Strani: 1 2

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2627397] 15.11.16 23:07
Odgovori   +    38
So v Fidesu popolnoma ponoreli in ne nadzirajo več svojih pohlepnih instinktov ali pa se je zmešalo vsem zdravnikom, ki jih Fides zastopa? ...Ker me delo na Dnevniku tako obremenjuje, da bi bili članki, ki bi jih po službi pisala za Delo, precej zanič, zahtevam dodatek, ki mi bo povrnil izgubljeni popoldanski zaslužek pri konkurenci...je še napisala Tanja Lesničar Pučko v Dnevniku na:
www.dnevnik.si/10427...avo-pamet#
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2627413] 16.11.16 07:07 · odgovor na: (#2627398)
Odgovori   +    7
[gsavli]
Seveda smo za trg. A to pomeni ukinitev zzzs, ki iste storitve ponuja "zastonj", 2.4 mrd eur letno pa dobi za ta namen brez vsakrsne trzne borbe "kr tko" na svoj racun. Fer je fer in kapitalizem je kapitalizem. Pozivanje k trgu za zdravnike z obstojecim monopolistom zzzs je seveda "kapitalizem po slovenacko".

Sicer pa - kaj se tolk usajate? Saj delamo. 40 ur tedensko. Kdor ima problem s tem, ima predvsem problem s sabo v prvi vrsti.
O kakšnih normativih sploh govorimo? Zdravnik Dušan Keber, dolgoletni uničevalec slovenskega zdravstvenega sistema, je napisal, da je Kuštrinovo besedilo, ki se kiti z naslovom »Modra knjiga« krajše od polovice časopisne strani in je z gromozanskimi črkami in razmiki raztegnjeno na kar 35 strani; ne vsebuje pa definicije standardov in normativov ter oba izraza nenehno meša med seboj in našteva le skromen nabor zdravniških dejavnosti, pri čemer za večino predvideva, da bodo potrebni natančnejši opisi v kasnejših dokumentih, ki jih seveda po kuštrinsko ni.
anon-192115 sporočil: 95
[#2627415] 16.11.16 07:11
Odgovori   +    35
Uredijo naj enotno naročanje materjala brez posrednikov direktno od proizvajalcev pa bo dovolj denarja tudi za višje plače zdravnikov.
FIN-204205 sporočil: 9
[#2627417] 16.11.16 07:22
Odgovori   +    11
Če prav razumem. Za plače 240 Mio. ZZZS porabi 2,4 mrd. Torej se tako ukvarjamo z 10% stroška. In to za zaposlene, ki so zelo izobraženi, delajo z ljudmi in jih rešujejo. Največkrat zaradi neodgovornosti samih bolnikov pri Life stilu. So pod pritiskom ker se napaka ne da odpraviti kasneje.... Pol imamo pa 2,1 mrd drugih stroškov. A se nebi dalo najti 5-10 % prihrankov tam? Če povezanim plačujemo za mize, pripomočke, zdravila... 100% več kot v drugih državah mislim da bi lahko prisparal 200 Mio in to porabil za plače, izobraževanje in zaposlitev novih zdravnikov. Pa bi se čakalne vrste skrajsale, kupovali bi več pripomočkov in imeli zaradi obsega se nižje cene? Pač očitno v javnem sistemu to ne deluje, ljudem je ocitno bolje da ostane tako. Mi se kregamo a bi dali 100 eur doktorju ki me reže in drži pri življenju, problemi pa ostajajo in si nekdo lahko kupi jahto.

Pa še primerjava z šolstvom. To je čisto drugo. Če me učitelj ne nauči se zagovarja da sem sam neresen in da on me je učil po programu. Ne vem če mi doktor na operacijski reče, sam si si kriv. Drugič pa se nauči.???
bc123a sporočil: 48.253
[#2627420] 16.11.16 07:29 · odgovor na: anon-192115 (#2627415)
Odgovori   +    15
Zadnja sprememba: bc123a 16.11.2016 07:30
[johan55]
Uredijo naj enotno naročanje materjala brez posrednikov direktno od proizvajalcev pa bo dovolj denarja tudi za višje plače zdravnikov.
Korupcija in slaba organizacija gotovo prispevata k temu, da nekdo ki placuje 300 EUR prispevkov ZZZS na mesec dobi storitev, vredno 100 ali 120 EUR (ki jo tak "zavarovanec" seveda upraviceno dozivi kot "prst v rit"). Ni pa to razlog.

