Strani: 1

GregorFrome sporočil: 3
[#2631592] 09.12.16 10:24
Odgovori   +    7
čas vnosa: 09.12.16 09:09
..ameriškemu Amazonu ali kitajski Alibabi. Prodaja obeh v države EU pa iz leta v leto strmo raste. Zakaj? Zato, ker imajo v državah, iz katerih prihajata, zelo učinkovite rešitve na področju avtorskih pravic, varstva potrošnikov, ..

Od kdaj je Kitajska sinonim za učinkovite rešitve na področju avtorskih pravic, varstva potrošnikov ?
anon-394991 sporočil: 252
[#2631593] 09.12.16 10:32 · odgovor na: GregorFrome (#2631592)
Odgovori   +    4
[GregorFrome]
..ameriškemu Amazonu ali kitajski Alibabi. Prodaja obeh v države EU pa iz leta v leto strmo raste. Zakaj? Zato, ker imajo v državah, iz katerih prihajata, zelo učinkovite rešitve na področju avtorskih pravic, varstva potrošnikov, ..

Od kdaj je Kitajska sinonim za učinkovite rešitve na področju avtorskih pravic, varstva potrošnikov ?

ČE gledamo prodajo preko spleta iz prej navedenih posrednikov je za varstvo potrošnikov urejeno tako, da se sledi pošiljka od trgovine do prejemnika in ko prejemnik podpiše prejem pošiljke ali izročitev je seznanjen pošiljatelj. Če ne pošlje ali je poškodovana ti vrne denar nazaj. Dočimer za naše prodajalce na spletu pa tega ne moreš računati, saj je prva huda ovira stroški pošiljanja, ki so tudi do 100% vrednosti nakupa. Prav tako je podtikanje pokvarjenih izdelkov in še hujši problem je, da težko uveljavljaš reklamacijo, saj je vmes preveč posrednikov. Tukaj vidim rešitev v tem, da bi se zmanjšali stroški pošiljanja, tako kot KITAJSKA naredila za svoje izdelke in dosegla da je recim samo 11.11. 2016 bil promet več kot 15 miljard €.
sopranos sporočil: 11.404
[#2631630] 09.12.16 13:51 · odgovor na: anon-394991 (#2631593)
Odgovori   +    18
[tone30]
> [GregorFrome]
> ..ameriškemu Amazonu ali kitajski Alibabi. Prodaja obeh v države EU pa iz leta v leto strmo raste. Zakaj? Zato, ker imajo v državah, iz katerih prihajata, zelo učinkovite rešitve na področju avtorskih pravic, varstva potrošnikov, ..
>
> Od kdaj je Kitajska sinonim za učinkovite rešitve na področju avtorskih pravic, varstva potrošnikov ?


ČE gledamo prodajo preko spleta iz prej navedenih posrednikov je za varstvo potrošnikov urejeno tako, da se sledi pošiljka od trgovine do prejemnika in ko prejemnik podpiše prejem pošiljke ali izročitev je seznanjen pošiljatelj. Če ne pošlje ali je poškodovana ti vrne denar nazaj. Dočimer za naše prodajalce na spletu pa tega ne moreš računati, saj je prva huda ovira stroški pošiljanja, ki so tudi do 100% vrednosti nakupa. Prav tako je podtikanje pokvarjenih izdelkov in še hujši problem je, da težko uveljavljaš reklamacijo, saj je vmes preveč posrednikov. Tukaj vidim rešitev v tem, da bi se zmanjšali stroški pošiljanja, tako kot KITAJSKA naredila za svoje izdelke in dosegla da je recim samo 11.11. 2016 bil promet več kot 15 miljard €.
Daj se raje vprašaj, kako lahko iz enega konca sveta na drugega pošljejo izdelek, ki vključno s poštnino pride 2 EUR. Kje je tukaj računica?

Vsi ti t.i. uber inovativni amazoni delajo na tem, da ustvarijo MONOPOLE!!! Zbirajo denar investitorjev, da se gredo lahko dumping in rastejo eksponentno. Del tako zbranega denarja porabijo za podkupnine politkom, da legalizijajo njihove na začetku nelegalne posle.

