Strani: 1

kzupanc sporočil: 10.519
[#2612396] 19.08.16 08:46
Odgovori   +    2
Jasno, zakaj je tako. Mladi se srečajo z vrhunsko tehnologijo, ki jo kako znajo hitro uporabljati. Ko je pa treba poznati osnove, pa ti izkušnje s sestavljanjem grafičnih slikic (kar nekateri razumejo kot znanje programiranja) bolj malo pomagajo. Kdor je postopno rasel z razvojem sodobne tehnologije in jo vsaj približno spremljal, je mnogo manj frustriran kot nekdo, ki je padel v svet tablic in pametnih telefonov.
anon-88574 sporočil: 933
[#2612409] 19.08.16 09:53
Odgovori   +    0
Zanimiva je že ugotovitev, da informatiki, starejši od 55 let, tedensko v povprečju uporabljajo 4,9 različnih tehnologij, medtem ko splošno povprečje znaša 4,7.
Nerelevanten podatek ko govorimo o hitrosti prilagajanja. "mlajši" bi jih tudi uporabljali več, če bi bili dlje na sceni. Treba se je zavedati da večina dela je vzdrževanje starih rešitev.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2612498] 19.08.16 18:35
Odgovori   +    0
Mladi so po njegovih besedah vajeni preglednih uporabniških vmesnikov in številnih možnosti personalizacije aplikacij in orodij, zato doživljajo frustracije na delovnih mestih, kjer poslovna orodja niso tako zelo prilagodljiva in ukrojena po zadnji modi. »Na drugi strani pa imate starejše informatike, ki so videli še bistveno slabše rešitve, zato imajo višjo toleranco do tehnoloških rešitev, tudi če te niso najboljše ta hip. Zato se brez težav kosajo z mladimi, ko je govora o rabi tehnologije na delovnem mestu,« dodaja Baesman.
Drži, ampak starejši so ponavadi že izdelani kadri, kar pomeni da želijo tudi višjo plačo, težko se jih zakuri za kakšne "just do it" zgodbe, sploh da ne rečem, da ljudje z leti postanejo bolj zadrti, cinični in tudi nefleksibilni, ter slabi tim playerji, sploh če so delali ves čas v istem okolju. Edini plus ki ga imajo starejši je predvsem ta, da bodo težko šli kam drugam. Mladi nimajo vztrajnosti, ko zagusti hitro dvignejo sidro.
Pri najemanju kadrov večina kadrovnikov preveč gledajo starost, izkušnje in osvojena znanja, ter premalo značaj človeka. Znanja in izkušnje se pridobijo, značaj pa je bistven in se težko spreminja (sploh z leti).
crt sporočil: 27.192
[#2612499] 19.08.16 18:36 · odgovor na: anon-204390 (#2612498)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
sploh da ne rečem, da ljudje z leti postanejo bolj zadrti, cinični in tudi nefleksibilni, ter slabi tim playerji, sploh če so delali ves čas v istem okolju.
oh... jaz sem prava mila maca napram kak sem bil kot mlajsi... :))
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2612502] 19.08.16 18:42 · odgovor na: crt (#2612499)
Odgovori   +    0
[crt]
> [vickibedi]
> sploh da ne rečem, da ljudje z leti postanejo bolj zadrti, cinični in tudi nefleksibilni, ter slabi tim playerji, sploh če so delali ves čas v istem okolju.

oh... jaz sem prava mila maca napram kak sem bil kot mlajsi... :))
Vsaka čast izjemam. Večina informatikov je egotriperjev, so grozljivo slabi komunikatorji in napol pismeni, z leti pa jih začne dajati še starostna trma in žlehtnoba ;);)
crt sporočil: 27.192
[#2612503] 19.08.16 18:48 · odgovor na: anon-204390 (#2612502)
Odgovori   +    2
[vickibedi]
> [crt]
> > [vickibedi]
> > sploh da ne rečem, da ljudje z leti postanejo bolj zadrti, cinični in tudi nefleksibilni, ter slabi tim playerji, sploh če so delali ves čas v istem okolju.
>
> oh... jaz sem prava mila maca napram kak sem bil kot mlajsi... :))

