Strani: 1

anon-78175 sporočil: 834
[#2629499] 28.11.16 09:18
Odgovori   +    33
Draga Lana.
A ti opozarjaš podjetnike? Ne seri!
Moja hčer je bila v vsemogočnih Termah preko študenta osem let neprekinjeno. Vsako leto je dala vsaj dvakrat prošnjo za redno zaposlitev. Na koncu ko ni mogla več dobiti statusa so jo brcnili v rit. Ni hotela, da bi kot nekateri upokojenci goljufala z napotnicami.
Druga hčer je bila pri drugi Gazeli preko tri leta, pa so se ji tudi zhvalili, ker ni hotela goljufati z napotnicami.
Draga Lana, a veš koliko je takih primerov v naši lepi Sloveniji?! Naši inšpektorji pa ne vidijo, ne slišijo ali pa podjetjem/vsemogočnim takunom celo svetujejo, kot ti Lana!
Uboga mlada raja, kaj ne zasluži, da bi jo zaposlili če so toliko let dobri za nadomeščanje redno zaposlenih?
LanaD sporočil: 180
[#2629507] 28.11.16 09:50 · odgovor na: anon-78175 (#2629499)
Odgovori   +    8
Ali sta poklicali delovno inšpekcijo? Na sodišču zahtevali ugotovitev obstoja delovnega razmerja?
sopranos sporočil: 11.404
[#2629512] 28.11.16 10:16
Odgovori   +    24
Vedno bolj prihajam do spoznanja, da je najbolje imeti zadeve urejene tako, da so vsi zaposleni po pogodbi plačani po minimalcu. Potem jim pa daš stimulacijo, nagrado, whatever. Če se začne problem, delavcu začneš plačevati samo kar je po pogodbi in naj se jebe. Če pa dela dobro, mu pa daš precej višjo plačo. Potem tudi ni motivacije, da bi hodili na bolniško in ne vem kaj še vse.

Če pa gledam na splošno, pa bo taka ureditev in sodna praksa pomenila samo to, da bodo delodajalci samo še manj zaposlovali. In vsa ta zaščita pomeni samo to, da bodo mladi imeli manj priložnosti za zaposlitev.

Ampak tako to je, če delovno zakonodajo pišejo paraziti ala Štrukelj, Semolič ali Jerkič.
greeny sporočil: 251
[#2629517] 28.11.16 10:32 · odgovor na: sopranos (#2629512)
Odgovori   +    18
Zadnja sprememba: greeny 28.11.2016 10:38
In ta "naj se jebe" zelo pogosto preide, "bom jaz vas jebal" in se plača začne zniževat z raznoraznimi izgovori, ker lastnik vidi, da mu na koncu premalo ostane. Kdo bi sploh želel bit v takem podjetju? Meni so hoteli to vturiti z aneksom po podpisu pogodbe, ko smo že bili dogovorjeni za plačilo, v stilu; "aja, pozabili smo vam povedati, da je pri nas to urejeno tako". Sem se zahvalil in odšel, ker nočem biti del zgodbe in podjetja, kjer že v štartu ne zaupajo zaposlenim...

Motivacije za bolniško??? A želiš, da delavec pride bolan v službo, ker se boji, da bo izgubil variabilni del plače in ti okužil celo firmo? Tu v Avstriji lahko zaposlenega za to tožijo, če pride bolan v službo in ogrozi zdravje kolektiva in s tem povzroči škodo.

Sicer pa... shit in, shit out, vso srečo dobremu počutju v tvojem podjetju, verjetno si tako mnenja, da tvoje podjetje ni tam zato, da bi se delavci dobro počutili.