Sem bral eno študijo, ki je analizirala ravno Amazon in ugotovila, da že res, da Amazon zaposluje veliko ljudi. A je glede na to, koliko ostalih trgovcev je spravil iz posla, neto število izgubljenih delovnih mest več kot 300.000.

V bistvu ta tehnološka podjetja ne delajo drugega kot to, da povečujejo koncentracijo premoženja v rokah vedno manjše peščice ljudi.

In kaj je potem posledica v realnem svetu? Vedno večja neravnovesja, vedno več jeznih in razočaranih, svet v katerem je dovolj že iskra v pravem trenutku, da se ta sod smodnika vžge.

Prav je da so pridni in pametni dobro nagrajeni, ampak ti ljudje se morajo v vsej svoji pameti tudi zavedati, da zna biti prevelika dohodkovna razlika nevarna tudi za njih same.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2631634] 09.12.16 14:16 · odgovor na: sopranos (#2631630)
Odgovori   +    6
[sopranos]
Daj se raje vprašaj, kako lahko iz enega konca sveta na drugega pošljejo izdelek, ki vključno s poštnino pride 2 EUR. Kje je tukaj računica?

Računica je v tem, da ne gre za 2 €, ampak veničona za artikle do 25€!

In računica je v količini - veličini in številčnosti pošiljk. V ekonomiji obsega, takole bolj z ekonomsko etimologijo.

* (Toliko o računstvu in gumarabiki. :))
sopranos sporočil: 11.404
[#2631694] 09.12.16 17:53 · odgovor na: anon-333107 (#2631634)
Odgovori   +    7
[FrRoSt]
> [sopranos]
> Daj se raje vprašaj, kako lahko iz enega konca sveta na drugega pošljejo izdelek, ki vključno s poštnino pride 2 EUR. Kje je tukaj računica?


Računica je v tem, da ne gre za 2 €, ampak veničona za artikle do 25€!

In računica je v količini - veličini in številčnosti pošiljk. V ekonomiji obsega, takole bolj z ekonomsko etimologijo.

* (Toliko o računstvu in gumarabiki. :))
Lahko da imaš prav, ampak to so neke splošne floskule, ki jih stresajo vsi. Bolj detaljne razlage, ki bi imela logiko in ekonomsko računico pa meni še nihče ni dal.
No, če ne plačujejo DDV, je v Evropi že to ogromen prihranek. Pa tudi davkov na dobiček ne. Pa še kakšna subvencija pri poštnini. Potem se računica izide. En človek lahko v 8 urah lahko dostavi pošiljko samo določenemu številu strank. Pa imaš še faktorje kot so promet, delo na cesti itd. Ni dostavljalec ena mašina, ki jo ob večjem naročilu obremeniš za 24/7. In dlje časa, kot je tako obremenjena bolje je.

Lahko razumem, kako dobiček dela recimo UPS, ko ti za dostavo parih listkov računa 40 EUR. Kar sem jaz do sedaj uspel ugotoviti in videti je, da je pri teh velikih pač tako, da tam neka splošna pravila ne veljajo. Če imajo karizmatičnega voditelja in podporo investitorjev, lahko denar na polno kurijo. Sploh v teh časih, ko imajo eni denarja toliko, da ne vedo kam z njim.

Še samo insajderji iz t.i. high-tech industrije priznavajo, da je pri številnih projektih zadaj veliko manj inovatovnosti, kot pa se zdi ko marketing naredi svoje. Da gre težnje po ustvarjanju monopolov, ki jih skušajo samo drugače zapakirati.