Razlog je to, da v povprecju v sloveniji za zdravstvo gre iz vrece ZZZS okrog 100 EUR/glavo/mesec. Samo tisti na minimalcu placajo "svojo" premijo, vsi ostali nekoga subvencionirajo:

- otroke (lahko imate celo leglo 5+ otrok in ne placate nic do njihovega 26 leta)
- brezposelni (placajo 22 EUR)
- penzionisti, kjer dosezejo premijo enako tistemu ki ima minimalno placo sele ce imajo 1000 EUR penzije, ce sem prav izracunal.

Tako da je zelo dvolicno cuditi se kam gre ves denar. Kateri denar? Velik del ljudi ima namrec zdravstvo zastonj ali pa skoraj zastonj.
bc123a sporočil: 48.253
[#2627423] 16.11.16 07:46 · odgovor na: (#2627422)
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: bc123a 16.11.2016 07:47
[gsavli]
> [bc123a]
>
>
> - brezposelni (placajo 22 EUR)

hmmm. ko sem bil jaz brezposeln, sem plačal 14 EUR. Ki jih sploh ne bi rabil plačat - ZZZS mi jih je kasneje samoiniciativno vrnil, kar je pohvale vredno, za socialce se v tej državi res super poskrbi. :)
Ja, problem je ta, da se socialce prevali vedno na pleca drugih uporabnikov, namesto da bi jih pregledno podpirala sociala.

22 EUR je drobiz, ne neka realisticna premija. Ce si socialc, bi moral se vedno placevati neko "solidarnostno" premijo (recimo v visini prispevkov od minimalne place, to je cirka 100 EUR, lahko tudi manj). Ce tega ne mores placati, naj to placa CSD iz vrece na kateri pise "sociala" in se napaja iz proracuna, ne iz vrece, kjer pise "zdravstvo". Enako velja za otroke.

Potem ni cudno da je v sloveniji "fajn". Seveda je fajn, ce se na vse nacine izogibamo, da bi sociala sla iz socialne vrece, kjer bi se pogledalo tudi celotno financno stanje posameznika, ne samo "zaposlen/nezaposlen".
Pezo sporočil: 608
[#2627430] 16.11.16 08:48
Odgovori   +    26
V DE ste kupili rabljen VW passat. Na davčni urejate odmero DMV. Uslužbenka pogleda na kup in pove, da je "čakalna doba" na odmero kakih 17 dni. Lahko pa pridete popoldan samoplačniško v isto pisarno in z istimi ljudmi, bo narejeno takoj..... :-)
Bi se verjetno komu zmešalo!
boko3 sporočil: 94
[#2627433] 16.11.16 09:05 · odgovor na: bc123a (#2627423)
Odgovori   +    5
čas vnosa: 16.11.16 09:02
bc123a, johan55 je lepo povedal kaj bi bilo potrebno najprej storiti. Potem pa se naredi bilanco, da se ugotovijo učinki koliko se pri tem prihrani. Kasneje pa se vidi, če je potrebno storiti sploh še kakšne ukrepe, da se stvari uravnotežijo. Z optimatizacijo se da že veliko narediti.
0126Bacis sporočil: 3.030
[#2627435] 16.11.16 09:13
Odgovori   +    7
Riba smrdi pri glavi!

Razkrivamo vile in jahte bivšega zdravstvenega ministra:
svet24.si/clanek/nov...e-in-jahte
bc123a sporočil: 48.253
[#2627441] 16.11.16 09:24 · odgovor na: boko3 (#2627433)
Odgovori   +    3
[boko3]
bc123a, johan55 je lepo povedal kaj bi bilo potrebno najprej storiti. Potem pa se naredi bilanco, da se ugotovijo učinki koliko se pri tem prihrani. Kasneje pa se vidi, če je potrebno storiti sploh še kakšne ukrepe, da se stvari uravnotežijo. Z optimatizacijo se da že veliko narediti.
Ni nic treba narediti bilance, se enkrat, za to, da za 400 EUR haraca dobis 120 EUR vredno storitev, ni kriva korupcija. Brez korupcije bi pa dobil 140 EUR vredno storitev.