Sicer pa nobena zakonodaja ne bo popravila gnile miselnosti ljudi, ki hvatijo krivine na vseh področjih, ko/če se bo spremenilav zgoja starega socializma bo bolje, morda.
Vinci sporočil: 5.933
[#2629522] 28.11.16 11:00 · odgovor na: greeny (#2629517)
Odgovori   +    5
[greeny]
Motivacije za bolniško??? A želiš, da delavec pride bolan v službo, ker se boji, da bo izgubil variabilni del plače in ti okužil celo firmo?
Glede na to, kako se pri nas določa osnova za obračun boleznine, delavec zaradi bolezni ne more izgubiti variabilnega dela plače. V primeru bolezni se obračuna bolniška na podlagi plače v zadnjih treh mesecih pred bolniško. V praksi to pomeni, da če je variabilni del dobil avgusta, septembra in oktobra, novembra pa je bil na bolniški, bo tudi novembra dobil variabilni del.
sopranos sporočil: 11.404
[#2629523] 28.11.16 11:03 · odgovor na: greeny (#2629517)
Odgovori   +    12
[greeny]
In ta "naj se jebe" zelo pogosto preide, "bom jaz vas jebal" in se plača začne zniževat z raznoraznimi izgovori, ker lastnik vidi, da mu na koncu premalo ostane. Kdo bi sploh želel bit v takem podjetju? Meni so hoteli to vturiti z aneksom po podpisu pogodbe, ko smo že bili dogovorjeni za plačilo, v stilu; "aja, pozabili smo vam povedati, da je pri nas to urejeno tako". Sem se zahvalil in odšel, ker nočem biti del zgodbe in podjetja, kjer že v štartu ne zaupajo zaposlenim...

Motivacije za bolniško??? A želiš, da delavec pride bolan v službo, ker se boji, da bo izgubil variabilni del plače in ti okužil celo firmo? Tu v Avstriji lahko zaposlenega za to tožijo, če pride bolan v službo in ogrozi zdravje kolektiva in s tem povzroči škodo.

Sicer pa... shit in, shit out, vso srečo dobremu počutju v tvojem podjetju, verjetno si tako mnenja, da tvoje podjetje ni tam zato, da bi se delavci dobro počutili.

Sicer pa nobena zakonodaja ne bo popravila gnile miselnosti ljudi, ki hvatijo krivine na vseh področjih, ko/če se bo spremenilav zgoja starega socializma bo bolje, morda.
V Sloveniji je tako, da je delodajalec kar se tiče pravnih sporov v slabšem položaju. Ko se gre za zaposlitev, ti delavec na začetku obljublja vse. Šele potem se pokaže kaj je res in kaj ne.

Lahko se strinjamo, da je večina zaposlenih dobrih, nekaj je odličnih, nekaj pa slabih. Ampak a veš kaj, ta slab ti lahko povzroči ogromno škodo. Pa potem zgubljati leta in leta zanj po sodiščih, pa več 10.000 EUR. Zakaj že? Sploh če gre za majhno podjetje.

Normalen delodajalec nima nobenega razloga, da bi zajebaval delavca. Je pa tudi res, da je kar nekaj delodajalcev, ki so tako kot ti slabi delavci. Ampak rešitev zoper takšne ljudi ni v še strožji zakonodaji, ampak v delujočem trgu dela. Da da lahko delavec odpoved in da najde novo službo.

Am kot že rečeno, večje so kazni, strožja je zakonodaja, MANJ bodo delodajalci zaposlovali. In s tem bodo ti slabi delodajalci imeli VEČJO moč, ker bodo službe bolj redke.

A očitno spet tulim v luno.
greeny sporočil: 251
[#2629524] 28.11.16 11:10 · odgovor na: Vinci (#2629522)
Odgovori   +    4
To je pošten izračun. Slišal sem pa že za primere, kjer se je variabilne dele nižalo ob dopustih, bolniškah (seveda za tekoči mesec, ne glede na povprečje prejšnjih mesecev).

Enim se to zdi pošteno, meni se ne. Seveda sem naiven in od ljudi s katerimi sodelujem pričakujem, da svoje delo opravijo optimalno, konec koncev smo vsi v istem dreku, ladji,... in vzdušje je odlično, brez drame in groženj mi je bilo ob podpisu pogodbe povedano "we trust each other" in to spoštujem jaz kot delojemalec in podjetje kot delodajalec...
greeny sporočil: 251
[#2629526] 28.11.16 11:15 · odgovor na: sopranos (#2629523)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: greeny 28.11.2016 11:17
Ko si obrnil sestavek na ta način te razumem, prej sem te očitno napačno. Ampak še vedno morajo bit neki mehanizmi, ki ščitijo šibkejšega (delojemalca). Ali sam na to gledam preozko, kako je problem odpustit zaposlenega, za katerega lahko dokažeš, da dela slabo in škodo? Če imate v podjetju merljive procese je to dokaj enostavno...
Vinci sporočil: 5.933
[#2629528] 28.11.16 11:21 · odgovor na: greeny (#2629524)
Odgovori   +    0
Zmeraj se najdejo podjetja, kjer skoz nekaj mešetarijo. Naša zakonodaja je takšna, da je osnova za boleznino povprečje zadnjih treh mesecev ali zadnjega leta, odvisno od vrste boleznine, hkrati pa zakonodaja tudi določa, da to nadomestilo ne sme biti višje, kot če bi delal, tako da večina podjetij, kjer je variabilni del plače znaten, upoštevajo določene korekcijske faktorje, da obračunana bolniška ni višja od plače.
Veselo2012 sporočil: 474
[#2629531] 28.11.16 11:30 · odgovor na: Vinci (#2629522)
Odgovori   +    16
[Vinci]
> [greeny]
> Motivacije za bolniško??? A želiš, da delavec pride bolan v službo, ker se boji, da bo izgubil variabilni del plače in ti okužil celo firmo?

