Strani: 1 2

g0ga sporočil: 59
[#2620041] 07.10.16 05:41
Odgovori   +    39
Zakaj mora nekdo v tujino, da realno oceni mačehovski odnos slovenske države do tistih, ki so uspešni, sposobni in posledično tudi zaslužijo več?!? Slovenija bo počasi postala dežela multinacionalk, v kateri bodo državljani zgolj še blagajničarji, delavci na nažjih polžajih ter seveda javna uprava. Če nekdo štrli iz povprečja, ga je treba hitro posekati. Pač gre v tujino, kjer je povprečje očitno na veliko višjem nivoju.
D4vk5pl4 sporočil: 90
[#2620048] 07.10.16 07:40
Odgovori   +    19
Zato ker ste verjetno se vedno davcni rezident Slovenije! Odjavite se in zadeva bo resena.

Ce pa imate v Sloveniji zeno, otroke,... pa seveda ne bo slo. Potem imate tudi odgovor na vas zakaj - ker otroci obiskujejo solo, hodijo k zdravniku,....
0513ANITO sporočil: 10.824
[#2620055] 07.10.16 08:16 · odgovor na: D4vk5pl4 (#2620048)
Odgovori   +    42
[D4vk5pl4]
Zato ker ste verjetno se vedno davcni rezident Slovenije! Odjavite se in zadeva bo resena.

Ce pa imate v Sloveniji zeno, otroke,... pa seveda ne bo slo. Potem imate tudi odgovor na vas zakaj - ker otroci obiskujejo solo, hodijo k zdravniku,....
Popolnoma zgrešil si poanto.

Človek ti je napisal, da z Angleško plačo in Slovensko obdavčitvijo NE more delat v Londonu, ker je ta enostavno predrag za NETO, ki mu ga pusti Slovenska država.

Seveda, lahko pa se Legalistično vrne v Slovenijo, kjez zanj ne bo kruha in se bo vsidral na Zavod za zaposlovanje in skubil preostale davkoplačevalce s svojo Socialno podporo, ki mu jo bo radodarno namenila naša Anđ Kopač da ti Mrak padne na oči.
JozeKefer sporočil: 19
[#2620058] 07.10.16 08:27
Odgovori   +    12
čas vnosa: 07.10.16 07:42
Žalostno res, da država ne uvidi svojih napak in še naprej "guli" ubogi narod, tudi penzioniste, ki so si trdo prislužili tujo pokojnino. V okviru EU bi morali najprej izenačiti davčne stopnje, da bi bilo za vse enako. Za to tudi plačujemo evropske poslance.
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2620065] 07.10.16 08:39
Odgovori   +    19
Ker ze Frankl pise o Svedski. Tudi tam je bila drzava vesno bolj pozresna, da se je lahko delala radodarno do devetdesetih let. Potem je morala potegniti rocno zavoro, nehati grabiti denar davkoplacevalcev in krciti porabo. Se normalizirati. To mi je lete 1992 osebno opisoval ceski emigrant na Svedskem. Vec, vec,vec,vec ima tudi svoje meje. Ustaviti se, sesti za mizo, pregledati, kaj ja in kaj ne. In jovo na novo. Folk bo znorel.
podli2000 sporočil: 409
[#2620072] 07.10.16 09:02 · odgovor na: 0513ANITO (#2620055)
Odgovori   +    12
A ni potem logicno, da si uredi zadeve, da mu ne bo treba placat razlike v Sloveniji? Se pa vsi strinjamo, da je obdavcitev dela pri nas previsoka.
crt sporočil: 27.191
[#2620082] 07.10.16 09:30 · odgovor na: (#2620080)
Odgovori   +    4
[rename]
Aha, evo ga - še en, ki mora obvezno vplesti "neoliberalizem" v svoj članek.
to je zdaj trend... poglej recimo

The time for experimenting with neo-liberalism is over; the authority of the market and its self-regulation is only a theory while the role of the state is the reality, Viktor Orban, head of the Fidesz centre-right government, told a conference of officials from the European People’s Party in Budapest on Friday.