Vsaka čast izjemam. Večina informatikov je egotriperjev, so grozljivo slabi komunikatorji in napol pismeni, z leti pa jih začne dajati še starostna trma in žlehtnoba ;);)
ne, ne... star si lahko na dva nacina, tako, da si vedno bolj razpizden in vedno bolj grizes, ali pa tako, da se vedno bolj smejis...

enkrat sem bral en tekst, ki se me je prav prijel - iz the economista, govoril je o tem, da je statisticno pri 46 letih prelom, ko se zacne zivljenje poenostavljati.

pa ne zato, ker bi se objektivno, ampak ker imas pun kurac sekiranja, ne mores vec bit stalno v k(u)rcu in zacnes vse bolj easy jemat. ali to ali pa izberes prvo od prej omenjenih variant.

tam so formulirali nekaj a la: a vidite onega penzica pred sabo v vrsti, ki vse tako pocasi dela in vas spravlja ob zivce? veste, on ni tak zato, ker bi bil smotan, ampak ker mu je vse ravno do mont blanca.

saj clovek se se kdaj tudi razpizdi, ampak... se pri tem opazis in se ti se to zazdi smesno, pa potem ne mores ostat razpizden :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2612513] 19.08.16 22:38
Odgovori   +    0
Hm, kdo bi si mislil da tudi za ta nenavadna bitja velja podobno kot za navadne ljudi: da imajo vsaj izkušnje in modrost, če jih že mladostna energija in zaletavost počasi zapuščata.
Starci so mogoče bolj skulirani tudi zato, ker so včasih poslušali pesmi kot je Life is a long song. :-)
www.youtube.com/watc...lz5lL9V2Bk
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2612514] 19.08.16 23:01 · odgovor na: crt (#2612503)
Odgovori   +    0
[crt]
> [vickibedi]
> > [crt]
> > > [vickibedi]
> > > sploh da ne rečem, da ljudje z leti postanejo bolj zadrti, cinični in tudi nefleksibilni, ter slabi tim playerji, sploh če so delali ves čas v istem okolju.
> >
> > oh... jaz sem prava mila maca napram kak sem bil kot mlajsi... :))
>
> Vsaka čast izjemam. Večina informatikov je egotriperjev, so grozljivo slabi komunikatorji in napol pismeni, z leti pa jih začne dajati še starostna trma in žlehtnoba ;);)

ne, ne... star si lahko na dva nacina, tako, da si vedno bolj razpizden in vedno bolj grizes, ali pa tako, da se vedno bolj smejis...

enkrat sem bral en tekst, ki se me je prav prijel - iz the economista, govoril je o tem, da je statisticno pri 46 letih prelom, ko se zacne zivljenje poenostavljati.

pa ne zato, ker bi se objektivno, ampak ker imas pun kurac sekiranja, ne mores vec bit stalno v k(u)rcu in zacnes vse bolj easy jemat. ali to ali pa izberes prvo od prej omenjenih variant.

tam so formulirali nekaj a la: a vidite onega penzica pred sabo v vrsti, ki vse tako pocasi dela in vas spravlja ob zivce? veste, on ni tak zato, ker bi bil smotan, ampak ker mu je vse ravno do mont blanca.

saj clovek se se kdaj tudi razpizdi, ampak... se pri tem opazis in se ti se to zazdi smesno, pa potem ne mores ostat razpizden :)
Kaj pa vem, moški so pri teh letih včasih, ko je bila pričakovana življenjska doba krajša, najbrž postajali modri starci. Danes padajo v krizo srednjih let, ko se zavejo da je (boljša) polovica življenja mimo. Potem bodisi da si poiščejo mlajšo ženo ali ljubico in en hud športni avto, bodisi da dobijo pirovski vamp ali začnejo pretiravati s športom in/ali forsirati drugo kariero...Mladim težko ponudijo kakšno življenjsko modrost, ker so le ti vso pamet itak zloudali po internetu, pa so za njih metuzalemski nasveti itak prazne marnje. Skratka ni recepta, zadnjič sem tudi sam naletel na enega penziča, ki je vplačeval loto listke na pošti, pa edino kar sem se vprašal, zakaj na pošti nimajo dveh okenc - enega za resne stranke in drugega za take, ki imajo časa (in denarja) preveč...
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2612579] 20.08.16 21:40
Odgovori   +    3
meh. kolikor vem iz freelance prakse:

dva velika minusa za starce
- z leti se skuri kapaciteta za stres, za dedlajne, za penale ipd,
- z leti začnejo pešat kognitivne funkcije, procesor se utrudi, človek postane počasnejši