Vsak, ki danes hoče izpasti pameten in napreden je recimo zagovornik Ubra. Kolega mi je pred nekaj dnevi opisal izkušnjo v Belgiji. V eno smer ga je pot z Ubrom prišla 100 EUR, za nazaj je pa poklical prrvi taksi, ki ga je videl, pa je bila cena 50 EUR. Ko mu bo uspelo vzpostaviti monopol, bo pa cena 150 ali 200 EUR za isto pot. Potem bo pa še voznike nagnal. Čeprav ne vem kako bo potem prodajal zgodbo, da je avto samozaposlen in da je Uber samo aplikacija, ki nima nič s samovozečim avtom. Ampak glede na to, koliko kretenov je na tem svetu, nikoli ne reci nikoli.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2631770] 10.12.16 13:15 · odgovor na: sopranos (#2631694)
Odgovori   +    1
[sopranos]
Lahko da imaš prav, ampak to so neke splošne floskule, ki jih stresajo vsi. Bolj detaljne razlage, ki bi imela logiko in ekonomsko računico pa meni še nihče ni dal.
No, če ne plačujejo DDV, je v Evropi že to ogromen prihranek. Pa tudi davkov na dobiček ne. Pa še kakšna subvencija pri poštnini. Potem se računica izide. En človek lahko v 8 urah lahko dostavi pošiljko samo določenemu številu strank. Pa imaš še faktorje kot so promet, delo na cesti itd. Ni dostavljalec ena mašina, ki jo ob večjem naročilu obremeniš za 24/7. In dlje časa, kot je tako obremenjena bolje je.

Lahko razumem, kako dobiček dela recimo UPS, ko ti za dostavo parih listkov računa 40 EUR. Kar sem jaz do sedaj uspel ugotoviti in videti je, da je pri teh velikih pač tako, da tam neka splošna pravila ne veljajo. Če imajo karizmatičnega voditelja in podporo investitorjev, lahko denar na polno kurijo. Sploh v teh časih, ko imajo eni denarja toliko, da ne vedo kam z njim.

Še samo insajderji iz t.i. high-tech industrije priznavajo, da je pri številnih projektih zadaj veliko manj inovatovnosti, kot pa se zdi ko marketing naredi svoje. Da gre težnje po ustvarjanju monopolov, ki jih skušajo samo drugače zapakirati.

Vsak, ki danes hoče izpasti pameten in napreden je recimo zagovornik Ubra. Kolega mi je pred nekaj dnevi opisal izkušnjo v Belgiji. V eno smer ga je pot z Ubrom prišla 100 EUR, za nazaj je pa poklical prrvi taksi, ki ga je videl, pa je bila cena 50 EUR. Ko mu bo uspelo vzpostaviti monopol, bo pa cena 150 ali 200 EUR za isto pot. Potem bo pa še voznike nagnal. Čeprav ne vem kako bo potem prodajal zgodbo, da je avto samozaposlen in da je Uber samo aplikacija, ki nima nič s samovozečim avtom. Ampak glede na to, koliko kretenov je na tem svetu, nikoli ne reci nikoli.
Očitno ne poznaš, razumeš in doumeš dobro zadev. :) Nič hudega. Očitno še zdaleč Nisi edini. :)

Saj tudi jaz nisem kakšen poseben strokovnjak. Le nekoliko več neposrednega stika z dogajanjem imam. Tudi "mladimi"! Tem CVETOM naše družbe.

Sem se odločil za nabavo-nakup nove ure. Pred nekaj meseci! Zapestne. (Po 10. letih mi lahko pripada nova. :)) Malo sem pogledal po izložbah, ko sem hodil mimo, malo spraševal kolege prijatelje. Nič kaj pretresljivo pametnega in uporabnega. :) Potem sem začel gledati po internetu. Tam je neprimerno več izbire. Izbral sem nekaj možnih ur, jih dal na spisek in zadevo prespal in premislil. Potem sem oddal naročili moji osebni referentki za nakupe preko neta, da pregleda stvari. :) Naslednji dan mi pošlje poročilo in še priporoči neko spletno stran, na kateri naj pogledam, če je kaj uporabnega in všečnega. Pregledam, se odločim in ji oddam naročilo. Ura je bila na dveh (evropskih) spletnih straneh. Italjanski in Angleški. Dam ji denar in naj uredi zadevo. Kakor je pač treba in potrebno. In če bodo še kakšni stroški pač, naj pove.