200 EUR pa nikoli. Izgube zaradi korupcije in slabe organizacije v slovenskem javnem zdravstvu so primerljive z drugimi podobnimi sistemi, predvsem NHS. Okrog 20%, nic vec.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2627443] 16.11.16 09:31 · odgovor na: anon-317028 (#2627397)
Odgovori   +    2
[FIN-311684]
So v Fidesu popolnoma ponoreli in ne nadzirajo več svojih pohlepnih instinktov ali pa se je zmešalo vsem zdravnikom, ki jih Fides zastopa? ...Ker me delo na Dnevniku tako obremenjuje, da bi bili članki, ki bi jih po službi pisala za Delo, precej zanič, zahtevam dodatek, ki mi bo povrnil izgubljeni popoldanski zaslužek pri konkurenci...je še napisala Tanja Lesničar Pučko v Dnevniku na:
www.dnevnik.si/10427...avo-pamet#
Kaj ti ni jasno, jebenti!?

Kaj vam ni jasno!?? Povejte mi, da vam razložim.

In še stil si izberite, ki vam je razumljiv in ki vam ustreza. Po npr. butalsko, ameriško, evropsko, .....!?

NI DENAR! pravi Mirko iz vlade, ki dela dobro. :) Sezidali so nove urgentne centre po Sloveniji, izšolali bodo nove zdravnike, če bodo voljni delati v sloveniji, .... za odpravo čakalnih verst pa NI DENAR!

* Ali se zadolžiti,.... ali koga pobriti!? To je zdaj vprašanje!?

** Morda celo zamenjati vlado, da bo delala še bolje!? Ali dvigniti plače v novinarskem cehu, ali ga (jih) vsaj oprostiti plačila pri optikih!? Menda bi bila tudi to lahko rešitev.
anon-125566 sporočil: 80
[#2627444] 16.11.16 09:32
Odgovori   +    14
Točno to: naj gredo na trg in naj bodo plačani za to kar bodo naredili. Nič več varnih služb, nič več pavšalizma.
code5 sporočil: 664
[#2627450] 16.11.16 09:46 · odgovor na: anon-125566 (#2627444)
Odgovori   +    4
Ni problema. Jaz delam dvakrat ali trikrat na teden operacije, ki jih en dohtar s Havajev računa 40.000 po komadu. Če odštejem od tega polovico stroškov za pooperativno hospitalno bivanje in razdelim preostalo polovico s timom (dve asistenci, anestezist, dve inštrumentarki, anestezijska sestra in strežnica), pa če dobim neto samo 10% od tiste polovice, lahko delam en teden na mesec za tri svoje sedanje plače.

Samo ne vem, če ti bo potem, ko boš moral za svojo ženo plačati tako operacijo + 6 ciklusov kemoterapije, kar nanese skupaj 100-120K, ta ideja še tako zelo všeč.
kokodar05 sporočil: 131
[#2627454] 16.11.16 09:51
Odgovori   +    2
čas vnosa: 16.11.16 09:34
Ta zahtevani izstop iz pl. sistema mi ni čisto jasen. Kdo, kako bo določal plače iz katere vreče? Seveda še vedno ZZZS, toda ta je ne meji rentabilnosti. Kaj ko bo tam luknja? Proračun? Čeprav za prostovoljno "izločene", torej na nek način samostojne? (Fakinova o sp-jih je dobra). Morda bi bilo pa marsikaj res celo boljše. V tujini bi se zdravilo neprimerno več bolnikov. In variabilni del: Vsaka normalna logika pove, da nekdo dobi zaradi svoje prizadevnosti več, drugi zaradi lenobe manj(!!). Masa ostane ista!Toda kaj, ko imamo opravka z anormno "pridnostjo". Podobno bo z "razrednim" napredovanjem - 3/4 jih bo v hipu kolobarila okrog 60. pl. razreda ali še višje. Ni zdravo, celo malo sprevrženo!
boko3 sporočil: 94
[#2627459] 16.11.16 09:55 · odgovor na: bc123a (#2627441)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: boko3 16.11.2016 10:11
Citiram: "Ni nic treba narediti bilance, se enkrat, za to, da za 400 EUR haraca dobis 120 EUR vredno storitev, ni kriva korupcija. Brez korupcije bi pa dobil 140 EUR vredno storitev."
Kje si dobil te zneske???
Citiram: "200 EUR (Kje si dobil ta znesek???) pa nikoli. Izgube zaradi korupcije in slabe organizacije v slovenskem javnem zdravstvu so primerljive z drugimi podobnimi sistemi, predvsem NHS. Okrog 20%, nic vec."
anon-378087 sporočil: 29
[#2627467] 16.11.16 10:05 · odgovor na: (#2627398)
Odgovori   +    9
čas vnosa: 16.11.16 10:02
[gsavli]
Seveda smo za trg. A to pomeni ukinitev zzzs, ki iste storitve ponuja "zastonj", 2.4 mrd eur letno pa dobi za ta namen brez vsakrsne trzne borbe "kr tko" na svoj racun. Fer je fer in kapitalizem je kapitalizem. Pozivanje k trgu za zdravnike z obstojecim monopolistom zzzs je seveda "kapitalizem po slovenacko".