dva velika plusa za starce:
- marsikaj se skompenzira z nekim "sistemom", ki vključuje učljivost za novo robo, zgodi se transfer prastarega znanja v kao nove vsebine,
- z leti se izboljšajo pogajalske sposobnosti, s stranko se je lažje zmenit, en drugega gledamo malo bolj resno

suma sumarum: mulci imajo ful fore, so rojeni v tehnologijo in trg še vedno bolj ceni njihove kvalitete kot je npr. brzina procesorja. če ne znajo izkoristit teh prednosti, jim lahko samo kupim štrik pa naj se z njim obesijo.
153 sporočil: 9.333
[#2612580] 20.08.16 22:30
Odgovori   +    0
Ne velja gledati koledarsko,
mladostni duh je ohranjati v
radoznalosti in strastno carsko !

Sodražan
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2612581] 20.08.16 23:49 · odgovor na: anon-186196 (#2612579)
Odgovori   +    0
[mrkolice]
meh. kolikor vem iz freelance prakse:

dva velika minusa za starce
- z leti se skuri kapaciteta za stres, za dedlajne, za penale ipd,
- z leti začnejo pešat kognitivne funkcije, procesor se utrudi, človek postane počasnejši

dva velika plusa za starce:
- marsikaj se skompenzira z nekim "sistemom", ki vključuje učljivost za novo robo, zgodi se transfer prastarega znanja v kao nove vsebine,
- z leti se izboljšajo pogajalske sposobnosti, s stranko se je lažje zmenit, en drugega gledamo malo bolj resno

suma sumarum: mulci imajo ful fore, so rojeni v tehnologijo in trg še vedno bolj ceni njihove kvalitete kot je npr. brzina procesorja. če ne znajo izkoristit teh prednosti, jim lahko samo kupim štrik pa naj se z njim obesijo.
V informatiki se zmanjšuje število delovnih mest v hard core tehničnih pozicijah (programerji, sistemski admini ipd..), veča se število mehkejših poklicev (spletni marketing, analitika...). V slednjih se mladi bolje izkažejo tudi zato, ker se znajo bolje prodajat. Podjetja iščejo sveže obraze, ki znajo nastopat tudi pred strankami. V tej bitki starejši težko tekmujejo, preostane jim da vztrajajo na slabših pozicijah, bodisi da se preusmerijo na področja, ki ne spadajo več strogo v informatiko. Slednje tudi ni magični recept, ker je tudi tukaj konkurenca mlajših močnejša.
Vinci sporočil: 5.933
[#2612591] 21.08.16 09:20 · odgovor na: anon-204390 (#2612581)
Odgovori   +    1
[vickibedi]

V informatiki se zmanjšuje število delovnih mest v hard core tehničnih pozicijah (programerji, sistemski admini ipd..)
Lahko to podpreš s kakšnim virov? Kar sem uspel prebrati, je rast tovrstnih delovnih mest v glavnem še vedno 5 do 10 % letno, razen na področju strojne opreme. Tam se ocenjuje bolj skromna rast, na nobenem IT področju pa noben ne ocenjuje, da bo v naslednjih petih let teh delovnih mest manj, samo rast bo ponekod bolj skromna.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2612608] 21.08.16 14:17 · odgovor na: Vinci (#2612591)
Odgovori   +    1
[Vinci]
> [vickibedi]
>
> V informatiki se zmanjšuje število delovnih mest v hard core tehničnih pozicijah (programerji, sistemski admini ipd..)

Lahko to podpreš s kakšnim virov? Kar sem uspel prebrati, je rast tovrstnih delovnih mest v glavnem še vedno 5 do 10 % letno, razen na področju strojne opreme. Tam se ocenjuje bolj skromna rast, na nobenem IT področju pa noben ne ocenjuje, da bo v naslednjih petih let teh delovnih mest manj, samo rast bo ponekod bolj skromna.
To sem tudi hotel povedati, struktura zaposlenih v IT (se že zdaj) in se bo tudi v prihodnje spreminjala. Če pogledaš se to dogaja že zaradi rešitev v oblaku. V prihodnosti bo IT-jevec verjetno neka oseba, ki bo morala obvladovati precej drugačen nabor znanj kot jih obvladuje danes.

Strani: 1