
ZDA so se vedno bolj znašle od nas in prepričan sem, da se bodo s Trumpom še toliko bolj, ker to ni nakladač, frazer in dokazan nesposobnež, ampak človek z velikim potencialom. Prepričan sem, da ne bo najslabši ameriški predsednik ima pa vse možnosti, da postane najboljši.
On je res nakladač in frazer prve kategorije, da je pa nesposoben pa nihče razen tebe na tem forumu ni zapisal. Kako bi nesposobnež sploh lahko postal predsednik ZDA in še milijarder je povrhu? To enostavno ne gre skupaj. Naklada pa res sto na uro. Res da čedalje manj, pa vseeno še ne more čisto iz svoje kože.

Strani: 1