Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.824
[#2600777] 10.06.16 11:47 · odgovor na: (#2600774)
Odgovori   +    0
[jezdec666]
Super, zelo veliko ste povedali, kako naj bi ta princip deloval, kajti to je edino zanimivo. Namreč ogljikov dioksid je možno spremeniti tudi v diamant po že poznanih postopkih... samo stane, veliko stane.
Ja čisti ogljik poznamo danes v 4 oblikah:

oglje/saje, grafit, diamant in najnovejša grafen.

Da bi pa delali iz ogljika kamenje?? Ni ja tudi diamanti so načeloma samo kamenje. ;)
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2600785] 10.06.16 12:32 · odgovor na: (#2600774)
Odgovori   +    0
Opravičujem se za kratko informacijo, za prevajanje povzetka študije pa mi je žal zmanjakalo časa. Osnovna informacija je namreč še zelo sveža, zdelo pa se mi je pomembno, da objavim vsaj osnovne podatke. V članku sem zato dodal link na povzetek študije v Science. Prepričan sem, da bodo v prihodnjih dneh sledila poglobljena poročila o študiji.

V osnovi pa kot laik razumem postopek tako, da je treba izbrati prave kamnine, dodati vodo in še nekatere snovi. V pravilni kombinaciji pride so strjevanja ogljika.
0513ANITO sporočil: 10.824
[#2600789] 10.06.16 12:52 · odgovor na: BorutHocevar (#2600785)
Odgovori   +    1
[hocevarb]
Opravičujem se za kratko informacijo, za prevajanje povzetka študije pa mi je žal zmanjakalo časa. Osnovna informacija je namreč še zelo sveža, zdelo pa se mi je pomembno, da objavim vsaj osnovne podatke. V članku sem zato dodal link na povzetek študije v Science. Prepričan sem, da bodo v prihodnjih dneh sledila poglobljena poročila o študiji.

V osnovi pa kot laik razumem postopek tako, da je treba izbrati prave kamnine, dodati vodo in še nekatere snovi. V pravilni kombinaciji pride so strjevanja ogljika.
Evo Borut, da nerediva rezime.

Znanstveniki so se torej odločili, da bodo delali "Man made" Premog (Kolm po domače).

Zdaj rabimo še rudarje, ki ga bodo šli nazaj zakopavat v zemljo.
pobalin sporočil: 14.456
[#2600802] 10.06.16 13:43 · odgovor na: BorutHocevar (#2600785)
Odgovori   +    2
[hocevarb]
Opravičujem se za kratko informacijo, za prevajanje povzetka študije pa mi je žal zmanjakalo časa. Osnovna informacija je namreč še zelo sveža, zdelo pa se mi je pomembno, da objavim vsaj osnovne podatke.
Tole bi bilo kar sprejemljivo za Live, ne pa kot "glavni članek". Je bilo tako pomembno prehiteti... koga? Dvomim, da lahko v dirki proti dnu relevantnosti Finance zmagate.
V članku sem zato dodal link na povzetek študije v Science. Prepričan sem, da bodo v prihodnjih dneh sledila poglobljena poročila o študiji.
To je najboljša poteza. Kdor je nestrpen in super pameten - tu nas je kar nekaj :-) - naj si prebere original ali pa pogugla. Ostali naj počakajo na spodobno pripravljen članek, ob katerem se bodo zavedli, da čisto vsak pametnjakovič pač ni zrel/usposobljen za novinarja.
V osnovi pa kot laik razumem postopek tako, da je treba izbrati prave kamnine, dodati vodo in še nekatere snovi. V pravilni kombinaciji pride so strjevanja ogljika.
A primary goal of the CarbFix project is to imitate the natural storage process of CO2 already observed in basaltic rocks in Icelandic geothermal fields. The project’s implications for the fight against global warming may be considerable, since basaltic bedrock susceptive of CO2 injections are widely found on the planet.
www.or.is/english/ca...ix-project

Possible problems
These reactions are exothermic and reversible if the rock is later heated.
The nearby Hengill volcano, generated a swarm of low magnitude earthquakes as a result of pumping water without the CO2, with 250 quakes being reported on 13 September 2011. There have been earthquakes reported there due to the water pumping previously. Proceedings at the 2010 World Geothermal Congress reported that reinjection at Hellisheidi had induced seismic activity.
en.wikipedia.org/wiki/CarbFix