... V praksi to pomeni, da če je variabilni del dobil avgusta, septembra in oktobra, novembra pa je bil na bolniški, bo tudi novembra dobil variabilni del.
Pozabi to v gospodarstvu, ko delaš po 10-12 ur si samoumeven, ko zboliš za 3 dni že letijo opazke, da tako pa ne more iti dalje, da te rabijo, da delo trpi zaradi tega in ne vem kaj še vse. Če pa za dalj časa odideš na bolniškeo si pa praktično že odpisan. Odvisno tudi na katerem delovnem mestu si glede na celoten proces. Mene DDV-O gladko počaka, saj 1x na mesec ga bom pa že oddala, pa četudi s pljučnico.

Sicer smo zašli v bolniške ampak dejstvo je, da je celoten sistem v razsulu; tako pri delodajalcih, kot pri delojemalcih. Enkrat forsirajo študente, potem s.p.-je, sedaj bodo vse kaznovali, pe normirance ukinili. Študentje so jebena vrsta, brezposleni posebna kasta. Delež tistih ki pošteno plačujejo pa se še kar manjša in še se bo. Pod črto zaposluje in prispevke pošteno (od prave poštene bruto osnove) plačuje nekaj velikih državnih podjetij, nekaj velikih zasebnih podjetij, tudi kakšen mali je vzoren. Svoje obveznosti dobro izpolnjujejo tuje multinacionalke, potem se pa počasi neha. Hudič je v masi mikro pravnih oseb, predvsem oseb z dejavnostjo, kjer je vse malo tako/veliko pod mizo. In to je že v krvi...20 let tovrstne prakse in navada je železna srajca. Potem pa ni za zdravje, za penzijo, imamo socialne primere....začaran krog se samo vrti...
Postali smo razvrednotena družba in po vseh teh letih, nešteto aferah pričakovati od nas humanost, empatijo, družbeno odgovornost je kot iskanje igle v senu. Sploh zame, ki vse življenje dobivam dobro pošteno bruto plačo, nakazano na TRR, naredim nadpovprečno, nimam otrok zato še doplačam dohodnino, ne dobim ugodnega stanovanjskega kredita. Sosede zmajujejo z glavo...eni pa imajo, eni pa lahko. Jaz zjutraj vstanem in grem v službo, soseda pa na kavo. In če je treba podaljšati pa kaj do konca narediti, to tudi opravim, tudi čez vikend. Pa mi reče spet ta soseda, kako sem neumna, da tolk delam. Pa tudi doma delam, hiša, okolica; pa mi spet pravi da je brez veze. Ampak ona je pa uboga ker ima star avto, pa malo mansardo, vstaja ob 8h zjutri, otrok je v vrtcu, ona pa tko utrujena, ufff, pri dobrih 30-ih ....šli smo u 3pm...
sopranos sporočil: 11.404
[#2629532] 28.11.16 11:31 · odgovor na: greeny (#2629526)
Odgovori   +    7
[greeny]
Ko si obrnil sestavek na ta način te razumem, prej sem te očitno napačno. Ampak še vedno morajo bit neki mehanizmi, ki ščitijo šibkejšega (delojemalca). Ali sam na to gledam preozko, kako je problem odpustit zaposlenega, za katerega lahko dokažeš, da dela slabo in škodo?
Ja, vidiš, razmišljaš logično. Ampak je tako, da na sodiščih ni nič logično. S stališča sodišča je delavec vedno žrtev. Če hočeš delavca pravilno odpustiti, moraš zanj porabiti ogromno časa in denarja. Vse mora biti tip top. Vključen mora biti dober odvetnik, ki seveda stane, prav tako morajo pri tem sodelovati številni drugi zaposleni. Pa še takrat ni vedno zagotovoljeno, da bo delodajalec na sodišču zmagal. In vse to stane ogromno denarja in energije. Zato je kdaj ceneje, če delavcu daš odpravnino in se dogovoriš za sporazumno prekinitev. Ampak a veš kakšen signal je to ostalim zaposlenim? Delaj zdraho, slabo delaj, zagrozi s tožbo in si rešen? Na ta način se potem zastruplja klima v podjetju, manj se naredi itd.

