Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nisi frajer, če je avto kupljen »na puf«

Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
[#2604055] 27.06.16 16:24
Odgovori   +    9
Ne preveč naenkrat in na začetku. Jaz bi začel, kako zaslužiti evro in ne kako ga varčevati. Svetopisemske prilike bi jim omenil na to temo, recimo. Svetovalec, bi jih moral poznati. Res pa je to zapisano v Svetem pismu. Lep dan.
P.S. Sicer pa pohvalno za Finance. Upam, da so potegnili za to kaj EU denarja.
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2604071] 27.06.16 17:30
Odgovori   +    7
»Kot prvo je treba poznati in razumeti značilnosti vseh naložbenih razredov, od varčevanja na banki do vzajemnih skladov, obveznic, delnic ... Nikoli ne investirajte v finančne produkte, ki jih ne poznate ali ne razumete!«

Pomembno je, da upravljavci para/državnega premoženja to razumejo po svoje. Tam najdemo največje frajerje in frajerke... :)
anon-256011 sporočil: 3.436
[#2604073] 27.06.16 17:51
Odgovori   +    6
1. Če bi vsi varčevali, ne bo nihče nič zaslužil - razen seveda razni svetovalci in upravljalci skladov.
anon-119882 sporočil: 62
[#2604112] 28.06.16 07:25 · odgovor na: (#2604069)
Odgovori   +    7
Res je. Kar je čista neumnost (oz. pomanjkljiva finančna pismenost). Glede na zdajšnje trende je varčevanje popolna izguba tako časa kot denarja. Varčevanje na banki: obresti so nižje kot inflacija. Varčevanje v nogavici: za isto vsoto si boš kasneje kupil manj kot danes. Varčevanje v skladih: Krepko te bodo obrali s provizijami.
Poleg tega, da varčevanje hromi gospodarstvo, ker se obrača manj denarja.

Pravi nasvet, ki bi ga morali ti svetovalci dajati mladim je: pridobite si finančno izobrazbo, prepoznajte priložnosti, zaslužite denar in ga investirajte v donosne naložbe. Naj denar v naložbah dela zanje, ne oni za denar.

Aja, tega pa svetovalci ne znajo. Če bi to znali, jim ne bi bilo več treba delati kot finančni svetovalec, temveč bi imeli dovolj premoženja, da bi se lahko upokojili.

Res me zanima finančno stanje in premoženje teh svetovalcev, ki zdaj poučujejo mladino. Da vidim, od koga se mladina uči. Da slučajno ne gre po principu "kovačeve kobile".
QRK sporočil: 2.505
[#2604114] 28.06.16 07:35
Odgovori   +    4
Kaj pa, če bi s to šolo začeli pri Cmerarju, Mramorju ...?
anon-407763 sporočil: 2
[#2604271] 28.06.16 22:12
Odgovori   +    0
čas vnosa: 28.06.16 10:56
Mene pa zanima, koliko vam Vezovišek & co plačajo, da jih ves čas tako izpostavljate...namreč v praksi sem doživel kar nekaj njihovih "finančnih" nasvetov, ki so vse prej takšni, kot pa se prezentirajo - od zavajanja, da ne delajo za provizijo partnerjev (stranki "kao" dajo neodvisen finančni nasvet, ki ga stranka plača - in to je edino plačilo, ki ga naj bi prejeli), do konkretno zgrešenih nasvetov, za katere je jasno, da zasledujejo glavni cilj - to je provizija. Vse ostalo pa je inovativen način marketinga.

S tem si časopis Finance le znižuje kredibilnost...seveda pri tistih, ki imajo o tem kaj pojma. Če bi bili kredibilen časopis, bi sami delali taka izobraževanja, brez kvazi finančnih strokovnjakov.

Strani: 1