Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zmagala bo Clintonova!

Strani: 1

anon-116402 sporočil: 4.340
[#2622456] 20.10.16 23:13
Odgovori   +    21
Povezovanje interesov korporacij in davkov je, milo rečeno, zavajujoče. Tisti davki, o katerih se govori na predsedniških debatah, zadevajo navadne Američane. Korporacije pa večinoma izkoriščajo razne odpustke, za katere poskrbijo prav vsi konvencionalni predsedniki, naj si bodo republikanci ali demokrati. Trump je pa outsider in kot tak precej nepredvidljiv pri vseh teh rečeh, zato so se odločili, da ne sme zmagati. In tudi ne bo. Še predaleč jim je ušel, saj so ga (za razliko od Bernija) preveč podcenjevali. Ampak medijska mašinerija dela v polnem teku, tako da končen rezultat bo tak kot mora biti.

Pa še komentar glede Trumpovega nepriznavanja volitev: V bistvu ima Trump povsem prav. V ZDA lahko de facto voli vsak, ki se registrira za volitve. Tujci, ilegalci, kdorkoli. Tudi jaz bi lahko volil, ko sem bil tam, saj za registracijo ne rabiš osebnega dokumenta. Dovolj je recimo račun od elektrike ipd. Seveda so že dolgo debate o tem, da bi bilo dobro uvesti preverjanje osebnih dokumentov, a sta si vodilni stranki povsem na nasprotnih bregovih, zato ostaja tako kot je. Seveda pa je politično nekorektno povedati, da bi morali nekako preprečiti to, da razni ilegalci brez dokumentov nekajkrat glasujejo za določeno politično opcijo, in da vse normalne države prakticirajo zelo enostaven način, da se to prepreči. Isto, kot že N drugih problemov, o katerih je Trump govoril.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2622457] 20.10.16 23:34 · odgovor na: anon-116402 (#2622456)
Odgovori   +    11
Pa čisto za informacijo: Ni prvič, da je medijska mašinerija onemogočila nekoga, ki je bil s svojimi idejami preveč nevaren pravim oblastnikom: www.youtube.com/watc...tDJ6Ay4QMw Samo takrat je šlo za karakterno povsem drugačnega outsiderja, ki ga že v štartu niso podcenjevali, zato so z njim opravili še preden je prišel blizu nominaciji. Podobno kot so letos demokrati opravili s svojo glavno težavo.
rx170 sporočil: 6.403
[#2622458] 21.10.16 00:04 · odgovor na: anon-116402 (#2622456)
Odgovori   +    11
[usimoncic]
Povezovanje interesov korporacij in davkov je, milo rečeno, zavajujoče. Tisti davki, o katerih se govori na predsedniških debatah, zadevajo navadne Američane. Korporacije pa večinoma izkoriščajo razne odpustke, za katere poskrbijo prav vsi konvencionalni predsedniki, naj si bodo republikanci ali demokrati. Trump je pa outsider in kot tak precej nepredvidljiv pri vseh teh rečeh, zato so se odločili, da ne sme zmagati. In tudi ne bo. Še predaleč jim je ušel, saj so ga (za razliko od Bernija) preveč podcenjevali. Ampak medijska mašinerija dela v polnem teku, tako da končen rezultat bo tak kot mora biti.