Sicer pa - kaj se tolk usajate? Saj delamo. 40 ur tedensko. Kdor ima problem s tem, ima predvsem problem s sabo v prvi vrsti.
Jaz samo ne razumem zakaj se že enkrat ne odpravite v tujino kar "grozite" že žnj let? Verjetno le ni vse tako fajn in bolje zunaj a?

siol.net/novice/slov...ebe-428958

Pa stavkate zgolj in izključno za višje plače. Vse ostalo je metanje peska v oči. Pa vaše primerjave s plačami v tujini so milo rečeno smešne. Dejmo biti vsi plačani tako kot so v nam najbolj všeč primerljivi tujini. Mah, bi vam še kaj napisal, kar dejansko ste, pa me ne bi objavili.
najobj sporočil: 31.920
[#2627472] 16.11.16 10:12
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 16.11.2016 10:14
... Zdravniki hočejo ven iz sistema javnih plač. Kaj pa na trg, brez varnih služb za nedoločen čas, a to pa ne? ...

... alzo, če jaz zdaj to prav razumem, Andreja Rednak čisto zares verjame, da bi ona s svojimi članki na nemškem trgu preživela, "sindikalist" Konrad Kuštrin pa ne ... eh, jebiga ...

P.S.: pred dnevi sem na Financah prebral, da bodo novinarje (= Andreja Rednak) kmalu zamenjali roboti, nisem pa še na Financah prebral, da bodo roboti zamenjali anesteziologe (= "sindikalist" Konrad Kuštrin) v bolnišnicah po svetu, pa da bi se zato ti morali bati dela na trgu, karkoli že to Andreji Rednak pomeni ...
anon-398861 sporočil: 74
[#2627479] 16.11.16 10:25 · odgovor na: (#2627398)
Odgovori   +    5
Brez konkurence na plačilni strani ne bo reforme.
Torej več zavarovalnic , ZZZS naj ostane samo za pavšalno košarico storitev, ampak enih 100EUR prispevka max. na mesec, torej s kapico.
Za ostale storitve pa omogočiti da se lahko zavaruješ pri drugih komercialnih zavarovalnicah. Pa če se kdo hoče zavarovati, da se mu plačajo npr. biološka zdravila, itd. in super duper terapiej, naj plača dodatnih 500 ali 1000 na mesec.

Plus obvezna participacija enih 10 EUR na recept, da hipohondri ne delajo gužve vsak dan. In pošiljati račune domov tistim, ki ne pridejo na pregled in se ne odjavijo, ambulante pa imajo izpade. To je večinoma enih 10% izpada - že s tem bi zmanjšali čakalne vrste občutno.

In potem, naj zdravniki izstopijo iz javnega sistema in naj SKLENEJO pogodbe z direktorjem zavoda,... ta pa naj jih plača po učinku- njegov problem, kaka bo pogodba.

Kot v Avstriji, Nemčiji, Švici, itd...
boko3 sporočil: 94
[#2627481] 16.11.16 10:30 · odgovor na: bc123a (#2627441)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [boko3]
> bc123a, johan55 je lepo povedal kaj bi bilo potrebno najprej storiti. Potem pa se naredi bilanco, da se ugotovijo učinki koliko se pri tem prihrani. Kasneje pa se vidi, če je potrebno storiti sploh še kakšne ukrepe, da se stvari uravnotežijo. Z optimatizacijo se da že veliko narediti.