Tako da ni tako enostavno biti delodajalec kot si nekateri to predstavljajo.
anon-106066 sporočil: 214
[#2629533] 28.11.16 11:39 · odgovor na: anon-78175 (#2629499)
Odgovori   +    8
hvala qrcu za Avstrijo in da sem se rešil gnilega slovenceljlanda. tukaj obstaja samo ena vrsta pogodb, in te so za nedoločen čas.

če je obseg dela v nekem obdobju premajhen, greš pač štemplat na AMS (gradbeništvo, turizem med sezonami) in dobiš pač nadomestek plače. TOP DRŽAVA!
bc123a sporočil: 48.253
[#2629535] 28.11.16 11:47 · odgovor na: anon-106066 (#2629533)
Odgovori   +    1
[luka86]
hvala qrcu za Avstrijo in da sem se rešil gnilega slovenceljlanda. tukaj obstaja samo ena vrsta pogodb, in te so za nedoločen čas.

če je obseg dela v nekem obdobju premajhen, greš pač štemplat na AMS (gradbeništvo, turizem med sezonami) in dobiš pač nadomestek plače. TOP DRŽAVA!
Ni cudno da je tudi v avstriji brezposelnost trmasto visoka, ocitno.
greeny sporočil: 251
[#2629538] 28.11.16 11:53 · odgovor na: (#2629536)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: greeny 28.11.2016 11:55
Zato, ker se je v tem podjetju pričakovalo, da se na dopust nese prenosnik, službeni telefon... In potem tudi jaz pričakujem, da imam kaj od tega!
In seveda si delita izgubo. Če bo podjetje slabo poslovalo zaradi slabih zaposlenih... bo šlo vse v franže, tudi zaposleni. In tudi zaposleni trpijo zaradi butastega managementa, ker seveda izgubijo zaposlitev. Ali to ni deljenje izgube?
crt sporočil: 27.193
[#2629540] 28.11.16 11:54 · odgovor na: anon-106066 (#2629533)
Odgovori   +    1
[luka86]
hvala qrcu za Avstrijo in da sem se rešil gnilega slovenceljlanda. tukaj obstaja samo ena vrsta pogodb, in te so za nedoločen čas.
če je obseg dela v nekem obdobju premajhen, greš pač štemplat na AMS (gradbeništvo, turizem med

nezaposlenost v avstriji je sicer se vedno nizja od eu povprecja, se pa trudi in je pa najvecja v zadnjih nekaj desetletjih.

www.thelocal.at/2016...t-in-years
greeny sporočil: 251
[#2629548] 28.11.16 12:48 · odgovor na: (#2629544)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: greeny 28.11.2016 12:53
In še to... kdaj si zaposleni deli profit? Dobi zgolj plačilo za opravljeno delo in iz tega lastnik ustvarja profit, če ga ne, ni sposoben! Podelitev profita je zgolj dobra volja lastnika. Dokler jaz dobim pošteno plačilo za pošteno opravljeno delo, me bk kaj lastnik dela z dobičkom, pa če si Ljubljanico poglobi, da lahko pride z jahto v službo....

No, se popravljam, si napisal, da: "si lahko delita" samo profit...
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2629696] 28.11.16 22:56 · odgovor na: anon-78175 (#2629499)
Odgovori   +    2
[urban01]
Draga Lana.
A ti opozarjaš podjetnike? Ne seri!
Moja hčer je bila v vsemogočnih Termah preko študenta osem let neprekinjeno. Vsako leto je dala vsaj dvakrat prošnjo za redno zaposlitev. Na koncu ko ni mogla več dobiti statusa so jo brcnili v rit. Ni hotela, da bi kot nekateri upokojenci goljufala z napotnicami.
Druga hčer je bila pri drugi Gazeli preko tri leta, pa so se ji tudi zhvalili, ker ni hotela goljufati z napotnicami.
Draga Lana, a veš koliko je takih primerov v naši lepi Sloveniji?! Naši inšpektorji pa ne vidijo, ne slišijo ali pa podjetjem/vsemogočnim takunom celo svetujejo, kot ti Lana!
Uboga mlada raja, kaj ne zasluži, da bi jo zaposlili če so toliko let dobri za nadomeščanje redno zaposlenih?
Dragu Urban01.