Naslednji dan pogledam, mislim celo, da sem hotel kolegu pokazati, za katero sem se odločil, ure NI VEČ! Na spletni strani ni več ure, ki sem jo naročil!? Grem do moje osebne referentke za nakup preko neta in vprašam, kaj se dogaja!? Ona pravi, da je uro naročila, ko sem ji dal denar in to je to. Italjani so zaračunali še poštnino, mislim da je rekla 15€, angleška stran pa je bila brez. Ura je bila dobrih 70€. Po nekaj dneh je prišla, po pošti. Nobenega doplačila več.

* Kasneje ti napišem-nadaljujem še o kitajski-h poslih. :)
sopranos sporočil: 11.404
[#2631786] 10.12.16 14:53 · odgovor na: anon-333107 (#2631770)
Odgovori   +    2
[FrRoSt]
> [sopranos]
> Lahko da imaš prav, ampak to so neke splošne floskule, ki jih stresajo vsi. Bolj detaljne razlage, ki bi imela logiko in ekonomsko računico pa meni še nihče ni dal.
> No, če ne plačujejo DDV, je v Evropi že to ogromen prihranek. Pa tudi davkov na dobiček ne. Pa še kakšna subvencija pri poštnini. Potem se računica izide. En človek lahko v 8 urah lahko dostavi pošiljko samo določenemu številu strank. Pa imaš še faktorje kot so promet, delo na cesti itd. Ni dostavljalec ena mašina, ki jo ob večjem naročilu obremeniš za 24/7. In dlje časa, kot je tako obremenjena bolje je.
>
> Lahko razumem, kako dobiček dela recimo UPS, ko ti za dostavo parih listkov računa 40 EUR. Kar sem jaz do sedaj uspel ugotoviti in videti je, da je pri teh velikih pač tako, da tam neka splošna pravila ne veljajo. Če imajo karizmatičnega voditelja in podporo investitorjev, lahko denar na polno kurijo. Sploh v teh časih, ko imajo eni denarja toliko, da ne vedo kam z njim.
>
> Še samo insajderji iz t.i. high-tech industrije priznavajo, da je pri številnih projektih zadaj veliko manj inovatovnosti, kot pa se zdi ko marketing naredi svoje. Da gre težnje po ustvarjanju monopolov, ki jih skušajo samo drugače zapakirati.
>
> Vsak, ki danes hoče izpasti pameten in napreden je recimo zagovornik Ubra. Kolega mi je pred nekaj dnevi opisal izkušnjo v Belgiji. V eno smer ga je pot z Ubrom prišla 100 EUR, za nazaj je pa poklical prrvi taksi, ki ga je videl, pa je bila cena 50 EUR. Ko mu bo uspelo vzpostaviti monopol, bo pa cena 150 ali 200 EUR za isto pot. Potem bo pa še voznike nagnal. Čeprav ne vem kako bo potem prodajal zgodbo, da je avto samozaposlen in da je Uber samo aplikacija, ki nima nič s samovozečim avtom. Ampak glede na to, koliko kretenov je na tem svetu, nikoli ne reci nikoli.

Očitno ne poznaš, razumeš in doumeš dobro zadev. :) Nič hudega. Očitno še zdaleč Nisi edini. :)

Saj tudi jaz nisem kakšen poseben strokovnjak. Le nekoliko več neposrednega stika z dogajanjem imam. Tudi "mladimi"! Tem CVETOM naše družbe.