www.politics.hu/2010...piry-date/

“The economic policy should primarily serve citizens, employees, entrepreneurs and Polish families, and not statistics, numbers and percentages,” Mateusz Morawiecki, who also serves as the country’s economic development minister, told the Rzeczpospolita newspaper in a landmark interview headlined “Farewell to Neoliberalism”.

www.ft.com/content/6...294ad519fc
bc123a sporočil: 48.253
[#2620088] 07.10.16 09:38 · odgovor na: 0513ANITO (#2620055)
Odgovori   +    18
[0513ANITO]
> [D4vk5pl4]
> Zato ker ste verjetno se vedno davcni rezident Slovenije! Odjavite se in zadeva bo resena.
>
> Ce pa imate v Sloveniji zeno, otroke,... pa seveda ne bo slo. Potem imate tudi odgovor na vas zakaj - ker otroci obiskujejo solo, hodijo k zdravniku,....

Popolnoma zgrešil si poanto.

Človek ti je napisal, da z Angleško plačo in Slovensko obdavčitvijo NE more delat v Londonu, ker je ta enostavno predrag za NETO, ki mu ga pusti Slovenska država.
Lahko pa zeno in otroke vzame s sabo v anglijo? Ce je razlog ta, da se mu to ne splaca (ce niso razlogi druge narave) pa je verjetno to problem, ker mu racunica znese samo takrat, ce mu ostali financirajo otroke, itd?

Dajmo razkrit vse okoliscine, ne samo pol. V angliji vrtci niso tako socialni kot v sloveniji, so svinjsko dragi in zaradi tega veliko zensk ostaja doma (dohodek gre na pol). Zdravstvena oskrba s strani NHS ima iste probleme kot nas zdravstveni sistem, zato je marsikdaj treba placati tudi iz svojega zepa, ce nimas ravno srece. nepremicnine so glede na prihodke svinjsko drage tam, kjer so prihodki spodobni.

Nisem naceloma proti poanti, ki jo zagovarja clanek, ampak ker sem nekaj casa prezivel v UK in imam tam tudi sorodstvo, in se mi zdi, da bi avtor najraje povezal skupaj prednosti slovenije in UK, pa ni tako enostavno.
0513ANITO sporočil: 10.824
[#2620089] 07.10.16 09:39 · odgovor na: podli2000 (#2620072)
Odgovori   +    32
[podli2000]
A ni potem logicno, da si uredi zadeve, da mu ne bo treba placat razlike v Sloveniji? Se pa vsi strinjamo, da je obdavcitev dela pri nas previsoka.
Ne ni logično, da zaradi tega, ker greš za par let delat v tujino potem pod nujno moraš prodat vse, kar imaš in se skupaj s familijo preselit ter se znebit davčnega rezidentstva pri nas, ker si s tem praktično otežiš kasnejšo (recimo da na stara leta) vrnitev v domače kraje.

Temu je tako samo zato, ker so se politiki tako odločili, da bodo "oropali" vsakega, ki bi si drznil v tujini zaslužit več, kot so si oni zamislili.

VSAKEGA....To ne velja za Bruseljske Poslance in njihov Staff. Oni so se iz te mizerije isamo-izvzeli.
bc123a sporočil: 48.253
[#2620093] 07.10.16 09:41 · odgovor na: 0513ANITO (#2620089)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: bc123a 07.10.2016 09:41
[0513ANITO]
> [podli2000]
> A ni potem logicno, da si uredi zadeve, da mu ne bo treba placat razlike v Sloveniji? Se pa vsi strinjamo, da je obdavcitev dela pri nas previsoka.

Ne ni logično, da zaradi tega, ker greš za par let delat v tujino potem pod nujno moraš prodat vse, kar imaš in se skupaj s familijo preselit ter se znebit davčnega rezidentstva pri nas, ker si s tem praktično otežiš kasnejšo (recimo da na stara leta) vrnitev v domače kraje.