Ni nic treba narediti bilance, se enkrat, za to, da za 400 EUR haraca dobis 120 EUR vredno storitev, ni kriva korupcija. Brez korupcije bi pa dobil 140 EUR vredno storitev.
Kje si dobil te zneske???
200 EUR pa nikoli. Izgube zaradi korupcije in slabe organizacije v slovenskem javnem zdravstvu so primerljive z drugimi podobnimi sistemi, predvsem NHS. Okrog 20%, nic vec.
Kje si dobil znesek 200 EUR???
anon-309034 sporočil: 730
[#2627486] 16.11.16 10:42
Odgovori   +    8
Zdravniki bi morali, preden so šli s svojimi zahtevami navzven, počistiti v lastnih vrstah ( nabava materiala in medicinskih pripomočkov, provizije, dvoživke ......, pa tudi tistim, ki jih je povozil čas bi bilo potrebno povedati, da je čas da odidejo in dajo prostor mlajšim, nekateri delajo še pri 70-tih).

Sicer pa, razmere se izboljšujejo, vsaj na celjski travmi. Obravnava je hitra, strokovna, vljudna in korektna. Vse pohvale osebju.
anon-318613 sporočil: 664
[#2627490] 16.11.16 10:51 · odgovor na: code5 (#2627450)
Odgovori   +    12
[code5]
Ni problema. Jaz delam dvakrat ali trikrat na teden operacije, ki jih en dohtar s Havajev računa 40.000 po komadu. Če odštejem od tega polovico stroškov za pooperativno hospitalno bivanje in razdelim preostalo polovico s timom (dve asistenci, anestezist, dve inštrumentarki, anestezijska sestra in strežnica), pa če dobim neto samo 10% od tiste polovice, lahko delam en teden na mesec za tri svoje sedanje plače.

Samo ne vem, če ti bo potem, ko boš moral za svojo ženo plačati tako operacijo + 6 ciklusov kemoterapije, kar nanese skupaj 100-120K, ta ideja še tako zelo všeč.
Bravo kodepet, pa je obelodanjeno kaj je res namen stavke. Ne dobrobit bolnikov, šuški so v igri!

1. Kodeti pojdite na havaje in harajte. Bo pa napisati ime in priimek, pustiti meriti uspešnost in strokovnost, prevzemati odgovornost, zgraditi z lastnimi šuški lastne prizvodne zmogljivosti, ...

2. Zavarovanje, ne kot harač; ki ti da čakalno vrsto, storitev v obliki žreba, ne omogoča izbire ustanove in dohtarja, se lahko naročaš le telefonsko termin pa "o tom potom, ako potom skrsne", ... res da poceni, cel kup pričakovanih storitev in kakovosti pa izuzete. Je pa gambel z zdravjem "predrag" in si zato itak vedno več storitev plačujemo bolniki sami, z otipljivimi šuški! Kje je razlika, če odkartaš 120k iz žepa in te nekdo z referencami zrihta, ali pa greš na "po naše" v vrsto in na žreb, ter reskiraš "to late", "not feasible odgovor", "not covered by insurance", ... Kje je zdravstveno zavarovanje, ki bi omogočilo plačevanje za pričakovane storitve brez haračenja za kar nekaj?

3. Članki o delovanju, se berejo kot grozljivka o preplačanih materialih, brezveznih storitvah, ... Se je prebralo, da je rezerve 20% pri 3,4 miljardah, kar znese 680 miljonov. Dejmo velecenjena stroka "vsak dr. je lahko manager z pol leta dodatnega izobraževanja" te "mrtve izgube - preplačila" pretvorit v šuške za plačilo pacientovega in dohtarjevega zadovoljstva.

4. Če smo že pri kemotu ali ostalih terapijah, kje pa je problem odločitev "zdravniških konzilijev", da se nekaj da ali ne da, čeprav je iz prakse dokazlivo izvedljivo (nogice, srčki, ...)? V haračkem zavarovalnem kritju? V "strokovnosti" usposobljenih SLO dohtarjev? V zakonodajalcu, ki mu niste uspeli dopovedati, da je moč storitev izvesti in plačati v tujini? V ignoranci uporabnikov storitev SLO sistema?

5. Ali je iz prvega odstavka vašega odgovora razvidvna "usposobljenost" SLO zdravstvenega kadra za vodenje zaupanega mu zdravstvenega sistema? Bivanje pa tim in dohtar ter medikamenti so stroški? Pa verjetno ne edini? Če so že za stroške tima in dohtarjev z regulacijo pretežno poskrbeli drugi, dajte sami nekoliko bolj racionalno poskrbet za stroške medikamentov in bivanja, pa ne pozabite, tudi na stroške tima in dohtarjev lahko management znatno vpliva, vsaj v običajnih firmah je tako.
anon-86274 sporočil: 1.399
[#2627497] 16.11.16 11:03
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-86274 16.11.2016 11:16
Vlada, recite že enkrat bobu-bob.
Že zadnjih deset let je v Sloveniji (kao novi državi) intenzivna MANTRA, kako preiti iz DRŽAVNEGA NA PRIVATNO plačno vojno, a trpijo oz. nosijo posledice davkopčevalci. Kaj naj ministrica za zdravje tukaj naredi,nič! ker gre za staro "mantro", a je zaradi tega ne zagovarjam, da ne bo napak razumljeno, ker vsak, ki razume sistem, ve za kaj točno gre v naši ljubi.

