Strani: 1

anon-133022 sporočil: 57
[#2602595] 21.06.16 08:00
Odgovori   +    3
Mogoče bi bilo smiselno, da pogledate aktualne razpise.

Mene je nasmejal ta del razpisa za deficitrne poklice:

"Deficitarna področja, ki sta jih predlagali samoupravna narodna skupnost italijanske in madžarske narodne skupnosti, ostajajo enaka kot v razpisu za šolsko leto 2015/2016.



Izobraževalni programi poklicno tehniškega izobraževanja (Samoupravna narodna skupnost italijanske narodne skupnosti):

ekonomski tehnik/ekonomska tehnica (IS)."

Očitno si kupujejo glasove manjšine, da podpira vlado in daje denar našim, saj drugače ne vem zakaj bi financirali poklic, ki ga brez težav najdeš na zavodu in je zelo zastopan, saj so ekonomske šole kar bruhale te kadre. Pred 20 leti je bilo v Ljubljani okrog 30 oddelkov na tej smeri. Podobno pa je bilo v ostalih krajih.
bc123a sporočil: 48.253
[#2602601] 21.06.16 08:10
Odgovori   +    1
Ampak, a kandidatom samim ne potegne, da na dolocenem podrocju ni sluzb ali kaj? A se za to mora skrbeti drzava?
anon-281869 sporočil: 4
[#2602676] 21.06.16 10:35
Odgovori   +    2
čas vnosa: 21.06.16 10:29
Tipično. Zopet krivijo študentje državo za lastne slabe odločitve. Odločajo se za fakse kjer bodo lahkotno prišli do diplome, gredo uživat v tujino preko raznih Erazmusov in podobnega, ko se imajo po letih uživanja za zaposlit, pa je država kriva ker jim ni zrihtala dela. Jaz bi osebno šel še bolj daleč. Če se študent ki je študiral v Sloveniji zaposli v tujini, to pomeni da je Slovenija in s tem jaz osebno zapravil denar za inženirja ali filozofa, ki bo ustvarjal dodano vrednost v tujini, in bo k nam prihajal samo se na pocitnice zaradi poceni hrane in cenejsega zobozdravsta kako ga imajo v državah kjer delajo. Zraven tega ne bodo vplačevali v pokojninsko blagajno, niti prispevali davkov v razvoj vrtcev in šol. Torej, totalno stran zmetan denar za šolanje teh ljudi. Izgovori da v Sloveniji ni pogojev pa so fluskole generacije, ki ne zna drugega kot drsati z roko po mobitelih brskati po Facebooku in spraševati Google o prihodnosti.
Saj, potem ko zivijo v tujini hitro ugotovijo po koliko so tam hruške.

Strani: 1