Temu je tako samo zato, ker so se politiki tako odločili, da bodo "oropali" vsakega, ki bi si drznil v tujini zaslužit več, kot so si oni zamislili.
(naj je to vzeto kod medklic, da zadeva ni tipicno slovenska pogruntavscina)

Nacelo obdavcitve svetovnega dohodka ima, zanimivo, tudi ZDA. In kar orenk preganjajo ameriske miljonarje, ki poskusajo IRS pretentati, da zivijo v tujini, pa ohranijo prevec stika z domacim okoljem.
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2620105] 07.10.16 10:30 · odgovor na: (#2620080)
Odgovori   +    8
Fuj neoliberalizem je razpoznavno geslo, tako kot nekoc bratstvo i jedinstvo in gibanje nuvrscenih. Fant je vceraj nastopil v Tarci in povedal, da je od drzave dobil nek zagonski kapital Prav, ce ima dobro idejo. Nic nimam proti. Davki prerazporejajo in kadar prerazporejajo prav, je v skupno dobro. Me je pa spomnil na Francija Zidarja, ko se je v Dnevniku hvalil, kako je od drzave dobil za obnovo gradu Lemberg nekaj sto jurjev. Na novinarjevo vprasanje, kako bo pa z davkom na nepremicnino, se je pa skandaliziral: a,ja, jaz garam, potem bo pa drzava hotela od mene davek.
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2620108] 07.10.16 10:41 · odgovor na: (#2620106)
Odgovori   +    4
Davki imajo nek namen. Kadar so naravnani tako, da vzpodbujajo ustvarjalnost, delo, zeljo po neodvisnosti in samostojnosti drzavljanov, ki zivijo v boljsi infrastrukturi financirani od davko/davkoplacevalcev/drzavljanov ima drzava prihodnost. Kadar pa tisti, ki prisegajo na protestantsko etiko s figo v zepu, v resnici pa podpirajo balkansko lukavost, gre lahko samo navzdol. Je pa res, da tiste, ki so odvisni lepo drzis na spagci. Navsezadnje smo pa vsi odvisni. Drug od drugega in od drzave, ki ima vse mehanizme, da nekomu pomaga, ali pa ga unici. Da drzava raste ali bankrotira.
anon-128203 sporočil: 53
[#2620216] 07.10.16 18:45
Odgovori   +    8
Se te spomnim iz študijskih klopi Jure, mislim, da si se pogosto rad "rogal" kakšni sošolki :-) Čestitke za pogum in odhod v tujino, preostala naša generacija pa tle v Sloveniji bolj kot ne životarimo, razen tisti, ki so jim mamice in očki zrihtali dobre službe, klientelizem je zelo pogost pojav. V Sloveniji še lep čas razmere ne bodo poštene ... Tudi sama imam občutek, da mi je ta država hudobna mačeha in ne ljubeča mati. Slabo pa ne more trajati večno. Ko se bodo zamenjale generacije pri vodenju države, bo mogoče bolje ... Srečno, uspešno in pogumno tudi v bodoče ti želim.
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2620218] 07.10.16 18:56 · odgovor na: anon-128203 (#2620216)
Odgovori   +    1
Kaj to pomeni, da se je rogal sosolki? A ni maral punc?
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2620223] 07.10.16 20:39 · odgovor na: (#2620222)
Odgovori   +    0
grobo izrazati negativen odklonilen odnos ni izraz ljubezni ali naklonjenosti
anon-406403 sporočil: 1