Gre za dolgoletno mečkanje vlad, ki se vsaka boji za padec volivcev na volitvah, da bi ustoličila, to, kar je bilo sprejeto na začetku nove države, da se družbena lastnina TRANSFORMIRA v privatno.

Zato, kot državljan podpiram Fakinov predlog, da vse javne službe (zdravstvo, šolstvo) mahnejo na trg, kot "s.p.-ji", in si služijo kruh s svojim delom in bo konec Koštrinovih in Štrukljevih sindikatov na vpoklic in na hrbet neposrednih proizvajalcev, ki delajo denar oz. dodano vrednost v državi.

Lep primer lahko vidimo dr. BITENC-a na Primorskem, ko je pred leti šel na svoje za operacije kolkov in drugih primerov. Ko je še bil v kliničnem centru v Ljubljani je bil mladosten in okrogel, a sedaj pa je kar dosti bolj izčrpano telo.Torej brige in veliko dela!!! In tega se krepko bojijo stavkajoči v javnem sektorju, a ne??

Ko državljanke in državljani gledamo te nore "interpelacije" v državnem zboru za "oslovo senco", nam gre na bruhanje, kot da smo vsi po vrsti nepismeni, da se nas tako pere preko televizije, in se krade Bogu čas in denar.

Zatorej vlada, UKREPAJTE in izvedite to transformacijo že enkrat, ki je itak v strateškem planu. Na začetku bo tak preskok res boleč, a kasneje bomo vsi imeli nekaj od tega, torej več denarja po vseh blagajnah v državi, in ne tako oskubljenih, kot so danes. Se pravi, hoteti je treba, in se odločiti!!!

In ognili se boste (vlada) velikih REBALANSOV proračunov med letom, še bolj proti koncu leta, ki Vam jemlje ogromno časa in denarja.
code5 sporočil: 664
[#2627500] 16.11.16 11:13 · odgovor na: anon-318613 (#2627490)
Odgovori   +    1
Jaz sem ti samo zelo plastično povedala, kaj pomeni prosti trg dohtarskih storitev trenutno za nas in kaj pomeni za uporabnike, še na misel mi ne pride, da bi se spuščala v "afere", ki jih napihujejo mediji in socialna omrežja, ne da bi sploh vedeli, o čem govorijo.
bc123a sporočil: 48.253
[#2627508] 16.11.16 11:27 · odgovor na: boko3 (#2627459)
Odgovori   +    2
[boko3]
Citiram: "Ni nic treba narediti bilance, se enkrat, za to, da za 400 EUR haraca dobis 120 EUR vredno storitev, ni kriva korupcija. Brez korupcije bi pa dobil 140 EUR vredno storitev."
Kje si dobil te zneske???
Vzami letni budget ZZZS. Je okrog 2.5 miljarde EUR. Deli s stevilom slovencev, dva miljona. Dobis okrog 1200-1400 EUR. Deli z 12. Dobis znesek ki se v sloveniji potrosi na bolnika s strani ZZZS na mesec, in obenem "posteno" premijo, ki bi jo placevali, ce bi vsi placevali enako.
Citiram: "200 EUR (Kje si dobil ta znesek???) pa nikoli. Izgube zaradi korupcije in slabe organizacije v slovenskem javnem zdravstvu so primerljive z drugimi podobnimi sistemi, predvsem NHS. Okrog 20%, nic vec."
200 EUR je moja tako dosti naivna ocena koliko bi morala biti cifra (namesto 120), da bi bila oskrba kolikor toliko normalna.
bc123a sporočil: 48.253
[#2627510] 16.11.16 11:30 · odgovor na: (#2627465)
Odgovori   +    4
[rename]
No, saj ni 22 eur za brezposelne in starejše od 26.
Dobrih 23 je ZZZS + 28 Adriatic, saj brez dopolnilnega prostovoljenga obveznega (faking retardiran izraz) dejansko ne prideš dlje kot do čakalnice...
Jaz sem uposteval budget ZZZS in ga delil per capita ter to primerjal s haracem ZZZS, ki ga placajo individualni franci in micke.