Pa še komentar glede Trumpovega nepriznavanja volitev: V bistvu ima Trump povsem prav. V ZDA lahko de facto voli vsak, ki se registrira za volitve. Tujci, ilegalci, kdorkoli. Tudi jaz bi lahko volil, ko sem bil tam, saj za registracijo ne rabiš osebnega dokumenta. Dovolj je recimo račun od elektrike ipd. Seveda so že dolgo debate o tem, da bi bilo dobro uvesti preverjanje osebnih dokumentov, a sta si vodilni stranki povsem na nasprotnih bregovih, zato ostaja tako kot je. Seveda pa je politično nekorektno povedati, da bi morali nekako preprečiti to, da razni ilegalci brez dokumentov nekajkrat glasujejo za določeno politično opcijo, in da vse normalne države prakticirajo zelo enostaven način, da se to prepreči. Isto, kot že N drugih problemov, o katerih je Trump govoril.
Mislim, da je to do sedaj daleč najboljša analiza situacije napisana tule. Človek bi tak uvid pričakoval od plačanih piscev, ne pa zgolj ponavljanja klišejev od C(linton)N(ews)N(etwork).
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2622463] 21.10.16 03:51
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: anon-317028 21.10.2016 04:05
Slovenci na izid teh volitev ne moremo veliko vplivati, so pač ameriška volilna igra, ki traja eno leto in če se je volilno telo na splošno nagnilo na stran demokratov je zmaga njihova. Nas Slovence lahko skrbi nekaj drugega in sicer standard slovenskega novinarstva. Vzemimo dva primera. Prvič, o Trumpu se piše kot, da je sovražnik številka "ena" v Sloveniji, kajti slovenski mainstream mediji pišejo tako kot vplivni mediji v ZDA, ki so odločili podpreti Clintonovo in medijsko »uničiti« Trumpa. Drugič, kljub temu, da nam je tudi Trump odprl oči in povedal, da je v Siriji Amerika tista, ki je ustanovila ISIS in če Clintonova ne bi bila državna sekretarka, ne bi bilo niti Islamske države niti raznih Nusra »šljamov« ter s tem ne bi bilo niti terorističnih napadov v Evropi, naši mediji po pentagonskem naročilu prav sovražno pišejo o Asadu in Rusih, ki se borijo proti temu ljudskem odpadu, ki ga financirajo ZDA in sateliti.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2622554] 21.10.16 11:20 · odgovor na: anon-317028 (#2622463)
Odgovori   +    5
[FIN-311684]
Slovenci na izid teh volitev ne moremo veliko vplivati, so pač ameriška volilna igra,
He, he, ironija ameriških volitev je v tem, da lahko vplivaš nanje čisto direktno. Greš v ZDA, se registriraš kot volivec in voliš. Če te slučajno dobijo, sicer ne boš nikoli več prišel v ZDA legalno, a verjetnost za to je izjemno majhna.
anon-301728 sporočil: 1.282
[#2622632] 21.10.16 16:54
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: anon-301728 21.10.2016 16:57
dejmo malo, tako za hec, pokazat nekaj znanja iz zgodovine.
pred 2500 leti je Atenska Oligarhija vsakih nekaj let poskušala zrušiti Atensko demokracijo. To ji je vsako toliko let uspelo, toda po kratkem času je sama razpadla zarad medsebojnih bojev in zato, ker so grki imeli raje svoj tip svobode in demokracijo. V tej zgodbi je za nas (poleg etienne de la boetievega sindroma o svobodni izbiri suženjstva pri populaciji) pomebno eno; danes, čeprav je polovica virov, kaj se je dogajalo v Atenah pred 2500 leti, izgubljenih, mi vemo (če hočemo) skoraj dnevno, kdo, kako, zakaj, je spletkaril proti demokraciji, kateri del Oligarhije je koga podpiral in zakaj. Tukidid nam to vse pove, plus filozofi- aristotel, platon, sokrat, vsi podrepniki Oligarhije in pučistov.Atenci so dnevno vedeli kdo stoji za kom in zakaj.
In smo tu, danes, ko v bistvu ne vemo nič, kdo koga in zakaj podpira in za kaj gre zares! vemo o nekih nebulozah, kot so "trg" , "wall street", "korporacije", "lože". "bilderbergi", itd, toda to je vse dim.
Da Trumpa podpira orožarski lobi in nekj tech tipov, ok, več pa nič, kdo je zares za Clintonovo, s šejki ali brez in ali so to vsi ostali? nebulozno, Ameriški volilci pa vedo še manj!Atenci so pa vedeli skoraj vse!
In zdaj taka mala špekulacija. Če zmaga Trump (you never know), bo FED dvignila obrestno mero. le zakaj? No dragi moji, po izkušnjah komunizma in medijskimi spini pod/proti Janševi vladi (ne glede, kaj si mislite o Janši, je to fakt) je to mala malica! Tipu je treba povedati, kdo je pravi Gospodar!In če Trump ni sklenil dogovora s pravimi tipi in pravimi gospodarji, in je le samotni jezdec, mu bo treba pokazati, kaj se zgodi, če bo nekooperativen.In to podkrepiti s pravo medijsko gonjo,groziti s propadom in njegovo nesposobnostjo. In potem ga stisniti v kot in zrihtati.
Vaš Witchdoctor
bozga sporočil: 6.303
[#2622714] 22.10.16 11:06
Odgovori   +    8
Bolj pravilen naslov članka je po mojem sledeči: "Clintonova mora zmagati!" ali pa "Trump ne sme zmagati!"
FIN-454644 sporočil: 10.893
[#2622735] 22.10.16 13:24 · odgovor na: anon-317028 (#2622463)
Odgovori   +    7
V prilogi, ki predstavlja kampanjo je objavljena fotografija nasega prvega predsednika skupaj z druzino Clinton. Kaksna oslarija. Tega pa res ne kupim. Navijamo zato za Clintonovo? Nas bo nasrala, kot nas je ze in se norca iz nas delala, kot se je ze njen moz in kakor se je Putin ob kapelici. Veste, kdo sem jaz? Iz mene se norca delajo Clinton in Putin. Sami svetovljani.

Strani: 1