[#2620252] 08.10.16 09:51
Odgovori   +    4
čas vnosa: 08.10.16 04:23
ČESTITAM. Upam da niste tu. Stanje je katastrofalno.
anon-348215 sporočil: 52
[#2620288] 08.10.16 15:15
Odgovori   +    17
Zakaj bi mi država vzela 25 tisoč evrov, ki sem jih zaslužil v Londonu?
Zakaj bi mi država vzela 25 tisoč evrov, ki sem jih zaslužil v Sloveniji?
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2620289] 08.10.16 15:18 · odgovor na: anon-348215 (#2620288)
Odgovori   +    5
Poudarek je na ZASLUZIL in ne UKRADEL
FIN-544124 sporočil: 2.871
[#2620290] 08.10.16 15:19
Odgovori   +    25
Kar nekaj komentarjev vidim, ki ponavljajo eno in isto pesem, ki sem jo največkrat slišal od ljudi zaposlenih v JS/JU. Dobro si jih zdresirali od vrha navzdol, da vsi ponavljajo isto pesem, kako njihovi družinski člani uporabljajo "dobrine" te države. Zadeva je zelo podobna našim dnevnim ali tedenskim migrantom, ki hodijo v Avstrijo. Na žalost ti zdresiranci iz vrst JU/JS, ki so najbolj glasni, da je davke pač treba pobrati, ker se sami iz njih napajajo pozabijo določene zelo pomembne zadeve. Ljudje, ki delajo v tujini in nosijo denar v Slovenijo ta denar tudi tukaj porabijo. Milijone DDV se je plačalo in milijone je dobilo naše gospodarstvo, ko ti ljudje vsak mesec prinesejo lepe vsote EUR v Slovenijo. Tudi veliko lokalnih podjetnikov in obrtnikov je preživelo, ker so ti, ki delajo v tujini še skoraj edine stranke, ki jih imajo. Očitno bi bilo bolje, da bi ti naši ljudje lepo posedali po lokalnih bifejih, gledali doma teve in dobivali vse sorte socialnih prejemkov. Nihče jih še opazil ne bi. Sedaj pa štrlijo iz povprečja in kot taki so nezaželeni v naši družbi. Še posebej problematično je, ker so postali uspešni in to je najhuje, ker se ti v Sloveniji zgodi. Zato te potem ljudje ne marajo, ker si uspešen.
FIN-544124 sporočil: 2.871
[#2620302] 08.10.16 17:51
Odgovori   +    15
Nikjer nisem napisal, da bi kdo imel kaj zastonj. Če bi bolj pozorno prebral in še kaj zraven razmišljal bi videl, da sem omenil, da ljudje, ki delajo na primer v Avstriji prinesejo v Slovenijo bistveno več denarja, kot ga na žalost zasluži delavec na minimalcu pri nas. Denar pride v obliki DDV in preko porabe in gospodarstva v državno blagajno. Saj tisti, ki razumejo vedo. Tisti, ki nočejo razumeti pač ne bodo razumeli. Ja, ja, hudo je če so ljudje fauš nekomu, ki je marljiv in je uspel in kaj zaslužil.
anon-317971 sporočil: 768
[#2620318] 08.10.16 23:31 · odgovor na: FIN-544124 (#2620302)
Odgovori   +    6
Jaz pa kot podjetnik ne bi od avtorja, ki ne razume lastne dohodnine in davčnega rezidentstva, ne bi naročal nasvetov.
Problem je dohodninska lestvica, prenizko postavljen prag (pre)visoke obdavčitve.
Če pa služi v UK, nekaj povprečnega za tamkajšnje razmere, živi ob tamkajšnjih visokih stroških in Sloveniji plačuje davke, potem bolj tenko piska. Tough shit, Sherlock.

