Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdo si upa: Gregor Tomc

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2601273] 14.06.16 06:24
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-317028 14.06.2016 06:26
Veseli nas, da dvajsetletniki sploh poznajo Marxa, Hegla in Foucaulta. Ni vsega izumil Marx, kajti Smith, Malthus, Ricardo, Petty, Bentham, Veblen, Mill...so si prav tako razbijali glave z »marxovimi« problemi. Upajmo le, da so mladi dojeli, prvič, da v Sloveniji ni razrednega boja med kapitalom in delavci, ker preprosto ni dovolj kapitala, drugič, da bo le kapital prinesel nova delovna mesta in prispeval njihovi blaginji, tretjič, da kapital ni njihov sovražnik temveč zaveznik.
crt sporočil: 27.194
[#2601285] 14.06.16 08:03
Odgovori   +    1
to je tudi sicer zanimiv intervju, videti je prosto dostopen, evo link www.delo.si/ozadja/v...lojev.html
bc123a sporočil: 48.253
[#2601287] 14.06.16 08:05 · odgovor na: crt (#2601285)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bc123a 14.06.2016 08:07
[crt]
to je tudi sicer zanimiv intervju, videti je prosto dostopen, evo link www.delo.si/ozadja/v...lojev.html
Ze naslov je boljsi od izbora Financ:

Gregor Tomc: »V Rogu gre za privilegirano mladino iz srednjih in višjih slojev«

in se:

Skvot je po definiciji nezakonita zasedba prostora. Upravičen je, dokler lastnik nima predstave, kaj bi hotel s prostorom početi. Ko sem bil mulec in smo hodili na zabave v študentsko naselje, smo se odločili, da bomo zaskvotali prazno hišo na Erjavčevi cesti. Ker smo menili, da Ljubljanska banka tistega prostora ne uporablja koristno. Iz nekega vsebinskega premisleka smo rekli, da je pravičnost nad pravom. Čez nekaj mesecev je prišla policija v navezi s tedanjo avtoritarno oblastjo in nas vrgla ven. Kasneje so tam uredili otroški vrtec. Če tehtam, ali bi bilo bolje, da v hiši ostanemo mi, kar pomeni, da bi bila danes tam komuna ostarelih pankerjev in hipijev, ali da je tam otroški vrtec, se mi zdi slednje bolj koristna raba prostora. Problem, ki ga vidim pri Rogu, je, da mesto ve, kaj hoče s tem prostorom početi. S tega vidika bi rekel, da rogovci v tem sporu nimajo prav.
FIN-454644 sporočil: 10.895
[#2601343] 14.06.16 10:18
Odgovori   +    0
Nekdaj sta bila kolovodji takih luzerjev Mocnik in Kurnik.
pobalin sporočil: 14.456
[#2601388] 14.06.16 13:15 · odgovor na: bc123a (#2601287)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [crt]
> to je tudi sicer zanimiv intervju, videti je prosto dostopen, evo link www.delo.si/ozadja/v...lojev.html
Res pohvalno, da Delovki po mnenje o Rogu odromata k Tomcu, ker je najbolj pravi akademski poznavalec tovrstne tematike. Dejstvo, da je že od vzpona Zorana Jankovića leta 2006 njegov politični sopotnik in tri mandate mestni svetnik LZJ in pooblaščeni šef projekta Kino Šiška...
www.ljubljana.si/si/...etail.html
...no, to so samo šentflorjanske prazne marnje. Tomčeva velika strokovnost seveda globoko zasenči kakršenkoli sum konflikta interesov. Sicer pa hvala. Strinjam se, da je intervju zanimivo branje.

Čudno je še, da so v Financah zamolčali zvezo med Tomcem in LZJ, kar je bil nekoč štof, iz kakršnega so tukaj znali splesti udarne naslove in stkati neverjetne članke.
Ze naslov je boljsi od izbora Financ:
Gregor Tomc: »V Rogu gre za privilegirano mladino iz srednjih in višjih slojev«
Tomčeva kvalifikacija je krasna, ker mi daje možnost, da isto metodo uporabim še zanj. Pri tem niti ne bom navedel osebnega mnenja ampak citat iz iste časopisne hiše, ki je objavila ta intervju. Pa poglejmo, kako izgledata postavljena skupaj:

»V Rogu gre za privilegirano mladino iz srednjih in višjih slojev«
"Tomc je oče štirih otrok, ki jih ima s štirimi različnimi ženskami."

Fajn, ane? :-)

Tudi zaključek intervjuja s Tomcem je lahko iztočnica za dolge debate.
Ja. Povedal sem mu (Zoranu Jankoviću), da me politika ne zanima, da pa imam kopico dobrih idej, in mu predstavil idejo za Kino Šiška. Predlagal je, da zamisel uresničim.
...
Pri Kinu Šiška sem spoznal svoje meje. Takrat sem si sam pri sebi rekel: če jim moje ideje niso všeč, toliko slabše za državo.

Strani: 1