Sem se odločil za nabavo-nakup nove ure. Pred nekaj meseci! Zapestne. (Po 10. letih mi lahko pripada nova. :)) Malo sem pogledal po izložbah, ko sem hodil mimo, malo spraševal kolege prijatelje. Nič kaj pretresljivo pametnega in uporabnega. :) Potem sem začel gledati po internetu. Tam je neprimerno več izbire. Izbral sem nekaj možnih ur, jih dal na spisek in zadevo prespal in premislil. Potem sem oddal naročili moji osebni referentki za nakupe preko neta, da pregleda stvari. :) Naslednji dan mi pošlje poročilo in še priporoči neko spletno stran, na kateri naj pogledam, če je kaj uporabnega in všečnega. Pregledam, se odločim in ji oddam naročilo. Ura je bila na dveh (evropskih) spletnih straneh. Italjanski in Angleški. Dam ji denar in naj uredi zadevo. Kakor je pač treba in potrebno. In če bodo še kakšni stroški pač, naj pove.

Naslednji dan pogledam, mislim celo, da sem hotel kolegu pokazati, za katero sem se odločil, ure NI VEČ! Na spletni strani ni več ure, ki sem jo naročil!? Grem do moje osebne referentke za nakup preko neta in vprašam, kaj se dogaja!? Ona pravi, da je uro naročila, ko sem ji dal denar in to je to. Italjani so zaračunali še poštnino, mislim da je rekla 15€, angleška stran pa je bila brez. Ura je bila dobrih 70€. Po nekaj dneh je prišla, po pošti. Nobenega doplačila več.

* Kasneje ti napišem-nadaljujem še o kitajski-h poslih. :)
Samo zato ker en pravi, da je pameten in da ve vse, še ne pomeni, da je to res. In ko ljudje namesto, da bi skušali odgovoriti na neko vprašanje, raje začnejo poudarjati neumnost tistega, ki zadeve ne razume in svojo superiornost, takrat jaz postanem še bolj sumičav. Ker so me izkušnje naučile, da gre pravilo pri takih zadevah za kakšen nateg.

In zaenkrat meni še nihče ni pojasnil, kako se lahko nekomu, ki iz Kitajske pošlje izdelek za 2 ali 3 EUR z že vlkjučeno poštnino, to lahko splača.

Razumel bi, če bi mi nekdo recimo rekel, da je breake even pri 10 EUR (in naštel neke argumente kako se je prišlo do te cifre), da z nižjimi zneski delajo izgubo, ampak da imajo pa povprečje 15 EUR in so zato v plusu. Da pa se jim posredno splača dostavljati tudi pakete za 2 EUR, ker potem ti kupci postopoma začnejo kupovati dražje izdelke in si nato vse povrnejo. In tako naprej.

Ampak razen nekaj floskul, jaz melo bolj detaljne razlage še nisem slišal.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2631789] 10.12.16 15:25 · odgovor na: sopranos (#2631786)
Odgovori   +    0
Ne bodi tako nestrpen. :)

Saj ti bom napisal še drugi del, verjetbno se tam skriva bistvo. :) (To je bil samo malo širši uvod :))

Drugače pa, moram priznati, da ne poznam nikogar, ki bi naročil kaj za 2 ali 3 evre iz Kitajske. :)
Ti poznaš? In za kaj (kakšno stvar) gre!?
sopranos sporočil: 11.404
[#2631795] 10.12.16 15:49 · odgovor na: anon-333107 (#2631789)
Odgovori   +    2
[FrRoSt]
Ne bodi tako nestrpen. :)

Saj ti bom napisal še drugi del, verjetbno se tam skriva bistvo. :) (To je bil samo malo širši uvod :))

Drugače pa, moram priznati, da ne poznam nikogar, ki bi naročil kaj za 2 ali 3 evre iz Kitajske. :)
Ti poznaš? In za kaj (kakšno stvar) gre!?
Ja, moja žena je naročala razne dodatke za telefon.

Bi še še večkrat posluževala tega, če ne bi Pošta samovoljno zaračunavala nekih carnskih postopkov oz. pregledov. Tudi če je vse ok, strošek 4 EUR ostane.

No, se že veselim tvojega odgovora. Večkrat recimo slišim, da Kitajska subvencionira pošiljanje pošiljk po svetu.