Tiste bile bale o tem kako plačujejo DDV, ko pridejo na počitnice, in s tem prinesejo več denarja kot en košar, so seveda nesmisel. Jaz delam tukaj, 95% izvažam in prinesem v državo veliko več denarja kot on. Moja firma plača davek na dobiček, prispevke na plačo pa še DDV ko kaj kupim, pa pa naj mi zato dohodnino spregledajo?
FIN-266389 sporočil: 28
[#2620319] 08.10.16 23:49 · odgovor na: (#2620293)
Odgovori   +    0
Zakaj ga imajo imigranti?
anon-126514 sporočil: 15
[#2620323] 09.10.16 07:59 · odgovor na: (#2620321)
Odgovori   +    4
@rename
Očitno so te polna usta zagovarjanja visokih davčnih obremenitev v Sloveniji, me res zanima kakšno je tvoje ozadje, kje si zaposlen,...

Prosim razloži, zakaj se ti zdi primerno, da smo Slovenci obdavčeni s 40%, v primerjavi z Angleži (primer iz članka), ki so obdavčeni s slabimi 20% (kot pravi avtor). Imamo na voljo toliko več javnih dobrin, so te toliko boljše?

Pri svojem zagovarjanju visokih davščin pa pozabljaš bistveno. Avtorja moti predvsem to, da dobršen del sredstev pridobljenih iz davščin pristane v žepih elit z globokimi žepi, in zelo nizkimi etičnimi in moralnimi standardi. Ti izkoriščajo obstoječ sistem za bogatenje na račun drugih. Še eno vprašanje zate, za koliko bi lahko zmanjšali davčne obremenitve, če se javni denar ne bi neupravičeno porabljal? 10%, 30%, 50%? Morda pa je v tem razlika med nami in Angleži? Morda pa Angleži manj kradejo...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2620325] 09.10.16 08:21
Odgovori   +    4
Stalno bivališče je eden od pogojev v šestem členu zakona o dohodnini. Dokler ima zavezanec prijavljeno stalno bivališče v Sloveniji, šteje za njenega rezidenta. Torej, prvo se odjavi bivališče, potem se na Fursu odda vlogo za ugotavljanje rezidentstva s čim več dokazil o dejanskem bivanju v tujini npr. potrdilo o zaposlitvi in zdravstvenem zavarovanju, dokazilo o najemu stanovanja....Državljan, ki se odseli v tujino, a ohrani stalno bivališče v Sloveniji, ostane rezident Slovenije. Predpisi so pač takšni.
0206GaLat sporočil: 28
[#2620334] 09.10.16 09:23
Odgovori   +    6
Enostavna rešitev,v času bivanja v TUJINI se odjavi kot rezident SLO.
To je lep dogodek,formular za odjavo je ZELO dolg,referent lepo zaslišuje in pridiga....vprašanja so zanimiva....
No potem pa svoje dobi le cesar v državi v kateri služiš in živiš.
No tako je to ...
anon-126514 sporočil: 15
[#2620337] 09.10.16 09:50 · odgovor na: (#2620335)
Odgovori   +    2
[rename]
> [gergorb]
> @rename
> Očitno so te polna usta zagovarjanja visokih davčnih obremenitev v Sloveniji, me res zanima kakšno je tvoje ozadje, kje si zaposlen,...

Pokazi mi en moj komentar, ki sem ga kadarkoli napisal, v katerem zagovarjam visoke davke v Sloveniji.
Niti enega ne bos nasel, ker se ze vec kot 10 let zavzemam za EDS. Enotna davcna stopnja. Nekje v rangu 20-25%.
Sem pa zaposlen v gospodarstvu, od Markovicevega zakona dalje.

>
> Prosim razloži, zakaj se ti zdi primerno, da smo Slovenci obdavčeni s 40%, v primerjavi z Angleži (primer iz članka), ki so obdavčeni s slabimi 20% (kot pravi avtor). Imamo na voljo toliko več javnih dobrin, so te toliko boljše?

Se enkrat: ni tema visoki davki v SLO, nizki v Avstriji, Angliji.
Tema je kako obdavciti slovenske rezidente, ki delajo v tujini.

>
> Pri svojem zagovarjanju visokih davščin pa pozabljaš bistveno. Avtorja moti predvsem to, da dobršen del sredstev pridobljenih iz davščin pristane v žepih elit z globokimi žepi, in zelo nizkimi etičnimi in moralnimi standardi. Ti izkoriščajo obstoječ sistem za bogatenje na račun drugih. Še eno vprašanje zate, za koliko bi lahko zmanjšali davčne obremenitve, če se javni denar ne bi neupravičeno porabljal? 10%, 30%, 50%? Morda pa je v tem razlika med nami in Angleži? Morda pa Angleži manj kradejo...

Se enkrat: ni tema slabo gospodarjenje s proracunom.
Tema je, kako obdavciti slovenske rezidente, ki delajo v tujini.
In zakaj naj ne bi placevali za solanje svojih otrok, za njihovo zdravstveno oskrbo, itd.