Bojim se, da nekako ne razumete zadeve. Kokor tudi mnogo drugih na tem forumu. Čisto po svoje in čisto unikatno. :)

NE gre za nobeno opozarjanje podjetnikov. :) Tudi še za marsikaj drugega NE.

Tako vam, kakor komurkoli drugemu, NIHČE ne bo nič k riti prinesel. To naj vam bo jasno TAKOJ! Tudi VSEM OSTALIM!

Naredite vsaj nekaj dobrega v tem svojem življenju, za svoji hčeri in tudi za vse ostale državljane in prijavite te legalne SVINJARIJE! ki se dogajajo. Delo preko isposojenih napotnic in podobno. To lahko prijavite tudi policiji, kakor v avstriji, ali inšpekciji. Lahko podate tudi anonimno ovadbo, morda celo elektronsko, .... ect. ect., da dobite tudi kakšne povratne inf., vprašanja ect. ect. ....

Nekaj si zapomnite. ZA VSE VEČNE ČASE! Če se tudi VI, kakor vsi ostali, ne boste spopadli s tem drekom in to usrano PRAKSO, se tudi drugi ne bodo.

Enostavno ko sponača! Veliko uspehov! Takih in drugačnih.

l.p.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2629701] 28.11.16 23:40 · odgovor na: sopranos (#2629512)
Odgovori   +    0
[sopranos]
Vedno bolj prihajam do spoznanja, da je najbolje imeti zadeve urejene tako, da so vsi zaposleni po pogodbi plačani po minimalcu. Potem jim pa daš stimulacijo, nagrado, whatever. Če se začne problem, delavcu začneš plačevati samo kar je po pogodbi in naj se jebe. Če pa dela dobro, mu pa daš precej višjo plačo. Potem tudi ni motivacije, da bi hodili na bolniško in ne vem kaj še vse.

Če pa gledam na splošno, pa bo taka ureditev in sodna praksa pomenila samo to, da bodo delodajalci samo še manj zaposlovali. In vsa ta zaščita pomeni samo to, da bodo mladi imeli manj priložnosti za zaposlitev.

Ampak tako to je, če delovno zakonodajo pišejo paraziti ala Štrukelj, Semolič ali Jerkič.
Vedno bolj prihajam do spoznanja, da vsak razume v tej BI - polarni republiki BUTALE po svoje.

Torej: imamo dva pola, ki jih ni za enačiti. To še marsikdo NE razume.

PRVI POL je javni sektor in podjetja, ki so v javni - državni lasti. Vključno z Bankami.

DRUGI POL je zasebni -privatni sektor.

Kar pomeni, da bi morali imeti tudi zakonodajo DVO-polno, da tisti iz prvega pola ne bi uporabljali in zlorabljali flint in canonov iz drugega pola.

* Tako kakor obstajajo Butalji, obstajajo tudi Tepanci. Prosto po Milčinskemu.
anon-78175 sporočil: 834
[#2629714] 29.11.16 06:41 · odgovor na: LanaD (#2629507)
Odgovori   +    0
Seveda sem, draga Lana (in vsi ostali dušebrižniki). Ampak to je druga zgodba, kot se je druga zgodba tudi spodaj razvila.
Prva zgodba pa je tvoje podučevanje in opozarjanje gospodarstvenikov v članku ...
Na to sem dal komentar ...
Gustl sporočil: 13.629
[#2629726] 29.11.16 07:44 · odgovor na: anon-78175 (#2629714)
Odgovori   +    0
[urban01]
Seveda sem, draga Lana (in vsi ostali dušebrižniki). Ampak to je druga zgodba, kot se je druga zgodba tudi spodaj razvila.
Prva zgodba pa je tvoje podučevanje in opozarjanje gospodarstvenikov v članku ...
Na to sem dal komentar ...
Stvari so redko crno bele in ce je sistem zjeban, so izkoriscevalci in zrtve lahko na obeh straneh.