Jasno je, da se nekomu 28 dopolnilnega zdi veliko, ce placa za ZZZS samo 23, ce bi pa placal za ZZZS toliko kot zaposleni na minimalcu (101 EUR) pa bi bilo dopolnilno ne vec problem.

To da je toliko joka in stoka okrog dopolnilnega samo kaze kako malo je folk navajen prispevati v ZZZS.
bc123a sporočil: 48.253
[#2627511] 16.11.16 11:34 · odgovor na: (#2627470)
Odgovori   +    2
[rename]
To so računi brez krčmarja, oz. brez pacientov.
Ni dovolj znati delati operacije, kot dohtar iz Havajev.
Treba je imeti tudi "kupce"... sicer greš lahko še vedno na Havaje in boš imel stranke za 29.999 ... dokler ne bo nekdo ponudil 28 itd.

Slovenija pač nima veliko pacientov, ki bi lahko plačevali "stroškovno ceno", kot jo plačujejo ameriški...
To absolutno drzi. Zal ze cez severno slovensko mejo obstajajo bolnisnice, ki imajo taksne paciente in tudi zdravnike veselo vabijo.

Romuniji je pobegnilo 30% zdravnikov, vecinoma v UK, iz UK pa bezijo, vecinoma v Avstralijo.
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2627514] 16.11.16 11:41 · odgovor na: code5 (#2627500)
Odgovori   +    5
[code5]
Jaz sem ti samo zelo plastično povedala, kaj pomeni prosti trg dohtarskih storitev trenutno za nas in kaj pomeni za uporabnike, še na misel mi ne pride, da bi se spuščala v "afere", ki jih napihujejo mediji in socialna omrežja, ne da bi sploh vedeli, o čem govorijo.
Če ste dobra kirurginja vam na prostem trgu seveda pripada 10x več denarja kot zdaj (mogoče ne toliko kot v ZDA, pol manj pa že), saj toliko itak plačuje zavarovalnica bolnišnici, ta pa znesek pokuri še za marsikaj drugega.

Vsaj naj dobi, kolikor si dejansko zasluži - osebni zdravniki in razni specializanti, ki ne počnejo kaj dosti več od pisanja nekih mnenj in receptov bodo ob navalu mladih konkurentov (vsi diplomanti medicine morajo imeti možnost specializirati!) storitve prodajali za precej nižjo ceno, kot jo plačujemo zdaj, pa še trudit se bodo morali precej bolj.

Seveda nas tudi zavarovalniški monopol ZZZS ogromno stane, ampak to je druga tema.
anon-369546 sporočil: 9
[#2627531] 16.11.16 12:24
Odgovori   +    15
Prepovedati VSEM zdravnikom zaposlenim v javnem zdravstvu popoldansko delo v zasebnem sektorju!!! VSEM in to TAKOJ, pa bo ogromno takoj rešenega!
P46000 sporočil: 299
[#2627555] 16.11.16 13:24 · odgovor na: bc123a (#2627510)
Odgovori   +    2
To da je toliko joka in stoka okrog dopolnilnega samo kaze kako malo je folk navajen prispevati v ZZZS.
Dodatni problem je še to, da tudi tisti, ki plačujejo prispevke v večini v resnici tega ne dojemajo kot nekaj, kar so plačali ampak kot nekaj česar ni (j*** se njim za stroške dela)....
bc123a sporočil: 48.253
[#2627558] 16.11.16 13:28 · odgovor na: (#2627534)
Odgovori   +    2
[rename]
> [bc123a]
Saj zato pa pravim, kakšen brezvezen drobiž je tisto dopolnilno za 28 eurov, če pa je obvezno skoraj 13% od bruto plače.... in ves ta denar ti potem prinese kaj? Večmesečne čakalne vrste in dodatne samoplačniške stvari (od zobozdravstvenih do ginekoloških itd), ker je pa ravno tisto, kar ti rabiš, nadstandard.
Saj se strinjava. To, da ti drzava odmeri 300 ali 400 EUR haraca ne pomeni da bos dobil za toliko vredno zdravstvo, ampak ga bos dobil za 100+28 EUR na mesec. Ker toliko se ga v povprecju porabi.

Strani: 1 2