Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj je narobe z Avstrijo?

Strani: 1

Amaise sporočil: 125
[#2603430] 24.06.16 07:24
Odgovori   +    27
Kakor koli vzhodni analitiki vidijo (negativno???) Avstrijo, ne bi imel nič proti, če bi Avstrija aneksirala Slovenijo. Vsekakor bi nam bilo bolje, kot če nam vladajo kekci tipa Pahor/Bratovšek/Cerar.
anon-253501 sporočil: 78
[#2603856] 26.06.16 19:53
Odgovori   +    7
Tipično nakladnje povprečne evrobirokratke, ki je potegnila določene statistike iz države X in naredila veličastne sklepe, ki kažejo zgolj na njeno kognitivno raven. Upam, da je dobila visok honorar za tole skrpucalo.

1. Avstrija ima relativno nizek odstotni delež visoko izobražene populacije. "Vzhodna Evropa" ima bistveno višjega, s Slovenijo verjetno tam nekje daleč na čelu. In kaj to pomeni v optiki cenjene ne pretirano bistre dame? Kaj nam Slovencem pomaga 70+% prehod generacije iz osnovne šole na fakultete, če pride ven tak pofel, kot ga imamo mi in še kdo? Kulturni antropologi bodo reševali ekonomijo, standard in GDP? Diploma primerljive fakultete na Dunaju in diploma v Ljubljani (ali Sofiji) sta povsem neprimerljivi glede garancije znanja in sposobnosti. S kako častno izjemo ljubljanske Kemije.

2. Dama ugotavlja, da so se Nemci bolje odločali pri vlaganjih na Vzhod, a da je hkrati veliko avstrijskih firm (roko na srce: večina) zgolj hčerinskih tistih iz Nemčije. Sancta simplicitas, očitno ji odločanje v multinacionalkah ni pretirano jasno.

Bljak.
anon-9512 sporočil: 615
[#2603874] 26.06.16 22:04
Odgovori   +    0
Jaz pa se kot ekonomski migrant na delu v AT strinjma s teto. Tukaj so delodajalci ZAPLANKANI, ne vidijo preko hriba, bojijo se sprememb, bojijo se tujcev. Ce si bolj pameten od njih te ne vzamejo v sluzbo /izkusil na svoji kozi/, zelijo podkvalificirano serdnjo izobrazeno delovno silo, ki ne ogroza sefov-idojotov. IT tehnologija ki sem jo srecal je se vedno AS400, Win98 in bog ne daj, da bi kaj posodobili. Samo preko mojega tupla boste posodobili procese tako razmisljajo AT lastniki, docim multinacionalke razmisljajo drugace, a jih AT politika suva v rit i n podi iz Avstrije /samo Dunaj je izgubil 30.000 visoko tehnoloskih delovnih mest !!!!
anon-338219 sporočil: 220
[#2603896] 27.06.16 07:03
Odgovori   +    0
čas vnosa: 26.06.16 23:20
pod pragom revščine je 13,9 odstotka avstrijcev in 18,3 odstotka socialno izključenih prebivalcev kar je boljše kot v sloveniji je objavil statistični urad

Strani: 1