Finance berejo podjetniki in povsem prav je, da Lana poizkusa pomagati podjetnikom. Ne pri goljufanju, ampak z nasveti, kako s cim manj tveganja poslovati v okviru trenutnih pravil. Ta "trenutnih" je pri nas najvecja tezava, ker ni garant, da bo trenutno (v dobri veri) pravilno poslovanje dovolj dobro za inšpektorja ali celo sodisce v prihodnje.

Glede primera tvojih deklet. Tudi s te perspektive je dobro prikazati podjetnikom, kako je to narobe in kaj jih lahko doleti. Primer Adrie je dober - tole se vam lahko zgodi, dragi podjetniki, ce ga boste srali.

Ce pa se bomo sli vojno Raja vs. Pojetniki z moznim rezultatom 1:0 ali 0:1, smo pa vnaprej obsojeni na zivotarjenje.

Razen za tiste, ki postavljajo in spreminjajo pravila.
bc123a sporočil: 48.253
[#2629728] 29.11.16 08:00 · odgovor na: Gustl (#2629726)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [urban01]
> Seveda sem, draga Lana (in vsi ostali dušebrižniki). Ampak to je druga zgodba, kot se je druga zgodba tudi spodaj razvila.
> Prva zgodba pa je tvoje podučevanje in opozarjanje gospodarstvenikov v članku ...
> Na to sem dal komentar ...

Stvari so redko crno bele in ce je sistem zjeban, so izkoriscevalci in zrtve lahko na obeh straneh.

Finance berejo podjetniki
vem da si ti sicer data guy, ampak a to dejansko drzi? A bere finance vec podjetnikov, kot na primer Delo?
Gustl sporočil: 13.629
[#2629733] 29.11.16 09:03 · odgovor na: bc123a (#2629728)
Odgovori   +    1
[bc123a]

> Finance berejo podjetniki

vem da si ti sicer data guy, ampak a to dejansko drzi? A bere finance vec podjetnikov, kot na primer Delo?
Za primerjavo z Delom ne vem, ker bi rabil njihove podatke.

Glede nas pa je recimo naročniška baza (9.050 naročnikov) sledeča:


Oblika Delež

D.O.O. 52%
Drugo 15%
D.D 15%
Fizične 11%
S.P. 8%


..pri čemer je 72% d.o.o. mikro in malih podjetij.

Če vzamemo digital only (3.050 naročnikov), je delež podjetnikov še večji.

Tako da, ja, berejo nas podjetniki.
Gustl sporočil: 13.629
[#2629885] 29.11.16 17:28 · odgovor na: Gustl (#2629733)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [bc123a]
>
> > Finance berejo podjetniki
>
> vem da si ti sicer data guy, ampak a to dejansko drzi? A bere finance vec podjetnikov, kot na primer Delo?

Za primerjavo z Delom ne vem, ker bi rabil njihove podatke.

Glede nas pa je recimo naročniška baza (9.050 naročnikov) sledeča:


Oblika Delež

D.O.O. 52%
Drugo 15%
D.D 15%
Fizične 11%
S.P. 8%


..pri čemer je 72% d.o.o. mikro in malih podjetij.

Če vzamemo digital only (3.050 naročnikov), je delež podjetnikov še večji.

Tako da, ja, berejo nas podjetniki.

Še ta zanimivost. Cca. pol fizičnih oseb je upokojencev.

Delo ima verjetno precej drugačno strukturo.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2629959] 30.11.16 01:16 · odgovor na: (#2629812)
Odgovori   +    1
[rename]
Gre za virus malodušja, ki sem ga najbolje popisal tule:

forum.finance.si/?m=...652&single

Oziroma, opisal ga je TadejK, jaz sem samo komentiral ;-)
Lahko, da gre za virus malodušja, bakterijo apatije, Butalsko kugo, Bejbibumbarsko modrovanje ali novo-mladinsko-pišmeuharstvo.

Kakorkoli. Natočiti si bo treba čistega vina in tudi kaj narediti. Se boriti, marsikaj tudi počistiti. Vendar me ni več strah, da bi nam lahko uspelo. :)

V to naj verujejo verujoči. (Če jih to kaj tolaži.:))

forum.finance.si/?m=...958&single

Strani: 1