Bolj strokovne predstavitve:
www.earth.columbia.e...Matter.pdf
cgseurope.net/UserFi...slason.pdf
www.researchgate.net...in_Iceland
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2600827] 10.06.16 14:35 · odgovor na: 0513ANITO (#2600789)
Odgovori   +    0
[0513ANITO]
> [hocevarb]
> Opravičujem se za kratko informacijo, za prevajanje povzetka študije pa mi je žal zmanjakalo časa. Osnovna informacija je namreč še zelo sveža, zdelo pa se mi je pomembno, da objavim vsaj osnovne podatke. V članku sem zato dodal link na povzetek študije v Science. Prepričan sem, da bodo v prihodnjih dneh sledila poglobljena poročila o študiji.
>
> V osnovi pa kot laik razumem postopek tako, da je treba izbrati prave kamnine, dodati vodo in še nekatere snovi. V pravilni kombinaciji pride so strjevanja ogljika.

Evo Borut, da nerediva rezime.

Znanstveniki so se torej odločili, da bodo delali "Man made" Premog (Kolm po domače).

Zdaj rabimo še rudarje, ki ga bodo šli nazaj zakopavat v zemljo.
In kakšna bo neto energijska bilanca, če boš premog pokuril, potem pa z zajetim CO2 naredil premog? Po mojem močno pozitivna, če bodo "filtre za CO2" delali taki šalabajzarji, kot naše ceste. Če pa ne bomo imeli take sreče in se bo praktično ves CO2 pretvarjal nazaj v premog, pa ne vem...
0513ANITO sporočil: 10.824
[#2600830] 10.06.16 14:40 · odgovor na: anon-116402 (#2600827)
Odgovori   +    0
[usimoncic]
> [0513ANITO]
> > [hocevarb]
> > Opravičujem se za kratko informacijo, za prevajanje povzetka študije pa mi je žal zmanjakalo časa. Osnovna informacija je namreč še zelo sveža, zdelo pa se mi je pomembno, da objavim vsaj osnovne podatke. V članku sem zato dodal link na povzetek študije v Science. Prepričan sem, da bodo v prihodnjih dneh sledila poglobljena poročila o študiji.
> >
> > V osnovi pa kot laik razumem postopek tako, da je treba izbrati prave kamnine, dodati vodo in še nekatere snovi. V pravilni kombinaciji pride so strjevanja ogljika.
>
> Evo Borut, da nerediva rezime.
>
> Znanstveniki so se torej odločili, da bodo delali "Man made" Premog (Kolm po domače).
>
> Zdaj rabimo še rudarje, ki ga bodo šli nazaj zakopavat v zemljo.

In kakšna bo neto energijska bilanca, če boš premog pokuril, potem pa z zajetim CO2 naredil premog? Po mojem močno pozitivna, če bodo "filtre za CO2" delali taki šalabajzarji, kot naše ceste. Če pa ne bomo imeli take sreče in se bo praktično ves CO2 pretvarjal nazaj v premog, pa ne vem...
Na srečo mati narava najbolje zna s CO2.
Za rastlinice je to tako fina hrana. Rabijo CO2, vodo, rudnine in minerale ter sončno vsetlobo in naravi vrnejo Kisik in Energijo vskladiščeno v obliki Celuloze in Slodkorjev.

Kaj češ lepšega......
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2600841] 10.06.16 15:21
Odgovori   +    0
Zanimiva novička (in link), ki kaže na mednarodne napore pri reševanju akutnega problema okolja.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2600848] 10.06.16 15:48 · odgovor na: 0513ANITO (#2600789)
Odgovori   +    0
[0513ANITO]
> [hocevarb]
> >
> V osnovi pa kot laik razumem postopek tako, da je treba izbrati prave kamnine, dodati vodo in še nekatere snovi. V pravilni kombinaciji pride so strjevanja ogljika.

Evo Borut, da nerediva rezime.

Znanstveniki so se torej odločili, da bodo delali "Man made" Premog (Kolm po domače).

Zdaj rabimo še rudarje, ki ga bodo šli nazaj zakopavat v zemljo.
Ja, ta je dobra. Krog je zaprt: najprej izkopljejo premog, potem ga uplinijo, nato pa ga vrnejo pod zemljo in v trdno stanje.

Strani: 1