No, da so Kitajci namazani z vsemi žaubami, vem tudi iz primera v Sloveniji. Ko je kitajski diplomat ob obisku šefu kitajske restavracije prinesel zajeten kovček gotovine. Da je potem lahku kupil še nekaj restavracij. Tako, da je prav neverjetno kako sistematično in do kakšnih detajlov se Kitajska vmešava v posel.
anon-198668 sporočil: 2.998
[#2631805] 10.12.16 16:59
Odgovori   +    6
Kupujem pri amazonu in živim v tujini. Poštnine ne plačujem, ker sem naročen na storitev, ki omogoča tudi zakonit ogled filmov. Prav danes sem naročil kar nekaj izdelkov, račun je bil 180 eurov. Večino dobim naslednji delovni dan, ostalo nekaj dni kasneje. Karkoli mi ni všeč preprosto vrnem nazaj s kurirsko pošto zastonj. Nabor izdelkov je veliko boljš, dobiš tudi variante, ki jih pogosto v trgovinah ni, nič časa ne zapravljam in vse je zelo enostavno ... cene pa ugodne, običajno najnižje.

Ja, res je, veliko je oškodovanih trgovcev in izdelovalcev, ampak je korist amazon prensel na mene, kot kupca. Torej, gre za partnerstvo kupca in amazona proti trgovcem, pošti, proizvajalci, založniki ... Iz verige med mano in izdelki, ki jih kupujem, je amazon odstranil drage posrednike.

Zadnjič sem bil v "navadni" trgovini in se zanimal za nek strojček, sem vprašal v čem je razlika med modelom A in B, dveh različnih proizvajalcev, prodajalec nič ni vedel ... je rekel en je bel, drugi pa črn. Zakaj naj plačujem višjo ceno za takšno storitev? Kupim na amazonu, vrnem če mi ni všeč. Včasih kupim oba, enega pa vrnem.
bc123a sporočil: 48.253
[#2631822] 10.12.16 21:16
Odgovori   +    7
Dokler placate davke in prispevke, kot vsi drugi ki niso "disruptivni, app, in startup", je vse okej.

Ce pa je glavna prednost pri "delitveni ekonomiji" to, da se pretvarjamo, da ni gospodarska dejavnost, potem pa ... no, potem si jo pa nekam zataknite.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2631823] 11.12.16 00:29 · odgovor na: sopranos (#2631795)
Odgovori   +    0
[sopranos]
Ja, moja žena je naročala razne dodatke za telefon.

Bi še še večkrat posluževala tega, če ne bi Pošta samovoljno zaračunavala nekih carnskih postopkov oz. pregledov. Tudi če je vse ok, strošek 4 EUR ostane.

No, se že veselim tvojega odgovora. Večkrat recimo slišim, da Kitajska subvencionira pošiljanje pošiljk po svetu.

No, da so Kitajci namazani z vsemi žaubami, vem tudi iz primera v Sloveniji. Ko je kitajski diplomat ob obisku šefu kitajske restavracije prinesel zajeten kovček gotovine. Da je potem lahku kupil še nekaj restavracij. Tako, da je prav neverjetno kako sistematično in do kakšnih detajlov se Kitajska vmešava v posel.
Da. Se tudi spomnim. Tudi pri nas je ena naročila fotrolo za svoj pametni mobilnik, za nekaj evrov. Tudi o eni šminki je govorila, 1€ po komadu. Samo mislim, da je šlo za šminko iz Hoferja. :) Če se prav spomnim. Vseh podrobnosti za drobiž se tudi ne morem zapomniti. :)

Upam, da bom do jutri zvečer dokončal tole zgodbo in njeno bistvo. :) Poštnino pa ja, verjetno tudi subvencionirajo.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2631824] 11.12.16 00:32 · odgovor na: anon-198668 (#2631805)
Odgovori   +    0
[eliot]
Kupujem pri amazonu in živim v tujini. Poštnine ne plačujem, ker sem naročen na storitev, ki omogoča tudi zakonit ogled filmov. ....
Poštnine za amazon ne plačuješ - jo imaš zastonj, zato ker plačuješ za storitev, ki ti omogoča zakonit ogled filmov!?