Pravzaprav je tema točno to: visoki davki v Sloveniji. Avtorja moti predvsem to, da je zaradi mačehovosti in požrešnosti naše države moral s trebuhom za kruhom v tujino, kjer je že plačal davke, sedaj pa se na račun njegovega poguma in uspeha želi okoristiti spet naša država, v bistu pa je prav ona kriva, da je moral v tujino. Sprašuje se, zakaj v SLO ni dovolj 20%, če je to dovolj v ANG. Moti ga, da moram v SLO plačati dodatnih 20%, da se bo z njimi lahko nekdo neupravičeno okoristil.

Slabo gospodarjenje je seveda vzrok za visoke davke in zato je to še kako tema te debate.

Na žalost tebe očitno moti to, da je nekdo zbral pogum in se odpravil v tujino zaslužit denar, privoščiš mu, da je v enakem dreku, kot smo mi. Po moje, pa je svoj davek že plačal s tem, da je moral pustiti vse za sabo in oditi v tujino. Prav tako sem mnenja, da je teba državo čimbolj omejiti pri njeni grabežljivosti, ki dejansko že meji na (legalno) krajo, saj jo lahko le na ta način nekako prisilimo, da optimizira svoje delovanje in se prične obnašati gospodarno. In pri tem, ko rečem optimizacija, gospodarno obnašanje in varčevanje, ne mislim npr. podaljševanja vrst v zdravstvu in zmanjševanja plač, pač pa imam v mislim predvsem optimizacijo neupravičenih stroškov (400% provizije za material in podobno).
anon-338219 sporočil: 220
[#2620342] 09.10.16 10:35
Odgovori   +    3
čas vnosa: 08.10.16 22:17
statistični podatki eurostata pa kažejo da je bilo v veliki britaniji pod pragom revščine 16,8 % prebivalstva kar je v primerjavi z slovenijo še več in lahko sklepamo da je tam družba še bolj razslojena , še več razlik med revnimi in bogatimi res pa je da so tam možnosti za uspeh in poslovanje veliko boljši sodeč po vseh parametrih
anon-198668 sporočil: 2.998
[#2620357] 09.10.16 15:33
Odgovori   +    3
Zadeva je precej hujša, kot prikazano. Naša država delavcu v tujini v celoti zapleni tudi vse davčne olajšave prejete v tujini vključno s stroški potovanja v tujino in nazaj, ki jih tuje davkarije praviloma priznajo. Stroški za ločeno življenje, enako ... vse poberejo. Če pa nič ne uveljaviš, so pa enako zadovoljni, ni nič za vzeti ... državnega uslužbenca samo moti, če ima delavec v tujini kakšno boniteto, te pa zaplenijo. Njihova logika je, bolje da denar ostane v tujini, kot da ga dobi izdajalec, ki je pobegnil na delo v tujini, ker v Sloveniji ni imel zvez.
blink sporočil: 3.523
[#2620381] 09.10.16 18:00
Odgovori   +    3
Dohodnina je neumnost, še večja neumnost pa je lovljenje dohodkov zdomcev po svetu. Denar bo slej ko prej potrebno zapraviti in takrat se plača DDV. Tudi če ima slovenski davčni rezident v tujini prihodke in tukaj otroke, je potrebno denar nakazovati v SLO kjer se ga zapravi za njihovo življenje in ob vsakem nakupu ali storitvi plača DDV. In ta DDV gre za šolstvo, policijo, vojsko, javno upravo, zdravstvo, infrastrukturo... itd.

Je pa kompliciranost pravnega sistema voda na mlin celotnemu javnemu sektorju, tam obožujejo nepreglednost, ukvarjanje s pravili in iskanjem drobiža, še posebej z magisterijem iz "Študije spolov" v roki. In na koncu si vsi po bratsko razdelijo oceno 5 za učinkovitost in skočijo v višji plačilni razred, ker denar itak zraste vsak mesec v bankomatu.
anon-317971 sporočil: 768
[#2620389] 09.10.16 18:27 · odgovor na: blink (#2620381)
Odgovori   +    2
To sporočilo je izbrisal avtor (08.07.2020 19:21)

Strani: 1 2