Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2609936] 27.07.16 15:20
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-317028 27.07.2016 15:21
Ministrstvo za finance je že vnaprej odločilo, da ne upošteva nobenih pripomb in je v tem primeru popolnoma vseeno kolikor časa bo trajala nekoristna javna razprava. Nekateri še vedno zatiskajo oči in ne verjamejo, da podjetniki, zasebno gospodarstvo, naši delavci in njihove družine živijo pod diktaturo privilegiranega javnega sektorja.
anon-17583 sporočil: 140
[#2609966] 27.07.16 18:01
Odgovori   +    9
Spoštovani!

Menim, da nima smisla pisati pripombe, kajti tako ali tako ne bodo upoštevane. Zaradi tega je bolje čas porabiti za kaj drugega. Edini minister za finance, ki je spoštoval pripombe svetovalcev, podjetnikov, profesorjev in ostalih je bil dr. Andrej Bajuk leta 2005 in 2006, ko je bila pripravljena in sprejeta edina prava davčna reforma. Poleg tiste iz leta 1990. Vse, kar se dogaja pozneje, pa je podobno zgolj krpanju asfalta. Ljudstvo pokorno kima, novinarji ne želijo poslušati predloge reform, če jih niso oni pripravili in tako naprej.

Preseneča pa me rekacija Zbornice davčnih svetovalcev, glede na to, da je njihova predsednica članica vladne skupine za spremljanje reform ali nekaj podobnega. Glede na to, da je v dvojni vlogi bi se na ministrstvu za finance morala boriti in izboriti, da bi bili predlogi sprememb objavljeni prej in bi bilo dovolj časa za pripombe. V času, ko sem bil dvakrat član skupine za reforme pri dr. Andreju Bajuku in ko sem bil direktor Dursa, se kaj takega ni dogajalo. Da se to dogaja, je danes predvsem njena krivda, saj je članica skupine za spremljanje reform v tej vladi. Potrebno bo kaj narediti ali odstopiti. Ne moreš kritizirati sam sebe.

S spoštovanjem.

Ivan Simič
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2610004] 27.07.16 23:33
Odgovori   +    0
Bilo je dovolj časa za strokovno razpravo. Vsak je že povedal, ker je imel...

Strani: 1