Zanimiva kombinacija. :)
ogo sporočil: 3.087
[#2631835] 11.12.16 08:48 · odgovor na: anon-333107 (#2631824)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
> [eliot]
> Kupujem pri amazonu in živim v tujini. Poštnine ne plačujem, ker sem naročen na storitev, ki omogoča tudi zakonit ogled filmov. ....

Poštnine za amazon ne plačuješ - jo imaš zastonj, zato ker plačuješ za storitev, ki ti omogoča zakonit ogled filmov!?

Zanimiva kombinacija. :)
Amazon Prime je temu ime.
anon-301072 sporočil: 41
[#2631858] 11.12.16 10:08
Odgovori   +    2
Več je zakonov,bolj totalitarna je oblast oz.država.Glede na število vseh teh zakonskih in podzakonskih-ti so šele zanimivi-aktov oz.dopolnil smo Slovenci danes približno trikrat manj svobodni kot leta 1991...
Gustl sporočil: 13.629
[#2631869] 11.12.16 11:45 · odgovor na: ogo (#2631835)
Odgovori   +    0
[ogo]
> [FrRoSt]
> > [eliot]
> > Kupujem pri amazonu in živim v tujini. Poštnine ne plačujem, ker sem naročen na storitev, ki omogoča tudi zakonit ogled filmov. ....
>
> Poštnine za amazon ne plačuješ - jo imaš zastonj, zato ker plačuješ za storitev, ki ti omogoča zakonit ogled filmov!?
>
> Zanimiva kombinacija. :)

Amazon Prime je temu ime.
Ja, s tem da vsak drugace gleda na produkt. :)

Jaz imam Amazon Prime, da mi ni treba placevati postnine, zraven dobim se filme/serije/photo cloud/knjige.
bc123a sporočil: 48.253
[#2631879] 11.12.16 13:27 · odgovor na: (#2631649)
Odgovori   +    1
[rename]
> [GregorFrome]
> ..ameriškemu Amazonu ali kitajski Alibabi. Prodaja obeh v države EU pa iz leta v leto strmo raste. Zakaj? Zato, ker imajo v državah, iz katerih prihajata, zelo učinkovite rešitve na področju avtorskih pravic, varstva potrošnikov, ..
>
> Od kdaj je Kitajska sinonim za učinkovite rešitve na področju avtorskih pravic, varstva potrošnikov ?

tudi jaz se sprašujem, od kdaj je Kitajska sinonim za avtorske pravice???!!!
ROTFL do ponedeljka.
To si ga pa orenk mimo pihnil, Aljoša :-P
Alibaba je kvečjemu sinonim za kopiranje blagovnih znamk vseh vrst. Večinoma skopirajo še ime in-ali logotip.
Kupis poceni NONAME (!) napravico iz kitajske, DealExtreme. Pol cenejsa od najcenejse pri nas. Gres brskat po firmwareu, in not najdes nize besed ki jasno kazejo, da gre za intelektualno lastnino, ki so ukradli velikemu evropskemu proizvajalcu terminalske opreme :)
odlicnobo sporočil: 120
[#2632165] 12.12.16 20:11 · odgovor na: anon-333107 (#2631789)
Odgovori   +    1
Jest sem naročil "očala raster" pred letom in pol za 1,6 $ ali mogoče 1,8$(sem pozabil), pisalo je da je SLO med državami kjer ni poštnine

plačilo preko MC, za poštnino pa sem bil prepričan, da bo 10-15€, ampak OK sem mislil, ker pri nas so bila taka očala 30-38€

kot je bilo rečeno pri naročilu, da je treba čakati 30 dni (dobil sem jih 32. dan)

na moj šok res brez poštnine

torej kitajc mi pripelje nekaj za 1,8$ na dom zastonj, ko pa naročim mali kabel iz Celja v Ljubljano, ki je okoli 4€ me pride še poštnina 5€ kar je skupaj 9€

Strani: 1